Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Sony MDR-V55, ktoś słyszał ? Oglądał ?


Mikkonen

Pytanie

Witam, planuję zmienić moje Kossy UR40 na coś lepszego. W Kossach podoba mi się barwa dźwięku, jest ciepło, przyjemnie, przestrzennie. Ale nie ma tutaj za grosz punchu czy po prostu solidnego prowadzenia basu. To takie całkowite przeciwieństwo żywego "estradowego" grania. Szukam czegoś nadającego się głównie do rocka/metalu. Grać będzie to w domu z Audinstem HUD MX-1, natomiast na ulicy w niedalekiej przyszłości z jakimś smartfonem klasy Xperia S / Galaxy S2 / HTC One (który wezmę to też się okaże za jakiś czas, i głównym kryterium też będzie jakość wyjścia audio, w tej kwestii też opinie mile widziane).

 

Rzuciły mi się w oczy nowe Sony MDR-V55. Nie ukrywam że niesamowicie urzekł mnie ich wygląd :) Właśnie czegoś takiego szukam.

http://www.sony.pl/product/sluchawki-extra-bass-dj/mdrv55b.ae

Moje pytanie - czy ktoś ich słuchał ? Ciekaw jestem bardzo jak to gra, bo jestem o krok od kupieniach ich "za wygląd" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Bardzo fajne słuchawki, basowe, ale nie kosztem pozostałych pasm. Mam je od paru tygodni i banan nie chce zejść mi z twarzy jak słucham ich na J3 bez ulepszaczy co z Audeo jest niemożliwe, chyba nawet zacznę w nich chodzić po mieście, choć nie jestem zwolennikiem nagłownych w plenerze. Niestety pomimo że to słuchawki zamknięte niezbyt dobrze tłumią, w tramwaju za bardzo ich nie posłuchasz. No i cena w MM - 460zł to jakieś nieporozumienie, za 270 w normalnym sklepie myślę że warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Grają lepiej (jak się ma dobre źródło), są na pewno bardziej wyważone, chociaż dźwięk ZX-600 też mi się podobał. Z wyglądu V55 wypadają według mnie troszkę ciekawiej (lepiej prezentują się na głowie), masz nawet metalową regulację pałąka a nie jak w ZX-600 z tworzywa sztucznego. Mają one jednak pałąk pokryty kawałkiem gumy czy czymś podobnym co mnie się osobiście średnio podobało. Ogólnie chciałem je kupić, bo w tej cenie to całkiem niezły sprzęt przenośny, ale ostatecznie wybrałem tańsze P30.

Edytowane przez Strodus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

XB-300 mają lepsze coś co według Sony jest bassem, a nie dudnieniem czegoś.
Chcesz dobry bass= AKG 518DJ. Chcesz bardziej wyrównane granie= Sony V55.
Jest różnica pomiędzy ZX600, a V55, a różnica w cenie znikoma zależy gdzie kupujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności