Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Boom 6-7/2012


WojtekC

Rekomendowane odpowiedzi

Wakacyjne wydanie Boom'a - zapraszamy do lektury.

 

BooM_LQ.pdf

 

Rafał, jak możesz w wolnej chwili zrób tego wersje mniejszą aby łatwiej było zasysać :)

Rafał, poprawił plik zmieniony.

Podmieniłem plik w momencie jak było 72 pobrań.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boom, poza tradycyjnym wydaniem PDF, dostępny jest także na Issuu, o czym było już dzisiaj pisane na forum :) Do zobaczenia efektów i zapoznania się w innej (moim zdaniem przyjemniejszej) formie z naszym magazynem, zapraszam do tego tematu: http://forum.mp3stor...-boom-na-issuu/

Edytowane przez wrq
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej podaje link do wersji LQ - niecale 4 mb ;)

 

Bardzo się cieszę, że wszystkim się podoba. Jest to bardzo budujące.

BooM 08.2012 - NR 6-7 - LQ.pdf

Edytowane przez duran
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Duran - bez ciebie to nie byłoby to.

Przy okazji panowie Czytelnicy piszcie do nas co chcielibyście widzieć w Boomie. Jakie tematy mamy poruszyć, co opisać? Chciałbym zwrócić waszą uwage na artykuł "Komuś się chce" - piszcie co Wy robicie ciekawego.

Kolejna sprawa poszukujemy nadal ludzi do współpracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też prośbę w imieniu też reszty zespołu: bardzo nam zależy na waszej opinii. Co zmienić/poprawić. Co wam się podoba a co nie. Nie ukrywamy, że dalej jest to "pospolite" ruszenie ale chcemy równać do najlepszych. Ma to być magazyn DLA WAS z unikatowymi recenzjami. Myślę, że po tych kilku numerach a może nawet od samego początku istnienia Booma macie już wyrobione zdanie. Do ideału nam brakuje i potrzebujemy waszej pomocy aby to kiedyś mam nadzieję :) osiągnąć.

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez duran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko moje zdanie - jak ja bym to widział:

 

Głównym celem tworzenia tego magazynu jest przedstawienie różnic i klasyfikacja słuchawek/odtwarzaczy (głównie pod względem jakości dźwięku). W Waszych recenzjach jest na ogół za dużo opisywania samego "charakteru brzmienia" danego sprzętu przy okazji posługiwania się bardzo audiofilskim słownictwem, a za mało konkretnych porównań i stwierdzeń. Brakuje jasnej hierarchii urządzeń pod względem ilości poszczególnych tonów i szczegółowości, co jak dla mnie najlepiej i najprościej opisuje produkt.

 

Brakuje często najzwyklejszych spostrzeżeń na temat rzeczy, które słyszy się od pierwszego momentu odsłuchu. Np.: recenzja porównawcza DAP-ów Troy'a: czyta się czyta i tak przez cały tekst nie wie się, który DAP ma w końcu najwięcej basu, a który najmniej.

Raz niby każdy gra neutralnie/naturalnie, nie ma podbicia w żadnym paśmie, za chwilę T4G gra najjaśniej, a na koniec pada stwierdzenie, że J3 ma basu jak "na lekarstwo" w porównaniu do reszty urządzeń. Po przeczytaniu takiej recenzji nie wiem, który odtwarzacz w końcu najlepiej sprawdzi się ze słuchawkami, które potrzebują źródła z dużą ilością niskich tonów.

 

Cytuję:

 

>X1050 stoi po ciemnej stronie mocy, choć nie gra kolorowo i można by rzec, iż jest naturalny.

Co to znaczy? Gra w końcu równo czy ma więcej niskich tonów? Mnie to strasznie wprowadza w błąd, bo jak neutralne/naturalne (bez podbicia żadnego pasma) brzmienie może być zarazem ciemne (mieć więcej basu) i nadawać się dobrze do rocka?

Takich rzeczy wzajemnie wykluczających się jest więcej.

 

W przypadku opisu dźwięku 4G, Zuna i Iksa pada stwierdzenie "naturalny", kawałek dalej dowiaduję się, że spośród tych trzech T4G gra "najjaśniej' - rozumiem to tak, że ma najwięcej wysokich tonów. Za chwilę pada:

>J3 z kolei miał tego basu jak na lekarstwo w porównaniu do kolegów wyżej.

 

I jak mam w końcu ocenić, który DAP z tej trójki najlepiej się sprawdzi pod słuchawki z dużą ilością wysokich tonów?

 

 

Tak jak mówiłem skupiacie się za dużo na samym charakterze dźwięku. Za mało jest jasnej klasyfikacji i hierarchii. Zwykły użytkownik taniego odtwarzacza wiele nie wyciągnie z tych opisów, nie będzie miał pojęcia czy jego zabawka gra mniej/bardziej szczegółowo czy ma więcej niskich/wysokich tonów względem droższego sprzętu, który ma na oku. Recenzje mają formę luźnych opinii jakie można znaleźć na forum. Kto inny co innego testuje na innym sprzęcie z innym urządzeniem do pary. Nie zawsze nawet wiadomo kto czego z czym słuchał i kogo słuchał.

 

Jedyne recenzje, z których można coś konkretnego wyciągnąć to recenzje porównawcze. Wybierzcie chociaż po 2 odtwarzacze i 2-3 pary słuchawek jako punkt odniesienia względem KAŻDEGO DAP-a/słuchawek jakie testujecie.

Jeśli ktoś mi opisze dowolne 3 pary słuchawek na nie wiadomo jakimi źródle to kompletnie nic mi nie da taka recenzja, choćbym nie wiem jak dobrze oddawała to co autor słyszy. Dopiero jak przeczytam np. recenzję moich audeo w parze z danym odtwarzaczem i zostaną one porównane do słuchawek odniesienia i potem przeczytam recenzje kolejnych IEM-ów przeprowadzone na tym samym odtwarzaczu, z tymi samymi piosenkami, napisane przez tą samą osobę i porównane do tej samej pary słuchawek odniesienia to mogę uzyskać informacje, które mi uświadomią jak to w końcu mniej więcej brzmi.

 

Oczywiście stworzenie twardej metodologii teraz to nie wszystko, bo cały sprzęt jaki przetestowaliście musiałby zostać ponownie skonfrontowany z punktem odniesienia żeby to wszystko miało jakiś sens.

Początkiem takiego ujednolicenia i uporządkowania testowania wszystkiego na wszystkim była forumowa płyta.

Edytowane przez regis221
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę dobry skład tekstu! Trochę ponury, ale za to odpowiednio stonowany, co pozwala łatwo skupić się na tekście. Może jedynie nagłówki lekko za duże. Bardzo dobrze rozmieszczone grafiki - ogólna przejrzystość i czytelność na poziomie.

 

Podoba mi się też świeże podejście do stylu tekstów - forma dialogów, quasi-wywiadów - naprawdę przyjazna czytelnikowi. W oczy rzuca się jedynie nierówny poziom - od dobrych tekstów pokroju "pana dyskietki" czy rozmowy "podróżników audio", aż po kiepskie w formie i ubogie językowo "Łódź Niezależna". Rozumiem, że to tekst reklamowy inicjatywy, który przytacza wrażenia z koncertu, ale jego styl zbyt mocno kontrastuje z pozostałą częścią magazynu.

 

Czekam na następny numer! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Łódź Niezależna" to inicjatywa kolegi z naszego forum, jest to fragment z jego strony/bloga. Chcemy w Boomie pokazać, ze warto coś robić. Czekamy na was! Co wy robicie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BOOMa czytam pierwszy raz, przed Wami jeszcze sporo pracy, ale nie będę bierny i podzielę się moimi uwagami (będę narzekać, jestem narzekaczem i z góry za to przepraszam).

 

Magazyn trochę czarno-biały. Nawet konkurs na projekt koszulki wygląda trochę jak klepsydra. Generalnie cały magazyn wygląda trochę pogrzebowo.

Nie bójcie się kolorów. Fajnie by było np specyfikacje urządzeń, jakieś podsumowania, wady, zalety recenzjonowanych sprzętów podawać w lekko kolorowej ramce.

 

Spis treści do przebudowy, mało czytelny. Dział recenzje można podzielić na kategorie, odtwarzacze, słuchawki itd.

Artykuły typu "Rozmowa z Panem Dyskietką" proponuję dać na koniec magazynu.

 

Co do zdjęć też mam uwagi, przy e-czytnikach jest tych zdjęć na końcu artykułu zdecydowanie za dużo, a schemat działania e-papieru za duży.

Nie lepiej byłoby z części z nich zrezygnować, a kilka najciekawszych wpleść w tekst w ramkach, lub przeznaczyć dla nich prawą kolumnę tekstu (tak na marginesie)?

 

Ramki do zdjęć na białym tle nie są chyba potrzebne (Dyskietka NEC, iRiver B100).

 

W recenzji Brainwavz HM5 zdjęć też jest sporo, ale tam to ładnie wygląda (chociaż drugie zdjęcie niepotrzebne, bo potem się powiela).

W Recenzji Beyerdynamic T50P ostatnie zdjęcia się powielają i nie pokazują nic ciekawego, po co?

Z kolei w recenzji Elfa zdjęcia są kiepskiej jakości (widać kwadraciki kompresji).

Steelseries Kana - zdjęcia zdecydowanie za duże i też z kilku można by zrezygnować.

Porównanie Westonów - tak to powinno wyglądać.

 

Myślę, że uprządkowanie recenzji wyszłoby na dobre, bo teraz raz są słuchawki, potem tablet, potem odtwarzacz, potem jeszcze raz słuchawki..

Może lepiej najpierw dać recenzję słuchawek (od tych mniejszych po większe), potem odtwarzacze, a następnie reszta?

 

Koniec narzekania, chciałem dobrze, a teraz kilka pomysłów.

 

Dział koncertowy/festiwalowy, co Wy na to? Prezentowanie ciekawszych wydarzeń muzycznych, koncertów, festiwali (+późniejsze relacje),

Fajnie byłoby zobaczyć jakieś DIY, czy to customowo malowane słuchawki, czy jakieś mody sprzętu. Niekoniecznie wasze, ale coś ciekawego z sieci jako inspiracja dla innych.

Dział smartfonowy. Na początek jakieś zestawienie najlepiej grających telefonów, potem może recenzje nowych modeli pod kątem muzycznym, aplikacje związane z muzyką, alternatywne odtwarzacze.

Telefony wypierają teraz odtwarzacze z rynku, jest o czym pisać a i modeli nie brakuje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BOOMa czytam pierwszy raz, przed Wami jeszcze sporo pracy, ale nie będę bierny i podzielę się moimi uwagami (będę narzekać, jestem narzekaczem i z góry za to przepraszam).

 

Magazyn trochę czarno-biały. Nawet konkurs na projekt koszulki wygląda trochę jak klepsydra. Generalnie cały magazyn wygląda trochę pogrzebowo.

Nie bójcie się kolorów. Fajnie by było np specyfikacje urządzeń, jakieś podsumowania, wady, zalety recenzjonowanych sprzętów podawać w lekko kolorowej ramce.

 

Zapraszam do współpracy. Każda osoba się przyda.

 

Spis treści do przebudowy, mało czytelny. Dział recenzje można podzielić na kategorie, odtwarzacze, słuchawki itd.

Artykuły typu "Rozmowa z Panem Dyskietką" proponuję dać na koniec magazynu.

 

Co do zdjęć też mam uwagi, przy e-czytnikach jest tych zdjęć na końcu artykułu zdecydowanie za dużo, a schemat działania e-papieru za duży.

Nie lepiej byłoby z części z nich zrezygnować, a kilka najciekawszych wpleść w tekst w ramkach, lub przeznaczyć dla nich prawą kolumnę tekstu (tak na marginesie)?

 

Ramki do zdjęć na białym tle nie są chyba potrzebne (Dyskietka NEC, iRiver B100).

 

W recenzji Brainwavz HM5 zdjęć też jest sporo, ale tam to ładnie wygląda (chociaż drugie zdjęcie niepotrzebne, bo potem się powiela).

W Recenzji Beyerdynamic T50P ostatnie zdjęcia się powielają i nie pokazują nic ciekawego, po co?

Z kolei w recenzji Elfa zdjęcia są kiepskiej jakości (widać kwadraciki kompresji).

Steelseries Kana - zdjęcia zdecydowanie za duże i też z kilku można by zrezygnować.

Porównanie Westonów - tak to powinno wyglądać.

 

Myślę, że uprządkowanie recenzji wyszłoby na dobre, bo teraz raz są słuchawki, potem tablet, potem odtwarzacz, potem jeszcze raz słuchawki..

Może lepiej najpierw dać recenzję słuchawek (od tych mniejszych po większe), potem odtwarzacze, a następnie reszta?

 

Koniec narzekania, chciałem dobrze, a teraz kilka pomysłów.

 

Dział koncertowy/festiwalowy, co Wy na to? Prezentowanie ciekawszych wydarzeń muzycznych, koncertów, festiwali (+późniejsze relacje),

Fajnie byłoby zobaczyć jakieś DIY, czy to customowo malowane słuchawki, czy jakieś mody sprzętu. Niekoniecznie wasze, ale coś ciekawego z sieci jako inspiracja dla innych.

Dział smartfonowy. Na początek jakieś zestawienie najlepiej grających telefonów, potem może recenzje nowych modeli pod kątem muzycznym, aplikacje związane z muzyką, alternatywne odtwarzacze.

Telefony wypierają teraz odtwarzacze z rynku, jest o czym pisać a i modeli nie brakuje.

 

Zapraszam do współpracy, każda osoba sie przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Wojtek pisze, jeśli ktoś odczuwa konkretną potrzebę zaangażowania się - zapraszamy ! To żadne zobowiązanie, nie spróbujesz to nie dowiesz się czy warto.

 

 

regis,

dzięki wielkie za opinie. Masz rację, wiele recenzji jest ogromnie różnych od siebie. To wszystko ze względu na tak odmienny pogląd na muzykę / sprzętu audio. Można starać się wprowadzić jakiś rygor, mający na celu ujednolicenie, znalezienie jakiegoś wspólnego mianownika. Myślę jednak, że nie ma takiej potrzeby. Już tłumaczę dlaczego: osobiście mam nadzieję, że to zrobi się samo :) Na razie eksperymentujemy, szukamy ludzi. Teksty pisane są przez różnych ludzi, a chociażby przywołana recenzja porównawcza Troy'a użyta w jednym z poprzednich numerów Booma, była pisana wiele wcześniej i to nie na potrzeby naszego magazynu. Ostatecznie, za konkretne rubryki będą odpowiedzialne konkretne osoby, które po prostu najlepiej się sprawdzają w tej działce. Wtedy całość np. recenzji słuchawek będzie w jednym / dwóch charakterach, w zależności autora, ale będzie się on powtarzał z numeru na numer. Dzięki temu będzie to bardziej zrozumiałe :)

Forumowa płyta testowa pokazała, że fajnie by było, ale jak to zrobić... ?

 

Niemniej jednak, dziękuję za sugestię odnośnie recenzji porównawczych. Osobiście, nawet gdy recenzuję konkretną parę słuchawek staram się mieć konkretny punkt(lub kilka) odniesienia.

 

 

 

Maciux,

całość magazynu jest korygowana pod względem stylistycznym przez właściwie dwie osoby, co ma na celu także jej ujednolicenie (stosowane zabiegi się powtarzają). Rozumiem jednak, że głównie chodzi o fragment z bloga, na co zwrócił już uwagę Wojtek. Jako cytat nie podlegał on żadnym zmianom.

Dzięki za resztę opinii !

 

 

zervis,

 

dzięki za wszelkie opinie. Szczególnie jeśli chodzi o kolory uporządkowanie tekstów i układ zdjęć. Składem zajmuje się właściwie jedna osoba, trudno więc o róznorodne pomysły. Dlatego liczymy na Was ! Osobiście, nigdy nie wpadłbym na to, by zaproponować kolory, bo sam nie żyję z nimi za pan brat w realu :)

Co do festiwali - byłoby to trudne, ze względu na nieregularne wydania Booma. Wymagałoby to także planowania na kilka miesięcy wprzód co chcemy dokładnie napisać - nie mówiąc o współpracy z różnymi organizacjami, które mogłyby nam udzielać odpowiednio wczesnie takich informacji nt. repertuarów. Same relacje jednak nie powinny sprawiać problemu :) Co do zapowiedzi, nie mówię nie, jednak nie chcemy nic obiecywać.

DIY jest planowane od dłuższego czasu, jednak opóźnia się zamieszczenie artykułów o tym. Co do telefonii - także mamy to w swoich planach.

 

Bardzo cieszę się, że część naszych pomysłów pokrywa się z rzeczywistymi potrzebami czytelników :) !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest sens wprowadzania przy recenzjach/testach odnośników, które ułatwiałyby zrozumienie czytelnikom testów.

Musiałyby mieć takie odnośniki wszyscy piszący dla Booma. Druga sprawa problemy z dogadaniem się co takim wzorcem mogłoby być?

Ja wiem, ze pomysł wydaje się fajny, ale trudny do zrealizowania. Jakie miałyby być kryteria? Cenowe? I co do każdej ceny ze dwa trzy popularne modele jako odnośniki? Dla każdego recenzenta? Sorry nierealne.

Kolorystyka - kwestia gustu, ale jak mało kolorów - zrobimy kolorowy numer :)

Jakość naszego pisania...hm robimy to hobbistycznie. Nikt z nas polonistą nie jest ( no ja o tym nie wiem). Jeśli chcecie pomóc w tym aby wartość tekstów wzrosła, a macie na to pomysł - ODEZWIJCIE się!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Ostatecznie, za konkretne rubryki będą odpowiedzialne konkretne osoby, które po prostu najlepiej się sprawdzają w tej działce. Wtedy całość np. recenzji słuchawek będzie w jednym / dwóch charakterach, w zależności autora, ale będzie się on powtarzał z numeru na numer. Dzięki temu będzie to bardziej zrozumiałe

 

Najlepiej jakby taki podział został zrobiony na samym początku. Wiem, wiem boom od początku był (i może jest nadal) kierowany do wąskiego grona użytkowników forum.

 

 

>Ja wiem, ze pomysł wydaje się fajny, ale trudny do zrealizowania. Jakie miałyby być kryteria? Cenowe? I co do każdej ceny ze dwa trzy popularne modele jako odnośniki? Dla każdego recenzenta? Sorry nierealne.

 

Jeśli tak jak pisze wrq każdy będzie miał 'swoją działkę" to co jest w tym nierealnego? Tak funkcjonują portale internetowe zajmujące się recenzowaniem sprzętu. To będzie tylko ogromnym uproszczeniem i ułatwieniem dla recenzenta.

Już 2 modele odtwarzaczy jako punk odniesienia NA STAŁE by bardzo uporządkowały metodologię testów. Coś taniego np. Clip+/E2/Fuze i coś z wysokiej półki J3/D2/i10/T4g/imod/Sony X.

 

Prosty przykład: ktoś testuje IEM-y - ma 2-3 DAP-y i każdą parę słuchawek testuje na każdym z 2-3 playerów i opisuje osobno wrażenia z każdym źródłem.

ktoś inny testuje same DAP-y analogicznie. Coś takiego na wzór zbiorczej recenzji playerów i IEM-ów na pclab.

 

Odnoszę wrażenie, że chcecie trafić do jak największej liczby odbiorców, pisać jak najlepsze recenzje, a jednocześnie podchodzić do tego bardzo hobbystycznie, mało profesjonalnie - tych dwóch rzeczy nie da się ze sobą pogodzić.

 

Podstawowa sprawa to taka, o której wcześniej już pisałem - forma wydawania recenzji. Tak długo jak magazyn będzie miał formę magazynu elektronicznego (niezależnie czy będzie na issu czy czymś innym w tym stylu) nie trafi do większego grona odbiorców.

W takiej formie nie da się wygodnie czytać/przeglądać recenzji, linkować do konkretnych zawartości i nie mówiąc o najważniejszym - trafić poprzez google na interesujące materiały.

 

Parę lat temu na polskim rynku istniał portal poświęcony tematyce komputerowej "egielda". Był to zarazem magazyn wydawany tylko w pewnym obszarze kraju (chyba na śląsku) i portal internetowy. Strona internetowa nie miała formy gazetki w pdf-ie - był to portal z recenzjami i newsami jak każdy inny. Właściciele zdawali sobie sprawę, że w formie "magazynowej" nie miał on by żadnych szans w konkurencji z innym stronami internetowymi poświęconymi tej tematyce ze względu na wady dyskwalifikującego go, o których napisałem pod koniec poprzedniego akapitu. Portal/domena/marka zostały w końcu sprzedane chyba na licytacji za kilkadziesiąt tys. Później jeszcze były jakieś procesy i nie wiadomo co pomiędzy właścicielami...

 

 

Jeśli zrobicie porządek odnośnie metodologii testowania, wybierzecie konkretne osoby do konkretnych zagadnień (trochę już piszecie i wiecie kogo na ile stać) i zachowacie poprawność językową w KAŻDYM tekście to najważniejsze zostanie zrobione

Na polskim rynku jest nisza na portale związane ściśle ze sprzętem przenośnym audio. O ile gdzieniegdzie potrafią zrobić ładne zdjęcia, pisać bardzo dobrze pod względem językowym to sama treść leży. Już raz też o tym pisałem.

Gdyby Wasze teksty wychodziły na stronie przykładowo boom(.mp3store).pl, która nie byłaby żadnym "magazynem w pdf-ie" tylko PORTALEM poświęconym tematyce portable-audio to moglibyście odnieść sukces na tym polu w internecie. Jeśli wszystko byłoby ładnie zaprojektowane, przejrzyste i teksty byłyby pisane "w pełni profesjonalnie" od samego początku to boom wraz z redaktorami mógłby być marką-wyznacznikiem jakość sprzętu jakim się zajmujecie. Sam portal można utrzymać z reklam lub poprzez dogadanie się ze sklepem. Na dłuższą metę mógłby on jednak tracić ze względu na powiązania ze sklepem - ewentualną stronniczość odnośnie produktów dostępnych w mp3store.

 

Jeszcze co do samego sprzętu na testy. Żeby dostać teraz sprzęt do recenzji musicie się na ogół prywatnie z kimś dogadać. Jak będziecie mieli swój portal i wyrobioną markę poprzez liczne recenzje i samo utrzymywanie się portalu w internecie to dostaniecie bez problemu sprzęt na testy prosto od producenta nawet z zagranicy. Czasami będzie się zdarzać tak że producent nawet po wysłaniu Wam sprzętu na testy nie będzie chciał go z powrotem. Właśnie w taki sposób po części utrzymują się drugoligowe portale komputerowe.

Edytowane przez regis221
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretne osoby do konkretnych zadań - fajnie. Przydziały zrobiliśmy kilka miesięcy temu i nic z tego nie wyszło. Osoby zainteresowane są zainteresowane przez 15 minut do momentu aż coś muszą zrobić. Stałe osoby są w gamingu,gsm i dj's. Reszta to niestety nagonka aby ktoś coś raczył napisać. Sprzęt testowy jest a są momenty, że nie ma komu go wysłać.

Jak redakcja będzie stała i będę mógł na ludzi liczyć wszystkie projekty będzie można realizować. Praktycznie pokrywają sie z tym co kolega napisał wyżej.

 

Tu chciałbym podziękować tym na których zawsze mogę liczyć: Siekiera, Azahiel - od początku w Boomie, WRQ,Kurop,Syler(już niestety RIP)...i to tak naprawdę wszyscy - jeśli ktoś czuje się urażony, że go nie wymieniłem sorry.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wszystkie wasze uwagi. Szczególnie od strony składu, którym się zajmuje. W wrześniowym numerze postaram się nanieść wasze uwagi. Co do kolorystyki taki miałem w sumie pomysł aby nie było tutaj choinki. Widocznie powinienem bardziej "zaszaleć".

 

Cały czas tez będę powtarzał jak mantrę. BooM jest inicjatywą forumową. Nie jest to pełnoprawny magazyn, w którym jest stała ekipa, są wypłacane tantiemy itp. Po prostu MP3Store dostarcza nam sprzęt do testów a my w zamian za to umieszczamy kilka reklam zaproponowanych przez nich produktów. Niema tutaj takiej sytuacji, że teksty są sponsorowane lub pisane w taki sposób aby czytelnikowi zrobić wodę z mózgu. Jeśli ktoś z nas chwali dany sprzęt to faktycznie jest on dobry. Jeśli gani to taki własnie jest. MP3Store niema tutaj żadnej mocy w kwestii naszych ocen czy też końcowych podsumowań. I chwała im za to! Gdyby było inaczej nie siedziałbym nocami i nie dłubał przy tym.

 

Narzekacie na zdjęcia, które są różniej jakości. Na ten moment niema fizycznej możliwości aby jedna osoba przygotowywała zdjęcia do wszystkich artykułów. Stąd też mamy zdjęcia bardzo wysokiej jakości (bardzo subtelne i artystyczne) oraz takie, które po prostu są zrobione bo musiały być i były robione na sprzęcie jaki był pod ręką.

 

Poziom tekstów jest różny bo każdy ma inny styl pisania. Bardziej w tym wszystkim liczy się samo przesłanie i chęci. "Chcę coś przekazać innym, podzielić się swoimi odczuciami i spostrzeżeniami". Dlatego też tak jak WRQ czy WojtekC napisał już wielokrotnie bardzo nam zależy abyście brali czynny udział w tworzeniu Booma. Każdy może napisać tekst i go wysłać. Potem możecie z tego mieć pamiątkę, podkładkę pod CV, projekt na studia (jeśli jest związany z dziennikarstwem) itp, itd.

 

Mamy za sobą 7 numerów Booma. Jeśli ktoś uważnie śledzi każdy numer ten doskonale wie, że przeszedł on sporo zmian i cały czas zresztą przechodzi. Staramy się dostosować do was i najbardziej nam zależy na najbardziej krytycznych uwagach. Oczywiście nie wszystko uda nam się wprowadzić od razu. Uwierzcie nam na słowo: będziemy ciężko pracować nad tym aby przy 20-30 numerze napisać na forum - udało nam się.

 

Ja jestem pełen podziwu dla chłopaków, którzy współtworzą Booma. Dla osób, które piszą artykuły, dla "korektorów" którzy muszą to potem sprawdzać i poprawiać (ponoć na trzeźwo!) i dla Wojtka, który ze wszystkich sił stara się aby każdy numer był jak najlepszy i jak najbardziej przypominał prawdziwy magazyn. Dla mnie praca przy każdym numerze Booma to przyjemność a nie obowiązek (bo skoro obiecałem, że pomogę to głupio się wycofać).

Edytowane przez duran
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dzięki takim ludziom jak duran działa Boom.

Dla historii: były jeszcze dwa numery "flaczka" które robiłem z Azahielem, Kaszą i Aallenem.

 

Po ostatnim numerze skrzynka pocztowa Booma nadal pusta :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności