Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupiłem dwie pary complay na allegro. Za dwie sztuki ostatnio (z wysyłką) zapłaciłem mniej niż 50 zł. Osobiście nie mogę słuchać muzyki w standardowy gumkach. Raz że dźwięk traci na jakości (tzw. seel-a pewnie nie mam) a dwa, że wewnętrzna cześć ucha szybko zaczyna mnie swędzieć.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, luffa napisał:

mozna gdzies wyrwać comply w dobrej cenie? bo strasznie drogie te pianki. 

co do słuchawek chińskich to modele KZ zbierają sporo dobrych recenzji 

Zagadaj do @bigmaras albo przejrzyj sobie jego ofertę na allegro. Trochę tych pianek tam ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, superbart napisał:

Zagadaj do @bigmaras albo przejrzyj sobie jego ofertę na allegro. Trochę tych pianek tam ma.

allegro już sprawdzałem. chciałem napisać do @bigmaras ale niestety nie mogę (może ma pełną skrzynke?). jakbyś mógł to podaj mi jego profil allegro to tam sie spróbuje skontaktować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako tańszą alternatywę stosuję pianki snab - najczęściej koło 32-34 zł można wyrwać na allegro opakowanie z 3 parami. Jak dla mnie jest to dobra opcja i cenowo i jakościowo, zwłaszcza, że co do zasady nie używam jednej pary dłużej niż 3-4 miechy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urbanfuny dostały nowy kabel: 

"Be aware when you purchase URBANFUN Hi-Fi.
URBANFUN has changed the cable for their Hybrid version of the earphones to a simple-looking gray cable.
At the same time, you will find cheaper versions of Hi-Fi with a cable that looks the same but colored black - this one is a "simpler" ("MARK II") version of these earphones, with a single "Beryllium driver". I don't know how they sound, and the review on the website is solely for the classic Hybrid version"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pekin93 napisał:

Urbanfuny dostały nowy kabel: 

"Be aware when you purchase URBANFUN Hi-Fi.
URBANFUN has changed the cable for their Hybrid version of the earphones to a simple-looking gray cable.
At the same time, you will find cheaper versions of Hi-Fi with a cable that looks the same but colored black - this one is a "simpler" ("MARK II") version of these earphones, with a single "Beryllium driver". I don't know how they sound, and the review on the website is solely for the classic Hybrid version"

Chyba nie tylko kabel. Teraz są jakby 2 wersje które różnią się driverami. Hybrid (to chyba ta stara 2 driverowa wersja BA+DD) i Beryllium (z nowym 1 driverem). Jeśli się mylę to proszę mnie poprawcie.

urbanfun.jpg

Edytowane przez yogi_gti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, które z nich lepiej brzmią, i jak się one mają do poprzedniej wersji.... 

Zakupiłem je w ostatniej partii dla swej partnerki, moje Sennheisery stare powoli się rozlatują, więc myślałem nad nimi. Oby sie nie okazało, że spadli z jakością bo wyrobili sobie "markę". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, doszły ZhiYin Z3000. Pierwsze wrażenie niezbyt miłe: popsuty kabelek (prawa strona gra bardzo cicho). Chińczyk już dostał info, ja podpiąłem inny i wszystko gra.

 

Na początku rzecz użytkowa: słuchawki są bardzo wrażliwe na odpowiednią izolację. W zestawie mamy trochę gumek, ale brakuje mi jakichś biflange albo pianek. Mimo to, załadowałem elki z żółtym kołnierzem (standardowo używam M) i w tym momencie mam dobre uszczelnienie ucha oraz brak narzekań na wygodę. Przy czym "brak narzekań na wygodę znaczy mniej więcej tyle, że są to jedne z najwygodniejszych słuchawek jakie użytkowałem - nieduże, dość płytkie i z przyjemnymi krzywiznami, spokojnie można w nich leżeć na boku. Choć oczywiście długie odsłuchy mogą to zrewidować.

Dźwiękowo na pewno nie jest to coś, czego się spodziewałem. Liczyłem na rozwój Z2000, czyli dość równo, przejrzyście i z dużą sceną. A tu mocno basowe granie o przyciemnionym charakterze. W pewnym sensie przypominają KZ ZS3, ale nie są takie plastikowe w brzmieniu. Główny zarzut z mojej strony, to zbyt wycofana średnica, na czym traci czystość brzmienia. Ok, ma być nowocześnie i rozrywkowo, ale nie samą dyskoteką człowiek żyje.

Za to na plus niezła ilość szczegółów, słuchawki raczej się nie gubią i nie robią się agresywne jak ZST. Basu jest cholernie dużo (głównie midbas, ale i zejścia nie brakuje), jednak jest on całkiem dobrze kontrolowany i nie muli.

 

Teraz Z3000 trafiają na kilkadziesiąt godzin na wygrzewanie i zobaczymy co z tego wyjdzie.

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje ZhiYin Z3000 dotarły dzisiaj. Zamówiłem je kilka godzin później niż @Inszy, wkrótce po tym jak poinformował o nich. Pamiętam jak wysoko ocenił poprzedni model.
Teraz je wygrzewam, wcześniej sprawdziłem tylko czy grają (na stockowych tipsach - były założone na kopułkach). Oprócz tych tipsów na kopułkach, przyszły jeszcze 2 zestawy gumek: czarne x3 i żółte x3. W zestawie jest też case na słuchawki, taki zwykły ale jest :)
I klips do przypięcia kabelka do ubrania jest też. Kabelek MMCX jest dobrej jakości (trochę się plącze) i co na olbrzymi plus - kabelek nie mikrofonuje.
Słuchawki są niezwykle wygodne - jeszcze tak wygodnych nie miałem.
To sprawdzenie przerodziło się w ponad godzinny odsłuch - na tych stockowych tipsach (nie próbowałem jeszcze na tych dodatkowych).

Słuchawki, prosto z pudełka, grają co najmniej dobrze. Jak dla mnie, basu jest wręcz niewiele, jest dużo wysokich tonów i zdarzyły się sybilanty.
Żadna dyskoteka. Duża szczegółowość i przejrzystość.
Tak grają niewygrzane i bez jakichkolwiek kombinacji tipsami.

Optymistycznie i z dużą ciekawością wrócę do nich za kilkadziesiąt godzin.

ps. w tym samym czasie jak te ZhiYin Z3000 zamówiłem, jeszcze nie dotarły, takie 3xDD:
-klik-

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Lord Rayden napisał:

Może macie z @Inszy inny seal ? Inaczej wchodzą ? Bo Twoja rekomendacja zachęca a Inszego nie.

Ostatnio @Inszy bywa trochę marudny :) Może miał zły dzień albo pogoda na niego wpływa

Edytowane przez Jaro54
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia tipsów. Na stockowych jest słaby seal, więc słuchawki gubią bas i akcent idzie w górę. Nie byłoby to złe, gdyby nie to, że dźwięk się przez to rozmywa i traci na szczegółach.

Może Comply S400 by pomogły. Tylko tulejki dość płytko siedzą w uchu, więc nie wiem jak te pianki by się zachowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno to kwestia zarówno tipsów jak i niewygrzania. Wpakowałem słuchawki do uszu z tymi tipsami, które były już założone. Jako, że nie wypadły z uszu to na nich tak na szybko słuchałem. Za kilkadziesiąt godzin wrócę do słuchawek i zabawy z tipsami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiomagic ma w ofercie nowe doki Fiio F3. Na Ali za 25 dolarów. w AM za 109 zł . Według Am charakteryzują się "brzmieniem o ciepłej charakterystyce.". Czyli hm... coś podobnego do SoundMagic PL30 Plus ? Te ostatnie to bardzo wygodne, lekkie doki, z właśnie z lekko ciepłym brzmieniem. Cenowo podobne są też RHA MA350.

61U4AotrO8L._SY355_.jpg

pl30-800x800.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, odpisywałem 610D, kilka stron wcześniej. Używam ich na co dzień do słuchania muzyki z telefonu. Zdania nie zmieniam i porównując KZ Zst, uisii hm7, to Remax są najlepsze.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Ja Remax 610D kilka stron wcześniej odpisywałem, dla mnie są bardzo dobre do codziennego stosowania z telefonem

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remaxy RM610D całkiem fajne słuchawki za nieduże pieniądze. Mam kupione jako eksperyment i zaskoczyły mnie zarówno wygodą, jaokością dźwięku i wykonania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.07.2017 o 13:11, Inszy napisał:

Kwestia tipsów. Na stockowych jest słaby seal, więc słuchawki gubią bas i akcent idzie w górę. Nie byłoby to złe, gdyby nie to, że dźwięk się przez to rozmywa i traci na szczegółach.

Może Comply S400 by pomogły. Tylko tulejki dość płytko siedzą w uchu, więc nie wiem jak te pianki by się zachowały.

Podpisuję się pod tym, co powyżej napisał @Inszy i pod jego wcześniejszym postem odnośnie ZhiYin Z3000 również.
Moje ZhiYin Z3000 już wygrzane i przetestowane na wielu różnych tipsach.

Najpierw ponownie wpakowałem je w uszy na tych stockowych tipsach, które były założone jak do mnie dotarły.
Wrażenia podobne jak poprzednio. Z tym, że już bez sybilantów. Na tych stockowych tipsach, rzeczywiście jest dość słaby seal, więc basu mało i dźwięk rozproszony, Dociskając kopułki do uszu - wszystko staje się wyraźniejsze.
Z dodatkowych tipsów które przyszły razem ze słuchawkami (2 paczki po 3 pary) dobre uszczelnienie jest tylko na tych żółtych, największych (ogólnie używam średnich).
Na nich grają na nich tak opisał to @Inszy --- naprawdę je**ą basem, z przewagą midbasu. Jest dyskoteka. Według mnie to duża 'zasługa' tych tipsów. Beznadziejnych tipsów, które można nabyć za parę centów na aliexpress.
Może się mylę ale uważam, że do tych słuchawek jeszcze nie ma fabrycznego zestawu i to nie tylko tipsów. W ogóle nie ma zestawu. Są sprzedawane w woreczku (na razie w dwóch sklepach) z jednymi tipsami założonymi na tulejki. Według mnie to sklep/sprzedawca dodaje do woreczka te dwie paczki badziewnych tipsów (i wypucowane, lśniące case).
Zaś same doki i kabelek są wykonane bardzo dobrze. I są bardzo wygodne.
ZhiYin Z3000 na innych tipsach łapią uszczelnienie i grają co najmniej dobrze (nie tłuką tak basem). Sprawdziłem na bi-flange z MEMT X5, na sławnych już niebieskich tipsach do KZ, na fabrycznych tipsach do Urbanfunów itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności