Skocz do zawartości

Zestaw 5000-6000zł - słuchawki, DAC (+ USB), wzmacniacz


pacio94

Rekomendowane odpowiedzi

Dużo już zostało powiedziane w tym wątku więc ja tylko podpiszę się pod słowami jak to bezcenny jest odsłuch własny i nie robienie pochopnych zakupów słuchawkowych za taką kwotę. Cała frajda (a dla wielu męka;p) w tym audio to jest dobieranie sprzętu pod swoje preferencje. Na pewno są na rynku bardzo ciekawe propozycje w granicach 5000-6000zł, które mają swoje mocne i słabe strony. Przykładowo parę dni temu dzięki uprzejmości kolegów miałem możliwość przesłuchania seta Burson DAC DA160 + Burson Amp HA-160. Oraz drugi zestaw - lampowy wzmacniacz słuchawkowy Cayin HA-1A podpięty do DACa HRT Music Streamer II po USB. Słuchawkami były na zmianę HD650, Hifimany HE500, GRADO RS1 i AKG K1000. Był też mój Black Pearl i mój DAC diy. Wszystkie słuchawki z wymienionych sprawdzały się na tych torach genialnie i każdy z uczestników odsłuchu z pełną satysfakcją połykał kolejne płyty na kolejnych słuchawkach i torach. Dla mnie objawienie wieczoru okazało się zjawiskowo piękne brzmienie Senków HD650 z wymienionym kablem (który sam popełniłem) na wzmacniaczu lampowym Cayin HA-1A. Jest to zestaw który gra "po swojemu" ale jakże sugestywnie, szeroko, dźwięk pełen barw, kolorów instrumentów, pięknie przybliżony do słuchacza. Gdyby nie mały brum który produkuje Cayin na fabrycznych lampach chyba też bym się zastanowił żeby taki wzmacniacz sobie sprawić:-) . Również Hifimany jak i AKG K1000 z tego wzmacniacza czarowały dźwiękiem, choć wiele aspektów związanych z czystością, hologriafią i dużo bardziej przekonywało mnie osobiście na Black Pearlu. Mimo tego że zdaniem uczestników odsłuchu AKG K1000 były bezkonkurencyjne, mnie zaskoczyło dociążenie dźwięku jakim dysponują takie Hifimany. Zarówno bas (jego szczegółowość i przestrzenność) jak i scena dźwiękowa - przypominała mi tą z GRADO PS1000 które są mistrzami chirurgicznej precyzji. Scena dźwiękowa i trójwymiarowość jest naprawdę imponująca w HE500 i przoduje zdecydowane przed HD650 czy RS1 które grają bardziej w środku głowy (HD650 jeszcze przy tym z lekkiego dystansu). Z kolej holografia i soprany w RS1 i K1000 (nie mówiąc już o bajkowej wręcz przestrzenności tych drugich) przodowała wyraźnie nad resztą. Ja zauważyłem kilka cech wspólnych prezentacji najwyższych rejestrów przez AKG K701 czy Hifiman HE500 - mnie takie soprany nie do końca odpowiadają. Mało mają wspólnego z naturalnością dźwięku i prawdziwym blaskiem i realizmem który pokazują dobrze nagrane instrumenty akustyczne. RS1 po prostu grają lepiej na sopranach tylko żeby je docenić trzeba mieć do nich odpowiednio dobrany tor. Wracając do HD650 - te to dopiero są nienaturalne, podbarwiają dźwięk ile się da ale dla mnie przynajmniej ten model nie stara się być uniwersalny na siłę tylko gra po swojemu od początku do końca i w tym jest metoda! A nie tak jak Hifiman HE500 które są bardzo mocne w wielu aspektach ale nie dają tej ostatecznej "kropki nad i" jeśli chodzi o wszystkie składowe harmoniczne np. fortepianu czy skrzypiec które jednak dla mnie brzmią nienaturalnie. Tak sobie to wszystko opowiadam żeby zwrócić uwagę że jest wiele smaczków w wysokiej klasy słuchawkach i systemach do nich dedykowanych które to smaczki warto wcześniej zakosztować samemu (poświęcić trochę czasu i wysiłku) przed podjęciem ostatecznej decyzji.

 

Słuchawki które warto wziąć pod uwagę z mojego punktu widzenia:

Beyerdynamic DT880 600ohm

Sennhieser HD650, HD800 (bardzo trudne do wysterowania)

Grado sr325i RS1i, RS2i, GS1000i

AKG K701, K702 (oba bardzo trudne do wysterowania), K1000 (ekstremalnie trudne do napędzenia)

Hifiman HE500, HE5LE

itd

:

wzmacnaicze słuchawkowe:

Lehmann black Cube linear,

Black Pear, Sonic Pearl,

Cayin HA-1A

itd...

 

Z DACami jest najprościej można naprawdę tanio mieć bardzo dobre źródło np. to co polecił @MrBrainwash czyli zmodowany S.M.S.L. SD-793. Słuchałem go i za tą kasę i nawet 3 razy większą nic lepszego nie potrzeba - warto dołożyć do wzmacniacza...

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrażeniem odzewu, naprawdę dzięki :D

 

Mam tylko jedną wątpliwość, czy nie lepiej jednak najpierw kupić słuchawki (jako element najbardziej zmieniający charakter toru), a potem sterować szczegółami za pomocą elektorniki???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tor bazowy... hmm, wiem, że pewnie tak byłoby najłatwiej, ale z drugiej strony jestem zdecydowany na nowy sprzęt, a potem jak się okaże, że jest coś co można poprawić to znowu stracę. Niestety na razie budżet jest może wysoki, ale jak go spożytkuję to nie będzie opcji, żeby coś dokładać.

 

Myślę, że posłucham różnych rzeczy. Potem najwyżej wypożyczę jakąś elektornikę i pojeżdżę słuchając już tylko z nią...

 

 

 

 

Jak to jest z tym SMSLem, czy on jest po prostu super i nie ma dyskusji, czy może będzie super jak się "podłubie"? Nie chcę od razu na wstępie modyfikować sprzętu, możecie uważać, że to głupie, ale takie mam podejście. Na elektornice się nie znam, a oddawać komuś też średnio mi się widzi.

Edytowane przez pacio94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak to jest z tym SMSLem, czy on jest po prostu super i nie ma dyskusji, czy może będzie super jak się "podłubie"? Nie chcę od razu na wstępie modyfikować sprzętu, możecie uważać, że to głupie, ale takie mam podejście. Na elektornice się nie znam, a oddawać komuś też średnio mi się widzi.

 

Ja też tak mam, nie przejmuj się ;) SMSL ma takie opinie, że niemodowany jest zupełnie warto swojej ceny, a współczynnik jakosc/cena można tylko podniesc po "dłubaniu". Źródłem akurat najmniej się przejmuj na razie, ważne by spełniało Twoje wymagania użytkowe (odpowiednia liczba wejść / wyjść).

 

 

Jesli masz możliwość wypożyczenia, to jak najbardziej ;) W Warszawie jest mnóstwo miejsc do odsłuchu, więc jest to fajny pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra powiedzmy tak, żeby już nie było zbyt wielkiego rozstrzału w tych propozycjach. Dajmy na to, że interesują mnie takie słuchawki:

-Sennheiser HD650 / HD600

-AT A900X / AD1000

-Grado SR 225i / 325i

-AKG K701 / Q701 / K601

-Denon D2000

-HiFiMan HE-300

-Beyer DT990 / DT880 (może PRO? jaka impedancja?)

 

Jaka eletronika do tego, żeby wykorzystać ich potencjał?

 

 

-------------

Na pewno w najbliższych dniach wybiorę się do mp3store W-wa, żeby porównać trochę modeli. Na razie jestem umówiony na piątek w AudioForte na DT880 + Graham Solo.

Edytowane przez pacio94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszyskich Grado i Beyerów zdecydowanie polecam Black Pearl. Możesz do wymienionych grado dołożyć PS-500.

 

Do AKG K701 albo lampiaka albo klon Lehmanna.

 

Sennheiser HD650 / HD600 np. Cayin HA-1A

 

-Beyer DT990 / DT880 (może PRO? jaka impedancja?)

 

Jeśli będziesz je napędzał z czegoś wydajnego to polecam DT880 wersja 600ohm, natomiast DT990 to polecam w wesji PRO 250ohm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SMSL po modowaniu to nie wiem dokładnie, ale wyjdzie kilka setek (400, myślę max 500zł) więc nie dużo w porównaniu do całego budżetu, a jak Ci nie podejdzie to myślę, że nie będzie problemu z odsprzedażą z pełnym zwrotem kosztów.

 

Jeśli chodzi Black Pearl o ile Majkel ma wolną sztukę to myślę, że nie będzie problemu z jego wypożyczeniem.

 

DT990 to polecam w wesji PRO 250ohm

 

Słuchałem ich z Matrixem M-Stage (taki słabszy klon) i zagrało to świetnie :) nie w moim stylu, ale tobie mogłoby się spodobać. Solidna podstawa basowa, duża przestrzeń i niezła rozdzielczość, postaraj się je przetestować. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do AT dolozylbym AD900, z para AD900/AD1000 jest podobnie jak z HD600/HD650 trzeba je stawiac kolo siebie, nie sa to modele lepsze/gorsze tylko inne.

Grado - z takim budzetem ponizej 325 bym nie schodzil, dla mnie dopiero od nich zaczynaja sie "prawdziwe" grado :P jezeli Ci sie 325 spodobaja, to wyzej jest w tym samym stylu tylko lepiej.

Grado mi najlepiej graja na hybrydach.

Beyery podobaly mi sie na klonie lehmana (Matrix m-stage z ymienionym opampem).

AT z kolei na hybrydach mula, na tranzystorach graja dobrze prawie kazdych, nawet combo dac/amp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zatem lista na tę chwilę :D

 

 

-Sennheiser HD650 / HD600

-AT AD900 / AD1000

-Grado SR 325i

-AKG K701 / Q701 / K601

-HiFiMan HE-300

-Beyer DT990 PRO 250ohm / DT880 600ohm

 

W piątek będę słuchał DT880 (niestety 250ohm) z Graham'em Solo, a we wtorek AKG Q701, DT880 600hm i DT990 PRO z DAC Magic Plus i Goldenote HP-7 + X-Fi 5.1 USB. Także ze słuchawkami idę do przodu, ale z elektroniką średnio...

 

 

 

Właśnie czy między Q701 i K701 jest jakaś duża różnica???

Edytowane przez pacio94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzmacnaicze słuchawkowe:

Lehmann black Cube linear,

Black Pear, Sonic Pearl,

 

To są wzmaki przezroczyste, więc brzmienie będzie sumą DACa+Słuchawki. Scenę w swojej cenie tworzę lepiej niż dobrą, o to nie musisz się martwić.

 

Z lamp to takie dobre i chwalone konstrukcje to soha 3 i Kamyk IV, ale o to z którymi słuchawkami się zgrają musisz zapytać się bardziej doświadczonych użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzmacnaicze słuchawkowe:

Lehmann black Cube linear,

Black Pear, Sonic Pearl,

 

To są wzmaki przezroczyste, więc brzmienie będzie sumą DACa+Słuchawki. Scenę w swojej cenie tworzę lepiej niż dobrą, o to nie musisz się martwić.

 

Z lamp to takie dobre i chwalone konstrukcje to soha 3 i Kamyk IV, ale o to z którymi słuchawkami się zgrają musisz zapytać się bardziej doświadczonych użytkowników.

 

Kamyk to OTL, wiec raczej dla niskoomowych (grado) odpada (chociaz nie sluchalem, jak ktos mial okazje i ma inne zdanie niech mnie poprawi).

soha - hybryda, nie wiem jak radzi sobie z wysokoomowymi (chociaz podobno dobrze), ale z grado dla mnie jest genialna, z AT jest zle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wzmacniaczy to mam już jakieś założenie. Wybrałbym między Matrix'em M-Stage i Black Pearl'em. Pytanie czy różnica między nimi jest aż tak duża, bo jednak cena x2...

 

Jeszcze jedno czy ktoś się orientuje czy SOHA jest zamawialna? Czy projekt upadł?

Edytowane przez pacio94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak różnica jest duża między M-Stage a Black Pearl dla mnie. W ogóle M-Stage bez wymiany opama to jest dla mnie kiepski wzmacniacz... co innego LC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 800-1000zł można zlecić złożenie wypasionego klona. Nie ma sensu (IMO) kupować M-Stage. no chyba że używkę za 500zł z już wymienionymi opami (bo takie się zdarzają, lecz rzadko)

 

BP niestety nie słuchałem. :(

Lecz mój znajomy się nim zachwycał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Johny pisal, lepiej zainteresowac sie Lovely Cube niz Matrixem, a najlepiej BP. Zreszta kolega nie na darmo napocil sie przy tak wypasionej recenzji. Warto poczytac!:

 

http://forum.mp3store.pl/topic/74416-lovely-cube-chinski-klon-%26-8220%3Bczarnej-kostki-liniowej%26-8221%3B/

 

Jezeli chodzi o Hifimany to sprobuj chociazby odsluchac model HE400 i wyzej. HE300 maja przetwornik dynamiczny, a te konstrukcje slyna bardziej z przetwornikow planarnych. Mysle, ze to moze byc cos na wzor Grado 225 vs 325 - raczej lepiej spojrzec wyzej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem przed chwilą recenzję HE-300, gdzie były bardzo chwalone i recenzent pisał o tym, że charakter mają zbliżony do starszych braci. Co do HE-4 i wyżej to pewnie było by lepiej, ale chyba na razie zostanę na tym pułapie. Lepiej sobie dawkować wrażeń, bo tak to na koniec nic nam nie zostanie ;)

 

Co do wzmaka to mój błąd, nie to, że się zdecydowałem na Matrix'a, chodziło mi ogólnie o jakiegoś klona BCLa. Jeśli Lovely Cube jest lepszy to czemu nie. Roważę oczywiście też Black Pearl'a, już organizuję sobie odsłuch :)

Czytam tę recenzję LC johnys'a i najpierw myślę, no to chyba będzie dobry dla mnie. Potem podsumowanie, "warto dopłacić do BP" i problem jest jak był :D

Edytowane przez pacio94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet jest tak jak mówiłem wcześniej dość ogólny, teraz coraz bardziej się przekonuję do tego, żeby nie przesadzać, bo i tak może wyjść nie to co chcę... Skończy się pewnie na zestawie za jakieś 3000zł, no może 3500zł ;)

Edytowane przez pacio94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że chyba jedyny dystrybutor/sprzedawca jest w Gliwicach, a w Krakowie będę łącznie ponad tydzień. Wątpię czy będą chcieli na tyle to wypożyczyć, o ile w ogóle będą chcieli...

 

To chyba bez sensu. To jest ich podstawowy model w sumie, na Head-Fi piszą, że w trybie single-ended gra raczej słabo, w zbalansowanym całkiem nieźle, ale to raczej "przystanek" przed czymś referencyjnym...

Edytowane przez pacio94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności