Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Dojechały do mnie nowe MEMT X9 - rozrywkowe granie.  Podpięte do DF Black. Już z pudełka wyparły bez problemu Soundmagic E10. Czytelniejsza średnica. Solidny bas, śmiało może konkurować z ZS5. Fajna scena, ma nawet trochę głębi. Niech się trochę pogrzeją i góra się ułoży, to jak najbardziej godne polecenia.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was Panowie. Oglądałem ten wątek już jakiś czas jako anonim, zwyczajnie mi się nie chciało logować. Również postanowiłem do was dołączyć i zakupiłem KZ ZST. Kupiłem je na gearbest'cie za 35 zł. Mam pytanko, czy do rapu będą w porządku? Słyszałem również, że warto dokupić jakiś srebrny kabel do nich? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat rapu wcale nie słucham ale znam KZ ZST - nie mają one zbyt dobrego i nisko schodzącego basu, a w takiej muzyce byłoby to pożądane. Gdyby te KZ ZST nie spełniły oczekiwań to w niewiele wyższej cenie na gearbest są KZ ES3:
-klik-
Podsuwam ten model, bo ogólnie gra lepiej niż ZST. Jest tej samej firmy - ma taki sam rozstaw pinów - gdyby się kabelek uszkodził można podmienić.
KZ ES3 mają znacznie więcej basu i schodzi on naprawdę nisko, mają też spokojniejsze wysokie tony, odrobinę lepszą scenę i ten "srebrzony" kabelek pasuje zarówno do jednych jak i drugich.
Ten dodatkowy kabelek poprawia komfort użytkowania i likwiduje efekt mikrofonowania kabelka zwykłego.
Zmiany akustyczne są praktycznie pomijalne lub prawie pomijalne.

Edytowane przez strong6
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszły do mnie KZ ZS6 na które wydałem 86zł i to właśnie cena była argumentem, który przeważył żeby je mieć i zaspokoić ciekawość :)
Mają fajny metalowy korpus (ale zbyt duży), przeciętne firmowe silikonowe tipsy, niewygodny stockowy kabelek (to już podmienione) i ogólnie raczej nie są wygodne.
Grają jak dla mnie (przy ich cenie) bardzo dobrze. W porównaniu z KZ ZS5 mają więcej lepszego i niżej schodzącego basu, wysokich tonów też jest więcej. Ale góra (jak dla mnie) jest bardzo dobra, jest mocniejsza - słychać, że dynamiczne przetworniki na te wysokie tony nie mają wpływu - swoją robotę wykonują armatury (treble są bardzo klarowne - nie ma ciepła od dynamików). I mi to pasuje.
Tony średnie też są odrobinę mocniej wypchnięte (wokale są bliżej) ale też trochę bardziej zatłoczone (mniej przejrzyste) niż w KZ ZS5. Scena jest co najmniej dobra ale może się równać z tą w KZ ZS5 - tam jest naprawdę ogromna. Jak dla mnie to bardzo udane słuchawki - dobrze grające tanie słuchawki z Chin. W tej cenie godne polecenia (trzeba lubić wysokie tony) :)


ps. te KZ ES3 o których pisałem kilka postów wyżej są dziś na gearbest w wersji z mikrofonem w cenie 35,54zł po wpisaniu kodu BETTERGB119

Edytowane przez strong6
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie wreszcie przyszły ZS5 z Gearbest. Słucham sobie na Clipie i już mi się podoba. Są troszkę zimne i jasne, ale bez przesady. Górkę na wysokich słychać wyraźnie w postaci podkreślonego reverbu i sybilantów na niektórych piosenkach. Pewnie też stąd ta duża scena. Co ciekawe kabel z ZS3 z kątowymi wtyczkami bardziej mi pasuje niż te opisywane jako "do ZS5/ZS6". Te proste wtyki wystają za bardzo. Wcześniej uszy szybko zaczęły boleć. Teraz już nie ma tego problemu. Do tego od razu widać, która lewa, a która prawa :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli teraz dotarły KZ ZS5 to jest to prawdopodobnie tzw. ver.2, która gra (podobno) jaśniej niż ver.1. Piszę "podobno", bo sam mam tylko ver1 (tej drugiej nie mam) i nie wiem ile w tym prawdy. Te dwie wersje różnią się umiejscowieniem BA - ver.1 ma jedna armaturę w tulejce, a drugą w korpusie. Ver.2 obie BA w tulejce. Widać to na poniższym zdjęciu:
-klik-
Można samemu sprawdzić jaką się ma wersję świecąc (w ciemnym pomieszczeniu) latarką przez siateczkę zabezpieczającą tulejkę.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A KZ ZSR ktoś już kupił? Przymierzam się na dniach kupić, niebawem powinny mi dojść też ZS6 (ZS5 miałem ale jakoś nie zrobiły na mnie wrażenia, nie wiem czemu ale zdawały mi się mułowate i nie słuchałem ich zbyt długo...). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarły mi dzisiaj KZ ZS6, muszę przyznać że gra to fajnie a przynajmniej na kablu plastics one (tym od Custom Art, 2pin pasuje jak ulał do KZ :P ). Na razie się wygrzewają, mają z 5 godzin może już dzisiaj nastukane ale trzeba przyznać zapowiadają się fajnie :) Muszę jeszcze ZSR kupić nie ma przeproś :P 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.01.2018 o 22:00, strong6 napisał:

Jeśli teraz dotarły KZ ZS5 to jest to prawdopodobnie tzw. ver.2, która gra (podobno) jaśniej niż ver.1. Piszę "podobno", bo sam mam tylko ver1 (tej drugiej nie mam) i nie wiem ile w tym prawdy. Te dwie wersje różnią się umiejscowieniem BA - ver.1 ma jedna armaturę w tulejce, a drugą w korpusie. Ver.2 obie BA w tulejce. Widać to na poniższym zdjęciu:
-klik-
Można samemu sprawdzić jaką się ma wersję świecąc (w ciemnym pomieszczeniu) latarką przez siateczkę zabezpieczającą tulejkę.

Myśląc o basie co byś wybrał: KZ Zs3 czy ZS5 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KZ ZS6 normalnie kosztują kilkukrotnie więcej niż Swing IE800. Ogólny poziom SQ jest praktycznie na tym samym poziomie (z niewielką przewagą na rzecz ZS6 - to moje subiektywne zdanie), mają podobną sygnaturę dźwiękową, a wygoda i ogólny komfort użytkowania po stronie Swingów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, strong6 napisał:

To bardzo wygodne słuchawki. W etui/case są 3x tipsy silikonowe (S,M,L). Nic nie musiałem kombinować.

Dotarły moje Swing IE800 :) Pierwsze wrażenia, bardzo dobre słuchawki. Wygodne, dobrze wykonane i fajnie grające. Warto było @strong6

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności