Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Weird_O napisał:

Tak jak każde inne słuchawki :)

 

Główny zarzut to słabe wokale - jak dla mnie brzmią sztucznie. Poza tym słychać basisko i...to w sumie tyle. W tym budżecie można ciekawiej.

 

No i w nawiązaniu do powyższego, że można ciekawiej, słucham sobie vivo. Nie są tak rozczarowujące jak Gr07, które - na moje ucho - brzmią łudząco podobnie, żeby nie powiedzieć, że wręcz tak samo. Rozczarowania nie ma, bo i cena inna i wykonanie jakby lepsze (sic!). Dźwięk wyrównany z lekką przewagą wyższych rejestrów, które nie drażnią uszu, co na vsonicach się zdarzało. Zejścia brak, ale to może być wina complajów "S". Ogólnie to nie są zbyt uniwersalne - jazz brzmi bardzo dobrze, metal już niekoniecznie, jednak w tych pieniądzach jest spoko.

Moim tanim faworytem nadal pozostają KZ ZST, które oczywiście bez wad nie są, ale dają najwięcej przyjemności ze słuchania muzy. Po nich długo, długo nic (czyli różnica jakiejś stówki) i są PMV.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież urbany mają sporo basu, nie wiele mniej niż ZST. Fakt scena i separacja jest lepsza w tych pierwszych....
 

Tak jak pisałem wcześniej, Vivo są bardzo podatne na zmianę tipsów. Gdybym nie miał gumek od sony, to pewnie dawno by poszły w świat... 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, nsk napisał:

Vivo nie są wyrównane, to już Urbanfuny są bardziej równe. Moje spostrzeżenia są odwrotne do twoich Gourney jeśli chodzi o ZST i Urbanfuny :). Ludzie jeszcze zapominają wspomnieć, że scena w Urbanfunach jest lepsza niż w ZST.

 

Ok, tylko cena nie gra (czasem roli, a tu tak dosłownie;)). Urbany nie są złe, po prostu oczekiwania miałem spore, naczytałem się ochów i achów, a tu ... taki przeciętniak no.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urbany napewno nie są równe. Mają świetny bas, lepszy niż zst, ale jest go zdecydowanie za dużo.
Średnica lepsza w kz, w ogóle Urbany maja strojenie w kształcie litery U.
Scenę i separecję jeszcze dokładniej porównam, ale na pierwszy rzut ucha nie wydaje mi się, żeby Urbany były tu lepsze.

Sent from my PRO 5 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do urbanfunów polecam gumki od ZST - nie są tak szczelne (przynajmniej w moim uchu) dzięki czemu bas jest mniejszy i średnie żywsze.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Urbanfunów to te tipsy:

http://s.aliexpress.com/NVj6zQb6

 

Mam KZ ZST i Urbanfuny grają lepiej pod kazdym wzgledem, grają bardziej równo, sub bas  bardziej kontrolowany, lepiej sobie radzą z ścianą dzwięków jak np plyta Devin Townsend Project - Addicted. Tony wysokie lepiej wybrzmiewają.  Wokale, takie jak Anneke van Giersberg, Melisa Etheridge, Loreena  Mckennit, Lana Del Rey, czy Julia Marcell, sa bardzo dobre. Oczywiscie są to najmojsze wrazenia z najmojszego źródła. ?

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Sir Nick napisał:

Do Urbanfunów to te tipsy:

http://s.aliexpress.com/NVj6zQb6

 

Mam KZ ZST i Urbanfuny grają lepiej pod kazdym wzgledem, grają bardziej równo, sub bas  bardziej kontrolowany, lepiej sobie radzą z ścianą dzwięków jak np plyta Devin Townsend Project - Addicted. Tony wysokie lepiej wybrzmiewają.  Wokale, takie jak Anneke van Giersberg, Melisa Etheridge, Loreena  Mckennit, Lana Del Rey, czy Julia Marcell, sa bardzo dobre. Oczywiscie są to najmojsze wrazenia z najmojszego źródła. ?

 

Te same tipsy zamówiłem sobie i nadają się i do Tripli i do ZST. A mnie podobają się moje mojsze ZST z tymi ślicznymi niebieściutkimi jak dzisiejsze niebo tipsami :) na mojszych grajkach oczywista oczywistość :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tipsy z KZ ZST maja potoczną nazwę "starline", stosując je w Urbanfunach średnie są rzeczywiście żywsze ale równocześnie przywalone są basem bo i jego dochodzi.
Odradzam to rozwiązanie, tak samo jak stockowe tipsy Urbanfunowe (rozumiem wtedy wrażenia słuchowe @Gourney, którego opinię wielce sobie cenię).
Tak nie bardzo da się słuchać Urbanfunów :huh:
Najlepszym rozwiązaniem są te niebieskie tipsy do których link podał Sir Nick i stosuje też Jaro54 w Triplach i ZST.
Ja również je stosuję i w KZ ZST i w Urbanfunach - i one robią w Urbanfunach zasadniczą różnicę - średnie są dużo żywsze i jest dużo mniej basu.
Podpisuję się obiema rencami pod tym co napisał Sir Nick (kolosalnie ważne żeby były te niebieskie tipsy, bo na stockowych jest tak jak napisał @Gourney).
Vivo/ZST/Urbanfun.

Jestem szczęśliwym użytkownikiem tanich Vivo XE800 (nie mam potrzeby kupować dużo droższych GR07), tanich KZ ZST (ze srebrzonym kabelkiem i niebieskich tipsach) i tanich Urbanfun Hi-Fi (na niebieskich tipsach).

Lubię też mandarynki, pomarańcze i grejfruty. Też tanie i dobre :D

Edytowane przez strong6
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja o tych właśnie pisze. A z KZ tów całkiem fajnie w Triplach się sprawdzają 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ilov3 napisał:

słuchał ktoś kz ed12?

Nie ale mam ED9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem na Vivo pianki chyba po Remaxach (gęsta struktura, podobna do comply "T") i to był krok w dobrą stronę. Dźwięk się zagęścił (kwestia jego przybliżenia), dół zyskał masę, choć mocą nadal nie powala, góra (wyraźna i bez sybilantów) złagodniała, więc to raczej na minus. Ogólnie Vivo, nawet na dx90, prezentują się przyjemnie. Będzie to mój zestaw na poniedziałkowy wyjazd do pracy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności