Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Dac/Amp do Macbooka Pro i AKG K550


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Wprawdzie słuchawki planuję zakupić dopiero w najbliższym tygodniu, ale myślę też o ulepszeniu głównego źródła dźwięku w domu. Słucham plików FLAC i mp3 na Macbooku Pro 2009. Dużo informacji znalazłem na temat dwóch opcji, które biorę pod uwagę. Są to Audinst HUD-MX1 i combo Fiio E7/E9. Proszę o rady jak to się może zgrać w takiej konfiguracji i ewentualnie o inne propozycje. Cena do 1000 pln. Dzięki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może do tysiaka dałoby się E17/E9?

FiiO wprowadziło właśnie kabel pod takie rozwiązania: http://fiio.com.cn/news/index.aspx?ID=242

Może Cię zainteresuje. Za spdif w tym zestawie odpowiada Wolfson WM8805 - świetne granie, technicznie i przestrzennie.

 

Audinst nie przypadł mi do gustu, ma podbitą wyższą średnicę. FiiO E10 bije go na głowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wszystkie DAC/AMP do OSX przyjmują 24bity, trzeba usatwiać sygnał wejściowy 16 bitowy, więć pomyśl nad tym, czy Ci jest potrzebne 24bity czy nie, jeśli tak to z miejsca odpadają Nuforce uDAc, Fiio E10. Więć tamte najlepiej by wypadało sprawdzić podłączająć je, czy nie będzie jakiś dziwnych akcji, np. po zagraniu kawałka, następny kawałek jest odtwarzany ale bez dźwięku, dopiero stop i play, tak jest na E10.

Druga sprawa do akg k550 jeśli je chcesz nadal kupić to większość dac/amp degraduje dźwięk tutaj, np. zawężeniem przestrzeni, czy brakiem mikrodetali, np. E10.

Ja bym na twoim miejscu zrobił tak poczekał aż będziesz mial k550, jeśli o nie chodzi, wygrzał je, a po wygrzaniu wpadł bym do mp3store, że sprzętami i bym sprawdził czy lepiej jest z czy bez.

Sam mogę szukać dac/ampa jak zmienie mbp i mi karta nie będzie odpowiadała, gdyż w moim mbp 2007 jakość dźwięku i scena to jest jakoś 85% Nuforca HDP.

Selphy dibrze radzi odpuść sobie Audinsta on jest bardzo słaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja dobrze widzę, że wy proponujecie wydać kilkaset złotych na źródło do K550 :blink: ?

 

 

Kup Panie najpierw te słuchawki, posłuchaj, i później sprecyzuj ściśle swoje potrzeby, bo inaczej istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że teoretyzujecie o wywaleniu pieniędzy w błoto. Może nawet z samego Maca będą Ci grały najfajniej ... ? Czemu by nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie sugerujemy, raczej nie sugeruje, raczej napisałem to co Ty uważasz, nie sprawdzi je z samym mac'kiem, u mnie te połączenie gra bardzo dobrze, ale mam inną kartę dźwiękową Intela a u Michała jest Realtek, która gra dużo gorzej od mojej, ale niech napoczątku sprawdzi bez żadnego dac/ampa, gdyż tak może być najlepiej, testowałem różne dac/ampi i na samej karcie było najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dzięki. Kupię słuchawki, posłucham i zobaczymy co dalej, ale już teraz na CAL'ach jest tak sobie z dziury w mac'u. Jeszcze jedno, czy odtwarzacz ma jakieś znaczenie? Próbowałem na razie Clementine i Songbird...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odtwarzacz ma duże znaczenie, gdyż też zmienia dźwięk tutaj masz recenzje płatnych odtwarzaczy http://www.headfonia.com/os-x-audio-players-amarra-audirvana-pure-music-fidelia-decibel-and-bitperfect/ . Ja używam Vox, dźwięk mi pasuje, a dwa że używa mało pamięci http://voxapp.didgeroo.com/index.html. Z tych podanych wyżej to tak Fidelia jest dobra wyłącznie do klasyki, gdyż te wbudowane filtry jak Izotope usuwa "brud", przez co nagrania są jakby to powiedzieć sterylne, a takich nie lubię. Audirvana plus teraz jest fajna i teraz jest beta wersja z funkcją direct, czyli doskonała rzecz dla tych co używają dac/amp, wersja free Audirvany też może być, ale dodaje więcej wysokiego basu, przez co dla niektórych będzie fun, a dla mnie jest zamulenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Podepnę się do starego tematu.

 

Mam Maca Mini 2012 i szukam do niego DAC-a z wejściem mini usb i audio-in do podpięcia discmana czy mp3.

Zależy mi przede wszystkim na lepszym napędzeniu słuchawek Fostex T-7 (w dalekich planach coś lepszego) do słuchania muzyki i oglądania filmów.

 

Nie szukam niczego z górnej półki - zupełnie wystarczający do moich wymagań wydaje się Maya U5 ale brakuje mu potencjometru do regulacji głośności co jest dla mnie małym minusem.

Może znajdę w podobnej cenie (50 euro) coś ciekawszego i nowszego - dawno juz nie interesowałem się DACami.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności