Skocz do zawartości

Philips Fidelio X1


Icecoldart

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos juz sluchal tych sluchawek? Narazie opinii bardzo niewiele ale jak juz sa to raczej pozytywne, fajne bylo by bezposrednie porownanie miedzy modelem L1 a X1, nieldugo wpadnie mi troche grosza i nie wiem na ktore sie zdecydowac. Czy roznica w jakosci warta bedzie roznicy cenowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, czyli pewnie za jakies 3-4 dni mozna sie spodziewac twojej recenzji? czekam z niecierpliwoscia.

Slyszlaem jedynie, ze te standardowe kable nie sa na tyle dobre by te sluchawki pokazaly na co je tak naprawde stac.

Ale taka sytuacja miala juz nie raz miejsca i u innych producentow, a skoro da sie je latwo wymienic bedzie mozna pokombinowac :]

Edytowane przez Icecoldart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sprzedałeś niewygrzane L1 (bo one zaczynają grać po 200h minimum), a teraz kupisz znacznie mniej efektywne X1, to rozumiem, że masz jakiś hi-endowy wzmacniacz o dużej wydajności + audiofilskie źródło z odpowiednim wypełnieniem (żaden plejer oprócz C4 nie da tu rady), bo z iPhone czy J3 to te X1 zagrają jak szkielet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roland, a myslisz , ze z E17 bedzie dobrze? Naprawde mam metlik w glowie i nie wiem na ktore sie zdecydowac :/

 

EDIT: z oficjalnej storny Philipsa:

 

Pasmo przenoszenia: 10–40 000 Hz Impedancja: 30 omów Maksymalna moc wejściowa: 500 mW Czułość: 100 dB przy 1 mW Średnica głośnika: 50 Zniekształcenia: < 0,1% THD

 

Impedancje maja bardzo mala, wiec w sumie napedzenie tych sluchawek nie powinno by problemem.

Edytowane przez Icecoldart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta informacja Ci nie powie jak trudne czy łatwe do wysterowania będą.

 

Kolega Pendragon stał się posiadaczem tych słuchawek, więc mam nadzieję, że coś nam skrobnie. A i podłączyć ma do czego. :) Piękne są.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok i ja zamowilem, nie czuje sie na tyle dobrze by wysmarowac jakas profesjonalna recenzje, ale kiedy juz dostane swoja pare i troche sie wygrzeja, to postaram sie wrzucic opis ze zdjeciami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roland, a myslisz , ze z E17 bedzie dobrze? Naprawde mam metlik w glowie i nie wiem na ktore sie zdecydowac :/

 

EDIT: z oficjalnej storny Philipsa:

 

Pasmo przenoszenia: 10–40 000 Hz Impedancja: 30 omów Maksymalna moc wejściowa: 500 mW Czułość: 100 dB przy 1 mW Średnica głośnika: 50 Zniekształcenia: < 0,1% THD

 

Impedancje maja bardzo mala, wiec w sumie napedzenie tych sluchawek nie powinno by problemem.

 

Impedancja nie ma nic do rzeczy, zresztą sami zobaczycie...niektórzy wolą wyważać otwarte drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem jeszcze taka receznje, gdzie sa takze fajne zdjecia mozna sobie poogladac. http://www.pocket-li...adphones-review

 

Ja sie tam nie martwie zbytnio, jesli E17 autentycznie nie da rady z USB ,( w co raczej watpie ), to mam jeszcze wyjscie w postaci dziury Yamahy z Kina Domowego.

Pozatym konstrukcja otwarta jak najbardziej mi odpowiada.

Edytowane przez Icecoldart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektórzy wolą wyważać otwarte drzwi.

 

Nie bardzo rozumiem co masz na myśli, nikt tu nie napisał że chce napedzać je z dapa.

 

Chłopaki, wy chyba czegoś nie rozmiecie. Plejery typu iPod, Cowon, Sony czy jakikolwiek inny z wyj. C4 nawet po najlepszym możliwym wzmocnieniu zupełnie inaczej podają sygnał, na takich małoskutecznych słuchawkach, jak K701 czy DT880 albo te Philipsy X1 będzie brakowało albo dynamiki, albo wypełnienia (barwy), a najczęściej obydwu. Bo dynamika i wypełnienie dźwięku to są cechy źródła a nie amplifikacji, a ich nie zapewniają DAPy, bo nie pod taką aplikację je projektowano. DAP, zwłaszcza dobry, świetnie napędzi każde efektywne słuchawki, a wzmacniacz tylko zwiększy głośność, ale nie takie typowo domowe, otwarte o niskiej efektywności. Ja to przerobiłem setki razy z autopsji, inni userzy też, ale jak ktoś chce przez to sam przechodzić, to proszę bardzo.

Edytowane przez Rolandsinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że ja akurat nie zamierzam słuchać tego z Dap'a a z Laptopa, PC ( z pomoca E17 ) ew z amplitunera Yamahy o ktorym wspomnialem wyzej.

Wiec w Moim przypadku sprawa wyglada chyba nieco inaczej :]

 

W kazdym badz razie co bedzie to bedzie, jak sie bawic! To sie bawic! Heej! :D

Edytowane przez Icecoldart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up, zagrać to może i zagra ale moim zdaniem takie słuchawki aż szkoda podłączać do laptopa.

 

Szczyt swoich możliwości mogą pokazać dopiero na dobrym źródle i wzmacniaczu, wkońcu mówimy o słuchawkach za 1000zł.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezus Maria, roland i jego wywody again. :wacko: Az mi się Twoich postów nie chce czytać, jeżeli ktoś chce pobawić się, niech się bawi. Audiofili samych nie ma tu na Forum. Twoje wywody może i cenne są dla zaawansowanych osłuchanych userów dysponujących kasą i sprzętem. Imo Te Fidelio zagrają dobrze, a to " bez wypełnienia i niedynamicznie" zabrzmi i tak bardzo dobrze dla normalnego Faceta co wydał tysia na słuchawki/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności