Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Yamaha PRO 300, 400, 500.


Szalone Mango

Rekomendowane odpowiedzi

Yamaha wypuściła nową serię słuchawek, wyglądają trochę, jakby się na Beatsach wzorowali.

 

PRO 300

 

Budowa: Nauszne, zamknięte

Przetwornik: Dynamiczny, 40mm, neodymowy

Impedancja: 53 ohm

Max mW input: 300 mW

Skuteczność: 107 dB +/- 3dB

Zakres częstotliwości: 20 Hz - 20 kHz

Waga: 200g (z kablem)

Długość kabla: 1.2m

Dodatki: Miękki case, szmatka do czyszczenia, przejściówka na 6.3, kontroler do urządzeń Apple

31836_12001_1.jpg

 

PRO 400

 

Budowa: Wokółuszne, zamknięte

Przetwornik: Dynamiczny, 50mm, neodymowy

Impedancja: 23 ohm

Max mW input: 1000 mW

Skuteczność: 106 dB +/- 3dB

Zakres częstotliwości: 20 Hz - 20 kHz

Waga: 289g (z kablem)

Długość kabla: 1.2m, odczepiany

 

 

Dodatki: Case, szmatka do czyszczenia, przejściówka na 6.3, kontroler do urządzeń Apple

31837_12001_1.jpg

 

PRO 500

 

Budowa: Wokółuszne, zamknięte

Przetwornik: Dynamiczny, 50mm, neodymowy

Impedancja: 23 ohm

Max mW input: 1000 mW

Skuteczność: 106 dB +/- 3dB

Zakres częstotliwości: 20 Hz - 20 kHz

Waga: 369g (z kablem)

Długość kabla: 1.2m, odczepiany

31840_12001_1.jpg

 

Dodatki: Case, szmatka do czyszczenia, przejściówka na 6.3, kontroler do urządzeń Apple

 

Yamaha chyba dołącza do wyścigu w segmencie pro portable - wysoka (nawet bardzo) skuteczność, kabel idący do jednej słuchawki w obu wyższych modelach odczepiany, carrying case'y i niewielka waga kuszą.

 

Ciekaw jestem, jak to będzie grać, i czy trafi do Polski.

Edytowane przez Szalone Mango
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się tylko jaki sens ma stylizacja produktów na Beatsy. Przecież dla fanboja nie ważne czy Noontec czy Yamaha, to zawsze będą imitacje Beatsów. Hejter też nie kupi, bo przypominają Beatsy.

Kto jest targetem? :)

 

http://www.innerfide...ic-noontec-zoro

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie wyglądają one bardziej jak Beats by Dre Yamaha Edition, mimo tego bardziej mi się podobają od wyżej wymienionych, znaczek Yamahy szczególnie w modelu PRO 400 i 500 nadaje im nutkę elegancji, której Beatsom brakuje.

 

Mimo tego, że Panowie zajmujący się designem się nie wysilili to zdecydowanie mają mnie...

 

Oby tylko ekipa zajmującą się dźwiękiem nie wzorowała się na lansphones, bo będzie klapa.

 

Co do Noonteców ich recenzję pobieżnie widziałem na Inner Fidelity już wcześniej i celem stylizacji w takich Noontecach jest trafienie w grupę odbiorców, która chce coś, co wygląda jak Beatsy i co dość dobrze gra, ale na oryginały pozwolić sobie nie może, a podróbami gardzi.

 

Yamaha moim zdaniem chce dotrzeć do osób, którym Beatsowy styl się podoba i mają parę dolarów do wydania, ale nie chcą ich przeznaczyć na chłam - zakładając, że Yamaha pokaże klasę.

 

Oczywiście w obu przypadkach mogę się mylić, nie wiem co myśleli spece od marketingu w momencie wypuszczania słuchawek.

Edytowane przez Szalone Mango
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nawiasem mówiąc, te trzy kamertony w logu rzeczywiście mają w sobie coś magicznego.

Pewnie dlatego, że wyglądają jak jakiś okultystyczny symbol :P

 

Zgadzam się, wydają się być bardziej eleganckie i prestiżowe niż ich pierwowzór. Ciekawe jak to wyjdzie na "real photo".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę pozytywne opinie na temat doków Yamahy możemy spodziewać się fajnych słuchawek, choć pewnie basowych. Kto kupi? Pewnie Ci, co ufają, że produkt takiej firmy jest bardziej profesjonalny - firma związana z muzyką, nie tylko "skręca kabelki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

seria pro jest przede wszystkim świetnie wykonana. Nawet mini jack ma logo Yamahy. A dźwięk ? jak dla mnie super. Bardzo szczegółowy , świetne stereo a są podpięte pod Sanse clip + . Pisząc to mam na myśli konkretnie model pro 400

Brzmienie z całą pewnością jest bardzo wciągające. Co do charakterystyki to szczegów nie podam bo zwyczajnie się nie znam .Poprzednio miałem AKG 420 więc porównania do podobnej półki cenowej nie mam. Ale od razu słychać ,że to zupełnie inna liga dźwięku. Tyle nowych niuansów , a perkusja brzmi tak naturalnie jak na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności