Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

No co ty. Wyszło 80 zielonych. A to, co bym wydał na kuriera, wrzucę w mody :) Będzie killer. Po cichu liczę, że uda się na nie wciągnąć pady SuperSoft od HM5 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO jak na kopułki z drewna, metalowe elementy pałąka i widełek, pady ze skóry proteinowej, odłączany kabel i berylowy przetwornik, to... kwalifikują się z ceną 80 baksów ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na alie pojawiły się kupony 5/25$ przy zakupach przez apkę.
Wrzucam bo może komuś się przyda :)

https://m.aliexpress.com/coupon/getCoupon.htm?p=xCj0gn7CG%2FO%2FsHoXHcljQ46p4WHQwHDtv8CRcz0%2BZn%2F1s2k4Z%2FH9Cw%3D%3D&aff_platform=aaf&cpt=1481452906946&aff_trace_key=0994c7bbae9543f282c37cd4ce53b0cf-1481452906946-01794-eub6yrrBy&af=29663&cv=395371&cn=3oi0odlzyf0p3j7o5b2qzqv5aj87mg7m&dp=v5_3oi0odlzyf0p3j7o5b2qzqv5aj87mg7m&afref=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com&sk=eub6yrrBy%3A

Edycja:

China model is K710P, overseas model is M710.

Okazuje się, że Edifiery K710P są dobrze znane i zbierają całkiem obiecujące recenzje.

http://www.head-fi.org/products/edifier-m710-on-ear-headphones-with-mic-and-volume-control-red/reviews/15925

f4ce76f9ddb31.png
Skorzystałem z kuponu sprzedawcy i alie (wrzucony wyżej) i liczę na to, że w tej cenie będą grały dobrze :)

Edytowane przez Ybybu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarły dziś do mnie dwie pary HM7 UiiSii, za które zapłaciłem w sumie 6,10$. Kupiłem dzięki namiarom podanym przez Ybybu.
​To naprawdę tanie słuchawki z Chin.
Grają bardzo dobrze w całym paśmie, jasno i precyzyjnie. Są bardzo dobrze wykonane, dobrze izolują od otoczenia.
Jako ciekawostkę dodam, że oprócz fajnego wyglądu (moje mają złoty kolor) doki mają bardzo przyjemny zapach.


  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje dotarły wczoraj, kupione w promocjach 11tego listopada za 5$. Litości, gdzież one są jasne? Też się sugerowałem opinią z Audiobudget, że niby jasne granie. Może i góry jest dużo, ale przecież tam bas tłucze jak oszalały. Ale za tą kasę to cudów się nie spodziewałem. I tak się dziwię, że są całkiem nieźle wykonane, no i nawet grają ;) Nie wiem jak Ci Chińczycy to robią :P

 

Dotarły też do mnie KZ ZST i Senfery DT2 z 11-tego. Pisałem nieco w "Muzycznych zakupach":

 

 

O KZetkach już było sporo pisane - jak dla mnie rewelacja w tej cenie - przyciemnione granie z fajną "armaturową" średnicą, wyraźną górą nie najgorszej jakości, do tego niezła przestrzeń jak na doki, grają wyraźnie poza głową. Warto im dać trochę pograć i dobrać inne tipsy. Stockowe dla mnie to tragedia - bolały mnie od nich uszy.

 

Senferów w sumie jak na razie mało słuchałem bo męczę cały czas KZ :P Ale spodziewałem się jasnego grania, a niestety jak dla mnie jest za dużo basu, którego nie mogę za bardzo okiełznać korektorem. Średnica też niezła, trochę ostra, słychać, że to armatura. Do tego super wykonanie i wyposażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Słuchawki UiiSii HM7. Dwie pary słuchawek kosztują 6.10$.Aby otrzymać zniżkę trzeba dodać 2 szt. do koszyka, a rabat -5$ zostanie naliczony automatycznie.

 

link tutaj.

 

Recenzja https://audiobudget.com/product.php?brand=UiiSii&id=HM7

 

W tym samym sklepie między innymi VJJB K4, które kiedyś polecał Inszy. Sam je posiadam. Bardzo dobre doki. Z kuponem 5/11 $ w dobrej cenie

 

www.aliexpress.com/store/product/Brand-VJJB-K4-K4S-DIY-Wood-Earphone-with-MIC-Magic-Bass-Sound-HiFi-In-Ear-Earphones/2167052_32704118673.html?spm=2114.8147860.0.0.KccLnU

 

Te UiiSii to raczej jasne granie, trochę sybilują i sypią górą na gumkach (pianek nie sprawdzałem), ale bas też jest - za tą kasę całkiem dobre granie.

 

Zgadzam się z powyższym. HM7 UiiSii​ mają bas i jest słyszalny ale ogólna sygnatura jak dla mnie jest jasna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cb9b29c2fed9d8350b69a13a3bf715d4.jpg

Przyszły kz lp3 za 11 dolarów. Pierwsze odsłuchy to przyjemne średnicowe granie, głęboka scena i ogólny odbiór jest taki dość neutralny. Czuję, że po wygrzaniu będzie tylko lepiej.

 

Wysłane z mojego Lenovo X3c50 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez dajbuchaxd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 2,5 mies. czekania (AliEx) wreszcie przyszły Remaxy RM-800MD. Pierwsze wrażenie podobnie jak poprzednicy: o matko! :unsure: Za duży i misiowaty bas, średnica wycofana, a i śpi pod kocykiem wraz z wysokimi. Sprawdzałem również na piankach i OTE. Korektor: neutral, a dźwięk łupie, jest tak blisko, że aż "wchodzi na uszy". Ile toto trzeba wygrzewać by zagrało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up co najmniej tyle co do Ciebie szly :D

:D To mam nadzieję, że przez tyle czasu już się z uszami dogadają... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o SoundMagic PL30 i ich następcach PL30 Plus ? Słucham testowych Plusów. Z T5g i AK300. Ogólnie ergonomicznie dobrze, leżą mi w uszach prawidłowo (zawsze mam z tym trudności). Dżwiękowo w miarę ok. Wydaje mi się, że sie wygrzewają (zostawiam je pod T5g za zapętlonym Ascendantem , Astronaut Ape lub BKS - Repeln - The Last Tango (Berlin School). Dźwięk trochę ciepły (nie za duźo), średnio rozdzielczy, jakby ciut analogowy. Nie są "basowe".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanie to jest pojęcie względne, zarówno od zasobności portfela, jak i od tego co oferują za daną cenę.

 

Przykładowo te słuchawki https://pl.aliexpress.com/item/100-Original-B6-HiFi-Wooden-Metal-Headphone-With-Beryllium-Alloy-Driver-And-protein-Leather-Cushion-For/32660622575.html

oferują świetną jakość wykonania, dobrą wygodę, a po moich poprawkach również i dźwięk. Niby tanie nie są, ale w tej cenie ciężko coś lepszego kupić. Nawet "forumowego inwestora" ujęły ;) .

 

Wspomniane powyżej Meizu HD50 też są świetnie wykonane, w wygodne (jak ktoś dobrze toleruje nauszne, czyli np ja) i nieźle grające - to ostatnie też się oczywiście da poprawić :) .

Perul.

 

A te dekle to prawdziwe drewno ?

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senfer Pt15 - słuchawki z którymi miałem okazję sie zapoznać.
Ponad miesiąc od zakupu trafiły i po rozpakowaniu sprawiły pozytywne wrażenie .
Materiały z których są wykonane wyglądają solidnie, kopułki dosyć ciężkie, a kabel wymienny mmcx może nie za gruby, ale z solidnej plecionki do tego etui i dwa komplety pianek.

 

Słuchawki to wiadomo przede wszystkim dźwięk i tutaj jest naprawdę bardzo dobrze.
Dźwięk jest detaliczny i przestrzenny ma sporo góry która zarazem nie popada w sybilizację.Słucha się tego przyjemnie i nie ma wrażenia, że coś kłuje w uszy, szeleści itp.
Powrót do monków+ po sesji z senferami może okazać się nie do końca przyjemny, a same monki+ jakieś takie mocno przymulone.
Senfery są jakby inaczej zestrojone kładąc akcenty na odrobinę jaśniejsze rejony, ale też bez przesady.
Bassheadzi ( miłośnicy łojenia ) oraz ci którym brakuje dołu w monkach+ tym bardziej mogą być senferami rozczarowani.
Rozpisywać się o brzmieniu nie będę ze względu na to ,że się na tym nie znam....mam drewniane uszy i mocno zwykłego telefonu używam do słuchania (xiaomi redmi note 2), a są fachowcy którzy to potrafią ( sam chętnie poczytam ) i tam będzie pewnie o fakturze basu, holografii, sile przekazu czy synergii^.
Dodać jeszcze można, że słuchawki chyba ze względu na ciężar ( kształt ) nie za dobrze leżą w uszach i chcąc wykorzystać maksimum ich muzycznych możliwości najlepiej zakładać je sposobem "over ear".

 

Napisać chciałem przede wszystkim o uszczęśliwianiu użytkowników wymienialnym kablem MMCX- do którego w sumie nic nie mam, ale jak się połączy to razem z rozkalibrowanymi gniazdkami w kopułkach to zaczyna być problematyczne. Jedno gniazdko okazało się na tyle luźne, że potrafiło przerywać dźwięk przy ruchu głową.
Akurat tutaj odrobina taśmy izolacyjnej załatwia sprawę, ale w sieci można znaleźć narzekania na gniazda gibające się na boki, wychodzące razem z kablem itd. Widać problem jest dosyć rozpowszechniony i dotyczy nowych słuchawek .... wiadomo z czasem lepiej nie będzie.

Właśnie taką naukę wyniosłem z tego zakupu, którą się chciałem podzielić i ostudzić ew. entuzjazm, że wszystko co chińskie jest takie wspaniałe, tanie i dobre :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do mnie dzisiaj doszły black frajdejowe Remaxy RM 800MD. Wykonanie słuchawek normalnie 11/10 :blink: Moje nietypowe uszy gdzie zawsze jedna strona mi wypadała w dokanałówkach, a tu nic takiego nie ma. Kabel za splitterem w eleganckim oplocie, kątowy jack (ktoś pomyślał) o mocarnej konstrukcji, pilot lekki nie przeszkadza, nie ciągnie, wyraźnie klika. Ładne smaczki typu wstawki z nazwą modelu MD800 czy napisem enjoy anytime anywhere. Mógłbym porównywać z moimi BT 770 Pro za NIECO więcej kasy, jeśli chodzi o jakość wykonania. Zestaw za 40,8 USD, a w tym 4 komplety gumek, 3 komplety pianek, pokrowiec z karabińczykiem na suwak i kieszonką w środku, pilot który działa z niedomyślnymi programami na Androidzie. Kupiłem jako słuchawki mobilne bez konkretnego źródła, wpinane do różnych źródeł laptop, stacjonarny, Xiaomi grają bardzo różnie, więc kwestia ustawień i źródła, planuje jakiś wzmak mobilny w przyszłości. Ale już widzę, że poprzednie armatury jakie miałem Apple ADDIEM, za które dałem więcej kasy, grają dużo gorzej i jakością wykonania są badziewiem w porównaniu z Remaxami. Brzmienie typowe dla armatury, czyli super dokładna góra, nic się nie zalewa, nie ma też efektu bólu w uszach przy wysokich tonach, a to zwłaszcza pożądane przy muzyce instrumentalnej bluesowej, środek jak to w armaturze na miejscu i nie wychyla się, a bassik polepsza hybrydowa konstrukcja, jest wyraźnie lepszy względem tylko armaturowej konstrukcji, ale nie nachalny, a takiego nie lubię. Scena przyzwoita, cudów bym tu nie oczekiwał, jest wystarczająco i ukierunkować brzmienie np. instrumentów można bez najmniejszego problemu, nie ma efektu grania w głowie to najważniejsze. Narazie testuje tylko na gumkach, pianki na dniach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@koxik, kurcze teraz żałuję, że mi się po moje SENFER'y PT15 na pocztę iść nie chce, 4 dni już leżą, chyba się jutro pofatyguję. Z tego co piszesz to mam pewne obawy w kwestii tego, czy faktycznie warto ładować cebulony w drogie pchły (droższe niż te senfery) ;)

Edytowane przez brunnerius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności