Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

A ja ostatnio odkryłem na nowo Urbanfuny HiFi
Wyciągnąłem z szuflady i podłączyłem do Shanling M1 i doznałem efektu wow :)
Bas mięsisty ale nie przesadzony i jakoś tak dużo przestrzeni :)

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Po kolejnym roku postanowiłem dokonać ponownego przejrzenia tematu. 

 

Umieszczałem do tej pory swoje małe streszczenie wątku w tym temacie:

http://forum.mp3store.pl/topic/139740-nowe-propozycje-modeli-do-polecanych-doków-chińczyki/?do=findComment&comment=1509840 (post od sekcji 2)

 

Wcześniej było od strony 1 do 42

Teraz od 100 do 159. Do tego zamieściłem więcej tekstów użytkowników, a nie tylko suche porównania. 


Utworzyłem sekcje niektórych modeli, i powrzucałem tam wypowiedzi użytkowników.

 

W sekcji nr 3 umieściłem trochę losowe wypowiedzi, ale nadal oddające merytorykę dyskusji, ale w ramach streszczenia, by nikt nie czytał 59 stron.

 

Tutaj wrzucę sekcję nr 1, bo przyda się Wasza pomoc.

 

Próbuję tu odtworzyć jakiś ranking modeli, ale przyda mi się jakaś pomoc. Kilka różnych kolejności wedle czyjegoś zdania też się przyda. Nie zawsze też trzeba zaznaczać co jest lepsze od drugiego. Chodzi o zachowanie jednak pewnego ciągu. Podkreślenie oznacza podobne granie. Znak /?/ znaczy że nie wiem co jest lepsze. Znak / znaczy że raczej coś nie gra gorzej, choć mogą być różnice, w dole np.

 

Cytuj

 

ZhiYin Z2000/Takstary HI-1200/Donscorpio Bass Colour>xDuoo EP1>Memt x5/?/Einsear T2/VJJB K4S/?/Urbanfun>KZ ES3/?/ED3M/?/QKZ DM300>QKZ W1 PRO/KZ ZST/NICEHCK Bro/QKZ DM9


ZSR>/ZS5>KZ ZST

ZS3>ZST

ZS3>ATE

KZ ED2>KZ ATE/?/KZ ZS5 

ED9>ZST+odpowiednie pianki

TONEKING MusicMaker TW1 >> memt x5


Hypersense Eclipse HEX02>Swing IE800

 

EINSEAR T2/VJJB K4S

Leory Professional SGZ DN1>ZST/ZS5

Zhiying Z2000> VJJB K4

 


 

 

Inne (cytaty, modele itp.):

 

Plextone X41M - Prawdziwym zaskoczeniem jest dla mnie [ich] jakość!  To, że są ciemniejsze bardzo mi pasuje, a właściwie ulokowane w uchu kopią dołem porządnie.

Wziąłbym drugą parę nawet na zapas. Te słuchawki mają genialny drobiazg - końcówki słuchawek są magnesowane, także można je złączyć w transporcie, co utrudnia ich splątanie.

 

HZSOUND M001 - ogólnie jestem pozytywnie zaskoczony. W utworach ze ścieżką basową potrafią zejść naprawdę kosmicznie nisko.

Monster DNA in-ear - miałem okazję niedawno posłuchać i całkiem sensowne granie, zwłaszcza jak ktoś lubi mocniejszy bas.

 

Senfer VT66

 

Zhiying Z3000

 

Don Scorpio Bass Colour - jak nazwa wskazuje, basowe doki. Ale bas się zmienia w trakcie wygrzewania i są bardzo wrażliwe na dobór nakładek (z Comply T400 aż mieliło we flakach, na mniejszych gumkach są chłodne, z cofniętym wyższym basem). Mają ciężki i sztywny przewód, który psuje ergonomię, warto go wymienić.

 

Takstary Hi-1200 - sporo wyższego basu, warto skorygować charakterem źródła lub przez eq

 

VJJB K4 - mniej wyższego basu od Takstarów, ale wyższa średnica miewa tendencje do sybilizowania, więc raczej do ciepłych grajków.

 

Senfer DT3 - hybrydy z ciekawym basem i średnicą. Mocno wycofana góra, która przyciemnia brzmienie. Wymiana gumek obowiązkowa.

 

Inszy:

w tym momencie (Lipiec ’16), przy budżecie do 20 dolarów, to dla mnie najlepsza czwórka doków jakie słyszałem (alfabetycznie): - Senfer VT66 - Takstar Hi-1200 - VJJB K4 - Zhiying Z3000

 

 

(Pchełki:)


Vido (earbuds, more bass than Monks)
K'S 64 (very nice earbuds, especially after listening around 150h)
Qian69 (earbuds)>
Qian39 (earbuds)>
MS16 (-||- better than Monks)

NICEHCK DIY

 

 

(sekcja dobrych, ale niekoniecznie dla bassheada, jasne)

Remax RM-610D (dostępne tanio w PL)

Vsonic VSD3S

E-MI CI880

Hybrid Pro (V5) na gumkach L zamiast M -

Bas robi się na poziomie Piston V3.

Zwłaszcza dla niektórych gdzie te Hybrid Iron są zbyt basowe, uchodzą za doskonale zbalansowane. 

 

Inne modele które pojawiły się w wątku na mp3store, albo na AB:

 

Vivo XE800
Mi In-Ear Headphones Pro HD (Xiaomi Hybrid Pro HD)

Mi In-Ear Headphones Pro (ciemniejsze, cieplejsze, lepsze do elektroniki)

Xiaomi Hybrid Dual Drivers (Iron, Piston 4, Mi Hybrid, V4, IV - różnie je różne serwisy nazywają)

kz ed12

VJJB N1

kruger&matz kmm01bk (dostępne w kraju, lepsze ponoć od SHP3590)
Huosai (budżetowa wersja Pistonów V2)
Hybrid iron
1More E1001 Triple Driver

zishan z1
KZ ED2

Yersen FEN-2000

 

 

Bieżące promocje Gearbest
https://www.head-fi.org/threads/feb-13th-meizu-ep52-32-99-feb-12th-mi-iv-12-99-xiaomi-piston-3-99-kz-ate-6-99-kz-es3-or-kz-zst-9-99-auglamour-rx-1-12-99-kz-zs5-15-99-superlux-hd681-20-99-kz-zs6-23-99-xduoo-x2-31-99-xiaomi-noise-cancellation-45-99-nuforce-be-sport.832367/page-80#post-13977774

 

Lista doków których nie ma zrecenzowanych na Audiobudget (choć Igor twierdzi że jakieś jeszcze się z tych znalazły):

 

Don Scorpio Bass Colour (e.g. Comply T400 recommended)
Takstar Hi-1200 (you won't regret)
KZ ZSR
ZhiYin Z3000
ZhiYin Z2000
xDuoo EP1
Hypersense Eclipse HEX02
KZ ZS3
QKZ DM300
QKZ DM9
QKZ W1Pro

Shozy Zero (expensive)
Ostry kc06 (same)

Senfer VT66, DT3 (changing tips recommended)
Vivo XE800 (similar to GR07Cl)
KZ ATR
KZ ED3M
Xiaomi Hybrid Dual Drivers (Iron, Piston 4, Mi Hybrid, V4, IV)
Monster DNA in-ear
iValux Batte
Zishan z1
Takstar Inping H60
Tennmak Dulcimer

TONEKING MusicMaker TW1

Fonge T01
E-MI CI880 (bright)
Vsonic VSD3S (bright)

 

 

Edytowane przez deton24
  • Like 4
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie robię pierwsze minutki z KZ ZSR i przyznam że już je lubię :D Z ZST jestem zadowolony a te są świetnym upgradem, mam nadzieję że wygrzewanie wpłynie na nie równie korzystnie jak na ZST :) Generalnie taki ze mnie fanboy KZ mimo iż posiadam i słuchałem konstrukcji znacznie lepszych i cenowo jak za ilość hurtową takich ZSR :P To cena/brzmienie robi swoje a do zastosowań gdzie nie ma czasu uważać na słuchawki są w sam raz :D 

 

edit: drobny minus za ruchome gniazda, trzeba będzie coś wykombinować z jakimś solidnym klejem bo dla mnie tot akie trochę niewygodne przy kablu plastics one :P

Edytowane przez rayfe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu zakupiłem KS ZS5.
Pierwsze wrażenia bardzo dobre ale w połączeniu z Shanling M1 trochę mało basu (wiem, ten player ma generalnie mało basu).
Czasami kują w uszy wysokie tony.
Zauważyłem też że przy takiej szybszej rockowej muzyce gubi się separacja instrumentów

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem jakiś czas temu Bluedio T4S z promocji, brane za 110PLN 16/01/18.

Fajne, bo ciężkie, ale czasem ucho potrafi mi w nich "zniknąć" i przykleić się bezpośrednio do głośnika.

Natomiast skórka mogłaby być lepszej jakości, mimo wygody na siłownię ich nie wezmę bo za łatwo chłoną wodę.

Ale do pracy się nadadzą, bateria starczy mi na około dwa dni, są całkiem głośne i ogarniają do 10m od laptopa (i do 5m od Shanlinga M1).

ANC to dla mnie niepotrzebny dodatek, ale odpalałem go w biurze i wyciszył tyle, że klimatyzacji nie słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra a jak dla ciebie grają?

Dla mnie bez modu, to zdecydowanie za dużo basu i to takiego niezbyt dobrego ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakościowo? Z reguły tylko można tuszować jego wady przez ustawienie ilościowe pod własny gust i tyle. Ale to nie przyspieszy, nie nada głębi i zróżnicowania. Dlatego zdecydowanie bardziej wolę mieć po prostu za mało basu, niż się męczyć z duszącym się przetwornikiem i udawać, że słuchawki fajnie grają.

 

Edytowane przez Inszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 11 dni!! dotarły do mnie Tin Audio T2. Nie przypuszczałem, że dokanałówki  jeszcze będą potrafiły mnie tak uwieść.

Z piankami bardzo rozdzielcze ale trochę za surowe.

Natomiast z tipsami, to jest to co lubię, nabierają mięsistości, bardzo klarowne i równe brzmienie.

Wyjątkowo dobra scena, fantastyczna holografia.

Bez porównania bardziej naturalne granie niż KZ ZS5.

A to wszystko z "pospolitego" DF Black.

W tym budżecie (jeszcze z rabatem:)) niemal ideał, rzekłbym takie Pinnacle P1, tylko z bardziej obecnym basem

100% rekomendacji.

 

IMG_20180307_2027228.jpg

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znacie jakieś doki powyżej 32Ohm z Chin? Póki co przejrzałem ostatnie kilka stron tematu, ale nic nie wpadło w oko.
VSonic VSD3S i VSD5S.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 11 dni!! dotarły do mnie Tin Audio T2. Nie przypuszczałem, że dokanałówki  jeszcze będą potrafiły mnie tak uwieść.
Z piankami bardzo rozdzielcze ale trochę za surowe.
Natomiast z tipsami, to jest to co lubię, nabierają mięsistości, bardzo klarowne i równe brzmienie.
Wyjątkowo dobra scena, fantastyczna holografia.
Bez porównania bardziej naturalne granie niż KZ ZS5.
A to wszystko z "pospolitego" DF Black.
W tym budżecie (jeszcze z rabatem) niemal ideał, rzekłbym takie Pinnacle P1, tylko z bardziej obecnym basem
100% rekomendacji.
 
IMG_20180307_2027228.thumb.jpg.e50b90bf03f8f07822a889dd20501396.jpg
Gdzie wychaczyles rabat na nie? ;)

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, donpedro1979 napisał:

Gdzie wychaczyles rabat na nie? ;)

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
 

Tutaj:

https://pl.aliexpress.com/item/2017-TIN-Audio-T2-In-Ear-Earphone-Double-Dynamic-Drive-HIFI-Bass-Earphone-DJ-Metal-3/32828096748.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.1Vx4Vx

po prostu poprosiłem ładnie i dostałem bodaj 28% rabatu:)

Nie jestem pewny czy trafiłem na dobry dzień, czy tak przychylnie odpowiadają każdemu kto się upomni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tin audio T2 to też moje ulubione słuchawki, rabat dostaniesz jak poszukasz linka na audiobudget wtedy kosztują 35$. Zs6 też fajne ale już nie ma tego wow co T2 czasem męczą.  Natomiast zhiyin z5000 jak dla mnie kiepskie brzmienie. Kolejnym miłym zaskoczeniem są bgvp dx3 bardzo wygodne i fajne granie. Wszystko słuchane na Sony zx1.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności