Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Co byście polecili do mobilnego sabre które dosyć mocno podbija górę i nieco dół? Szukam czegos z wyeksponowanym srodkiem który zrównowazy nieco sabrowską manierę. Póki co jadę na KZ ZST i są dla mnie za ostre - trochę zbyt wyraźne na górze. Podoba mi się za to szeroka scena w nich i tego też wymagam od nowych słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie wszystkie tanie Chińczyki jakie opisywałem wcześniej miały taką tendencję, że zbyt łatwo było napędzić górę względem basu, nawet na nano 6G.

o ile przy Takstarach i Nuforce'ach spokojnie można dobić do volume 100, to reszta rozlewała się nieco po uszach i już nawet od 95 brzmiała lepiej.

ja to sobie koryguję EV zawsze, ale nie jestem purystą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ratajczak napisał:

Co byście polecili do mobilnego sabre które dosyć mocno podbija górę i nieco dół? Szukam czegos z wyeksponowanym srodkiem który zrównowazy nieco sabrowską manierę. Póki co jadę na KZ ZST i są dla mnie za ostre - trochę zbyt wyraźne na górze. Podoba mi się za to szeroka scena w nich i tego też wymagam od nowych słuchawek.

Zbyt wyraźna góra - używasz stockowych tipsów?
Na fabrycznych mnie strasznie kłuła góra, sprawdź może na innych tipsach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dzisiaj ciężki dzień w pracy. I postanowiłem sobie poprawić humor małym zakupem - u żony to się sprawdza, więc też chciałem spróbować :D.

A że niejako stałem się miłośnikiem i wielkim fanem firmy KZ, a właśnie wyszedł jakiś nowy, tani model tej firmy więc padło na KZ ZSE. Patrząc po cenie może szału nie będzie, ale może jakieś rozwinięcie modelu ZST... cóż okaże się za jakieś 4 tygodnie pewnie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecicie jakieś tanie słuchawki do biegania? Ważne aby miały plastik, który można włożyć za ucho, bo wszystkie normalne douszne mi wypadają oraz raczej bezprzewodowe, bo przy tych które miałem ciągle uszkadzały się przewody :( jakość dźwięku gra małą rolę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, del napisał:

Polecicie jakieś tanie słuchawki do biegania? Ważne aby miały plastik, który można włożyć za ucho, bo wszystkie normalne douszne mi wypadają oraz raczej bezprzewodowe, bo przy tych które miałem ciągle uszkadzały się przewody :( jakość dźwięku gra małą rolę 

Z bezprzewodowych słuchawek blutooth mam lub miałem:

1. XIAOMI Wireless - hmm. nie polecam tych słuchawek chyba nikomu. Dźwięk płaski na maxa, zero basu jakiegokolwiek. Zerowa izolacja od otoczenia (chyba że ktoś lubi słyszeć wszystko dookoła, to dla niego może to być atut). Wygoda taka sobie. Największą radość z nich miałem jak się ich pozbyłem :D

2.Meizu EP51. Te słuchaweczki jak na bezprzewodowe grają według mnie naprawdę dobrze. Wszystkie częstotliwości takie jak powinny być. Wykonanie świetne. W zestawie fajne etui na słuchawki. Jedyne zastrzeżenia mam co do tego jak się trzymają w moim uchu. Ja w nich biegać bym chyba nie mógł. Siedzą dosyć płytko. Chociaż kolega jeździ w nich na rowerze i nie narzeka. Najdroższe z całej stawki. Generalnie przez brzmienie tych słuchawek zrobiła mi się chętka na HD50 tej firmy.

3. AWEI A990BL. To świetnie brzmiące słuchawki blutooth. Kupiłem ja po wpisie któregoś kolegi na tym forum i nie żałuję. Bardzo lubię ich brzmienie. Mają fajny szybki basik, czytelną średnicę i nie kłujące wysokie tony. Często zabieram je do pracy. Co prawda w nich nie biegałem ale mają taki plastikowy haczyk w zestawie o którym wspominałeś więc może będą ok. Bez tego haczyka prawdopodobnie będą wypadać z racji dosyć ciężkiego pilota z jednej strony. Aczkolwiek do słuchanie na "siedząco lub idąco" są jak najbardziej OK

4.QCY QY8. Te słuchaweczki są moimi ulubionymi do biegania i jazdy na rowerze. Walą co prawda basem konkretnie ale na siłkę właśnie czegoś takiego potrzebuję, a nie "jakiegoś słodkiego audiofilskiego pierdzenia". Super siedzą w moim uchu. A ich ogromnym plusem w moim mniemaniu jest to iż baterię mają w słuchawce/słuchawkach i nie mają dyndającego się pilota.

 

Mam nadzieję, że trochę pomogłem

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, yogi_gti napisał:

4.QCY QY8. Te słuchaweczki są moimi ulubionymi do biegania i jazdy na rowerze. Walą co prawda basem konkretnie ale na siłkę właśnie czegoś takiego potrzebuję, a nie "jakiegoś słodkiego audiofilskiego pierdzenia". Super siedzą w moim uchu. A ich ogromnym plusem w moim mniemaniu jest to iż baterię mają w słuchawce/słuchawkach i nie mają dyndającego się pilota.

 

A jak się sprawdza ten mechanizm, który ma utrzymywać słuchawki w uszach? Bo ja mam chyba jakieś dziwne uszy, wszystkie dokanałówki niezbyt dobrze się trzymają, niezależnie od rozmiaru tipsów :D Ostatnio miałem takie, w których przekładało się plastik za uchem i było ok, ale widzę że tutaj jest to inaczej rozwiązane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, del napisał:

 

A jak się sprawdza ten mechanizm, który ma utrzymywać słuchawki w uszach? Bo ja mam chyba jakieś dziwne uszy, wszystkie dokanałówki niezbyt dobrze się trzymają, niezależnie od rozmiaru tipsów :D Ostatnio miałem takie, w których przekładało się plastik za uchem i było ok, ale widzę że tutaj jest to inaczej rozwiązane.

Takie coś potrzebujesz? U @bigmaras kupisz i zakładasz do dowolnych słuchawek i twój problem rozwiązany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.07.2017 o 18:20, xneon napisał:

okej, to ja się wypowiem, bo kilka Chińczyków już przerobiłem.

Urbanfuny kurde, bas mają fajny, ale na moje ucho za dużo sopranów.

oczywiście, da się to korygować - z Shanlingiem M1 nawet lepiej niż iPodem nano 6g, bo tam miałem tylko predefiniowany EQ.

a Einsear wziąłem zachęcony przez Audiobudget, jednakże jego "enough bass" dla mnie enough nie jest, to są słuchawki średnicowe.

także obie te pary mam na sprzedaż, razem z Superluxami, ale powiem Wam to dopiero za 30 postów, ech...

 

acha, miałem jeszcze Vivo XE800, pomijając fakt że białe, to grały wyśmienicie... dopóki pies mi nie szarpnął kabla.

i teraz ja mam wrażenie, że najniższe częstotliwości (poniżej 50Hz) zniknęły, a chłopaki z mp3store, którym dałem na testy i odsłuchy mówią, że wszystko ok.

jeśli ktoś z łdz ma te słuchawki, chętnie spotkałbym się żeby porównać organoleptycznie :)

Einsear T2 mają więcej mocnego basu niż Urbanfuny, mają właściwie wszystkiego więcej od nich. Nawet scena jest większa. To takie Urbanfuny na sterydach. Więc basu mają sporo i absolutnie nie są to słuchawki średnicowe :)
Średnicowymi to można prędzej nazwać Vivo XE800, bo bas mają skąpy, szkicowy. I to nie pies je wykastrował z tego basu :) One tak są zestrojone - mają wycofane, podane w ilości szkicowej dolne rejestry i to zarówno midbas jak i subbas.

@Norda - mam te Awei a990bl od ponad miesiąca, od tego czasu ma je też @Lord Rayden
Grają dobrze, nawet bardzo dobrze jak na słuchawki BT za grosze.
Takie ciepłe brzmienie, ciemnawe, granie dość przestrzenne.
Odczytuję Twój post, że przypadła Ci ich sygnatura brzmienia.
Ale, że mają dużo lepsze brzmienie od wychwalanych Urbanfunów? Możesz napisać w jakich aspektach?
:)
@Matador - tak na szybko - w komisie są wystawione przez @Inszy doki ZhiYin Z3000 - one są z wypinanym kabelkiem w technologii MMCX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, strong6 napisał:

Einsear T2 mają więcej mocnego basu niż Urbanfuny, mają właściwie wszystkiego więcej od nich. Nawet scena jest większa. To takie Urbanfuny na sterydach. Więc basu mają sporo i absolutnie nie są to słuchawki średnicowe :)
Średnicowymi to można prędzej nazwać Vivo XE800, bo bas mają skąpy, szkicowy. I to nie pies je wykastrował z tego basu :) One tak są zestrojone - mają wycofane, podane w ilości szkicowej dolne rejestry i to zarówno midbas jak i subbas.

 

w takim razie co, miałem fejkowe Vivo bo miały bas? fejki chodzą po 30$?

a Einsear zdecydowanie są najgorsze ze wszystkich Chińczyków jakie testowałem, na pewno nie mają tyle basu co Urbanfuny, ani na nano 6G, ani na M1, Wojtek testował chyba na AK300 i też nie dałby im więcej niż faktyczne 40 PLN, jakie w przeliczeniu mnie wyniosły.

jeśli obaj wierzymy uszom, to chyba trzeba zacząć liczyć się z nierówną kontrolą jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.05.2017 o 15:01, Weird_O napisał:

Vivo XE800 to też bardziej niż KZ ZST moje granie, ahh ta scena, ta szczegółowość. Gdyby nie grały tak chudo w basie byłby killer. Chociaż w sumie i tak jest bo tak grających doków do 100zł (chyba?) nie kupisz. A nawet droższe odstawia w tyle. 

Tylko, że trzeba lubić takie granie jednak...

Dnia 22.05.2017 o 23:22, Sound John napisał:

Mam właśnie na uszach vivo xe800, jest zdecydowanie za mały hajp na te słuchawki.

Ale w sumie nie dziwię się :P ten konturowy bas 95% forumowiczom się nie spodoba, naprawdę ja nie spodziewałem się tak małej ilości dołu na chińskim dynamiku.

Dopracuję porównanie z gr07c i je wstawię.

Dnia 29.05.2017 o 23:58, Sound John napisał:

Gr07c vs Vivo xe800

 

xGuF4La.jpg

 

 

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, iż vivo to znacznie niższa klasa grania niż gr07, nawet jeżeli posiadają ten sam przetwornik to gr07c grają wyraźnie lepiej, z większą ilością dołu, bardziej wyrazistą i pełniejszą średnicą, z większą jak i głębszą sceną, jednak wielu osobom w gr07c może nie spodobać się wyraźnie zaznaczona góra, oraz ostry charakter wyższej średnicy. Z tych dwóch powodów vivo słucha mi się po prostu przyjemniej mimo niższego SQ. Gr07c męczą mnie straszliwe po dłuższym odsłuchu.

Vsoniki są bezlitosne dla słabo jakościowych nagrań, natomiast na vivo można ich słuchać bez problemu. 

 

 

Bas w gr07c jest lepszy technicznie, głębszy, lepiej kontrolowany mimo jego większej masy i ilości, ten z vivo jest płytszy, nie ma mowy aby kiedykolwiek wyszedł przed szereg, zaryzykuję stwierdzenie, iż jest go mniej niż nawet w er4s. Efekty stereofoniczne, oraz holografia  również, lepsze są w gr07c. Naprawdę takiej jego ilości nie spodziewałem się po dynamiku, jednakże właśnie przez tą niewielką jego ilość, jego braki nie rażą ucha. 

 

Średnicy w gr07c jest mniej, jest jaśniejsza, z większą ilością wyższej, tej niższej jest mniej niż w vivo. Zdecydowanie mniej muzykalna, skupiona bardziej na analizie niż na przyjemności z odsłuchu, w vsonikach nie podoba mi się wokal brzydszej części społeczeństwa 

 jest za lekki. Nie czuć w nim mocy, konhretności, jest to dosyć nienaturalne. Za to kobiece wokale naprawdę przepiękne, w tej cenie nie można znaleźć nic lepszego. Żywe, realistyczne, i przyjemne. Aż chce się słuchać.

 

Wysokie tony w gr07c są świtne - bezpośrednie, wyraźnie zaakcentowane, czasami nawet wychodzą przed średnice, talerze i perkusja - miazga, jeszcze nie słyszałem słuchawek tak ładnie je pokazujących. Jednak płacimy za to pewną cenę - przyjemność z odsłuchu. 

W vivo są wyraźnie słabsze, umieszczone gdzieś za wokalami, wygładzone w swoich najwyższych rejestrach, czuć delikatnego roll offa., ugrzecznione - czasami aż za bardzo.

 

 

W największym skrócie gr07c w stosunku do vivo xe800 to jaśniejsza V-ka, o znacznie wyższej jakości, szybkości oraz rozdzielczości.


Tak na szybko o basie w Vivo. Trochę forumowiczów ma/miało te doki i chyba by się zgodzili z powyższym. Moje też grają tak jak to wyżej opisano.
A czy ty masz fejkowe? Nie wiem
:)

Odnośnie Eisear T2, moje wrażenia słuchowe są zgoła odmienne - być może rzeczywiście trafiłeś na wadliwą sztukę :)
Nie będę cytował swoich opisów o nich zawartych w tym temacie. To jak dla mnie jedne z najlepszych tanich chińskich doków. Opinię ze strony audiobudget znasz.- ja je podobnie odbieram jak tam jest opisane, więc linka do tamtego opisu nie wstawiam.
Moja opinia o nich pokrywa się również z opisem z innej strony:
- recenzja Eisear T2 -
Są tam też opisane Rock Zircon (polską recenzję znajdziesz np. na Muzostajni):
-recenzja rock zircon-
Również są Vivo XE800 (na grafice fajnie pokazany jest bas):
-recenzja Vivo XE800-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie pod względem Rocków kompletnie się wyłożyli i moim i Igora (z AB) zdaniem.

T2 dałbym maksymalnie 4/5 w kwestiach audiobudżetowych, ale to nie jest moje granie, not enough fun.

a według recenzji Vivo i załączonych fotografii, mam oryginały.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lewym narożniku wygrzewane ponad 150h przez @Sound John K's 64, w prawym "te same" słuchawki (K's 64) kupione u tego samego sprzedawcy co Johnowe, słuchane raptem może 10h.

 

Wynik walki?

Q@#$a pierwsza godzina testów ucho w ucho, to nie te same słuchawki.

Po paru godzinach słuchania tych samych utworów (różni wykonawcy, Chet Baker, Leonard Cochen, Diana Krall, Metallica, Clannad, System of a down, muza klasyczna, głównie wiolonczele, elektroniki nie ruszałem) jednak odnalazłem ten sam charakter grania więc mam nadzieję, że wygrzewanie coś zmieni, w nowych średnica jest oddalona, chudsza, nie tuli tak miło jak w wygrzanych, bas jest ok, może nawet bardziej szczegółowy ale ja wolę ten z Johnowych kaesów, miły i przyjemny a dokładny i nie misiowaty, góry w nowych jest też o wiele więcej, w wygrzanych jest nieco złagodzona, nie ucięta a przyjemniejsza, bardziej muzykalna. Wygrzane grają dojrzale, muzykalnie, analogowo i mają przecudowną średnicę a niewygrzane... a niewygrzane tak nie grają damit! o!

 

Podsumowując, niewygrzane grają tak:

 

200.webp#113-grid1200w.webp#4-grid1200.webp#15-grid1

 

A wygrzane tak:

200.webp#6-grid1200w.webp#1-grid1200.webp#52-grid1

 

Edytowane przez brunnerius
  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, brunnerius napisał:

Podsumowując, niewygrzane grają tak:

 

200.webp#113-grid1200w.webp#4-grid1200.webp#15-grid1

 

A wygrzane tak:

200.webp#6-grid1200w.webp#1-grid1200.webp#52-grid1

 

@brunnerius używa czasem specyficznego, barwnego, języka.
Ale żeby aż tak, jak to powyżej?
:D
Podryfował na całego :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności