Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Asus Xonar DG- Szumy na słuchawkach.


fredos2001

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynając od początku, występują u mnie szumy na karcie Asus Xonar DG. Przy nic nie robieniu jest to minimalne szumienie, zaś przy otworzeniu paru stron, grze szum się strasznie nasila. Podobnie jest przy przesuwaniu myszki, oraz jak teraz podczas pisania słyszę że także klawiatura ma na to wpływ.

 

Przerzucenie karty do innego złącza, usunięcie z jej okolic innych kabli nie przynosi jakoś efektów. ( Chociaż jest jakaś poprawa, ale nie wielka ). Oprogramowanie nic raczej do tego nie ma, problem występuje na wyciszonym software, z resztą oprogramowaniem bawiłem się na samym początku i nic to nie zmieniło....

 

Na głośnikach tego szumu nie mam. ( genius 6000 )

Zaś występuje ten problem na wszystkich słuchawkach. Które podłączone do innych źródeł nie mają z niczym problemów.

 

Postanowiłem jeszcze zainstalować sterowniki od integry i na razie do słuchawek jej używać, ale jakoś przełączanie się miedzy nimi nie jest specjalnie wygodne, oraz nie rozwiązuje problemu.

 

Sam nie wiem co mam dalej robić z tym, czy jest to problem karty, czy udział w tym ma też płyta główna ( skłaniam się ku temu )

 

Specyfikacja sprzętu:

PROCESOR: Intel i5 2500k

COOLER CPU:Zalman Performa

MOBO: MSI P67A C45

PAMIĘĆ RAM: ADATA 4x2 GAMING (1600)

KARTA GRAFICZNA: Sapphire HD6870

DYSK TWARDY: Seagate Barracuda 500GB 7200rpm 32MB + WD Scorpio Blue 320GB

ZASILACZ: OCZ StealthXStream 2 SLI 600W

NAPĘD: LG GH22NS50 oraz NEC ND_3550A

OBUDOWA:SilentiumPc Brutus 310(3x wentylator)

KLAWIATURA: Genius Slim Star 335

MYSZKA: A4Tech Oscar X748 Extra Fire

GŁOŚNIKI: Genius SW-HF 5,1 6000

KARTA DŹWIĘKOWA:Asus Xonar DG

GŁOŚNIKI: Genius SW-HF 5,1 6000

KARTA DŹWIĘKOWA:Asus Xonar DG

 

Czekam na jakieś porady, pomoc ;)

 

P.s. Całość sprawdzałem na karcie, front panel, odłączanym FP.... jbc.

P.s. 2 Teraz dopiero zauważyłem że problem występuje także na głośnikach... Ale zauważalne dopiero po rozkręceniu na full, czego zwykle nie robię.

Edytowane przez fredos2001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że szum jest strasznie uciążliwy gdyż jest bardzo słyszalny jak poruszasz myszkę, przytrzymasz jakiś przycisk (klawa lub myszka), lub przewija się strone rolką ....

 

Zintegrowana karta w żaden sposób nie szumi.

 

O ile tego na głośnikach wyraźnie nie słychać to jednak na słuchawkach już tak. Nie po to wydaję taką kwotę na kartę dźwiękową żeby potem mieć takie problemy. Słuchawek nie używałem od roku, ponieważ ostatnie mi się popsuły. Zaś kartę kupiłem w lutym. Na głośnikach nie jest to przy normalnym korzystaniu zauważalne.

 

Najchętniej bym jutro tą kartę na inną wymienił a żeby nie było już problemów z zakłóceniami to coś na USB.... lecz to i tak mnie ~300zł wyniesie. ( chłamu nie kupie, a w przyszłości pewnie jakiś lepszy sprzęt zakupie )

Edytowane przez fredos2001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie cyrki to się zdarzają na zintegrowanych kartach, bo z nimi są najczęściej tego typu problemy. Jeśli tak Ci się dzieje na Twoim Xonarze to po prostu jest uszkodzony, bo jakie inne wyjście?

Przepnij wszystkie urządzenia USB, dociśnij kartę do płyty, kombinuj. Problem dość dziwny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to robiłem wszystko, o ile mogę tak powiedzieć. Brak mi pomysłów, Raczej kartę sprzedam a zakupię coś innego. Zobaczę czy na innym komputerze też będzie taki sam problem aby w 100% już potwierdzić że coś jest z kartą. Bo nie możliwe aby szum był o takim natężeniu i było by to normalne.

 

Prawdopodobnie zakupię Maya U5, ( a xonara się jakoś tam pozbędę, nie mam ochoty już na bawienie się z nim )

Edytowane przez fredos2001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie zakupię Maya U5, ( a xonara się jakoś tam pozbędę, nie mam ochoty już na bawienie się z nim )

 

Uprzedzam zatem, że na komputerach ze słabymi portami usb, dziwne (tymczasowe) trzaski mogą się pojawić. Maya U5 używałem na różnych sprzętach, w jednym przypadku (laptop compaq) niespodziewanie lubiły się mocne trzaski pojawić. A na jednym starym stacjonarnym mam miarowe drobne lekko słyszalne, choć denerwujące pykanie w równych odstępach czasu. Choć na dwóch pozostałych kompach nie mam problemów.

 

 

Co do xonara sprawdziłbym na w innej konfiguracji. Wbrew pozorom karta na pci może zbierać różne szumy z kompa (choć zasilacz masz porządny, a i płyta główna ok), przetestuj u kogoś.

Edytowane przez xmag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem że w software od asusa wszystko sprawdzane, to tez. Z resztą szum występuje też na głośnikach. Chociaż wcześniej tego nie zauważałem to jednak i tu jest.

 

Kartę sprawdzę u kogoś dopiero jutro. Na razie za dużo obowiązków

Edytowane przez fredos2001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to że sama karta jest już na 100% sprawcą tych szumów.

 

Teraz zostaje mi przebrać kupę papierów aby znaleźć paragon.

Karta pójdzie na gwarancję, zaś ja tak czy inaczej kupuję sobie inną. Zaś ta idzie na odstrzał, o ile zostanie "naprawiona"

Paru chętnych już było od dłuższego czasu.

Edytowane przez fredos2001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w HD2 problemy związane były ze... źle dokręconym śledziem. Docisnąłem kartę żeby siedziała jak należy, śledzia dokręciłem aż się prawie wygiął (tak jak tylko mogłem) i tak jakby przestało nagle siać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności