Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Smartfon do 1500 PLN.


Lazzy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Poszukuję smartfona do 1500 złotych. Oczywiście nie muszę wszystkiego wydać, to jest tylko górna granica ;). Chciałbym w tej cenie dostać telefon nowy. Dodatkowe wymagania (w malejącej ważności):

- bardzo dobry zasięg (nie mieszkam w mieście),

- możliwie długi (oczywiście znam możliwości smartfonów) czas pracy,

- płynne działanie,

- darmowa nawigacja GPS,

- przyzwoita jakość dźwięku.

To chyba tyle. Zastanawiam się nad iPhone'm 3GS, SGS 2, Wave 3, Xperia S/P.

Bardzo prosiłbym o opinie na temat tych telefonów (w ujęciu porównawczym), jak i kolejne propozycje. Zestawienie ich z innymi modelami też jest mile widziane ;).

 

Dzięki !

Edytowane przez Lazzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chcesz androida, to proponuję zakup Wave s8500, dużo tańszy niż Wave III (ok 350-400zł), lepsza jakość dźwięku (najlepiej grający smartfon(?)) kosztem mniejszego wyświetlacza, trochę słabszego procesora i kilku innych mniej ważnych funkcji. Jest to moim zdaniem najbardziej opłacalny zakup jeśli chodzi o telefon. System Bada 2.0 jest bardzo fajny.

 

Przynajmniej ja dokonałem takiego wyboru w oczekiwaniu na telefony z WP8 i jestem niezmiernie zadowolony.

Edytowane przez zervis
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj wujek mial Wave III, nie polecal, podobno czesto gubil zasieg nawet tam gdzie inne telefony mialy ten zasieg pelny (sic!), Samsung galaxy S jest wykonany chyba z plastiku po butelkach, balbym sie o niego przy kazdym upadku, Wave I jest spoko, tylko ze chyba nie ma zadnej dobrej darmowej nawigacji GPS, jakosc dzwieku jest na dobrym poziomie, moze gdybys sie przekonal do androida to xperia P/S, fajny telefonik :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki.

Androida chyba zbyt wcześnie skreśliłem.

Czekam na kolejne propozycje.

 

Edit: Dzięki, że mi przypomniałeś - zasięg jest dla mnie bardzo istotny. Dawno temu, gdy miałem LG KU990 zasięg był po prostu kiepski (nie mieszkam w mieście), z Nokią 6303 było już znośnie.

 

Co do kwestii dźwiękowych - szczególnie mi nie zależy na fenomenalnej jakości, bo jestem zachwycony połączeniem J3 i IE80, jednakże okazja posłuchania czasami innego źródła jest kusząca ;).

Edytowane przez Lazzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

az dziw ze jeszcze nikt nie napisal o nokii, za 1200 mozesz miec nowa lumie 800, byc moze nawet 900, spelnia wszystkie kryteria, moze oprocz dobrego dzwieku... ale tu sa opinie podzielone,

 

osobiscie mam wave1 i nie polecam, niby mam route66 jako nawigacje darmowa, ale kiepska strasznie, z zasiegiem cos nie halo, to prawda, ale moze tez byc od sieci, mam play, a nie zawsze jestem w warszawie

 

jezeli wybierzesz xperie to poczekaj na premiere xperii t/v to wtedy p/s poleci z cena kilka stowek, to samo z ip3, jak wyjdzie ip5 to moze uda Ci sie dorwac ip4 w Twojej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z zasięgiem w moim Wave nie mam żadnych problemów, 3G łapie znacznie szybciej niż to co miałem na androidzie.

Do gpsu jest kilka darmowych aplikacji, no i możesz wgrać offlinową nawigację NDrive.

 

Lumia 900 jest jakaś taka nijaka, 800 warta polecenia, ale może lepiej poczekać na telefony z WP8?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co uważacie o SGS 2 ? Na razie wydaje mi się to najpoważniejszy kandydat (pomimo tego, że musiałbym dopłacić ;)).

Wiem, że jakość dźwięku nie będzie fantastyczna, ale pozostałe kryteria chyba spełnia.

Edytowane przez Lazzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sgs2 lub xperia s. W bade sie nie pchaj jesli chcesz funkcjonalnego smartphone(mialem wave2 wiec wiem co mowie). Xperia s jest lepsza, sam zmieniam na nia swojego sgs2.

Jeslo Ci sie nie spieszy poczekaj do listopada na lumie 820. Spokonie za ta cene kupisz

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie iPhone ma zbyt zamknięty system. Jest za drogi i absolutnie nie warty swojej ceny. Poza tym nie wiem jak ty, ale dla mnie 3.5 cala to zdecydowanie za mało. Posiadam Sony Xperia S i jestem mega zadwolony. ekran 4,3'' w rozdzielczości HD - posiada więcej ppi od "ajfona for es" - ostry jak brzytwa. Ludzkie oko nie zauważy pixela przy jakichś 300ppi, a Sony ma ich chyba 436. Procesor snapdragon dwurdzeniowy o taktowaniu 1.5 gHz każdy. Bateria wytrzymuje 2 dni normalnej pracy - 1 dzień przy maksymalnych obrotach. Muzyka na stockowych słuchawkach gra bardzo dobrze, na sennheiserach jeszcze lepiej. Też mieszkam na wsi i zasięg jest lepszy niż na wczesniejszym SE K810. 3 miesiące temu dałem za nią 1200zł. Gorąco polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postawilbym pytanie: jaki system chce? andro/wp7/ios ... innych bym pod uwage nie bral, potem latwiej wybrac z telefonow z wezszej grupy, bo jak na razie to wychodzi ze masz po niezlym telefonie z kazdym systemem, sgs2 / ip4 / lumia 800, ceny podobne.... a wybrac z nich 3 to mozesz rownie dobrze rzucac moneta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Xperie ray. Telefon bardzo fajny, jestem mega zadowolny. Nie chciałem wielkiego kloca jak sgs2 i ray znakomicie sprawdza sie w swojej roli. Jest poręczny, wygodny, lekki, solidnie wykonany, działa płynie. Jest to pomniejszony Arc. Jeśli chcesz coś jeszcze lepszego, mój kumpel ma Xperie S. To dopiero jest smartfon. Takiego ekranu jeszcze w telefonie nie widziałem, a i z wyglądu uważam, że jest obecnie najładniejszy.

Oba pod względem muzyki też są dobre, a do zalet androida szybko się przekonasz (na początku też byłem sceptycznie nastawiony do tego systemu).

Jeśli jednak te oba smartfony nie dadzą rady z sygnałem, to najlepszy pod tym względem będzie już lekko leciwa Nokia N8. Uważam, że jest bardzo nie doceniany jak na swoje możliwości. Ma chyba najlepszy sygnał (czytałem że koleś miał sgs2 i mu się gubił itd, a z nokią zawsze miał zasięg znakomity) oraz pod względem dzwięku też jest chyba jednym z lepszych. Ma darmową nawigację. Jedynym problemem może być Symbian, ale wersja Belle ponoć już daje radę i myślę że to kwestia przyzwyczajenia, bo podstawowe funkcje ma, sklep jakiś też masz, a to że w ovi sklepie jest załóżmy 500 aplikacja a android market ma ich 10 razy tyle, to wcale nie oznacza ze nokia to zły telefon.

 

Podsumowując. Jak chcesz coś z androidem polecam tylko Sony/Sony Ericsson, (nie brałbym Samsunga), a jak nie musi być z androidem, a zależy ci na sygnale i innych mocnych stronach to nokia n8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Casti, nie lubię fanboystwa. Nie możesz mi zarzucić, że na 3.5 calowym ekraniku będzie ci wygodniej grać, przeglądać internet , oglądać filmy itd. Sony ma format 16:9 więc filmy ogląda się wyśmienicie - bez czarnych pasów na górze i na dole. Poza tym jak już wspominałem iphony są kompletnie nie warte swojej ceny, ponieważ za 2000zł można kupić HOX albo SGSIII - choć ten drugi jest okropnie brzydki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jakiś użytkownik Xperii S mógłby się wypowiedzieć na temat baterii ? Chodzi mi o takie użytkowanie:

- rozmowa 30 minut dziennie

- kilka esemesów dziennie

- 30-60 minut WiFi.

Wiem, co zapewne się stanie, gdy odpalę gry lub inne prądożerne rzeczy, ale chcę wiedzieć jak telefon daje sobie radę z takim wykorzystywaniem ;).

Edytowane przez Lazzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fanboy'em. Drugi telefon to HTC ONE V i jestem z niego zadowolony ale dla Mnie iPhone jest bardziej intuicyjny. Poza tym telefonu używa się do dzwonienia pisania smsów czy słuchania muzyki, a nie oglądania filmów. Od tego jest telewizor albo komputer...

 

3,5" jest wystarczająca na tyle, żebym nie musiał szukać spodni z kieszeniami do kolan.

Edytowane przez Casti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, bo iPod Touch a iPhone to 2 różne bajki, jedno jest odtwarzaczem a drugie telefonem. Proszę Cię, zaczynasz wymyślać.

 

i to nie ja pisałem, że oglądam filmy na telefonie i gram na nim...

 

a fanboy'ostwo okazuje się w ten sposób:

To po co ci ajfon srajfon?

Edytowane przez Casti
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności