Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

KZ ZS3 wg mnie mają jeszcze lepszy bas :)

Poza tym szerszą scenę i więcej detali.

Generalnie uważam je za lepsze od ZST :)

Oprócz tego są wygodniejsze, dają lepszy seal i nie męczą przy długich odsłuchach tak jak potrafią ZST.

Z mojej strony polecam, na gearbeście są tańsze od ZST, grzech nie wziąć ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Naksos napisał:

A jak się będą miały do siebie ZS5 a 3?

Jak będą w kraju to ktoś ci porówna ale musisz poczekać co najmniej do połowy czerwca albo więcej. Nie pytaj, o słuchawki, które z oglądania obrazków znamy.

Moje 2 pary ZS5 również dziś wyszły :) 

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem majfrendy wprowadzają jakikolwiek numer, żeby nie kombinować z wydłużaniem transakcji. Ja dostałem numer paczki dwa dni temu, numer jest fikcyjny. Właściwy dostanę jak już faktycznie będą je mieli.

 

Obawiam się, że sprzedawcy z ali jeszcze ich nie mają. Przynajmniej mój.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, yogi_gti napisał:

Kurcze a moje jeszcze nie wysłane. Chyba jakieś "chody" macie :unsure:

Trzeba dużo kupować i czasem do nich napisać :) Ja rano pisałem (bo mijał 5 dzień max do wysyłki) i popołudniu mail, że wysłane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Sound John napisał:

Miałem, stockowo za dużo basu :P

Mam er4s jeszcze ;) 

Szukam czegoś taniego do zadań specjalnych. 

W czasach, gdy wolałem więcej basu niż obecnie, trafiły mi się Shure SE110 i wtedy to było dla mnie kompletne bezbasie.

Jak będziesz miał możliwość to warto przetestować, bo średnie tony miały dobre :) .

23 godziny temu, Sound John napisał:

Miałem, stockowo za dużo basu :P

Mam er4s jeszcze ;) 

Szukam czegoś taniego do zadań specjalnych. 

W czasach, gdy wolałem więcej basu niż obecnie, trafiły mi się Shure SE110 i wtedy to było dla mnie kompletne bezbasie.

Jak będziesz miał możliwość to warto przetestować, bo średnie tony miały dobre :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam trochę z majfriendem pisałem, ogólnie grzecznie podziękowałem z zniżkę - koleś odpisał i oczywiście podziękował za zakup + obiecał jak najszybszy ship :)

 

Dobra wracając do słuchawek. Od kilku dni słucham Urbanów, ZST i eph100.
Pisałem we wcześniejszych postać, że ZST>Ubrany. Hmm posłuchałem więcej i jednak Urbany je gniotą.

1) Mają dużo lepszą separację dźwięku - ogólnie pod tym względem te słuchawki są kozackie. Naprawdę separacja każdej stopy basowej, struny, wokalu - jestem w szoku, że te słuchawki się nie gubią przy tylu dźwiękach :o

2) Grają o wiele równiej od ZST, nie są tak nachalne w odbiorze.

3) Wokal stoi na środku, nie wybiega do przodu i jest bardziej naturalny. ZST go bardziej uwidaczniają, ale cierpią na tym żeńskie głosy - ich końcówki po prostu biją w uszy i są zbyt ostre. Urbany mają bardziej melodyjne wokale, ZST za to czystsze.

4) Góra praktycznie nie istnieje w ZST. Gitary brzmią jakoś tak dziwnie, są przymglone, a talerzy/jakiś takich piaskowych dźwięków praktycznie nie słychać (giną w mid basie).

5) Urbany grają bardziej dolnym basem, ZST biją w środek mid-basem zasłaniając trochę pozostałe dźwięki (oprócz wokali, które są na pierwszym planie).

6) Urbany mają większą i zarazem głębszą scenę dźwiękową niż ZST. 

7) Urbany przegrywają za to w izolacji otoczenia. Bleeding dźwięku również jest dużo większy niż w ZST.

8) Urbany podpięte do E10K grają jeszcze lepiej, byłem w lekkim szoku.

9) Urbany idealnie nadają się aby je podłączyć pod telefon, wyjść na spacer, posiedzieć na ławce i po prostu zrelaksować. ZST i relaks? Nope..

10) Urbany potrzebują większej dawki mocy niż ZST aby pokazać 100% możliwości.

 

 

 

Reasumując - Urbany to dużo bardziej uniwersalne słuchawki, które nadadzą się do wszystkiego. Dodatkowo są bardzo wrażliwe na zmianę tipsów, więc jeżeli komuś nie odpowiada ilość basu to może go sobie znacząco zredukować odpowiednimi tipsami + EQ. ZST natomiast praktycznie nie reagują na jakąś zmianę w EQ czy też źródła dźwięku. Mam wrażenie, że zagrałby tak samo nawet z ziemniaka.  

 

Porównując Urbany i ZST do EPH100. Tak, zdaję sobie sprawę, że to inna półka cenowa, ale porównam jako, że te 3 dokanałówki leżą właśnie obok siebie (może kogoś zainteresuje).

EPH mają dużo większą scenę zarówno od ZST i Urbanów. Grają od nich pełniej, wokale są ciepłe, najbardziej melodyjne. Po ich założeniu czuć lekki efekt 3D, ogólnie jest w nich dużo więcej powietrza niż w/w słuchawkach, scena robi robotę. Separacja natomiast wydaję mi się, że w UF jest trochę hmm szybsza/pełniejsza. Ogólnie środek jest jakościowo lepszy, bo sam dół taki lekko rozlany (one nie biją basem), ba wydaję mi się że w Yamahach jest go dużo mniej niż w ZST i UF. Yamahy są również z tej trójki najbardziej czułe na źródło dźwięku, z E10K grają inaczej niż LG czy też doczepionym modułem Hi Fi. Podpięte do samsunga dziewczyny znów zagrały inaczej. Potrzebują również więcej mocy niż UF i ZST. Czytałem, że Yamahy na wokalach uwidaczniają "s" - nic takiego nie zauważyłem. Dla mnie brzmią świetnie i zdecydowanie najlepiej z tej trójki - są najbardziej dojrzałe pod względem dźwięku. Słuchanie na nich Rocka, Dubstepu, czy nawet ostów filmowych to czysta przyjemność. Dodatkowo najlepszy komfort noszenia i świetna izolacja otoczenia.

 

TLDR

Urbany grają świetnie, JA niestety musiałem je odłożyć na dwa dni, posłuchać ZST po czym wrócić do UF aby je w pełni docenić.
Nie jestem audiofilem, więc moją opinię można brać z dystansem ;]

Edytowane przez Starh
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Starh- jestem pod dużym wrażeniem tej wnikliwej i drobiazgowej analizy Urbanfun Hi-Fi vs KZ ZST ( ta sama, niska półka cenowa) :D

Z każdym punktem tego szczegółowego porównania się zgadzam. 
Dodam jeszcze, że:

- z Urbanfun Hi-Hi nie doświadczyłem zmęczenia wokalami (są naturalne), KZ ZST grają (przerysowanymi) wokalami i szczególnie te wyższe potrafią zmęczyć,

- w KZ ZST, gdy równocześnie jest dużo wokali i wysokośrednicowych instrumentów, to robi się taka ściana/klucha zbitego dźwięku. Urbanfuny dużo lepiej sobie z tym radzą.
KZ ZST to bardzo dobrze grające, tanie chińskie doki ;) Mają dosyć angażujące, efektowne brzmienie. 
Urbanfun Hi -Fi grają od nich lepiej :D Mają równiejsze i bardziej naturalne brzmienie.
Co do Yamah EPH100 - nie są tanie i nie są chińskie, ale warto znać i takie porównanie ;)

@nsk - Urbanfuny rzeczywiście mają niższą efektywność (niż KZ ZST) i tak jak Ty oraz @Starh potwierdzam, że rozwijają skrzydła jak im się da więcej mocy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, strong6 napisał:

@Starh- jestem pod dużym wrażeniem tej wnikliwej i drobiazgowej analizy Urbanfun Hi-Fi vs KZ ZST ( ta sama, niska półka cenowa) :D

Z każdym punktem tego szczegółowego porównania się zgadzam. 
Dodam jeszcze, że:

- z Urbanfun Hi-Hi nie doświadczyłem zmęczenia wokalami (są naturalne), KZ ZST grają (przerysowanymi) wokalami i szczególnie te wyższe potrafią zmęczyć,

- w KZ ZST, gdy równocześnie jest dużo wokali i wysokośrednicowych instrumentów, to robi się taka ściana/klucha zbitego dźwięku. Urbanfuny dużo lepiej sobie z tym radzą.
KZ ZST to bardzo dobrze grające, tanie chińskie doki ;) Mają dosyć angażujące, efektowne brzmienie. 
Urbanfun Hi -Fi grają od nich lepiej :D Mają równiejsze i bardziej naturalne brzmienie.
Co do Yamah EPH100 - nie są tanie i nie są chińskie, ale warto znać i takie porównanie ;)

@nsk - Urbanfuny rzeczywiście mają niższą efektywność (niż KZ ZST) i tak jak Ty oraz @Starh potwierdzam, że rozwijają skrzydła jak im się da więcej mocy.

Dokładnie @strong6 urbany kiedy dostaną trochę więcej mocy grają po prostu klarowniej, pełniej. ZST natomiast ehmm robią się takie groteskowo wyostrzone. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że srebrny kabelek wiele zmienia in plus jeśli chodzi o ZST. Lepsza separacja, więcej powietrza, stają się jaśniejsze i nieco łagodniejsze w odbiorze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oczekiwaniu na Andromedy (mnie jeszcze sprzedawca nie wysłał), będę umilać sobie czas, testując budżetowe chińskie doki zwane Seahf 009.
Od jakiegoś czasu jest o nich dosyć głośno na head-fi, zbierają bardzo dobre opinie (jak na doki w niskiej cenie). 
Zamówiłem je jakiś czas temu, dziś je odebrałem z rąk pani listonosz, a brałem je stąd:
https://www.aliexpress.com/item/Original-Seahf-AWK-009-HiFi-High-Fidelity-Quality-Stereo-In-ear-Earphones-In-Ear-DIY-Flat/32809599872.html?spm=2114.01010208.3.3.slvrTH&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_4_10152_10065_10151_10068_5010017_10136_10157_10137_10060_10138_10155_9999_10062_10156_437_10154_10056_10055_10054_10059_303_100030_100031_10099_100029_10103_100028_10102_10096_10147_10052_10053_10107_10050_10142_10051_10171_5190018_10084_10083_10119_10080_10082_10081_10110_519_10111_10112_10113_10114_10037_10183_10182_10185_10032_10078_10079_10077_10073_10123_10120_142-10050_9999_10077,searchweb201603_2,ppcSwitch_7&btsid=022d2511-37a0-4b12-b96e-71aa6c665aa7&algo_expid=d200f699-536f-4737-8824-8e51daf61b1e-0&algo_pvid=d200f699-536f-4737-8824-8e51daf61b1e
Jak na takie 'prosto z pudełka', to grają co najmniej dobrze. Na pewno warte są swej ceny. Może za kilka dni będę mógł powiedzieć o nich coś więcej, na razie się wygrzewają ;)
ps. nie samymi Andromedami żyje człowiek, więc ktoś może też te doki zamówił? 
:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam właśnie na uszach vivo xe800, jest zdecydowanie za mały hajp na te słuchawki.

Ale w sumie nie dziwię się :P ten konturowy bas 95% forumowiczom się nie spodoba, naprawdę ja nie spodziewałem się tak małej ilości dołu na chińskim dynamiku.

Dopracuję porównanie z gr07c i je wstawię.

Edytowane przez Sound John
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj tych Vivo na przemian z GR07CL (nie każdy ma je w jednym czasie) i pisz to porównanie ;)

Pamiętam jak (dużo więcej niż pół roku temu) pewien forumowicz wszedł ze mną w polemikę - pisał, że Vivo XE800 walą mu basem, że grają ciemno :D

Edytowane przez strong6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności