Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

[ROZWIĄZANE] JBM 800


czarnyplp

Rekomendowane odpowiedzi

Dotarła do mnie wreszcie paczka z chin. Kto mówił, że te słuchawki są neutralne? Trzeba być chyba głuchym są strasznie basowe. Mam trochę innych dobrych chinek i o nich mogę powiedzieć, że są neutralne. JBM 800 są zdecydowanie przebasowione.

Do tego strasznie mnie uwierają w uszach w najmniejszych gąbkach. Kupno mniejszych może coś pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarła do mnie wreszcie paczka z chin. Kto mówił, że te słuchawki są neutralne? Trzeba być chyba głuchym są strasznie basowe. Mam trochę innych dobrych chinek i o nich mogę powiedzieć, że są neutralne. JBM 800 są zdecydowanie przebasowione.

Do tego strasznie mnie uwierają w uszach w najmniejszych gąbkach. Kupno mniejszych może coś pomóc?

 

jesteś pierwszym który twierdzi ze to basowe słuchawki ,może jesteś uczulony na bas ? .JBM900 są basowe ale w JBM800 tego basu tak wiele znowu nie ma, jest w ilościach wystarczających,potrafi fajnie uderzyć no ale do basowych słuchawek to troszkę tu brakuje .

Edytowane przez JBM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarła do mnie wreszcie paczka z chin. Kto mówił, że te słuchawki są neutralne? Trzeba być chyba głuchym są strasznie basowe. Mam trochę innych dobrych chinek i o nich mogę powiedzieć, że są neutralne. JBM 800 są zdecydowanie przebasowione.

Do tego strasznie mnie uwierają w uszach w najmniejszych gąbkach. Kupno mniejszych może coś pomóc?

 

Po pierwsze jakiego używasz odtwarzacza ? Jakich ustawień ? Nie można od razu skreślać słuchawek jak nie wiemy takich podstaw , a po drugie co cię uwiera ? Sama konstrukcja czy gumki ? Sam pościągałem kilka nie znanych jeszcze na tym forum modeli także nie mogę się doczekać jak grają słuchawki za 15-20 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One mocno basowe mogą być w dwóch przypadkach:

- zatkania wentylacji,

- zbyt głębokiego włożenia w kanał (na co by wskazywało uwieranie) przy efekcie zatkania ucha.

 

Ewentualnie po kablu JBM zmieniło również przetwornik, ale to mniej prawdopodobne.

 

I chętnie się dowiem jakie inne tanie chińczyki są neutralne. Trochę się ich przesłuchało, więc może będzie okazja do porównania.

Gumki proponuję kupić od Meelectronicsów. Z chinoli jedyne dla mnie akceptowalne, to były od Raxconnów, Sansui i Soundmagiców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście miałem RX-H016BN za 11 dolców. Jakość wykonania wyższa niż w JBM, dźwięk niezły, na pewno inny niż MJ800 - mniej techniczny, grający bardziej V. Moja luba postawiła Raxconny powyżej JBM jak jej dałem do posłuchania (i mi je zabrała, bo fajnie jej grały z Clipem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przebasowione ? oj to nie wiem co byś powiedział o ck-700 ;)

 

Dokladnie, mam je od 2 dni. Z neutralnością, o której pisali na pewnym blogu to nie ma to nic wspólnego. Przebasowione granie. Ciężko się ich słucha nawet z iPoda. Po wygrzaniu coś się zmienia?

 

Oprócz tego wykonanie tragiczne. Słuchawka pękla mi po 15 minutach, jack już przerywa. :)

 

BTW przydalby się osobny temat dla tanich iemów z Chin.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać całkiem je zmienili - opisywane na blogu, to mój egzemplarz, który ma solidny kabel i basu zdecydowanie mniej niż Awei ES-Q3. Na forum pisał też o nich ichris i on też odniósł wrażenie, że są dość neutralne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać całkiem je zmienili - opisywane na blogu, to mój egzemplarz, który ma solidny kabel i basu zdecydowanie mniej niż Awei ES-Q3. Na forum pisał też o nich ichris i on też odniósł wrażenie, że są dość neutralne.

 

JBM800 są sprzedawane w dwóch wersjach różniących się pudełkami.Jedne są większe od drugich(pudełka),te większe mają z tyłu buzke beckhama,nie wie czy są jakieś różnice w dźwięku.Ostatnio(2 tygodnie temu) dostałem JBM800 lekko uszkodzone w jednej słuchawce basu jest mniej niz w drugiej ale w sumie to tego basu za wiele nie ma. Ale słuchawki grają świetnie,mam porównanie do SoundmagiC E10

Edytowane przez JBM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarły do mnie te słuchawki wczoraj. Potwierdzam tezy Inszego. Jak słuchawki włożysz lekko to basu w sumie jest mało. Dla przykładu

http://www.youtube.com/watch?v=Hy-5d4r_6Y8

tutaj gdy mam lekko włożone słuchawki to bassu prawie w ogóle nie słyszę, za to wokal jest czysty. Jak włożę do oporu te słuchawki w ucho to nagle pojawia się bardzo dużo bassu, za ta wokal jest lekko przytłumiony.

 

Jeśli chodzi o najmniejsze gumki to prawda, są trochę niewygodne jak się je mocniej włoży, ale uważam że i tak są całkiem dobre.

Edytowane przez Bednar94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A ja znów potwierdzam, że mają niesamowicie dużo niskich tonów :D Faktycznie można powiedzieć, że są przebasowane, ale może to kwestia wygrzania; zobaczymy za jakiś miesiąc. Na razie nie przeszkadza mi to jakoś bardzo, przyda się jakaś alternatywa dla dosyć jasnych SL HD330.

 

EDIT:

Zamieniłem standardowe (te, które były nałożone na słuchawki już w pudełku) czarne tipsy na te białe, dołączone do zestawu. Niech mnie ktoś poprawi jeżeli się mylę, ale albo ja się nagle przyzwyczaiłem do ich grania, albo one zrobiły się mniej "tłuste" i zamulone : o

Edytowane przez Racuch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może rzeczywiście to jest kwestia dopasowania do ucha i rodzaju tipsów no i może jeszcze kwestia z jakiego grajka korzystamy :-) .Bo ja je słuchałem na odtwarzaczu sony i w porównaniu do takich SoundMagiC E10 to tego basu jest mniej :P a E10 to nie są basowe słuchawki.

Edytowane przez JBM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zastanawiam się, czy te moje JBM'y nie są w jakiś sposób "zatkane". Gdy wsadzę je do uszu tak, by nie zatykały do końca kanału słuchowego, zamulenie znika i ich brzmienie staje się całkiem fajne i faktycznie dosyć naturalne; problem w tym, że razem z mułem znika też tłumienie dźwięków z zewnątrz, a poza tym co chwilę wypadają mi z uszu. Ktoś ma pomysł na co zwrócić uwagę, lub też raczej: co ewentualnie "otworzyć" w ich konstrukcji, bym mógł je normalnie nosić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@crysis

U mnie mają tak o 6-8dB więcej niskich tonów niż Vedia SRS-300, a to jest niestety jeszcze taki dudniący dół. Jak nie uszczelniają dokładnie ucha, to dźwięk się wyrównuje i jest okej, ale wtedy wypadają. Muszę pokombinować ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności