Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, Mushabelly napisał:

Co byście polecili po Swing IE800 oraz TIN 515 ( te mi bardziej podchodzą )?

 

Czy już tanie odpuścić i szukać dalej? 

 

A może szukać nowego źródła? ( Teraz Galaxy S8plus, szału nie ma ale aparat dość dobry mi potrzebny non stop ).

Oneplus Icons? Trochę bardziej w stronę neutralności ale z S8 powinny zagrać dobrze. Btw S8 to dobry grajek ;)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Inszy napisał:

Ciepło, basowo, scena nie poraża, ale jest nieźle poukładana - takie typowo rozrywkowe słuchawki.

 

@ppmuzyk przy Takstarach nie ma sensu szukania czegoś podobnego za 10 dolarów więcej. Dorzuć 20 i masz Shozy Zero, które można uznać za krok do przodu.

 

A jaki byłby krok do przodu w stosunku do Zero? Słucham ich od kilku dni i bardzo mi podeszło takie ciepłe granie. Hifiman re400 to dobry kierunek? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz mniej basu i wyeksponowaną średnicę, to tak. Choć nie tyle będzie to krok do przodu, co w bok.

Tak na szybko, to by się sprawdziły Master & Dynamic ME05. Choć one lubią trochę więcej mocy (w sumie Shozy też). Nie aż tak ciepłe, ale duży skok jakościowy.

No i zdecydowanie Periodic Audio Beryllium, ale to już zupełnie inna półka cenowa.

 

Nad czymś tańszym muszę pomyśleć ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B2M są fajne ale to nie są tanie słuchawki (z Chin są i tyle mają wspólnego z tematem :P ). Chociaż używane za 500zł to super deal tyle że nie każdemu spodobają się bo przypominają damskie klipsy :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10/02/2018 o 07:32, donpedro1979 napisał:

To chyba trzeba się skusić ;)
Piszesz że nie są małe ale to nie jest chyba wielkość KZ ZS3 czy ZS5?

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
 

 

Nie są małe - nie "znikają w uchu", mniejsze niż ZS5, są raczej "szerokie" - u mnie trzymają się idealnie pomimo swojej wagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham sobie KZ ZSR i zdecydowanie jest postęp w stosunku do ZST.

Dynamiczny bas z dobrym zejściem (może trochę go za dużo, ale się nie leje), spora scena. Góra za szybko się kończy, przez co jest trochę matowa, ale jakościowo jak najbardziej w porządku.

Minusem jest średnica, jak to w KZ. Oddalona z lekkim efektem tunelowania dźwięku, wokale jednocześnie nosowe i szeleszczą.

 

Tipsy i kabel stockowe, wygrzanie żadne, więc jeszcze wiele może się zmienić ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dziś posluchałem chwilę ZSR z Shanlingiem M1. Wrażenia jak najbardziej pozytywne i faktycznie da się wyczuć progres. Na bas, a konkretnie jego ilość mocno wpływają zastosowane tipsy. Na bi flangach od Mee było go trochę za dużo, ale już na popularnych chińskich szarych tipsach z czerwoną tulejką jest super. Mi z kolei średnica nawet się spodobała. Wokale są zdecydowanie bliższe  i bardziej namacalne niż w ZST. Góra też jest całkiem ok, przyjemna w odbiorze i nie męcząca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lker i8, który ostatnio okupuje porównania, audiobudget itp. spadł już chyba na stałe do połowy ceny:
https://www.ebay.com/itm/LKER-i8-Headsets-Headphone-Earphone-Piston-In-ear-Earbud-for-Smartphone-B7R9-/371994348469

 

Za $36 ponoć bardzo dobre, neutralne słuchawki z otterboxem i niezłym zestawem uszczelek. Ja nie mogę na razie używać doków i bardzo żałuję, bo lubię takie słuchawki. Niech ktoś je zrecenzuje! :) Prawdopodobnie to będzie lepsza okazja niż ZS5 przy podobnym charakterze dźwięku. Co jakiś czas można znaleźć nieco taniej.

Jest jeszcze ta rzecz:
https://pl.aliexpress.com/item/Yersen-Hybrydowy-HIFI-S-uchawki-Zestaw-S-uchawkowy-Stereo-Bass-Metal-MMCX-Od-czany-Przew-d/32847988201.html?aff_platform=link-c-tool&cpt=1518482275429&sk=jQniyVJ&aff_trace_key=d6af5429f2a944079950c5c265f18ae8-1518482275429-05710-jQniyVJ&terminal_id=834f6e25eb534cb5b168d225790c0663
Wyglądają podobnie do Tin Audio T2, ale za $23. Nie są dokładnie takie same z wyglądu, ale mają MMCX i podobną jakość wykonania za pół ceny.

Edytowane przez rhalf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2018 o 23:47, Mushabelly napisał:

Co byście polecili po Swing IE800 oraz TIN 515 ( te mi bardziej podchodzą )?

 

Czy już tanie odpuścić i szukać dalej? 

 

A może szukać nowego źródła? ( Teraz Galaxy S8plus, szału nie ma ale aparat dość dobry mi potrzebny non stop ).

Z s8 świetnie zgrywa się flare R2S

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oskar, z tego, co mam u siebie, taki dźwięk mają Nicehck Bro (znane też jako Senfer UEs, BGVPSGZDN1 i Yinyoo Pro ) i Nicehck MX760 Graphene. Ani jedne ani drugie nie są mistrzami detalu w swojej cenie, ale to normalne dla ciepłych słuchawek. Grają przyjemnie i są wygodne. Ja bym mógł z nimi żyć i niczego by mi nie brakowało.

Jest też prawdopodobne, że te Lker i8 będą wystarczająco ciepłe z piankami, jak to neutralne doki zazwyczaj mają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, rhalf napisał:

Lker i8, który ostatnio okupuje porównania, audiobudget itp. spadł już chyba na stałe do połowy ceny:
https://www.ebay.com/itm/LKER-i8-Headsets-Headphone-Earphone-Piston-In-ear-Earbud-for-Smartphone-B7R9-/371994348469

Za $36 ponoć bardzo dobre, neutralne słuchawki z otterboxem i niezłym zestawem uszczelek. Ja nie mogę na razie używać doków i bardzo żałuję, bo lubię takie słuchawki. Niech ktoś je zrecenzuje! :) Prawdopodobnie to będzie lepsza okazja niż ZS5 przy podobnym charakterze dźwięku. Co jakiś czas można znaleźć nieco taniej.

;) to nie są neutralne słuchawki, łupią basem, dobrym to prawda, ale łupią, o dziwo nie zalewa to średnicy a góra jest nawet taka se niezła. Ale neutralne na bank nie są (już ich nie mam, dałem się nabrać na tę "neutralność")

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W międzyczasie małe uzupełnienie wrażeń o KZ ZSR: po wymianie kabla na ten od Hibików, gumek na jakieś nieznanego pochodzenia (niezbyt duże i elastyczne, bo tulejka T500 do wygodnych nie należy), naprawdę fajnie grają z Samsungiem S7. Z dwie stówy mógłbym dać za takie granie i do telefonu w sumie starczy. Trochę ciepłe z dynamicznym i ogarniętym basem, wyeksponowanymi wokalami i wyraźną górą.

Za to z xDuoo D3 jest totalna porażka - dudniący i lejący się bas mocno przeszkadza już od pierwszych sekund, a z czasem nie robi się lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=13577]Ros[/mention] na tak zadane szybko pytanie szybko odpowiedzi nie uzyskasz  rozwiń myśl...
O bosz, po co tak komplikować...

Prosta sprawa - szukam nowych dokanałówek. Mają grać bardziej muzykalnie niż analitycznie, ale z tendencją do neutralności i naturalności. Duża scena mile widziana. Źródło - iPod Nano 1 gen.
Po przewaleniu iluś tam stron tego tematu i chyba z miliona recenzji na faworyta wysforowały się właśnie Tin Audio T2.
VSonic kiedyś miałem (VSD1S) i nie łupały basem jak większość słuchawek w tej cenie. Zatem naturalnym krokiem naprzód byłyby VSD3S. Biorąc jednak pod uwagę, że na AliExpress kosztują 59.90 a VSD5S tylko 10$ więcej to wolałbym te drugie.
Jednocześnie te 70$ to górna granica cenowa jakiej nie chciałbym przekraczać.
Czy wystarczająco rozwinąłem swoją myśl? :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Inszy napisał:

W międzyczasie małe uzupełnienie wrażeń o KZ ZSR: po wymianie kabla na ten od Hibików, gumek na jakieś nieznanego pochodzenia (niezbyt duże i elastyczne, bo tulejka T500 do wygodnych nie należy), naprawdę fajnie grają z Samsungiem S7. Z dwie stówy mógłbym dać za takie granie i do telefonu w sumie starczy. Trochę ciepłe z dynamicznym i ogarniętym basem, wyeksponowanymi wokalami i wyraźną górą.

Za to z xDuoo D3 jest totalna porażka - dudniący i lejący się bas mocno przeszkadza już od pierwszych sekund, a z czasem nie robi się lepiej.

 

Potwierdzam podobne odczucia dotyczące ZSR w połączeniu z Shanlingiem M1 przy zastosowaniu najmniejszych tipsów z zestawu i kabelka widocznych poniżej. W połączeniu z neutralnym/jasnym odtwarzaczem naprawdę przyjemne rozrywkowe granie o całkiem fajnym odwzorowaniu poszczególnych pasm i dobrym wokalu :)  

 

Ps. Te tipsy poniżej nie mają oryginalnie otworu pod tulejkę T500, ale spokojnie da się je na nią zaaplikować ;) 

 

2.jpg1.jpg

kabel.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Inszy napisał:

W międzyczasie małe uzupełnienie wrażeń o KZ ZSR: po wymianie kabla na ten od Hibików, gumek na jakieś nieznanego pochodzenia (niezbyt duże i elastyczne, bo tulejka T500 do wygodnych nie należy), naprawdę fajnie grają z Samsungiem S7. Z dwie stówy mógłbym dać za takie granie i do telefonu w sumie starczy. Trochę ciepłe z dynamicznym i ogarniętym basem, wyeksponowanymi wokalami i wyraźną górą.

Za to z xDuoo D3 jest totalna porażka - dudniący i lejący się bas mocno przeszkadza już od pierwszych sekund, a z czasem nie robi się lepiej.

 

 

4 godziny temu, LuQi napisał:

Potwierdzam podobne odczucia dotyczące ZSR w połączeniu z Shanlingiem M1 przy zastosowaniu najmniejszych tipsów z zestawu i kabelka widocznych poniżej. W połączeniu z neutralnym/jasnym odtwarzaczem naprawdę przyjemne rozrywkowe granie o całkiem fajnym odwzorowaniu poszczególnych pasm i dobrym wokalu :)  

 

Ps. Te tipsy poniżej nie mają oryginalnie otworu pod tulejkę T500, ale spokojnie da się je na nią zaaplikować ;) 

 

 

 

Chyba muszę jakieś mniejsze tipsy zastosować do ZSR, bo na średnich z zestawu góra (zwłaszcza sybianty) za mocno podkreślona.

Mniejsze tpisy = głębsze siedzenie w kanale, bliżej bębenka co powinno dać mniej góry i cieplejsze średnie - przynajmniej przy zmianie padów sprawdza się ta filozofia ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności