Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

artykuły audio - rozumieć więcej to słyszeć więcej


retter

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o słuchawkach, a o co boicie się zapytać

 

http://agdlab.pl/porady/Wszystko.co.chcielibyscie.wiedziec.o.sluchawkach.a.o.co.boicie.sie.zapytac,2075

jak by co to agdlab.pl

 

 

 

 

Spis treści
Wstęp
Podział słuchawek – wprowadzenie
Ze względu na typ przetwornika – dynamiczne
Ze względu na typ przetwornika – elektrostatyczne
Ze względu na typ przetwornika – ortodynamiczne, zwane planarnymi
Ze względu na typ przetwornika – piezoelektryczne
Ze względu na typ przetwornika – zbalansowane
Ze względu na typ budowy – wokółuszne
Ze względu na typ budowy – nauszne
Ze względu na typ budowy – zestawy słuchawkowe
Ze względu na typ budowy – douszne
Ze względu na typ budowy – dokanałowe
Ze względu na typ budowy – spersonalizowane monitory
Ze względu na typ budowy – bezprzewodowe
Ze względu na typ budowy – wielokanałowe
Ze względu na typ budowy – z aktywną redukcją odgłosów otoczenia
Ze względu na typ budowy – konstrukcje bliżej nieokreślone
Proste odpowiedzi na skomplikowane pytania
Kilka wskazówek przed zakupem, czyli zawężamy wybór

Edytowane przez retter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Bardzo daleko od audio ale ma spory wpływ na nas i odbieranie muzyki czyli decybele.

W skrócie liczy się poziom natężenia i czas ekspozycji.

 

http://www.hearforever.org/userfiles/file/tools_to_educate/Noise%20Thermometer%20-%20PL.pdf

 

http://www.imp.sosnowiec.pl/Downloads/File/ochrona_zdrowia/broszura_dla_pracodawcow2.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Dla mnie krzywa słyszenia to "krzywa" czyli charakterystyka częstotliwości (i tylko o tej dalej) słuchawek które uznajesz za równe, nie musisz ich lubić!

 

Do czego to prowadzi do tego że niektórzy mają słucha nauczony przyzwyczajony do "jakiegoś" grania to może być coś dowolnego dt990 hd600 dt880 a nawet d600 lub k518.

Tak dobrze czytasz dowolne jakie ktoś uznaje za równe w charakterystyce czest. i to ich krzywa słyszenia.

 

Dla mnie niedawno były równe hd600 dziś widzę żę mają wypchniętą średnicę, nie są neutralne ale są naturalne w średnicy, bo np r70x są bardziej linowe czy neutralne ale nie są naturalne bo są szare dla mnie.

 

Jest to pewien wzorzec do którego porównujesz sobie charakterystykę sprzętu. uffff.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Zbalansowane, symetryczne, różnicowe - terminy często używane zamiennie jednak jak się okazuje błędnie. Ciekawy artykuł tłumaczący w dosyć prosty sposób różnice.

http://www.hairballaudio.com/blog/resources/post/balanced-and-differential

 

Gdyby kogoś ciekawiły szczegóły to uzupełnienie - http://www.jhbrandt.net/wp-content/uploads/2014/11/Interconnection_of_Balanced_and-Unbalanced-Equipment.pdf

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

uczcie się! kto wie, co to była sonda ten wie, a kto nie wie, niech się dowie.

A jak niektórzy producenci będą wmawiać jakie to technologie teraz stosują i dlatego audio jest teraz droższe o 1000% to należy im pokazać ten odcinek, żeby zrozumieli, że dawniej młotkiem audio się nie klepało

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Użyli w czołówce kawałka Mike'a Vickersa - "Visitation".

 

:)

 

Panowie K&K byki genialni. Generalnie to cała formuła/format "Sondy" był kapitalny. Niestety pamiętam ją jak przez mgłę, kiedy była emitowana w latach 80-tych to miałem te 5-10 lat.

 

Zapamiętałem głownie tą czołówkę...

 

BTW:

 

 

...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dzisiaj czytałem, że Siudym list do Kurskiego napisał. Nikt go nawet nie zapytał czy mogą sobie program nazwać Sonda i jechać na legendzie. Tak to się historia łączy ze współczesnością w myśl dobrej zmiany.

Sonda i Pegaz, tych dwóch programów najbardziej mi brak dzisiaj jak wspominam dawne czasy w TV.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności