Skocz do zawartości

Smartfon do 1500 PLN.


Lazzy

Rekomendowane odpowiedzi

One V jak dla mnie odpada ze względu na obcięte HTC Sense 4.0. Najlepsze co w tych telefonach jest, w tym akurat zostało strasznie odchudzone. Lazzy, ja posiadam Xperię i przy takim użytkowaniu spokojnie od rana do nocy zostanie jakieś 20% baterii. Gdy gram w np. GTA III, to jestem w stanie rozładować go od 100% do 10% w 2 godziny. Ale nie dziwmy się. Kiedyś to, co było w komputerze mamy zamknięte w malutkim telefonie. Ratosluaf. Obliczono, że wartość wszystkich urządzeń zawartych w smartfonach, to jakieś 10000zł. Oczywiście to czysty teoria, ale smartfon to jak drugi komputer. Tak samo jak już rzadko gdzie można spotkać telefon stacjonarny, tak i telefony komórkowe odchodzą małymi kroczkami w niepamięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lazzy, ja posiadam Xperię i przy takim użytkowaniu spokojnie od rana do nocy zostanie jakieś 20% baterii.

 

Właśnie dlatego chyba zdecyduje się na SGS 2, w którym podobno jest lepiej z baterią.

Przy tak tak minimalnym użytkowaniu (oczywiście przy ograniczeniu do minimum jasności ekranu itp.) liczę na chociaż 72h.

Edytowane przez Lazzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iphone nie wart swojej ceny, to się uśmiałem :) Zobacz z jaką ceną wystartował z początku nowy samsung s III. Popatrz na androida przez którego producenci stale zwiększają liczbę rdzeni i ramu bo muli niemiłosiernie. Zależy kto czego szuka i nie chodzi tu wcale o bycie fanem a przeciętnym użytkownikiem dla którego telefon ma być wygodny w wielu wymiarach, bez zagłębiania się w wszelkiej maści mody.

 

Apple daje pełne wsparcie dla swoich urządzeń więc o aktualizację martwić się nie trzeba. Jak dla mnie rozmiar ekranu wcale nie stanowi wady bo fakt faktem mieści się w dłoni idealnie, nie muszę namachać się paluchami żeby go obsłużyć a dłonie mam mega długie. Ja na Twoim miejscu wziąłbym albo iphone'a albo coś z wp7 lub bada. Tutaj masz pewność stabilności.

 

A co do iphone'a to:

-jakość muzyki mówi sama za siebie, jest świetnie,

-wideo, prócz filmików na yt wątpię by ktoś oglądał całe filmy na telefonie

-aplikacje i gry, tak bogatej bazy i dopracowanej jednocześnie nie znajdziesz nigdzie obecnie

- płynność, płynność, płynność - tu nie ma mowy o zawieszkach czy spowolnieniu

- nawigacja, pobierasz darmowy program "yanosik" lub inwestujesz w jakąś inną płatną apkę

- zasięg, to co piszą ludzie o problemach zasięgu to jakaś bujda. Ja nie miałem z tym żadnego problemu poza miastem również

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie tematy powinny być od razu wywalane z tego forum, bo widać od razu co się dzieje. Każdy zarzuca sobie fanbojstwo, samemu wypisując nie lepsze bzdury. Doradzić tzn. pomóc w wyborze. Uwierzcie, doradzanie nie polega na tym, aby napisać, że mam taki i taki, jaram się, on jest najlepszy, inne to g**no, bierz mój telefon.

 

Budynio przepraszam za to co napiszę, ale w Twoich wypowiedziach odczuwa się śmierdzący na kilometr wiejski szpan. Szanuję to, gdzie mieszkasz i nie mam nic do tego, ale piszesz w taki sposób, jakby to, co posiadasz było co najmniej złotą krową, a wszyscy w okół Ciebie traktowali Cię jak króla miejscowości.

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lazzy, ja posiadam Xperię i przy takim użytkowaniu spokojnie od rana do nocy zostanie jakieś 20% baterii.

 

Właśnie dlatego chyba zdecyduje się na SGS 2, w którym podobno jest lepiej z baterią.

Przy tak tak minimalnym użytkowaniu (oczywiście przy ograniczeniu do minimum jasności ekranu itp.) liczę na chociaż 72h.

 

fejk info. Sgs2 na zwykłej baterii tak samo żre baterie. Od 7 rano do 19 mi trzyma około przy 100sms, 0wifi, 0 dzwonienia, jasność 20%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- płynność, płynność, płynność - tu nie ma mowy o zawieszkach czy spowolnieniu

- nawigacja, pobierasz darmowy program "yanosik" lub inwestujesz w jakąś inną płatną apkę

- zasięg, to co piszą ludzie o problemach zasięgu to jakaś bujda. Ja nie miałem z tym żadnego problemu poza miastem również

 

1. Chyba, że weźmiesz 3g ;p

2. w iOS 6 będzie wbudowana darmowa nawigacja tbt(co prawda będzie ściągać jakieś znikome mb na mape)

3. Ja jestem w Play'u i jakiś tam problem z zasięgiem czasem mam, ale to tylko na 3G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x X x... apropo wsi, to mieszkam jakieś 4 kilometry od Rzeszowa :) Jeżeli chodzi o to co napisałem, to mnie na prawdę jest wszystko jedno czy ktoś będzie miał iPhone czy Sony czy Samsunga. Forum jest od tego, aby się wypowiadać i podzielać swoimi odczuciami. Miałem styczność z na prawdę wieloma smartfonami i znam się trochę na tym. Przez jakiś czas używałem iPhone i według mnie jest on zbyt mało modyfikowalny i ograniczony dla jakiegoś zamkniętego grona. Oczywiście wiadomo, że gdy ktoś ma masę iGadżetów lub kupę kasy, to wybierze iPhone'a. A mówienie, że dodawanie kolejnych rdzeni i RAMu jest po to, żeby polepszyć płynność w smartfonie to śmiech... Płynność zależy od optymalizacji systemu - iOS sprawdził się w tym bardzo dobrze, ale warto spojrzeć na to z innej strony. W iphonie masz tylko kafelki, slide to unlock i kilka innym bajerów. W Androidzie jest o wiele więcej możliwości personalizacji telefonu do naszych upodobań. Telefon spokojnie potrafi być płynny przy jednym rdzeniu. Wszystkie kolejne skierowane są w stronę co raz bardziej wymagających na Androida. Jeżeli ktoś nie gra na telefonie to nie widzę sensu wydawać tyle pieniędzy po to, aby wykorzystać tylko jakąś część potencjału danego sprzętu.

Edytowane przez Budynio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W iphonie masz tylko kafelki, slide to unlock i kilka innym bajerów. W Androidzie jest o wiele więcej możliwości personalizacji telefonu do naszych upodobań.

 

Bzdura.

Jailbreak i masz jeszcze więcej możliwości personalizacji telefonu.

No ale co racja to racja, najlepsza zabawa jest jak możesz odblokować telefon nosem, patrząc jednym okiem i naciskając przy okazji za 2 przyciski.

Edytowane przez Casti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat 6303 nie mam, bo ją zgubiłem. Ale zgodzę się - to świetny telefon. Bateria bez problemu trzyma w nim tydzień (mój rekord to dwa tygodnie (!)).

Dlatego jeśli miałbym zakupić smartfona, to tylko jeśli wytrzyma mi te 3-4 dni, gdy będzie sobie po prostu leżał i czuwał.

Czy taki istnieje ?

Lub inaczej. Rzućcie mi propozycjami smartfona (resztę już doczytam, tylko zapodajcie modele) ze stosunkowo dobrą baterią i zasięgiem ;).

Edytowane przez Lazzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lazzy. Nie wiem jak inne, bo nie próbowałem, ale Sony przez całą noc - synchronizacje, wifi itd. wyłączone przez 10 godzin zabiera 5% baterii. Na innym forum był koleś, który wycisnął z niego 6 DNI! Tyle, że nie wiem czy jest sens, żeby mieć taki telefon i bić na nim rekordy nieużywania. Gorzej jak włączysz jakąś wymagającą grę na full detalach i podświetleniu. Jestem w stanie rozładować go w niecałe 2 godziny. ;/

 

Małą rewolucję wprowadziła motorola Razr Maxx. Ma baterię coś ponad 3000 mAh - ale cena też nie najniższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie intensywne użytkowanie znaczy normalne :). Codziennie; 2-3 godziny muzyki, 1-2 godziny gps trackera, 0,5-1 godziny tapatalk, kilka minut rozmów, i inne rzeczy których nie pamiętam. Zwykle starcza na 2-3 dni.

 

Stockowa bateria - 0,5 dnia mniej przy intensywnym użytkowaniu.

 

Jest jeszcze power pack tak jak napisał @ratosluaf, do standardowej baterii dodaje 1300mha, czyli razem masz 2950mha.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy smartfon przy normalnym użytkowaniu (czyli dość częstym bo jednak to fajna zabawka, a nie telefon jak był kiedyś, że tylko sms albo dzwonienie) przeciętnie wytrzymuje te 2-3 dni. Raz będziesz użytkował częściej raz troszkę mniej. U mnie rekord przy dość rzadkim użytkowaniu to 4 albo 5 dni. Trzeba pamiętać, że aplikacje i procesor nawet jak się nie użytkuje to i tak działa i pobiera prąd.

Co do wyświetlacza 3,5 cala. Ja mam 3,3 i podczas wakacji często oglądałem filmy, bardzo fajna opcja i nie jest to aż taka męczarnia jakby się mogła wydawać. Spokojnie idzie oglądać cały film w 2 osoby.

Jakbym miał wybierać teraz kupiłbym zapewne Xperie S, uważam, że jest świetna i daje najwięcej, bo jednak to jest trochę tak, że teraz ktoś uważa, że ekran hd jest mu zbędny, że coś tam w sumie też, ale po paru miesiącach ktoś może żałować wyboru tego wydajniejszego (np. sgs2) na rzecz silnej podstawy ( xperia S ), Jak kupować to na maxa i cieszyć się tym co najlepsze, a nie co dobre ;)

 

Więc jeszcze raz albo idziesz głosem serca i kupisz xperie S, albo głosem rozsądku i n8 o której pisałem wcześniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Xperia S jest fajna bo:

- ma bardzo dobry ekran (tylko one x ma w moim odczuciu lepszy)

- ma fajny przezroczysty pasek

- ma dobrą jakość dźwięku

- wygląda inaczej niż wszystko co jest na rynku

 

Jest średnia bo:

- jest ceglasta ciężka i duża jak na ten rozmiar ekranu, wypycha kieszeń

- średnio leży w ręce, jakoś tak niepewnie

- nie powala wydajnością, ale jest wystarczająco wydajna żeby nie czuć dyskomfortu (multimedia)

 

Jest kiepska bo:

- bateria jest delikatnie mówiąc słaba, u mnie przy włączonej transmisji non stop trzymała krócej niż xperia P, to najbardziej prądożerny smartfon jaki znam

- przyciski dotykowe przy pasku są mało czułe wymagają często powtórzenia dotyku żeby zareagowały, ogólnie spieprzyli to w S'ce ale da się z tym żyć, w P problem nie występuje.

 

Zajmuję się telefonami na codzień.Testowałem jakieś 80-90% telefonów; na androidzie. Postaram się zatem doradzić obiektywnie nie przez pryzmat telefonu który aktualnie posiadam i jestem nim zajarany.

 

Jeżeli zależy ci na baterii i ogólnie dobrym smartfonie to chyba SGS2 będzie najlepszym wyborem, z 4,3 calowych modeli wytrzymywał mi najdłużej czyli 24-36 godzin mojego intensywnego użytkowania. (synchro non stop, minimum 1h rozmów dziennie, maile, smsy). Galaxy S2 nie wyróżnia się na rynku kompletnie niczym ale jego główną zaletą jest fakt że jest to smartfon który ma według mnie najmniej wad. Tam wszystko jest conajmniej dobre - bateria ok, wydajność jak na 2 rdzenie bardzo dobra, ekran przyzwoity(szału nie ma ale jest dobrze), w końcu obudowa niby tandetny plastik wobec kewlarów, metali fakt faktem wygląda przeciętnie ale jak używałem S2 upadał mi niejednokrotnie, czasami poważnie a ekran nie pękł, sama obudowa jedynie się matowiła w miejscu upadku.

 

W skrócie polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności