Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku pragnę się przywitać.

Mam do Szanownych formułowiczów prośbę- stałem się użytkownikiem Xperii XZ, która ma obsługę Hi-res i szukam jakiś słuchawek obsługujących Hi-res w rozsądnych cenach - czy ktoś z Was może mi polecić jakieś słuchawki z Chin (w cenie niższej niż najtańsze Sony, Pionieer itp. z obsługą hi-res).

Nie jestem wielkim znawcą i audiofilem, ale chętnie bym posłuchał dobrej jakości.

Z góry dziękuję za pomoc i proszę o wyrozumiałość.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mieschko napisał:

Na początku pragnę się przywitać.

Mam do Szanownych formułowiczów prośbę- stałem się użytkownikiem Xperii XZ, która ma obsługę Hi-res i szukam jakiś słuchawek obsługujących Hi-res w rozsądnych cenach - czy ktoś z Was może mi polecić jakieś słuchawki z Chin (w cenie niższej niż najtańsze Sony, Pionieer itp. z obsługą hi-res).

Nie jestem wielkim znawcą i audiofilem, ale chętnie bym posłuchał dobrej jakości.

Z góry dziękuję za pomoc i proszę o wyrozumiałość.

 

Hi-res w słuchawkach to jest chwyt marketingowy, tylko znaczek na obudowie za który producent, a także (zwłaszcza) klient musi sporo zapłacić. 

Każde słuchawki grają Hi-res, w sensie przetwornik przetwarza taki sygnał jaki dostanie, nic nie upraszcza do Low-Res - to już jest kwestia konkretnych słuchawek czy grają dobrze czy kiepsko.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja (spełniająca powyższe, bardzo ogólne kryteria: do 100 zł, różnorodna muzyka, z jakimś naciskiem na basy) to:
- Urbanfun Hi-Fi (stara wersja - hybrydy na szarym kabelku),
Bez problemów spełniają powyższe warunki, a są jeszcze tańsze i niezwykle wygodne:
- Einsear T2,
Gdybyś chciał nosić OTE:
- KZ ZS5, KZ ZST,
Doki o drewnianych (palisander, heban, czereśnia) kopułkach:
- VJJB K4 (trochę słabiej się sprawdzą przy muzyce poważnej)
Doki o metalowych kopułkach (z magnesem w środku,  przyciągającym te kopułki):
- MEMT X5,

Edytowane przez strong6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.08.2017 o 10:04, SiggyFraud napisał:

Na Hedfaju z kolei pojawiła się informacja o KZ z metalowymi kopułkami. Ma to być update ZS5, albo, jak twierdzą inni, nowy model ZS6. W zasadzie może to być jedno i to samo emoji6.png
3bd0bd0f220b5700cf893a6470dc89ca.jpg

https://www.head-fi.org/threads/knowledge-zenith-kz-impressions-thread.698148/page-1338

Powiem tak - to może być interesujący produkt pod jednym wszakże warunkiem - dadzą lepsze przetworniki. Jesli to będzie ZS5 w nowej obudowie to raczej nie zwojują tutaj za wiele (oczywiście poza efektem, który opisał Inszy) Myślę, że już wymiana armaturowych przetworników na lepsze poprawiła by brzmienie bo gitary na ZS5 grają niestety strasznie sztucznie. Poczekamy zobaczymy...ale fakt wyglądają ładnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, rayfe napisał:

Według mnie ZST są znacznie lepsze od ZS5 bo te są ciemne i wycofane...

Co ty piszesz? ZS5 ciemniejsze od strony? Nie wiem na czym ty ich sluchales 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, rayfe napisał:

Według mnie ZST są znacznie lepsze od ZS5 bo te są ciemne i wycofane...

Chyba pomyliłeś słuchawki. Moim zdaniem, jeśli w ogóle mówić tu o jakiejkolwiek ciemności i wycofaniu to ta raczej jest po po stronie ZST właśnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w takim razie czy to na pewno były zs5 bo może jakiś fake ale nie podobały mi się przy zst a przynajmniej dosyć krótki czas który im poświęciłem tak je uplasował... Wygoda zresztą też dla mnie trochę kulała. Obydwie pary sprzedałem, mam nadzieję że jednak nie były to podróbki... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.08.2017 o 11:19, Perul napisał:

Podeślij mi fotki wnętrza na PM, zobaczę co da się zrobić z tym midbasem. 

Powiedz dokładnie o jakie fotki Ci chodzi :) 

Pady ruszylem ale potem metalowe zasłonięcie mnie pokonalo :/ nie mam odpowiedniego wkretaka krzyżowego :/

Podejrzewam sama wymiana padów na welurowe coś by dała, ale trzeba zabić im możliwośc grania midbassem i przesunac w dolne rejestry.

 

Najchetniej bym wyslal tobie abys sam je poogladał

Edytowane przez pat_net
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pat_net napisał:

...

Najchetniej bym wyslal tobie abys sam je poogladał

Nie ma problemu - możesz podesłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8/22/2017 o 10:04, SiggyFraud napisał:

Na Hedfaju z kolei pojawiła się informacja o KZ z metalowymi kopułkami. Ma to być update ZS5, albo, jak twierdzą inni, nowy model ZS6. W zasadzie może to być jedno i to samo emoji6.png
3bd0bd0f220b5700cf893a6470dc89ca.jpg

https://www.head-fi.org/threads/knowledge-zenith-kz-impressions-thread.698148/page-1338

No to pojawiły się ZS6 - link

Kto zaryzykuje? :) Pewnie dadzą dobrą cenę na start.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że w tych bardziej renomowanych sklepach typu: AK Audio, Wooeasy Earphones, czy też NiceHCK Audio cenę będzie można zbić do poziomu ceny w tym sklepie:
-link- 
W opisach mają, że to pre-order i trzeba poczekać na wysyłkę do 25 dni, podobnie jak to było na początku z KZ ZS5.
I korpusy chyba metalowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem panowie,

prośba o pomoc w wyborze.

 

Moje leciwe MH1C się rozlatują, więc szukam budżetowych alternatyw.

 

Lubię ciepłe, basowe brzmienia, potrzebuję słuchawek, które będą mogły mieć upgrade do wersji bluetooth.

Czytając recenzje skupiłem się głównie na KZ ZST i ZS5.

Które są cieplejsze i bardziej basowe ?

 

Ewentualnie co jeszcze byście polecili ze słuchawek od majfrendów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, strong6 napisał:

Przypuszczam, że w tych bardziej renomowanych sklepach typu: AK Audio, Wooeasy Earphones, czy też NiceHCK Audio cenę będzie można zbić do poziomu ceny w tym sklepie:
-link- 
W opisach mają, że to pre-order i trzeba poczekać na wysyłkę do 25 dni, podobnie jak to było na początku z KZ ZS5.
I korpusy chyba metalowe?

 

 

No to zaczynamy:

Cytuj

It seems like KZ ZS6 is really official, and AliExpress sellers got the upper hand in offering them earlier than the official stores.
Wooeasy is offering a discount for AudioBudget followers (this is a pre-order!):
$34 (no mic) and $35 (with mic).
Same instructions: "Buy now", write "AudioBudget" in the order's message field, switch to "Use another payment method" and then "Place order" (don't pay yet). The seller will adjust the price for you shortly (it is done manually), then you'll need to pay the discounted price.
http://s.click.aliexpress.com/e/EQNjEAq

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Eureka! Może zaczniemy projektować i produkować grające budy :D nowa buda do Ibasso? Prrroszę bardzo, nowa buda, choćby w mahoniu, do akacza, mamy, do FiiO? Pre****rdz :D  a jak toto gra :D w końcu wszyscy wiemy, że budy grają :D (sorki za OT)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że kupiłbym te KZ ZS6 (łykam wszystko od KZ jak pelikan - podchodzi mi ich brzmienie, mam KZ ATE, ATR, ED2, ZST, ZS3, ZS5, ED3, ZSE) ale są to chyba pierwsze słuchawki tej marki które mnie odrzucają wizualnie. Te rzucające się w oczy śrubki -- bleee

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności