Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Do mnie przyszły. Słuchałem cały dzień. Niestety to moje pierwsze BR, więc mam tylko takie wnioski: 

  1.  Chyba nie lubię BT i NC. Połączenie tych rzeczy potrafi zepsuć dźwięk tak, że momentami przeszkadza. Mam problemy z parowaniem urządzeń. Po parowaniu dzisiaj z telefonem kolegi nie mogę sparować ich z niczym innym.
  2. Noise Cancelling działa subtelnie ale dobrze współpracuje z pasywnym tłumieniem (PC kasuje górę, NC dół). Czasami w jednym uchu NC dodaje hałasu.
  3. Są dość dobrze zbalansowane, ciepłe, lekko basowe.. Środek nie jest cofnięty, ale brakuje dobrej góry. Nie ma ona w ogóle wybrzmiewania. Bas nie jest dobrze kontrolowany, ale jest głęboki i nie ma łup łup na jedną modłę, tylko pojawiają się tam okazjonalnie jakieś niuanse.
  4. SHP5401 to to nie są. Scena jest chaotyczna, płaska. Dźwięk mało dynamiczny. W zasadzie ratują się tylko tym balansem.
  5. Wygląd na zdjęciach jest grzeczny w porównaniu do tego jak jest naprawdę. Pałąk jest ze dwa razy za duży optycznie. Wyglądają jak jakiś robot na głowie, a muszle świecą się jak dwie płyty CD. Między widełki a skronie można włożyć dłonie. Nie czuję, gdy rymuję.
  6. Kable wyglądają biednie w porównaniu do słuchawek. Te są bardzo solidne. Wręcz przesadnie. Wszystko stal (na wysoki połysk) Regulacji pałąka możnaby używać jako... Nie wiem... Elementu zawieszenia motocykla.
  7. Pomimo dużej wagi są dość wygodne, ale nacisk nie jest rozłożony równomiernie. Muszle są minimalnie za płytkie/ pady za miękkie na moje uszy, ale ogólnie jest komfortowo.

Opieram się tylko na porównaniach z pamięci z prostymi słuchawkami z kablem. Możliwe, że na tle innych BT wypadają lepiej.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, strong6 napisał:

To jeden i ten sam model więc nie różni się brzmieniem.
 

Tak podejrzewałem tylko logika podpowiada, że cena wersji bez mikrofonu powinna być niższa, jest jednak dokładnie odwrotnie. Stąd wolałem zapytać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam ciut inne odczucia z T4S. Bezproblemowe parowanie się z telefonami Xiaomi. Dźwięk po BT jest nawet lepszy niż po kablu. NC nie kastruje dźwięku (no może ucina trochę basu ale to wychodzi na plus) i w sumie po BT i z NC słucha mi się najfajniej. Dźwiękwo jest poprawnie. Potrafią zagrać naprawdę fajnie, wokale brzmią przyjemnie, bas jest dobrej jakości, góra troche kuleje ale to i tak lepiej niż niż gdyby kuła :D Nie są wzorem uniwersalności, niektóre gatunki czy utwory im leżą inne nie... Są całkiem wygodne, docisk imo jest optymalny. Tak jak @@rhalf  wspomniał pady mogloby być głębsze i ciut twardsze. Mnie muszle się podobają natomiast sam uchwyt od pałaka do muszli wolałbym aby zrobili w czarnym kolorze. Ogólnie w tej cenie są zaskakujące fajne.

Edytowane przez ichris
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko przypomnę że 5401 to są wyborne słuchawki. Mało co w ludzkiej cenie gra tak pięknie technicznie. Ich jedyne prawdziwe wady to dla mnie brak komfortu, góry i niskiego basu. Podkreślę jeszcze, że balans tonalny w Bluedio t4s jest bardzo dobry. Jeśli komuś się podoba taki głęboki bas, to polecam SHL5605. Ich bas jest szybszy a sięga niemal płaskim wykresem do 20hz. Mają najgłębszy bas i najwspanialsze mięso, jakie słyszałem. Niestety kosztem barwy środka. Niestety nie słyszałem wielu drogich słuchawek, ale tym bardziej nie miałem słuchawek BT, więc moje oczekiwania są pewnie zawyżone. To są tylko wstępne obserwacje. Jakichś kontrolowanych testów nie robiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11/23/2017 o 13:18, Jaro54 napisał:

To zerknij u @bigmaras na aledrogo ma sporo nowych modeli Remax-a. W rozsądnej cenie i dobrze grają. Ja ci polecę RM-610D i są tam z modułem BT za sześćdziesiąt kilka złotych. Wsadzisz te RM-610 lub inne do tego modułu i będziesz miał każde BT

Mam ten zestaw i niestety nie polecam - BT to tragedia w tym modelu, po parowaniu z telefonem zgłasza się jako... klawiatura, dźwięk wyraźnie przyciszony i mniej detaliczny. Słuchawki dołączone do zestawu grają fajnie podłączone bezpośrednio do telefonu ale mają krótki przewód, więc telefon można nosić najwyżej w kieszeni koszuli.

 

Jeżeli chodzi o takie moduły BT to jednak polecam np. Sony SBH54 lub Samsung Level Link (bez radia FM) - droższe ale nie będziesz żałował wydanych pieniędzy. Ten zestaw z Remaxa to tylko np. na siłownię lub bieganie, gdzie jakość dźwięku aż tak bardzo się nie liczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarły do mnie wczoraj TIN AUDIO T515. Pudełeczko ładne, spore. Ale w środku trochę biedą zawiało. Słuchawki chyba raczej na rynek chiński. Instrukcja cała po chińsku, na pudełku też prawie same chińskie znaczki.

Samo wykonanie jakoś tak tyłka nie urywa porównując np. Do HZSOUND M001. Jednak po włożeniu ich do ucha banan pojawił się na mojej twarzy.  Słuchaweczki fajnie grają środkiem, czyste i wyraźne wokale. Bardzo czysta góra, jednak o takim ciepłym zabarwieniu. Świetnie słychać różne smaczki i detale. Jeśli chodzi o  bass to schodzi nisko ale nie jest nachalny. Nie zalewa reszty przekazu, dobrze podatny na zabawę korektorem. No jestem pod wrażeniem tych doków. Na pewno lądują w trójce moich ulubionych.

A teraz największa wada. Są naprawdę spore i miałem problem żeby je dobrze usadowić w uchu.

 

20171128_153710.jpg

20171128_153728.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wygląd też mają taki typowo orientalny, chiński. Tanie, dobrze grające chińskie doki :)
W necie też zbierają pochlebne opinie.
Które to z tych tanich dobrze grających stoją z nimi na pudle, tzn które jeszcze wpisały się w Twój gust?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zaraz będzie lincz ale mam sentyment do brzmienia starych KZ ATE, oraz lubię też trochę bardziej niż inne moje doki HZ SOUND M001 oraz KZ ZS5. Jednak to się często zmienia ?.

No niestety mając więcej jak 10-20 par ciężko słuchać wszystkich codziennie.  Zawsze któreś muszą wylądować w szufladzie.

Skoro tak podoba mi się brzmienie T515 to aż mam ciarki na myśl o tym jak mogą mi się spodobać T2 których też oczekuję ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie wreszcie przyszły te T4s i zgadzam się z opisem kolegi @rhalf. Naprawdę słaba jakość dźwięku, po włączeniu noise cancellingu miałem ochotę wyrzucić je przez okno. 

Jedyny plus to fajne pudełko :x

Nie no. Wykonane są porządnie, nie gubią zasięgu, nie miałem problemu z parowaniem. Wygodne, nie za ciężkie. Wszystko super tylko te SQ... eh. 

Ale bratu się pewnie spodobają bo nie jest tak wymagający jak ja ;P

Jeden prezent na Święta z głowy ;) 

 

Edit: po kabelku nawet da się ich słuchać! Dalej jest koc na wokalu i rozlazły bas ale może się wygrzeją...?

Edytowane przez Weird_O
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Weird_O napisał:

Do mnie wreszcie przyszły te T4s i zgadzam się z opisem kolegi @rhalf. Naprawdę słaba jakość dźwięku, po włączeniu noise cancellingu miałem ochotę wyrzucić je przez okno. 

Jedyny plus to fajne pudełko :x

Nie no. Wykonane są porządnie, nie gubią zasięgu, nie miałem problemu z parowaniem. Wygodne, nie za ciężkie. Wszystko super tylko te SQ... eh. 

Ale bratu się pewnie spodobają bo nie jest tak wymagający jak ja ;P

Jeden prezent na Święta z głowy ;) 

 

Edit: po kabelku nawet da się ich słuchać! Dalej jest koc na wokalu i rozlazły bas ale może się wygrzeją...?

Po wygrzaniu powinno być lepiej, ale cudów bym się nie spodziewał. W każdym razie nie pozbywaj się zbyt szybko, bo do mnie też mają przyjść, więc pewnie coś wymyślę, żeby je poprawić. ;).

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ali dość ciekawe nowe słuchawki z mmcx Nicehck Bro. Wg audiobudget.com całkiem fajnie graj i bardzo podobne do KZ ZST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności