Skocz do zawartości

Karta zew. dźwiękowa + słuchawki do 1500-2000zł


wiktork6

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka,

poszukuję zewnętrznej karty dźwiękowej i do niej słuchawki. Zastanawiałem się nad Audinst HUD-mx1, jednak zależy mi na wejściu mikrofonowym. Co mi polecacie? Poszukuję także słuchawek, zamkniętych które by się sprawdziły w grach. Chciałbym by trochę wytłumiały, jednak nie za mocno. Mam moje perkusyjne które wytłumiają, aż za mocno, przez co nie słyszę co mówię do mikrofonu :D. Lubię muzykę Rock'ową, jednak będe używać tego sprzętu głownie do gier. Wolę raczej cieplejsze brzmienia, chociaż sam do końca nie wiem, bo będzie to mój pierwszy sprzęt takiej klasy.

Pozdrawiam.

 

Edit: Mam również mikrofon Shure SM58 i poszukuję takiej karty do której mógłbym bez probelmu podłączyć ten mikrofon i uzyskać bardzo dobrą jakość.

Edytowane przez wiktork6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mikrofon Shure SM58 i chciałbym podłączyć go do takiej karty dźwiękowej. Ta karta się nada? Nie chcę tracić na jakości dźwięku.

 

Edit:Tym mikrofonem nie będę nagrywać wyłącznie głosu, ale czasem chciałbym nagrać także perkusje.

 

Znalazłem w piwnicy pewne urządzenie. Nosi nazwę Audio Kontrol 1. Czy to jest karta dźwiękowa czy co?

Edytowane przez wiktork6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Mógłby mi ktoś wyjaśnić do czego ten Audio Kontrol 1 służy?

 

2. Tak naprawdę chciałbym się skupić na początku tylko na karcie dźwiękowej. Jaka karta byłaby najlepsza pod mikrofon Shure SM58 i pod dobre słuchawki? Zestawu będę używać do gier, a mikrofonu do nagrywania bębnów i Let's Play :P. Na samą kartę chciałbym wydać około 1000zł

Edytowane przez wiktork6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mikrofon Shure SM58 i chciałbym podłączyć go do takiej karty dźwiękowej. Ta karta się nada? Nie chcę tracić na jakości dźwięku.

 

Edit:Tym mikrofonem nie będę nagrywać wyłącznie głosu, ale czasem chciałbym nagrać także perkusje.

 

Znalazłem w piwnicy pewne urządzenie. Nosi nazwę Audio Kontrol 1. Czy to jest karta dźwiękowa czy co?

By podpiąć swój mikrofon shure musisz mieć sprzęt z wejściem najlepiej XLR(choć pewnie i masz kabel na dużego jacka), ale konieczny jest wzmacniacz mikrofonowy, czy to wbudowany w urządzeniu, do którego podłączasz, czy osobny.

 

O to jednak nie musisz się martwić, bo masz fajny profesjonalny interfejs (ten Audio Kontrol 1), do którego właśnie możesz podpiąć ten mikrofon. Tak samo źródło słuchawkowe i wzmacniacz również masz z głowy.

 

 

 

Jeśli jednak chodzi o nagrywanie perkusji... to nie tak ! Twój shure to mikrofon dynamiczny, służy głównie do WOKALU, zastosowań SCENICZNYCH(choć do gier pewnie da radę ;) ) . Do perkusji musisz mieć odpowiedni mikrofon pojemnościowy, poczytaj trochę o tym, wygoogluj "mikrofon do nagrywania perkusji" cy cuś, zobacz co polecają.

 

 

Z takim budżetem kupisz porządny mikrofon, lub nawet 2(więcej nie polecam, tyle wystarczy do dobrego nagłośnienia perkusji). Do tego starczy Ci kasy na słuchawki niezłej klasy, choć D2000 to IMO lekka przesada pod względem ceny. To sprzęt audiofilski, nie tego potrzebujesz.

 

[dopisek] widzę, że to ma tylko jedno wejście XLR, więc zostaje kupno jednego mikrofonu pojemnościowego(wiecej nie podepniesz, ale też nie jest to konieczne) i słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wystarczy.

 

 

Do nagrywania głosu też nie jest to najlepszy mikrofon, lepiej sprawdzają się pojemnościowe...

 

 

To jak chcesz nagrywać tę perkusję ? Tym dynamicznym shure ? Świetnie. Ustaw go pionowo w dół, nad sobą, nad całym zestawem tak, by talerze nie zagłuszały reszty(lepszego ustawienia nie znajdziesz), i nagraj. Wrzuć próbkę, z chęcią posłucham jak brzmi taki eksperyment ^_^

Edytowane przez wrq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nagrywaniem perkusji chciałem się tylko pobawić. To na pewno nie będzie docelowy mikrofon do perkusji. W dalekiej przyszłości może coś kupię. Perkusję chciałem nagrać tak jakby "przy okazji" i się trochę pobawić. Nie zależy mi na profesjonalnym nagraniu.

 

 

Czyli dźwięki z gry będę mieć tak samo dobre lub nawet lepszej jakości jak podłącze słuchawki do tego interfejsu niż do jakieś karty Audiotraka prodigy cube lub Audinst Hud mx-1?

 

 

@masterxaz Mam laptopa więc karta wewnętrzna nie wchodzi w grę. Sennheiser'ów wolałbym unikać, ponieważ kiedyś miałem słuchawki Sennheiser HD 580, które sporo kosztowały, a co chwilę się psuły, a dźwięk nie byl jakiś bdb jakości,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie chciałeś przypadkiem słuchawek zamkniętych ? HD600 są otwarte.

 

 

 

Od siebie proponuję Beyerdynamic DT770 PRO (lub wersja M - niby dla perkusistów; różni się tym, że zamiast weluru mają skórzane pady. W dźwięku: uspokojone wysokie i ten zakres basu, dźwięku któremu całość staje się bardziej czytelna). Jeśli jednak chodzi o gry, to wersja PRO będzie lepsza, bo z materiałowymi padami jest wygodniej.

 

[dopisek] Panie, ten interfejs nowy kosztuje ponad tysiąc złotych ! Ja mam Lexicona Omegę Studio, i już on jest wyraźnie lepszy niż te audiofilskie Comba typu Cube czy Audinst (zresztą, ostatnio niezbyt popularny u nas na forum). Ogólnie rzecz biorąc: mając do dyspozycji daną ilość pieniędzy, prawdopodobnie lepiej będzie brzmiał sprzęt profesjonalny niż jego audiofilski odpowiednik. Nie mówiąc już o tym, że Cube czy Audinst kosztują połowę tej kwoty, co interfejs...

 

Naprawdę, nie myśl o kupnie czegoś w zamian ;)

 

 

Skoro perkusja to tylko opcja, to skup się na słuchawkach. Jeśli masz gdzieś w okolicy np. sklep muzyczny Rock n' Roll, mógłbyś tam odsłuchać proponowanych przeze mnie Beyerów.

Edytowane przez wrq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sorry, nie doczytałem że zamknięte :) to na moje jak masz dobry interfejs, to teraz szukaj słuchawek :> ja w tak drogich się nie orientuje, jedynie mdr-z1000 chwilę miałem okazję posłuchać i bardzo mi się spodobały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w Gdańsku, więc sklepy mam wszystkie pod ręką :D.

Teraz próbuję tego Audio Kontrola podłączyć pod laptopa i zobaczyć czy słychać duża różnicę między nim a moją zintegrowaną kartą dźwiękową :P, ale coś nadal nie mogę uwierzyć, że coś co znalazłem w piwnicy może się okazać lepsze niż dźwiękówka za 500zł. Jeżeli po podłączeniu mikrofonu, nagrany dźwięk nie będzie miał żadnych szumów i trasków i będzie lepszy od dźwięku z blue yeti lub Samson G-track to już 2 rzeczy mam z głowy na które chciałem przeznaczyć pieniądze :P.

 

Teraz słuchawki. Poszukuję ich do grania w gry. Najlepiej zamknięte, ale gdy mówię nie chcę bym mówił za głośno do mikrofonu, więc nie mogą za bardzo odcinać od otoczenia. Wolę raczej niskie brzmienia. Slucham Rocka i Metal'u, jednak głównym ich przeznaczeniem będą gry. W takim razie, jeżeli mówicie że nia ma po co wydawać aż tak dużo kasy na słuchawki do gier, to budżet nie ograniczony :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomniane beyery dobrze grają w gitarowej muzyce, zarówno rock, jak i metal (mięsa nie braknie). Grają przestrzennie.

 

To, czy będziesz a głośno, czy nie, mówił do mikrofonu, tak naprawdę zalezy od tego jak głośno będziesz miał ustawiony dźwięk na słuchawkach, niekoniecznie od izolacji od otoczenia. Ja(staram sie słuchać cicho), na bardzo dobrze tłumiących dokach nie byłem słyszany przez rozmówców - po prostu mówiłem za cicho. Ich zagłuszał szum otoczenia, który ja miałem wytłumiony, mimo muzyki...

Edytowane przez wrq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności