Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

"Vido ze swoją wyraźną V-ką z silniejszym akcentem na dół" z "średnica nie została wykastrowana i absolutnie nie mam wrażenia, że artysta schował się pod koc i mamrocze coś do mnie pod nosem" mi nie pasują.

 

Albo jest V-ka, albo ładna niewykastrowana średnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiędzy zmniejszeniem ilości średnicy, wynikającej z podbicia pasm skrajnych, a wykastrowaniem tejże jest spora różnica :)

Podbijasz nadmiernie - kastrujesz, robisz to umiarkowanie - zachowujesz średnicę, nie na pierwszym planie i nie na drugim, ale zdecydowanie słyszalną.

 

A gdyby ktoś zakładał, że zamierzam hypować produkt, to:

A. Współczynnik mocy HYPE prezentowany przez redflow wynosi około 0%

B. Zaraz wymienię rzeczy denerwujące :P

- Dłuższy kabel powinien być... dłuższy. Brakuje 5 centymetrów jak nic, a turem wyhodowanym na siłowni nikt by mnie raczej nie nazwał.

- Kabel jakiś taki cienki jest (najlepiej to widać w odcinkach dousznych), nie zakładam oczywiście że od razu się zerwie.  Audeo mają podobny, a wytrzymują bardzo dużo, ale jednak...

- Słuchawki nie są idealnie wyprofilowane. Osłona drivera jest zbyt mało zagięta do tyłu, co powoduje pewien dyskomfort. Inna sprawa, że w dousznych zazwyczaj nie stosuję gąbek, stąd mogę się czepiać na wyrost. Chociaż w monkach ostrej krawędzi nie ma i nic nie uwiera, czyli się da. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Odebrałem już UiSii HM7 i KZ ZST, mogę napisać więc parę słów porównania.Skala porównawcza mała, bo tylko kawałek Sen o Warszawie z płyty Wilków  - Acoustic Rock, na Sansie Sport a na Redmi 4X - bonusowy utwór Necropolis z płyty  Tibi et Igni oraz kawałek The Gallery z płyty The Gallery - Dark Tranquillity (płyta cd) z regulowanego wyjścia odtwarzacza cd - Denon DCD 1500AE.

Utwory te wybrałem ze względu na występowanie nieprzesterowanych instrumentów lub akcentów.

 

Nie jestem wielkim fanem wygrzewania sprzętu i zbawiennego z tego tytułu wpływu na brzmienie. Rozumiem, że pewne aspekty brzmienia w wyniku wygrzewania mogą ulec zmianie ale nadmiar góry zawsze będzie nadmiarem, a niedobór basu będzie niedoborem.

Większy wpływ na odbiór dźwięku moim zdaniem ma przyzwyczajenie naszego mózgu do pewnej charakterystyki brzmienia - przykład? Proszę bardzo, kupujemy nowy samochód klasy kompakt nazwa X, na początku mamy wrażenie, że chodzi dużo ciszej od starego kompakta Y. Po kilku miesiącach jazdy, gdy dobrze znamy dźwięki dochodzące z naszego nowego samochodu podczas jazdy, wsiadamy do kompakta kolegi Z i jest wrażenie, że jego Z jest cichszy niż X, przynajmniej ja tak mam :).

 

.Remaxy 610d w powyższej konfiguracji po odpaleniu zagrały zacnie, za każdym razem wywołując banana na gębie, dlatego dostają I miejsce.

KZ ZST w powyższej konfiguracji zagrały bardzo przyzwoicie za każdym razem, dlatego dostają II miejsce.

UiSii HM7 w powyższej konfiguracji wypadły najgorzej za każdym razem, dlatego dostają III miejsce.

 

Jeżeli chodzi o czysto techniczny opis grania, to muszę to wyraźnie zaznaczyć, że powyższe słuchawki ustępowały kulturą grania Vsonicom GR02BE oraz Brainwavz R1, tanie słuchawki są bardziej surowe, chropowate w brzmieniu brakuje im jedwabistości, smaczków w stosunku do wymienionych powyżej 3 krotnie droższych słuchawek. Podtrzymuje natomiast zdanie, że Remaxy pomimo tych wad są przyjemniejsze do słuchania niż R1, przede wszystkim za bardzo liniowe brzmienie.

 

Tony wysokie (sansa, redmi)

Remax - lekko przygaszone,  szeleszczące i nienarzucające się, ale też bez sybilantów czy jakiejś ziarnistości.

KZ ZST - na bogato, wręcz z nadmiarem, przy jasnym Redmi były bardzo męczące (sybilanty), przy sansie było trochę lepiej, ale jak dla mnie ciągle za dużo i niestety ten nadmiar trochę męczy słuchacza.

Uisii HM7 - podobne brzmienie jak w ZST,  nie ma znaczących różnic, więc nie będę się rozpisywał.

 

Średnica (sansa, redmi)

Remax - szeroka, dobrze wypełniona od samego dołu do góry, wokale bardzo wyraźne i pierwszoplanowe, bardzo lubię taki granie ponieważ w średnicy tak naprawdę dzieje się najwięcej i nie może być ona wycofana.

KZ ZST - jest dobrze, co prawda jest skierowana w trochę wyższą stronę, pewnie zasługa natarczywych wysokich tonów, i ucięta na dole ale jest dobrze słyszalna.

UiSii HM7 - typowe mocne V, kiepściutko tu jest ze średnicą, w zasadzie słychać tylko tony niskie (i to nie za niskie) i wysokie. Naprawdę mocno wycofana jest ta część pasma.

 

Bas (sansa, redmi)

Remax - dupy nie urywa, ale są potrafią przywalić, jest dobrze.

KZ ZST - wcale nie ma go jakoś bardzo dużo, nie schodzi też nisko, a na niektórych nagraniach potrafi być dudniący.

UiSii HM7 - powiedziałbym, że to najlepsze pasmo w tych słuchawkach. Jest fajny sprężysty, może trochę brakuje mu mięcha, ale to jest najmocniejsza strona tych słuchawek.

 

Tony wysokie (Denon)

Remax - słychać klasę wyjścia słuchawkowego, soprany nabrały błysku i jest ich w sam raz.

KZ ZST - Mocne, ale również bardziej wygładzone, już tak nie męczą, natomiast jest ich moim zdaniem za dużo.

UiSii HM7 - Trochę lepiej, ale najgorzej z trójki.

 

Średnica (Denon)

Remax - uległa wygładzeniu, jest szeroka, ale dalej płytka.

KZ ZST - fajna szeroka scena, skierowana jest w górne rejestry, ale jest naprawdę dobrze.

UiSii HM7 - dalej nie ma średnicy - denon strasznie obnażył wady tych słuchawek.

 

Bas (Denon)

Remax - dupy nie urywa, ale są potrafią przywalić, jest dobrze.

KZ ZST - The Gallery wymiata świetnie, dużo zyskały w moich uszach na tym kawałku - to nie są złe słuchawki!

UiSii HM7 - jest fajny, zróżnicowany, dobrze kontrolowany, ale to za mało by polecać dalej komuś te słuchawki.

 

Podsumowując

Remxy zagrają ze wszystkim dobrze i odnajdą się moim zdaniem w każdym gatunku muzycznym bez względu na realizację nagrania - polecam się z nimi zapoznać - ja używam ich na codzień.

KZ ZST zagrają dobrze z ciemniejszym źródłem i  dobrze zrealizowanymi płytami - hype i rozczarowanie powstało w wyniku pisania w internecie głupot, że grają jak słuchawki  za x razy tyle $. Nie, nie grają tak, natomiast grają efekciarsko i to może się podobać. U mnie trafią one do plecaka wypadowego.

UiSii HM7 są najtańsze, ale nie jest to mój styl brzmienia i nie polecę ich nikomu.

 

Wisienka na torcie

Denon - The Gallery - Vsonic

Pierwsze takty i już wiem dlaczego kosztowały kilka lat temu 35$ - tak niedużo, ale grają naprawdę zacnie.

 

Pozdrawiam

 PS. Edytowałem posta, ponieważ jak szedłem do pracy i odpaliłem muzę z telefonu to mi się włączył Vader i  tego kawałka też słuchałem wczoraj przy porównywaniu.

 

Edytowane przez Grzech
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, tak samo jak można je hajpować.

W tej cenie sq jest słabe, ale sygnaturę możemy sobie wybrać.

Jeżeli ktoś dobrze trafi to faktycznie taki słuchawki mogą być lepsze od kilkukrotnie droższych konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Compton napisał:

To jakie muszą być oczekiwania odnośnie słuchawek za 4 paczki fajek, żeby czuć się ROZCZAROWANYM?

Nie każdemu 50 złotych leży na podłodze. Jak zaczynałem przygodę z lepszymi słuchawkami, to taki budżet był dla mnie topem - więc tak, można się rozczarować. Szczególnie jak się porówna słuchawki z hajpem, który potrafi rozbuchać oczekiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można się rozczarować słuchawkami za ... pięć dych?

Tak samo jak można być pozytywnie zaskoczonym tanimi słuchawkami - remax, tak i można być zawiedzionym - uisii.
Dotyczy to moim zdaniem każdego produktu, bez względu na cenę.
Kupując coś oczekujemy, że spełni to swoje zadanie, i tyle. Natomiast prawdopodobieństwo tego, że tani produkt spełni oczekiwania jest teoretycznie mniejsze, niż jego droższy odpowiednik.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przykładowo trochę się zawiodłem na zst, ale i tak za 40zl trudno znaleźć coś lepszego. W sumie to i tak lepiej niż w przypadku Yamah eph100 - gdybym je kupił za pełną cenę to chyba bym zaklął mięsiście... 

 

Za to Urbanami byłem i jestem zachwycony - kosztują trochę więcej niż zst, ale grają przy tym po prostu lepiej. Może zs5 je pobija dzwiekowo.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, dj1978 napisał:

Starh  - a powiedz, czy UF mają więcej basu od ZST czy mniej?, Bo dla mnie UF miały za dużo basu (poza tym świetne doki). Czyli jeśli ZS5 będą miały mniej basu niż UF to będzie mój typ.

ZST sprzedałem, ale z tego co pamiętam to KZty mialy więcej basu (szczególnie mid basu). UF są o tyle fajnymi słuchawkami, że przy odpowiednich gumkach tego basu może w nich ubyc i to sporo. Aktualnei używam białych tipsów (ze starych lg) i naprawdę tego basu nie jest dużo. Jest on jakościowo bardzo dobry (w tej cenie), zarysowany ale nie wylewa się na inne pasma. Przy wygrzaniu tych słuchawek go trochę jeszcze ubywa.

 

Nie mam jeszcze zs5, zapewne dojdą na dniach - wtedy będę mógł udzielić odpowiedzi na to pytanie. Zapewne je sprzedam jeśli będą grać podobnie do zst 

Edytowane przez Starh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starh  - a powiedz, czy UF mają więcej basu od ZST czy mniej?, Bo dla mnie UF miały za dużo basu (poza tym świetne doki). Czyli jeśli ZS5 będą miały mniej basu niż UF to będzie mój typ.

Dla mnie w przeciwieństwie do kolegi wyżej bardziej podobały się zst i uważam, że mają mniej basu od urbanfun.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Starh napisał:

ZST sprzedałem, ale z tego co pamiętam to KZty mialy więcej basu (szczególnie mid basu). UF są o tyle fajnymi słuchawkami, że przy odpowiednich gumkach tego basu może w nich ubyc i to sporo. Aktualnei używam białych tipsów (ze starych lg) i naprawdę tego basu nie jest dużo. Jest on jakościowo bardzo dobry (w tej cenie), zarysowany ale nie wylewa się na inne pasma. Przy wygrzaniu tych słuchawek go trochę jeszcze ubywa.

W ZST identycznie, ilość basu zależy od użytych tipsów. Im większy otwór wylotowy tym mniej basu. Mając różnych tipsów można pobawić się i dobrać odpowiednie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, lolomanolo napisał:


Dla mnie w przeciwieństwie do kolegi wyżej bardziej podobały się zst i uważam, że mają mniej basu od urbanfun.

Na stockowych gumkach mają podobną ilość. Tylko, że w UF więcej jest dolnego basu, a w zst mid basu. Inne gumki i bas staje się łagodny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Grzech napisał:

Większy wpływ na odbiór dźwięku moim zdaniem ma przyzwyczajenie naszego mózgu do pewnej charakterystyki brzmienia.
 

UiSii HM7 w powyższej konfiguracji wypadły najgorzej za każdym razem, dlatego dostają III miejsce.

 

UiSii HM7 są najtańsze, ale nie jest to mój styl brzmienia i nie polecę ich nikomu.


- raczej na pewno nie trafiły z sygnaturą,
- nie zamierzam kwestionować subiektywnego przydzielenia im III miejsca :)
- na pewno jednak nie grają źle,

Jak dla mnie SQ prezentują (w swoim przedziale cenowym) poziom co najmniej dobry.
Swego czasu kupiłem aż 2 pary tych HM7 UiiSii, za które zapłaciłem w sumie 6,10$ - promocja 11.11.
Dwie pary za ~ 20 zł. Jedna para została w 'kolekcji' jako punkt odniesienia do innych tanich doków.
Drugą dałem młodzieńcowi w rodzinie - do muzyki jakiej słucha (Rap, EDM) - sprawdzają się bardzo dobrze.
UiiSii Hm7 (mając na uwadze ich cenę) - jak dla mnie grają bardzo dobrze w całym paśmie, szczegółowo i precyzyjnie, na mocnej podstawie basowej z lśniącymi wysokimi tonami.
Prezentują funowe, dosyć agresywne brzmienie, taka typowa "V".
Grają dosyć przestrzennie, z dużą szczegółowością i nadają się praktycznie do każdego gatunku muzyki (jednak najlepiej w tych wymienionych powyżej).
Są bardzo dobrze wykonane, są malutkie i bardzo wygodne, dobrze izolują od otoczenia - ale mają dość niską skuteczność - trzeba mocniej podkręcić głośność.
Bardzo dobrze reagują na korekcję EQ, co też jest ich dużą zaletą.
 
Nie są to moje ulubione tanie doki ale co najmniej warte są swej ceny. Prezentują rozrywkowe brzmienie. W relacji cena/jakość są godne polecenia. Przede wszystkim do EDM i dla tych co nie chcą dużo wydawać na słuchawki.
I dla tych co za niewielkie pieniądze, chcą subiektywnie sprawdzić jaka sygnatura dźwiękowa im odpowiada lub też nie.

Edytowane przez strong6
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy tutaj wszyscy poruszacie takie głębokie kwestie... A ja...

Zadam pytania totalnego laika :P

 

Biorąc pod uwagę ogół głosów zamówiłem UrbanFun. Wszystko fajnie, przyszły w równie 2 tyg ale:

 

1. Składał to chińczyk. Chińczyk był zaspany. Efekt tego taki że otwierając je zauważyłem że....

Jedna słuchawka nie ma gumki -,- Parsknąłem. Śmiech przez łzy. 

Nie no, chyba otworzę spór na Ali. Mini Refund by się przydał. Albo niech dośle.. ale.. tu powstaje kolejne pytanie

 

2. Fabryczne gumki (chyba tak to się zwie) są najlepsze? Wiem że jakieś można na Allegro kupić. Będą pasować? UF są w tym aspekcie standardowe? Bo nie wiem teraz co zrobić...Słucham muzyki na jednej słuchawce, hah. 

W zestawie są mniejsze i większe, ale jednak średnie są naj dla mnie. 

 

Co zrobić? :)

Tak żeby wyszło najlepiej. Słuchawki kupione jako prezent, także trochę chińczyk mnie zirytował. Ten z fabryki oczywiście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Eragon napisał:

Wy tutaj wszyscy poruszacie takie głębokie kwestie... A ja...

Zadam pytania totalnego laika :P

 

Biorąc pod uwagę ogół głosów zamówiłem UrbanFun. Wszystko fajnie, przyszły w równie 2 tyg ale:

 

1. Składał to chińczyk. Chińczyk był zaspany. Efekt tego taki że otwierając je zauważyłem że....

Jedna słuchawka nie ma gumki -,- Parsknąłem. Śmiech przez łzy. 

Nie no, chyba otworzę spór na Ali. Mini Refund by się przydał. Albo niech dośle.. ale.. tu powstaje kolejne pytanie

 

2. Fabryczne gumki (chyba tak to się zwie) są najlepsze? Wiem że jakieś można na Allegro kupić. Będą pasować? UF są w tym aspekcie standardowe? Bo nie wiem teraz co zrobić...Słucham muzyki na jednej słuchawce, hah. 

W zestawie są mniejsze i większe, ale jednak średnie są naj dla mnie. 

 

Co zrobić? :)

Tak żeby wyszło najlepiej. Słuchawki kupione jako prezent, także trochę chińczyk mnie zirytował. Ten z fabryki oczywiście. 

UrbanFuny mają tulejkę bodajże w rozmiarze 200 i takie tipsy (gumki) trzeba sobie dokupić.

W czym problem ?

edit: A, bo zapomniałem... często jest tak, że tańsze chińczyki mają dosyć ...ujowe tipsy i ludzie i tak zakładają co innego ;)

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eragon - otwórz spór. Napisz do sprzedawcy, że w dokach nie ma tipsów a mają być na prezent. Zrób im zdjęcie bez tipsa/tipsów - zobaczysz co odpisze.
Może zaproponuje tipsy, może nawet całe słuchawki ;) 
W międzyczasie z allegro można coś wybrać, z aliexpres również - kwestia czasu dostawy:
-klik-
przejrzyj komentarze, całe rzesze Rosjan brało je właśnie do Urbanfunów (ja też :P)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I do Tak wyglądają w porównaniu do ZS5 też chyba będą pasować. Ja ich używam też na Triple Fi i dają radę bardzo dobrze 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dzięki za pomoc. Uczynię tak, i napiszę wam jak się sprawy potoczyły. 

Ps. Skorzystam z okazji i przypomnę Wam wszystkim jak wspaniałymi są Meizu HD 50 :P:D 

Ps2. Ale z racji tego że już znikają z rynku... jestem bardzo napalony na kolejne słuchawki od Meizu. Śledźcie temat. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności