Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Miał ktoś z takimi doczynienia? Ciekawy opis na audiobudget.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Oskar2905 napisał:

Im mniejszy otwór tym chudszy dźwięk a im większy otwór tym cieplejszy i pełniejszy dźwięk. Tak w skrócie ;) . Przynajmniej u mnie tak jest. 

 

22 minuty temu, Inszy napisał:

W ZSR jest odwrotnie.

ZSR potrzebują mniejszego otworu, bo z racji dużej (ogromnej) tulejki wysokie idą całym jej przekrojem i zmniejszenie tego przekroju zmniejsza ilość wysokich.

Z moich doświadczeń (przed chwilą) jest to istotniejsze niż zagłębienie w kanale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś z takimi doczynienia? Ciekawy opis na audiobudget.com
Z opisu wynika, że są podobne w graniu do Tin Audio T2. Ciekawi mnie tylko jak z ich głośnością - impedancja niska, ale za to skuteczność stosunkowo niska. Gdyby nie to pewnie bym zaryzykował i kupił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może dałoby radę przykleić coś w środku, np skurczoną termokurczkę? Oprócz tego SpinFit się zwężają a i pianki też mogą mieć sens.

26 minut temu, Ros napisał:
1 godzinę temu, Jaro54 napisał:
Miał ktoś z takimi doczynienia? Ciekawy opis na audiobudget.com

Z opisu wynika, że są podobne w graniu do Tin Audio T2. Ciekawi mnie tylko jak z ich głośnością - impedancja niska, ale za to skuteczność stosunkowo niska. Gdyby nie to pewnie bym zaryzykował i kupił.

 

Tinaudio T2 nie mają basu i są zimne chyba, że zatkasz przedni port. A jak zatkasz, to mają głęboki bas. Te słuchawki mają wg opisu płytki bas i ocieplenie. Więc w samej teorii nie grają jak T2, ale za to  wyglądają :)
A jeśli chodzi o dziurę na wykresie na 8k, to to jest błąd prymitywnego mikrofonu pomiarowego, który nie odwzorowuje odpowiedzi ludzkiego ucha ani trochę od jakichś 5k wzwyż. 

Edytowane przez rhalf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może dałoby radę przykleić coś w środku, np skurczoną termokurczkę? Oprócz tego SpinFit się zwężają a i pianki też mogą mieć sens.

 

Tinaudio T2 nie mają basu i są zimne, chyba, że zatkasz przedni port. A jak zatkasz, to mają głęboki bas. Te słuchawki mają wg opisu płytki bas i ocieplenie. Więc w samej teorii nie grają jak T2, ale za to  wyglądają

Nie będę się kłócił bo żadnych nie słuchałem, ale opis średnich i wysokich tonów jest wg. mnie podobny.

[mention=21694]Inszy[/mention] - szkoda. Z drugiej strony w komisie jest xDuoo Nano D3, który dałby radę.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZS5 były dla mnie niewygodne ze względu na kształt obudowy. W ZSR o ile obudowa nie stwarza problemów, o tyle 6mm tulejka na którą zakładamy tipsy/pianki wprowadza mały dyskomfort. Pianki T400 o średnicy wew. 5mm da rade założyć na ZSR ( w moje ucho taka kombinacja już nie wchodzi). Mimo wszystko ZSR zostaną u mnie na dłuższy czas.

 

Kilka recenzji i zdjęć (porównanie do ZS5/6):

https://www.head-fi.org/showcase/kz-zsr.22905/reviews

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim uchu jest to odczuwalne dlatego o tym wspomniałem. 

Na drugim zdjęciu widać lekkie zgrubienie na końcu tulejki. Postanowiłem je spiłować. Poprawa jest minimalna, ale zawsze coś. Jednocześnie ułatwia to założenie tipsów/pianek. Ponad 6mm wystarczy aby utrzymać piankę o średnicy wew. ok 5mm, czy 4.5mm w przypadku silikonów z zestawu.

1zsr.jpg

2zsr.jpg

3zsr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, mam KZ ZSR. Miałem nie słuchać dokanałówek, bo mój słuch jest jeszcze dość słaby po zapaleniu ucha. Nie mogłem się jednak oprzeć ciekawości i troszeczkę je porównałem do Nicehck Bro i KZ ZS5. Używam ich z gumkami Bro, bo te od KZ drażnią mi skórę.

 

ZSR i Bro są podobne fizycznie. Te ostatnie mają mniejsze obudowy i są zdecydowanie wygodniejsze. ZSR mają faktycznie obudowy wspólne z TRN V10 a na górze taki ogonek, który zahacza delikatnie o grobelkę. W ten sposób siedzi to bardzo dobrze w uchu. Wziąłem je na trening i nie uciekał bas prawie wcale. W porównaniu Bro tracą szczelność gdy odchylam głowę i otwieram usta. Z drugiej strony nie mogę usiedzieć w ZSR dłużej niż 15 minut zanim mnie nie zaczną gnieść. Potem poprawiam i poprawiam i czasem uda się je w miarę wygodnie ułożyć. Problem, jaki mam z nimi jest taki, że wyglądają, jakby mi miały wejść do mózgu, ale udaje się je założyć tylko płytko. Do tego naciskają na tę grobelkę. No nic, z wygodą słabo. O Bro zapominam po założeniu - są super.

Tak jak do ZS5, do ZSR najlepiej pasuje mi kątowy kabel, ale w przeciwieństwie do ZS5 taki właśnie jest załączony. Jak i w przypadku ZS5 nie mogę powiedzieć o "niskiej jakości". Jest fajny i po pobieżnym porównaniu nie słyszałem różnicy między nim a jakimś tam plecionym posrebrzanym za $9. 

 

Dźwięk w ZSR jest super - głęboki i dynamiczny. Bardziej podobają mi się niż ZS5. Są bardziej normalne i ciut bardziej muzykalne. Nie mówię o szczegółowości, bo nie porównywałem ich łeb w łeb. Na Clipie Sport grają środkiem i brakuje w nich minimalnie dołu. W teorii mają podbitą "częstotliwość trzaskającego patyka", ale nie aż tak, jak ZS5. W praktyce mają głośniejsze dźwięki, które moim zdaniem w muzyce powinny być subtelniejsze. Robi to jednak efekt "Łał!" i może się podobać zwłaszcza przy krótkim słuchaniu. Mr Scruff i jego remiksy pełne trzasków i syntezatorów są na tych słuchawkach jak wesołe miasteczko. Tyle się dzieje! Po 10 minutach męczy bo jest ciut za zimno, a detale za bardzo dominują. Zwłaszcza na polu to przeszkadza. Jeszcze nie udało mi się ich zequalizować pod siebie, bo clip podgłaśnia całe pasmo, jak zmieniam eq... No ale zacząłem od +1 na basie i -1 na 3khz. Poprawia ogólny balans zwłaszcza, gdy jadę metrem. W porównaniu Bro zbijam tylko dół. 

Bas ZSR jest fajny, głęboki, po minimalnym podbiciu niczego dla mnie nie brakuje. Góra jest grzeczna, wiele jej nie ma... No ale to Clip. Ogólnie jest sporo ciemniej od ZS5, ale ciekawy jestem bardziej neutralnego źródła :)

 

Podsumowując:
Jeśli chodzi o niemożliwą do poprawienia jakość dźwięku, to na Clipie KZ ZSR wygrywają z Nicehck Bro. Jeśli nie używałbym EQ, to wybrałbym Bro. ZSR mają ciut więcej kontroli, bardziej dynamiczny dźwięk. Bro bardziej normalny środek i więcej basu. ZSR są dobre do uprawiania sportu, ale niewygodne. Bro są mniejsze i można ich nie zdejmować wcale. Do ZSR, jak do każdych KZ, trzeba zdobyć inne uszczelki. Bro mają wszystko, czego potrzebuję w zestawie (nie mają etui). Dźwięk  ZSR jest nieco analityczny w porównaniu do Bro, ale góra jednak łagodna i dość cicha, a bas bliski ideału.

Wśród KZ, które słyszałem na razie najlepsze. Niech sobie jeszcze darują już tę górkę na wysokim środku, a wtedy będzie idealnie. ZS5 idą na sprzedaż.

Edytowane przez rhalf
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jednak ZS5 bardziej pasują niż ZSR, chodzi o charakterystykę, bo pod względem technicznym jest podobnie.

ZSR mają wycofany środek względem ZS5, co jest mniej uniwersalne a ja słucham różnej muzyki.

ZS5 (nowa wersja) to jasne słuchawki, ale gumkami z mniejszym otworem i jeszcze wkładką z gąbki, przytemperowałem górę i już jest OK.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jednak ZS5 bardziej pasują niż ZSR, chodzi o charakterystykę, bo pod względem technicznym jest podobnie.
ZSR mają wycofany środek względem ZS5, co jest mniej uniwersalne a ja słucham różnej muzyki.
ZS5 (nowa wersja) to jasne słuchawki, ale gumkami z mniejszym otworem i jeszcze wkładką z gąbki, przytemperowałem górę i już jest OK.
Wkładką z gąbki? Na czym polega ta modyfikacja?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co wiem nie ma różnicy na zewnątrz. Stara wersja nie jest w sprzadaży. W każdym razie nie na Gearbest.

Tymczasem Auglamour RT-1 dostały zaskakująco dobrą recenzję na fonografie. Są ładne :) Pomiar też - pomiędzy 20Hz a 5kHz jest jakieś 6db. Potem dziura, ale najważniejsze jest płaskie. http://www.thephonograph.net/auglamour-rt-1-review/

 

Dzisiaj stwierdziłem jednak, że basu mam za dużo. Musiałem mieć kiepską izolację. Z dokami to zawsze pod górę <_< Teraz mam tylko ~1kHz +1. Nadal wydają się dosyć ciemne, ale podbijanie góry jakoś mnie nie uszczęśliwiało. Podoba mi się, jaka jest.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ros napisał:
3 godziny temu, Perul napisał:
Mi jednak ZS5 bardziej pasują niż ZSR, chodzi o charakterystykę, bo pod względem technicznym jest podobnie.
ZSR mają wycofany środek względem ZS5, co jest mniej uniwersalne a ja słucham różnej muzyki.
ZS5 (nowa wersja) to jasne słuchawki, ale gumkami z mniejszym otworem i jeszcze wkładką z gąbki, przytemperowałem górę i już jest OK.

Wkładką z gąbki? Na czym polega ta modyfikacja?

Mam długie gumki triflange (z trochę mniejszym otworem zewnętrznym niż oryginalne gumki) i do środka otworu włożyłem z grubsza sześcianik z gąbki o boku 4mm. W sumie w oryginalne gumki też da się włożyć, tylko bliżej górnej krawędzi otworu kończą się te gąbki (jakieś 1-2mm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.02.2018 o 14:56, Inszy napisał:

Wyglądają podobnie do Tingker K200 i z opisu podobnie grają. Jeśli to te same słuchawki, to z głośnością na telefonach może być kłopot.

Znalazłem wypowiedź, że grają głośniej od Memt X5. Czyli OK. Tingker K200 też są na Audiobudget, więc można gościa poprosić o porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności