Skocz do zawartości

Zestaw 5000-6000zł - słuchawki, DAC (+ USB), wzmacniacz


pacio94

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie na audiostereo mi to zaproponował jeden użytkownik. Z drugiej strony mógłbym zainwestować w sprzęt zbalansowany, bo nie mam obecnie nic. Pytanie tylko czy są jakieś DACe w pełni zbalansowane w granicach 1000-2000zł?

 

Przejrzałem jeszcze ich ofertę i w sumie to bardziej mnie zainteresował ten model - NFB 10.32. Możliwości powalają, technologicznie wygląda na całkiem zaawansowanego, pytanie jak ta mnogość funkcji wpływa na jakość dźwieku... Chyba trzeba będzie wypożyczyć, że też nie mają siedziby w Wa-wie :P

Edytowane przez pacio94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co ci zbalansowane? Masz 50m kabla w słuchawkach? W przypadku domowego audio wprowadzenie połączeń zbalansowanych może tylko zaszkodzić bo na małych odległościach mają większe szumy i zniekształcenia.

 

Balanced Outputs – Balanced audio is great for pro use with long cables and electrically hostile environments. But it’s generally more of a liability than an asset in home audio gear. All else being equal, balanced stages usually have higher overall noise and distortion than their unbalanced counterparts. Headphone drivers don’t magically somehow work better when driven by a balanced source. Most of the stuff you hear and read about balanced audio for home headphone gear is myth, hype and even snake oil.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://nwavguy.blogs...mp-oda-dac.html

Polecam też resztę artykułów, zwłaszcza na temat o tym co naprawdę słyszymy i o firmach jak np. Audio-GD czy Schiit.

http://nwavguy.blogspot.com/2012/04/what-we-hear.html

 

Polecam też zaznajomić się z ofertą http://www.violectric.de/Pages/en/index.php

Edytowane przez BamboszeK
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też odradzam tor symetryczny tam gdzie go nie potrzeba, ponieważ konstrukcyjnie sprowadza się to do podwojenia zepsołów funkcjonalnych, które robią to samo, czyli jest drugie tyle źródeł zakłóceń i zniekształceń przy obróbce tego samego sygnału. Symetryczność ma zaletę tylko na odcinku przesyłu, natomiast w samych urządzeniach przetwarzających i wzmacniających sygnał nie ma.

 

Moda na symetryczne wzmacniacze słuchawkowe wzięła się stąd, że wiele dedykowanych układów scalonych stawiało barierę w postaci maksymalnego napięcia zasilania, a jak się zbuduje symetryczny wzmacniacz i połączy mostkowo, to czterokrotnie wzrasta dostępna moc, tylko po co ona komu do normalnych słuchawek? Modę tę napędzali głównie Ci, którzy potrzebowali obejść to ograniczenie w swoich konstrukcjach, dostarczyć więcej mocy przy tym samym napięciu zasilania.

 

Dobrym wzmacniaczem słuchawkowym z wyjściem jack można tak napędzić nawet słuchawki ortodynamiczne, że się w pokoju posłucha muzyki jak z małego boom boxa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny odsłuch za mną, Beyerdynami DT880 250ohm + Graham Slee Solo Ultra-Linear DE + moja karta (CREATIVE), a później Atoll CD100. Co tu dużo mówić, najpierw wydawało mi się, że ten wzmak gra tak jak A1, nic ciekawego, ale po zmianie źródła mało nie spadłem z krzesła. Nie spodziewałem się czegoś takiego ze słuchawek, szczegóły, zejście basu, dynamika, dosłownie wszystko było niesamowite. Już wiem co było wąskim gardłem :D Jeśli Black Pearl gra lepiej niż ten Graham to już jest mój ^_^

 

Beyer'y bardzo mi się podobają, jestem ciekaw jak wypadną HiFiMany, wątpię czy AKG mnie uwiodą, a GRADO na razie nigdzie nie upolowałem...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki idą swoim torem, a co z DACiem Panowie? Patrząc na opcje ~1500zł mam np. rDAC'a czy StyleAudio Carat Sapphire, jakieś inne propozycje??? Może coś od Chińczyków: Little Dot DAC_I, Musiland MD11, ZHALOU D3.5 pro, Yulong D100 II, Matrix Cube ASRC... Jeśli któryś wychodzi taniej, a ma słabe wejście USB to jest oczywiście opcja zakupu M2Tech'a hiFace ^_^

Edytowane przez pacio94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widze że kolega chyba trafił do audioforte. W sprawie wzmacniaczy to zdecydowanie BP Majkela lub Grahama.

Co do rDaca to sobie odpusc miałem i rewelacji nie było jedyna zaleta to Wifi.

Sorry bo mój post nic nie wnosi z swojego doswiadczenie dodam Stello Da100 Signature tylko ja lubie trochę cieplejsza barwę z the best of the best DAC AUDIO NEMESIS UPGRADE II.

Edytowane przez aszer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W AudioForte już parę lat temu kupiłem swojego Pro-Ject'a ;) To jeden z lepszych salonów w Wa-wie moim zdaniem, może nie mają najszerszej oferty, ale jeśli chodzi o pasję i znajomość tematu to naprawdę szacunek :)

Graham spoko, ale jest dwa razy droższy od BP :P

Edytowane przez pacio94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to występuje gdzieś "w opakowaniu" zaaplikowane w urządzeniu? :D

 

 

naprawde ciekawy sprzecik jesli chodzi o transport do komputera

To było o tym Stello DA100? Jeśli tak, to ja bym chciał tylko zauważyć, że znowu cena jest bez porównania... Budżet ostatecznie trochę ograniczyłem, a za słuchawki + BP i tak wyjdzie 2500-3000zł - siłą rzeczy DAC za maks ~1500zł.

Edytowane przez pacio94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pacio - to Twój temat, Twój dylemat i to Twoje uszy ostatecznie będą słuchały tego, na co się zdecydujesz. jak najbardziej to szanuję.

 

mam tylko taki mały komentarz, że obserwując ten wątek, mam wrażenie (sprawa subiektywna, możesz się z tym zgodzić lub nie), że zaczynasz zmierzać w złym kierunku.

 

na początku założyłeś budżet X, potem go nieco skorygowałeś - to jest OK.

 

kilka osób (ja również) sugerowało, abyś największą część budżetu przeznaczył na najsłabsze (w sensie wierności) ogniwo zestawu - czyli słuchawki. tymczasem widzę, że temat słuchawek wyewoluował w kierunku kwoty 600 - 1000 PLN a DACe i wzmacniacze w rejony 1500 PLN.

 

jeżeli chodzi o zestaw DAC + wzmacniacz, to kupując ODACa i O2 wydałbyś łącznie ok. 1000 PLN otrzymując w zamian elementy, których poziom transparentności jest nie do odróżnienia w dowolnych ślepych testach oraz w pomiarach, od konkurencyjnych urządzeń z których każde z osobna skonsumowałoby cały zakładany przez Ciebie budżet. nie chodzi mi o promowanie na siłę ODACa i O2 - chodzi raczej o pokazanie właściwych (znowu: moim, subiektywnym zdaniem) proporcji w konsumowaniu środków z założonego przez Ciebie budżetu.

 

wydając 1000 PLN miałbyś nadal 4000 (wg oryginalnego budżetu) lub 2500 (wg skorygowanego) na słuchawki - których performance też można nie tylko oceniać w subiektywnych recenzjach, opartych o mniej lub bardziej wyrafinowany słuch recenzenta oraz jego indywidualne preferencje, ale który można również mierzyć obiektywnie. w przedziale 2500 - 4000 jest sporo interesujących modeli, bijących na głowę te za 600 - 1000 PLN zarówno w ocenach subiektywnych, jak i na wykresach z pomiarów.

 

zrobisz jak będziesz uważał - życzę Ci, żebyś w rok po zakupie nadal był tak zadowolony, jak w chwili jego dokonywania - to najlepszy wyznacznik trafności wyboru :)

Edytowane przez shady_slim
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może trochę tak jest, a to wszystko wiąże się z Black Pearl'em. Jeszcze nic na pewno nie wiem, jedyne co to słuchawki, o których mówię teraz są raczej z zakresu 1000-1500zł, a nie 600-1000 ;)

Jakby nie patrzeć jakiś czas temu takie Sennki HD600/650 były topowymi modelami, dopiero ostatnie kilka lat przyniosło konstrukcje z jeszcze wyższego pułapu (pomijając oczywiście takie rodzynki jak stare K1000 czy Orfeusze i elektorstaty).

 

 

---------------------------------------------------------

 

To jeszcze tak wracając, czy te chińskie DACi są warte uwagi, czy nie???

-Little Dot DAC_I,

-Musiland MD11,

-ZHALOU D3.5 pro,

-Yulong D100 II,

-Matrix Cube ASRC,

-Schitt Bifrost,

-ODAC

Z Bifrost'em jest o tyle lepiej, że za trzy dni będę miał szansę go posłuchać, a reszta to raczej zakupy w ciemno...

Edytowane przez pacio94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to, że żaden DAC poniżej 3000zł nie zagra dobrze... To ja chyba nic nie kupuję.

 

Nie no, serio, pisałem już chyba ze dwa razy, że nie chcę tyle wydać. Pytam o zasadność kupowania sprzętu z Chin, czy ktoś ma coś do powiedzenia w tym temacie? Może AudioQuest Dragonfly jest wart uwagi, bo recenzje zbiera świetne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pacio94 nie masz co sie denerwować poprostu nikt nie posiada w/w dac z chin ponieważ jak sam zauważyłeś brak ich recenzji oraz możliwości odsłuchania w polsce dlatego każdy woli zainwestować więcej a mieć możliwość sprawdzenia we własnym systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to mi się podoba, bo ja zadowolony i kieszeń też :D

 

Już po odsłuchu Q701, DT880 PRO 250Ω i DT990 PRO 250Ω :)

Pierwsze zadziwiły mnie swoimi możliwościami w separacji instrumentów, chyba pierwszy raz trafiłem taki zestaw słuchawkowy, który między poszczególnymi instrumentami miał "dziury" (pozytywnie w tym kontekście), ale ogólny charakter brzmienia nie do końca mi odpowiada - za mało basu i trochę za jasna góra (być może przez sprzęt towarzyszący - CA DAC Magic Plus).

 

Drugie już słyszałem wcześniej, w zasadzie nic nowego mi się nie objawiło.

 

Trzecie najbardziej mi spasowały, przynajmniej w tym konkretnym systemie (wpiety był jeszcze dodatkowo Goldenote HP-7), dźwięk był w moim odczuciu najrówniejszy, bas potężny, ale z ładną fakturą, może średnica mogłaby być bardziej wysunięta, ale jak na razie to mój typ #1. Najśmieszniejsze jest to, że kosztują połowę tego co Q701 i 60% tego co 880 :D

Edytowane przez pacio94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności