Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnie Vivo XE800 - są rewelacyjne i nie są do każdej muzyki (co wręcz jest ich zaletą). @Gourney - doskonale opisałeś ich sygnaturę dźwiękową i nie dziwię się, że je wysoko cenisz (też tak mam, a przypuszczam, że @pekin93 też) i nie ma potrzeby kupowania GR07Cl. Grają niebywale przyjemnie (tak kremowo/pastelowo - wiem, że to nie audiofilskie sformułowania) ;)
Zamów te niebieskie tipsy - do KZ ZST (bo Urbanfunów chyba się pozbyłeś). Z miłą chęcią podrzucę Ci Urbanfuny (mieszkamy niedaleko i mam 2 pary) z niebieskimi tipsami, żebyś dał tym Urbanfunom jeszcze jedną szansę. Sam się zdziwisz jaką te tipsy robią różnicę.
@gregdezet - tak to te same.
@ilov3 - ja mam ATE i ZS3, nie mam Ed12.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@strong6 - tipsów unikam jak wody święconej, powodują u mnie dyskomfort, a dużo czasu spędzam w słuchawkach. Może ich spróbuje, tylko linka poprosze, bo leń ze mnie i nie chce mi się wertować wątku ;-)

Co do urbanów, to mogę jeszcze spróbować, podkreślam, że one złe nie są, ale +/- w tym budżecie znalazłem bardziej mi pasujące brzmienie. Swojej pary UF nie miałem, bo udostępnił mi je@pekin, który był na nie nastawiony, ale chyba szybko mu przeszło ;-).

A dzięki nas jakieś 40 km, akurat dzisiaj gościłem w Mysłowicach...:-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że to ma być link do urbanfunów?
proszę:
https://pl.aliexpress.com/item/New-URBANFUN-3-5mm-In-Ear-Earphone-1DD-With-1BA-Hybrid-Drive-HIFI-Metal-Earphone-Monito/32736974040.html?isOrigTitle=true
koniecznie z tymi niebieskimi tipsami:
https://pl.aliexpress.com/item/KZ-3-Pairs-L-M-S-In-Ear-Tips-Earbuds-Headphones-Silicone-Eartips-For-KZ-ED10/32394587711.html?isOrigTitle=true
lub:
http://s.aliexpress.com/zYNzENBn
I nie dziwię się kiepskiego odbioru Urbanfunów na fabrycznych tipsach. 
Ja miałem silikonowe niebieskie tipsy już kilka miesięcy temu i to jest "to" dla Urbanfunów. 
W KZ ZST jest efekt wow (i ja też tak miałem) bo grają przede wszystkim wokalami. KZ ZST to nie jest typowa sygnatura "V", to bardziej takie "W" - bo średnie i wokale są też do przodu.
Urbanfuny (na niebieskich tipsach) grają tak jak to @Sir Nick opisał, więc nie będę powtarzał.
ps. jeśli ponownie zagościsz w Mysłowicach - daj znać :-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie vivo xe800. Macie jakiś patent, żeby było w nich więcej basu? Słucham ich na sony hybrids zielonych, dociskam do końca, grają wtedy, wg. mnie, najlepiej. Mają wszystko, jedyne czego mi trochę brakuje to dociążenie w basie. Na piankach próbowałem słuchać ale tracą wtedy swój charakter... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vivo 800XE tylko na silikonach, na piankach tracą swój urok.

@hibi - zgodzę się, że do KZS to te stockowe z Urbanów, do Urbanfunów jednak te niebieskie.
@Gourney - jak by co, to u mnie czekają Urbanfuny od razu na niebieskich tipsach (stockowe tipsy tez - żeby wyłapać różnicę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A znacie chińskie doki które zagrają tak, jak oczekiwałem po XE800?

- detaliczny bas z naciskiem na subbas, wielofakturowy

- "miodna" średnica

- detaliczna góra

- spora scena, dobra rozdzielczość

Czy tak zagrają kz zs3? zst średnicą zagrały tak, jak bym chciał, ale tam basu za dużo a góra przygaszona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, miki_w1 napisał:

A znacie chińskie doki które zagrają tak, jak oczekiwałem po XE800?

- detaliczny bas z naciskiem na subbas, wielofakturowy

- "miodna" średnica

- detaliczna góra

- spora scena, dobra rozdzielczość

Czy tak zagrają kz zs3? zst średnicą zagrały tak, jak bym chciał, ale tam basu za dużo a góra przygaszona.

Spóbuj ze srebrzonym kabelkiem za 5$ z e-baya, wg mnie poprawia brzmienie ZST, bas dużo lepiej kontrolowany, i góra też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, miki_w1 napisał:

zs3? zst średnicą zagrały tak, jak bym chciał, ale tam basu za dużo a góra przygaszona

 

Pany, właśnie potrzebuję takiego grania. Mam same jasne, chłodne, analityczne napędy. Jakie tipsy i/lub oemy polecicie po ciemnej stronie neutralności, nie rażące górą ale jedwab i blask pożądane :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pekin93 napisał:

Może pmv? :)

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
 

 

Widzę że tylko pierwsza wersja miała 'ułomną' górę i już nie w sprzedaży, hmm. A jak średnica OK? A bas tłuściutki, konturowy?

O 60$ u chinoli - niemało a u nas niet.

Jakieś jeszcze propozycje?

 

ps. kiedyś polowałem na Audeosy ale to dopiero miałbym hardcore ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pierotero napisał:

 

Widzę że tylko pierwsza wersja miała 'ułomną' górę i już nie w sprzedaży, hmm. A jak średnica OK? A bas tłuściutki, konturowy?

Pierwsza wersja nie ma ani ułomnej góry, ani tłustego basu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie ułomna tylko łagodn a o bas no i resztę się pytam.

 

Nie do końca tak. Potrzebuję ładną, kremową (~ciepła) średnicę, łagodne acz nie matowe soprany i kawałek basu. Moze być po ciemnej stronie neutralności.

Coś zupełnie na odwrót do ksc75 / K701. Moje ampy (m.in. BCL) sa jasne i dają po uszach.

Edytowane przez pierotero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności