Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Dotarły do mnie KZ ZST. Mam też KZ ZS3 i kabelkami można żonglować, są kompatybilne. Czekam jeszcze na srebrzony kabel, będzie pasował do obu.
KZ ZST grają naprawdę dobrze, mają zresztą osobną stronę. Ale ja tu o nich skrobnę.
Efekt "wow" (wokale) i u mnie zagościł. Szczegółowośc duża, uwydatniją detale, jasne, trochę nienaturalne średniowysokie, ogólnie cieszy podpis dzwiękowy. Dość bliski naturalnemu. Lekko wzmocniony bas, wysokie tony dobrze wyważone. Średnie i wysokie średnie są najbardziej podkreślone, brzmią trochę surowo, jaskrawo, są lekko przerysowane. Wokale i średnie brzmią mocno (i ten typ brzmienia może się podobać), ale dla mnie po dłuższym suchaniu, przy pewnych rodzajach muzyki było to męczące.
Urbanfuny mają wokale dużo bardziej naturalne. Są ogólnie w całym paśmie bliższe neutralności i bardziej mi pasują. Dla mnie mają koronę tanich chińskich doków. Każdemu własne uszy najlepszym sędzią :)
@Damix - może trochę po czasie:
ZST ma ciepłą ale i dość jasną sygnaturę dźwiękową lekko w kształcie "W".
KZ ZS3 mają sygnaturę w kształcie "V". Wokale i średnie tony są bardziej naturalne niż W KZ ZST. Bas zaś jest mocniej podkreślony.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej szanowni bywalcy. Siedzę teraz na Iriver E30 + Soundmagic e10. Chciałbym zmienić grajka na fiio x1 mk2 , xduoo x3 bądź aigo z6 i dobrać do nich jakieś doki do 50$, myślałem nad uiisii hi-905, remax 800md. Słucham głownie mocniejszego gitarowego grania i troche elektroniki . Może polecicie mi jakieś fajne zestawienia z równym graniem. Z góry dziękuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy vivo xe800. Jak się one mają do RHA MA 750?

Inny poziom grania i kultury. Vivo są ciemniejsze ale nie kłują tak jak rha. Są równiejsze i jak wszystko wokół Cię denerwuje to vivo da się słuchać a rha już nie.

Budowa to też duża różnica. Rha to masywny stalowy kloc z kablem jak do dobrego głośnika a nie słuchawek. Vivo są lekkie i delikatne, plastikowe i tak samo wygodne. Ich po prostu nie czuć.

 

Wysłano z Kukuruźnika

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarły do mnie xe800, faktycznie RHA to jednak wyższa półka i inna jakość grania ale jak na niecałe 60 ziko vivo zamiata... jestem ciekawy jak się one mają do Urbanfunów, bo na nie też poluję. Ktoś porównywał?

 

BTW w ciekawych czasach żyjemy, za grosze można mieć naprawdę fajne grajątka ;) China FTW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarły do mnie xe800, faktycznie RHA to jednak wyższa półka i inna jakość grania ale jak na niecałe 60 ziko vivo zamiata... jestem ciekawy jak się one mają do Urbanfunów, bo na nie też poluję. Ktoś porównywał?

 

BTW w ciekawych czasach żyjemy, za grosze można mieć naprawdę fajne grajątka ;) China FTW

Zupełnie inne granie. Urbany maja więcej basu, grają bardziej funowo.

 

Również wolę xe800 od rha...

 

Wysłane z P9

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, RHA są specyficzne. trzeba się do nich za każdym razem "przyzwyczajać". Ale jak już się uszy oswoją... jak dla mnie to najlepsze słuchawki jakich słuchałem i jakie póki co posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KZ ZST grają interesująco, w tej chwili Carbo Tenore poszły w kąt, ale brak suwaka przy splitterze doprowadza do szału. Kto? Ja się pytam kto wpadł na tak genialny pomysł?

I dlatego szybkie pytanie. Jakoś chałupniczo można taki suwaczek skonstruować, ale przy miernych zdolnościach manualnych? Bo na razie, korzystając z paskudnej pogody, skleiłem przewody taśmą biurową i schowałem pod kurtką :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KZ ZST grają interesująco, w tej chwili Carbo Tenore poszły w kąt, ale brak suwaka przy splitterze doprowadza do szału. Kto? Ja się pytam kto wpadł na tak genialny pomysł?

I dlatego szybkie pytanie. Jakoś chałupniczo można taki suwaczek skonstruować, ale przy miernych zdolnościach manualnych? Bo na razie, korzystając z paskudnej pogody, skleiłem przewody taśmą biurową i schowałem pod kurtką :ph34r:

KZ ZST grają interesująco, w tej chwili Carbo Tenore poszły w kąt, ale brak suwaka przy splitterze doprowadza do szału. Kto? Ja się pytam kto wpadł na tak genialny pomysł?

I dlatego szybkie pytanie. Jakoś chałupniczo można taki suwaczek skonstruować, ale przy miernych zdolnościach manualnych? Bo na razie, korzystając z paskudnej pogody, skleiłem przewody taśmą biurową i schowałem pod kurtką :ph34r:

Wejź drucik z zestawu :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek dotarły do mnie słuchawki Memt X5, o których jest dosyć głośno na Head-Fi.
Zamówiłem je w pierwszy dzień jak tylko pokazały się na aliexpresie, (wcześniej były na tobao) a i tak szybszy w zakupach (o kilka godzin) był @Inszy :) - może uzupełni/zweryfikuje moje pierwsze poniższe wrażenia.

Wyglądają pięknie, są bardzo malutkie, mają mikro-sterownik zawarty w metalowej kopułce.
Moje są srebrne, z białym kablem, z kątowym wtykiem.
Ze względu na niewielki rozmiar są bardzo wygodne. Uszczelnienie złapałem na największych tipsach Bi Flange z zestawu.

Grają klarownie całym pasmem, z dość mocno podbitym subbasem. Dynamicznie i czysto, z szeroką i przejrzystą scenę dźwiękową.
Subbas jest mocny, midbasu jest mniej i nie wchodzi na zrównoważone tony średnie. Tony wysokie są jak dla mnie naturalne - sybilantów nie uświadczyłem.
Zachowują w całym paśmie mikro detale i przejrzystość. Duża scena dźwiękowa.

Wygrzałem je ok 20 godzin i od wczoraj zasłu****ę się tymi tanimi chińskimi dokami.
Dla mnie grają rewelacyjnie, niewiele kosztują, warte polecenia :D
ps. UiiSii HM7 mają pachnące kable, Memt X5 magnesy w metalowych kopułkach - taki dodatkowy bajer - można wyciągnąć je z uszu i powiesić na szyi za głową, zaś pakując je do etui kable mniej się plączą.
Edytowane przez strong6
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pekin93
​Inne granie niż naprawdę świetne, dużo spokojniejsze granie Vivo.
​Grają dość jasno, bo średnich i wysokich jest wystarczająco i nie są zalane midbasem. Ale basu jest dużo - subbasu. W porównaniu z brzmieniem w Vivo jest trochę dominujący, wybrzmiewa naprawdę mocno i głęboko już na tipsach z zestawu (dla mnie optymalne).
Jak chciałem jeszcze bardziej doki uszczelnić i założyłem żelowe tipsy to było go dla mnie trochę za dużo.

​Mieszkamy niedaleko siebie - co własne ucho to własne - trzeba będzie pomyśleć jak to najlepiej zorganizować :)

Edytowane przez strong6
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D źle to napisałem.
silikonowo - żelowe, takie:
https://pl.aliexpress.com/item/HL-2016-Portable-Protection-Carrying-Hard-Case-Bag-For-Headphone-Earphone-Headset-Optional-OC20/32757035294.html?isOrigTitle=true
​na nich miałem jeszcze lepsze uszczelnienie (Memt X5 mają standardowo bi flange) ale charakterystyka brzmienia się zmieniła.
Pianek jeszcze nie próbowałem ale później się pobawię.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności