Skocz do zawartości

Klub miłośników Touch 4th / Nano 6th / Shuffle 4th


MrBrainwash

Rekomendowane odpowiedzi

Temat dotyczy tych akurat tych 3 grajków bo są dość zbliżone pod kątem dźwiękowym do siebie.

Jest to dość specyficzne brzmienie, które wyróżnia tą markę i wyróżnia te playery na tle produktów Apple.

 

Ja sam osobiście bardzo się zadurzyłem w tym dźwięku. Żaden inny sprzęt nie dał mi takiej barwy jak właśnie Touch 4th.

Idzie do mnie też nano 6th, który mam nadzieje też mi się spodoba.

 

Dla niektórych dźwięk będzie za mało efektowny,

dla innych za mało neutralny,

dla jeszcze innych za suchy (chociaż to stwierdzenie mnie najbardziej dziwi

:wacko: ),

wielu też będzie narzekać na brak korektora stockowego.

A dla mnie wszystko w Taczce jest w sam raz, aby jednocześnie cieszyć się muzyką razem z jej wiernością.

 

Kto jest ze mną ręka do góry!

;)

 

Pochwalcie się za co lubicie swoje ipody i jak je używacie.

 

:wub:

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:win: dla Nano 6G.

 

Uwielbiam za minimalizm i mega praktyczność - używam na bransolecie DIY jako zegarek. Nigdy go nie zgubię, mam do niego zawsze prosty dostęp, a kabel od słuchawek dzięki temu mam pod swetrem i nic się im nie stanie. A co do samego opisu Nano zgadam się w stu procentach z 4ndr3. Generalnie używam go na zewnątrz z dokami.

Edytowane przez music freak
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nano 6g+FiiO E6 (plecak mode)+ Westone 4 i w sumie wiem że to chyba mój finalny zestaw...

 

Nano jest pięknie detaliczne, ma ekstra zwarty dół z punchem jakiego szukałem. Na baterii działa długo plus jest malutki i szybko działa firmware.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem E6 do taczki i na pewno dźwięk jest masywniejszy, ale stwierdziłem, że gra ona wystarczająco dobrze bez niego i z lenistwa i wygody przestałem go używać. Jak będzie nano 6g to może się to zmieni :)

 

A w ogóle słyszałem ze do nano 6g trzeba innego LODa mieć - to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w ogóle słyszałem ze do nano 6g trzeba innego LODa mieć - to prawda?

 

Nie wydaje mi się. Dlaczego niby, wejście ma takie samo jak inne sprzęty apple.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od przeszło roku jestem posiadaczem Shuffle 4G i choć kiedyś myślałem o jego sprzedaży, to teraz wiem, że na pewno zostanie ze mną na dłużej :) .

Za co go lubię? Małe wymiary, brzmienie które bardzo mi odpowiada (ostatnio wygrał rywalizację z H10Jr, E2 i Clix2) oraz łatwość obsługi pomimo braku wyświetlacza.

Posiadam też Touch'a 4G, ale obecnie wisi w komisie, bo do muzyki wystarcza mi Shuffle, a z innych jego możliwości nie korzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz porównać brzmienie tych dwóch modeli?

 

Bo nie miałem okazji słuchać szufelki a czymś pewnie się różnią, jest jakaś różnica w mocy?

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w ogóle słyszałem ze do nano 6g trzeba innego LODa mieć - to prawda?

Tak. Muszą być 2 piny więcej uziemione. LOD od Piotrusia pamiętam działał mi z Nano 3g ale z 6g nie było dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekko się rozpisałem, a później przypadkiem wykasowałem <_<

W skrócie:

Dla mnie jest to to samo brzmienie, ale ja głuchy jestem i pewnie nie potrafię dostrzec tych "smaczków" :) . No i Touch ma Eq więc zawsze można coś pod siebie ustawić.

Moc niewiele większa w Touch'u, ale co z tego jeśli oba odtwarzacze radzą sobie z dokami i z T50p oraz oba nie radzą sobie z SE-M390. Na Touch'u grały nieco głośniej, ale do ich napędzenia to chyba jednak sporo brakowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh Touch 4G... :wub:

 

Uwielbiam za dźwięk, uwielbiam za system, uwielbiam za jailbreak i jego nieograniczone możliwości, uwielbiam za możliwość całkowitego dopasowania do swoich potrzeb, za wygląd, za wyjście liniowe, za plakietkę "Made for iPod" na moim caraudio, za Retinę, za szybkość działania, za świetne gry, itd, itd.

 

Już za nim tęsknie, mam nadzieję, że iPhone równie dobrze zaspokoi moje potrzeby. Dla mnie iPhone/iPod touch + iOS to urządzenia całkowicie kompletne, którym naprawdę nie brakuje niczego.

 

Przyznam się szczerze, że rozważałem przez chwilę kupno jakiegoś innego dotykowca. Pod uwagę brałem dwa soniaki: U i sola, a także lumię 800. Jednakże nie zrobię tego, co prawda finansowo trochę u mnie zachwiało ostatnio, ale powrócę do iOS jak najszybciej będę mógł, choćbym miał kupić 3GSa, albo iPoda.

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja taczka powędrowała w inne ręce kilka dni temu. Będę ją miło wspominał zarówno za jakość dzwięku jak i wykonanie. zyczyłbym sobie aby każdy grajek był tak wykonany. Teraz czekam już tylko na Touch 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam iPhone 4S oraz iPod Touch 4G / iPoda Nano 6G / iPoda Nano 4G / iPoda Nano 3G / iPod Shuffle 4G / iPod Shuffle 3G / iPoda Classic 6G

 

I muszę powiedzieć ,że iPod Touch 4G gra z tego wszytkiego najlepiej. Jakość dźwięku jest we wszystkich podobna ale iPod Touch 4G jest cholera najgłośniejszy. Głośniejszy nawet od iPhone 4S. Na denonach ah-d2000 daje takiego kopa jak cholera. Gra głośniej i lepiej niż moja karta dźwiękowa w PC. Nie wiem co muzycznie reprezentuje iPod Touch 5G, Nano 7G ale chętnie się przekonam. Ciekawy jestem czy iPoda Touch ściszyli czy nie. Bo żaden iPod nie jest tak głośny naprawdę. Nawet wersje bez blokady europejskiej innych iPodów grają znacznie ciszej.

 

PS. Dodam ,że słuchałem też muzyki na innych iPodach Touch 4G i jakoś nie są aż tak głośne jak mój. Jest mi ktoś to w stanie wytłumaczyć??

Edytowane przez awtharok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwy Fan :D Witamy Witamy ^_^

 

Nie mam pojęcia czemu gra głośniej. Może naprawdę jest bez blokady, a reszta ma jednak blokadę. Albo ktoś go jakoś podgłaśniał. Albo masz dobrego buga :P

 

Nie myślałeś o wzmacniaczu skoro mocy potrzebujesz? ;)

 

na Iphona jest też nakładka ze wzmacniaczem, dodatkowo chyba nawet wydłuża baterie.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://v-moda.com/vamp/ ale jest dosyć drogi. Wiem że jest jakaś tańsza alternatywa innej firmy ale nie pamiętam jak się nazywa. Musisz poszukać.

 

http://forum.mp3store.pl/topic/93843-v-moda-vamp-najbardziej-seksowny-ampdacbattpack-dla-iphona-na-rynku/page__hl__vamp

 

http://venturecraft.jp/gadget_en/gd04_buy.php

 

A można też zainwestować po prostu w oddzielny wzmacniacz, jest dużo wzmacniaczy do ipodów w formie pilota, albo zwykłych portable ampów. Ja korzystam z LODa i E6, tzn korzystałem bo teraz akurat nie stosuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie ma, trzeba poczekać na inwencje chińczyków :D

 

E6 nie jest wybitny, ale mocy Ci więcej da na pewno. Masz moją reckę na forum. Czasem się przydaje. W cenie 22-24 dolarów to całkiem niezłe rozwiązanie.

 

Może niedługo coś ruszy z projektem klona FSA. Ale to jest temat na inny wątek ;).

 

Załatw sobie odsłuch E6, możesz też z kimś się umówić na odsłuch o2, też bardzo fajne rozwiązanie. Ogólnie wzmacniacz może Ci pomóc uskrzydlić ipody, Taczki i nano 6g to całkiem niezłe źródła. Poszukaj odpowiednich tematów na forum, bo tutaj nie ma sensu rozwijać tego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nano 6g z wymiany za 1g mają blokadę czy nie ale mocy do doków to mojemu egzemplarzowi nie brakuje. Cóż, jakoś od lutego cieszę się tym grajkiem wraz z Brookstone'ami i w zasadzie zestaw mi się nie znudził. Wciąż wyżej stawiam pod względem samego dźwięku oraz przede wszystkim izolacji parę Sony X + FA Silver Bullet ale para Nano 6g + BsCCD jest wygodniejsza dla mnie praktycznie pod każdym względem. Nawet jeśli straciłem trochę na dźwięku (minimalnie) i izolacji to zyskałem maksimum ergonomii. Między innymi fantastyczną poręczność (małe rozmiary oraz metalowy klips), olbrzymią wygodę obsługi pilotem na kablu Brookstone'ów, przewagę komfortu użytkowania samych słuchawek BsCCD nad FA SB objawiające się brakiem mild driver flexa.

 

Niestety FA SB zostały stworzone do Sony X natomiast BsCCD nie grały z nim tak dobrze. To samo w drugą stronę... FA SB nie polubiły się z nano 6g jak BsCCD więc musiałem dokonać wyboru z dwóch zupełnie różnych zestawów. Dokonałem go 8 miesięcy temu i nie żałuje do dziś. Jestem wielkim fanem tipsów Thomsona HED16 :D, jestem fanem FA SB oraz Sony X ale przez te 8 miechów pozostałem też fanem nano 6g :)

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://v-moda.com/vamp/ ale jest dosyć drogi. Wiem że jest jakaś tańsza alternatywa innej firmy ale nie pamiętam jak się nazywa. Musisz poszukać.

 

http://forum.mp3stor.../page__hl__vamp

 

http://venturecraft....en/gd04_buy.php

 

A można też zainwestować po prostu w oddzielny wzmacniacz, jest dużo wzmacniaczy do ipodów w formie pilota, albo zwykłych portable ampów. Ja korzystam z LODa i E6, tzn korzystałem bo teraz akurat nie stosuje.

w drugim linku GigerE pisze o tym, co prawdopodobnie masz na myśli. Link do posta: http://forum.mp3stor...ku/#entry847206

 

 

 

@down, rzeczywiście, myślałem, że to ciąg dalszy tej v-mody ... :blink:

Edytowane przez wrq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też niedługo spróbuje zestawienia Nano 6g + BSCDD i kto wie, może dwuprzetwornikowe brainy je przebiją, zobaczymy :)

 

Ja stałem się fanem taczki zupełnie przez przypadek, nie miałem okazji jej wcześniej posłuchać ( bo w takim MM nie było muzyki na żadnym ipodzie <_< ) i nie zauroczyła mnie przy pierwszym odsłuchu. Raczej przez tydzień dochodziła do mnie świadomość, że wszystko w dźwięku jest takie jak powinno być, a samo brzmienie mi niesamowicie odpowiada.

 

Ogólnie Touch 4g jest jedynym moim sprzętem audio do którego nie miałem nigdy wątpliwości, że to właściwy wybór :)

 

Co do X to nie przesiadłem się z niego na Taczkę, bo mi się bardziej spodobała (nie znałem jej), ale dlatego, że strasznie wkurzało jego brzmienie, a raczej brak brzmienia (nawet nie neutralne, a po prostu bezpłciowe). Co do jego jakości to gra całkiem w porządku, góra klarowna, dobra separacja (trochę sztucznie osiągnięta) i szeroka scena, bas też był dobry, ale też bez żadnej barwy. Dźwięki grały w próżni jako takie "obiekty" nie wiadomo było gdzie się wydobyły i nigdzie się nie rozchodziły (w naturze czegoś takiego nie ma :) ) I nie grał raczej do przodu tylko na boki. Ogólnie doskonale wiem za jakie cechy mógł się podobać i za jakie cechy ja go nie trawiłem.

 

ZuneHD i Samsung P3 to już całkiem inna historia. Zune jakiś szczególny pod kątem SQ nie jest (chociaż jest to dalej topowy poziom), za to ma świetną szklistą barwę i fajne kopnięcie na basie (liczę trochę na to że nano do tego nawiąże). Uwielbiałem na nim słuchać. P3 z kolei ma IMO lepszą holografie i ciekawszą fakturę basu od Xa, jedynie do tyłu jest pod kątem wysokich tonów nie jest ich zbyt dużo, choć są całkiem detaliczne. Oba grajki wolałem zdecydowanie bardziej od Xa. Nawet Cowon J3 mimo lekkiej syntetycznej barwy i basu który nie jest w moim stylu bardziej mi odpowiadał. Nawet jeśli w jakiś pomiarach czy subiektywnych obserwacjach X zyska drobną przewagę nad T4, to podłączamy ją pod wzmacniacz przez LO i mówimy sony bye, bye :E

 

Prawda jest jednak taka, że każdy z tych grajków jest świetny, bo to kwestia tylko i wyłącznie gustu i doboru odpowiednich słuchawek. o! :)

 

http://v-moda.com/vamp/ ale jest dosyć drogi. Wiem że jest jakaś tańsza alternatywa innej firmy ale nie pamiętam jak się nazywa. Musisz poszukać.

 

http://forum.mp3stor.../page__hl__vamp

 

http://venturecraft....en/gd04_buy.php

 

A można też zainwestować po prostu w oddzielny wzmacniacz, jest dużo wzmacniaczy do ipodów w formie pilota, albo zwykłych portable ampów. Ja korzystam z LODa i E6, tzn korzystałem bo teraz akurat nie stosuje.

w drugim linku GigerE pisze o tym, co prawdopodobnie masz na myśli. Link do posta: http://forum.mp3stor...ku/#entry847206

 

W 3cim linku jakim podałem jest to o czym pisał GigereE ;)

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jako ciekawostka to ok ;) Bo co do jakości produktów FiiO to jestem skrajnie umiarkowanym entuzjastą. Wygląda się z ich produktami pro na mieście/na wsi ale dźwiękowo to dla mnie przeważnie placebo.

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności