Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Lumie 900/800 ktoś słuchał/porównywał?


fafa

Rekomendowane odpowiedzi

Nie słuchałem, ale sądząc po specyfikacji technicznej to zarówno 800 jak i 900 gra tragicznie. Oba smartfony korzystają z tego samego audio huba (Snapdragon S2). Zdecydowanie lepiej powinny zagrać Nokie 820 i 920 na Snapdragonie S4 - mają ten sam hub audio co np. HTC One S.

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

I jakie wrażenia? Generalnie widzę że Lumie 800/900 są telefonami "kontrowersyjnymi" muzycznie. Duża część użytkowników narzeka na dźwięk w Lumii 800, natomiast ja uważam że jest całkiem przyzwoity (połączenie z nuforce ne-700x). Natomiast Lumia 900 ma podbno coś tam zmienione (dodany wzmacniacz) i gra bardzo ładnie. Prawda to? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja znowu czytałem, że 900 gra gorzej od 800, która moim zdaniem skromnym gra bardzo fajnie, funowo, z ocieplonym dołem i średnicą niższą.

 

@soulreaver : Nie widzę powodów by pisać ze gra tragicznie bo ma s2 nie s4... słuchałeś? Organoleptycznie stwierdziłeś wyższość drugiego nad pierwszym, czy cytujesz znane portale? Wielu na specyfikacjach się przejechało już...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znowu czytałem, że 900 gra gorzej od 800, która moim zdaniem skromnym gra bardzo fajnie, funowo, z ocieplonym dołem i średnicą niższą.

 

@soulreaver : Nie widzę powodów by pisać ze gra tragicznie bo ma s2 nie s4... słuchałeś? Organoleptycznie stwierdziłeś wyższość drugiego nad pierwszym, czy cytujesz znane portale? Wielu na specyfikacjach się przejechało już...

 

Ty nie widzisz powodów żeby tak pisać a ja je słyszę. Między s2 a s4 jest muzyczna przepaść.

 

 

Tak, do Nokii Lumia900 został dodany wzmacniacz TI TPA6141, można o tym poczytać na jednym z polskich forów o windows phone.

Podobno Lumia 900 gra całkiem nieźle, ale nie miałem okazji słuchać.

 

Prawda, ale to ciągle chipset urządzenia pracuje jako przetwornik D/A, więc niewiele to daje. To tak jakby podłączyć do chińskiego radyjka wysokiej klasy wzmacniacz audio.

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie robię porównanie mojej lumii 800 z dap'em Samsung YP-K3, który jak wiadomo gra bardzo dobrze. Dap ustawiony na eq NORMAL, kawałki w bitrate 320 odsłuch na Ah-D2000. Utwory z najnowszego albumu Kryptic Minds- I can't sleep.

 

Lumia gra zdecydowanie bardziej neutralnie, nie słyszę żeby bass miał rolloff'a w niższych rejestrach, jest go po prostu ciut ilościowo mniej. Scena w lumii wydaje się być lekko szersza, samsung kreuje bardziej zbity mięsisty dźwięk, lumia go rozjaśnia w dobrym aspekcie tego słowa. Podoba mi się po prostu, nie mówię z samsung gra gorzej, bo to nie prawda, oba graja dobrze.... wydaje mi się że lumia lepiej prezentuje wysokie rejestry.. błyszczą ale nie są tak mocne. Wiadomy problem z dźwiękiem lumii podobno zniknął wraz z najnowszą aktualizacją, wielu mówi że to problem HW i nie da się go usunąć z poziomu softu. Lumia w praktyce gra o wiele lepiej ze słuchawkami o większej impedancji.. >32ohm. Moje denony mają impedancje 20... nie widzę zaniku basu a raczej go nie słyszę bo on tam jest. Ale pewnie głuchy jestem i się po prostu nie znam na tym..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broń boże nie zachwalam swojego, bo nie w tym rzecz. po prostu wg mnie gra ona nawet dobrze, przy codziennym uzytkowaniu jako DAP nie potrzebuję audiofilskich podzespołów i srebrnych lutów. Słucham mniej więcej 1-h dziennie na słuchawkach dokanałowych. Ktoś pisał że przy cichych partiach utworów słychać straszny hiss, u mnie czegoś takiego nie ma. Jeżeli miałbym wybierać pomiędzy K3 a L800 jako stricte DAP, wybrałbym Lumie nie ze względu na pojemność, ale na sygnaturę dźwięku.

 

Być może po prostu z moimi słuchawkami gra ona dobrze, nic więcej.

 

Edit.. jutro podobno aktualizacja do WP 7.8... can't wait :)

Edytowane przez NuBreed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie lepiej od Lumii800 grala juz Nokia N8. Ale to bylo jakis czas temu, moze z nowsza aktualizacja cos poprawili,bo wtedy bylo raczej slabo.

 

Akurat Nokia N8 jest jednym z najlepiej grających smartfonów, więć wcale to nie obciach że Lumia 800 gra gorzej :)

i aktualizacja dopiero w styczniu... no comment :angry:

Z tego też powodu porzucam Nokię i WP na rzecz HTC One S (z520e),

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imo to błąd, no ok....może nie błąd, ja po prostu nie jestem przekonany do androida. miałem kilka fonów z tym systemem począwszy od gt540 od lg i od początku cos mi w nich nie grało. Wiem, że mają możliwość świetnej konfiguracji customowej, ale ciągłe zmienianie systemu, tuningowanie, zabawy... miliony programów i ulepszeń powodowały, że traciły one w moich oczach jako telefony a stawały się bardziej gadzetami DIY. Nokia mimo, że nie ma opcji takiego customu jak Andruś, spełnia rolę telefonu w 200%... ma wszystko co potrzebuje a nawet więcej, do tego schludność i miodność WP7.5 i aktualizacja przyszła (już za miesiąc -półtora) sprawia, że czekam na to z niecierpliwością... Jakość wykonania, wygląd.. prestiż rzekłbym nawet... WP 7.5 jest dla świadomych użytkowników tych którzy chcą mieć to co najważniejsze połączone z wygoda obsługi i bezawaryjnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie zgadzam się co do oceny Nokii i WP7.5, że dla przeciętnego użytkownika spełniają swoją funkcję w 100%. Tyle, że po roku patrzenia na kafelki (których nie można modyfikować) już mi trochę obrzydły, Lumia800 ma kilka denerwujących ograniczeń (choćby brak zoomu podczas kręcenia kamerą). Androida nigdy nie miałem i dlatego postanowiłem go w końcu wypróbować, Lumia zostaje w pudełku do czasu aktualizacji, a potem zobaczymy.

 

Jestem zły ponieważ z informacji które posiadam (a są one wiarygodne), WP7.8 jest już od jakiegoś czasu gotowy, tylko wstrzymywany żeby przypadkiem nie zaszkodzić sprzedaży słuchawkom z WP8. Prawdopodobna data premiery to koniec stycznia/początek lutego 2013 roku, ale są słuchy że i do marca może się przeciągnąć. MS przyjął taką a nie inną koncepcje biznesową, niektórzy twierdzą że taki jest biznes, ja uważam, że jak będziemy akceptować takie zachowania producentów ta będziemy sami pogarszać naszą sytuację...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może i ja dożucę swoje 5 groszy:

Słuchałem tylko kilka godzin Lumię 800 na słuchawkach: Sennheiser HD205, Superlux HD661 oraz SoundMagic HP100. Lecz to było jakieś ok. 2 miesiące temu.

Co zauważyłem? Tak jak kolega @NuBreed stwierdzam, że gra dość mocno neutralnie, ale ciepło i przyjemnie. Scena dość szeroka. Nie wiem czy to tylko moje odczucie, ale wydaje mi się, jakby przy filmach scena była nieco szersza (coś jakby "tryb kinowy"), ale to tylko moje odczucie :P

Dla kogoś, komu nie potrzebne mieć audiofilski sprzęt, uważam sprzęt za spełniający oczekiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności