Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Czego słuchasz w tym momencie?


Cwany

Rekomendowane odpowiedzi

Golden Freeza :) - parę motywów muzycznych z Dragon Ball b. lubię, m.in. ten:

 

 

A tu fragment pokazujący moment przemiany :) - też z muzyką, uważam, że jest epicko i uważam, że świetnie dobrali gościa dającego głos Freezie :) :

 

 

 

W różnych momentach mam ulubione postaci z DB i innych serii DB:

 

Vegeta, Piccolo, czasami Freeza (czasem tego łajdaka trudno nie lubić choć trochę ;) ) oraz "Siedemnastka" (w serii Super podoba mi się charakter tej postaci), lubiłem też generalnie Beerusa :) - za to Champa był wk :P;) .

 

Inny dobry motyw, też z Freezą:

 

Lubię też intro do pierwszej części odcinków serii DB Super :) :

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tak sobie stwierdzam, że ścieżka dźwiękowa jest bardzo mocną stroną DB Super, bo wiele b. fajnych kompozycji..

 

 

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

14 godzin temu, Introverder napisał:

Golden Freeza :) - parę motywów muzycznych z Dragon Ball b. lubię, m.in. ten:


Prawdę mówiąc większość muzy z Dragon Ball Super jest do bólu generic czyt. bezpłciowa, nie zapada w pamięć... Jedynym wyjątkiem jest imo muzyczna z momentu wskrzeszania Frieza.
Jedyny genialny moment to sam proces przewracania Frieza do życia - muzyczka i scenka świetna, chociaż jakość animacji raczej kiepska...
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mamy skrajnie inne zdanie, bo wg mnie jest bardzo dobra, świetnie podkreśla nastrój, nadaje niektórym scenom, np. oddaje b. dobrze klimat Zamasu, od razu przypominają się pewne momenty. Dla mnie np. bez wyrazu, schematyczna, taka popowo-rockowa słodkawa sieczka jest np. ta z zapodanego kawałka, ale może jeszcze posłucham później tego kawałka z Freezą, to zmienię zdanie - ale nie czuję z niego, że oto budzi się np. wielkie zło, nie czuć takiego wg mnie złowróżbnego charakteru tego momentu itd..

Wiem swoją drogą, bo pisałeś chyba na czatboxie, że jesteś wielkim wrogiem DB Super i GT i ortodoksem pod tym kątem, więc przypuszczam, że stąd odrzucasz z założenia całą ścieżkę z serii. A ja czekam na ostatnie odcinki DB Super i mi się generalnie podobało, choć pewne rzeczy mogę wytknąć. Jestem świeżo po 128 odcinku i żałuję, że nie ma jeszcze całości, bo bym obejrzał już do końca.

 

 

To co mi się nie podoba przykładowo, to że z tym jedzeniem to ostro pojechali i wyszedł niezły kabaret z tego - bardzo późno twórcy stwierdzili, że pojechali z tymi wątkami kulinarnymi po bandzie, bo połowę czasu niekiedy zachwycano się jak genialnie smakuje jakaś potrwa i choć konwencja może była zabawna, to przez parę odcinków by wystarczyło tego, a oni ciągnęli to dłużej (...). Jak też te niektóre scenki z życia Gohana, Videl, Piccolo jak są razem i niańczą Pan - choć tutaj zachowano jakiś zdrowy rozsądek czasu antenowego. No i np. motyw z miłością z 2-ego wszechświata - najgorszy moment w całym DB. No i wydaje mi się, że ten turniej na końcu można by zamknąć w prawie połowę krótszym czasie, choć o dziwo tak mi się nie dłużyło. No i przegięcie z tymi kolorami włosów i zmianą kolorów otoczek (...), autorzy w tym sami się pogubili, jak też mogący wyjść ciekawie wątek Zamasu stał się nielogiczny i ogólnie z DB GT jest sporo nielogiczności i się to ze sobą coraz bardziej rozjeżdża.. Bo skąd raptem jakieś Ultrainstynkty trochę z czapy wzięte, a potem w GT nic nie było o tym mowy.. To czego mi brakuje to o ile postać Zamasu trochę nakreślono (choć nadal dla mnie trochę widzę nielogiczności w jego rysie charakterologicznym powiedzmy), tak ten Jiren wydaje się być nieciekawą trochę postacią i jego motywacje nie wydają się być zbyt głębokie, bo gościu uznał, że skoro wcześniej był zbyt słaby, żeby przeciwstawić się złu, że od teraz wg niego sprawiedliwością jest siłą czy coś takiego - tak to zrozumiałem.

 

Ale to chyba w większości od może DB Z mam taki zarzut, że zbyt skupiono się na walkach, a mniej na wątkach osobistych postaci, ich rozwinięcia etc. Wśród nowych postaci to większy rys charakterologiczno-historyczny nadano jedynie Vegecie. Jak również wkurza mnie, że nie pokazano w ogóle jak Bulma z Vegetą się zeszli, jak "18ka" i dlaczego postanowiła być z Kuririnem itd. co się działo w międzyczasie z "17ką" itd. ..

 

Walki w Super efektownie pokazują, sporo się dzieje, choć ciężko dopatrywać się (mi przynajmniej) tam głębi, co można by uznać za wadę. No wiadomo, że chodzi o przetrwanie danego Wszechświata itd., ale w sumie nadal do końca nie wiem czy Ci szturmowcy to mają być szlachetni ludzie, skoro potem odrzucają to w co wierzą i wychodzą na wiarołomców (trochę ten wątek się nie klei..). Toppo udaje szlachetnego, a stosuje metody rozrywania siłą swoich rąk itd. Pomijam już te wysyłane serduszka przez 2-i wszechświat. Jiren przez 50 odcinków mówi chyba 3 słowa: "To koniec" oraz "Spadaj", potem na siłę Bóg Zniszczenia streszcza nieco jego historię by nadać mu jakąś głębię i rys, tak trochę od d. strony :);) .

 

W sumie można by więc sporo zarzucić może serii Super, ale koniec końców zbieram to - jak każdy - w ogólne wrażenie a to jest generalnie pozytywne dla mnie.

 

Osobiście wydaje mi się, że może lepiej jak twórcy by zrobili tak, że akcję ciągnęli by po zakończeniu GT, ale przed ostatnią sceną, która jest o wiele lat do przodu.

 

 

Podsumowując niekiedy irytowała mnie seria Super, ale dosyć przyjemnie mi się oglądało, a motyw muzyczny z Zamasu jest wg mnie b. fajny i świetnie nadaje klimat tej postaci i scenom z nią :) ..

 

 

Natomiast nigdzie nie mogę znaleźć tego motywu z Vegetą z serii "Z" kiedy się pojawiał :/ ..

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Introverder napisał:

To mamy skrajnie inne zdanie, bo wg mnie jest bardzo dobra, świetnie podkreśla nastrój, nadaje niektórym scenom, np. oddaje b. dobrze klimat Zamasu, od razu przypominają się pewne momenty. Dla mnie np. bez wyrazu, schematyczna, taka popowo-rockowa sieczka jest np. ta z zapodanego kawałka, ale może jeszcze posłucham później tego kawałka z Freezą, to zmienię zdanie - ale nie czuję z niego, że oto budzi się np. wielkie zło, nie czuć takiego wg mnie złowróżbnego charakteru tego momentu itd..

Wiem swoją drogą, bo pisałeś chyba na czatboxie, że jesteś wielkim wrogiem DB Super i GT i ortodoksem pod tym kątem, więc przypuszczam, że stąd odrzucasz z założenia całą ścieżkę z serii. A ja czekam na ostatnie odcinki DB Super i mi się generalnie podobało, choć pewne rzeczy mogę wytknąć. Jestem świeżo po 128 odcinku i żałuję, że nie ma jeszcze całości, bo bym obejrzał już do końca.

 


Wrogiem DB Super? Tutaj nie chodzi o ortodoksję, tylko po prostu stwierdzenie faktu, że są to po prostu produkcje słabe pod wieloma względami. Nie ma tutaj znaczenia moja rzekoma "ortodoksja". Nawet gdybym nigdy wcześniej nie widział niczego z uniwersum Dragon Ball stwierdziłbym po prostu to samo. Nie podchodziłem do Super z uprzedzeniem, wręcz przeciwnie - z entuzjazmem. Rzeczywistość jednak zweryfikowała nadzieje na godną kontynuację klasyka. Oryginalnego DB i DBZ można oglądać po ponad 20 latach i nadal daje radę. DB Super po 10 latach będzie tym czym jest obecnie GT - ciekawostką dla hardcorowych fanów.
Te chórki są po prostu jak każde inne jakie słyszałem - niczym się nie wyróżniają, nie mają w sobie niczego co zapada w pamięć. Są tak samo "powszednio epickie" jak każde, pierwsze lepsze z brzegu. Ten kawałek z DB Super Resurrection F przynajmniej na swój wyróżniający się sposób oddawał nieokiełznaną, nieprzewidywalną, psychopatyczną naturę Frieza.
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew recenzjom chyba najlepszy ich album. Najcięższy. Po latach niechęci do kapeli ( nieuzasadnionej - młody byłem - komercja,a taki Mastrs Hammer niszczył) jak najbardziej polecam. Doskonała muzyka.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności