Skocz do zawartości

AKG K422 - odświeżone maleństwa


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Przygotowuję się do powrotu do AKG K420 i przez przypadek odkryłem ich w miarę świeżego następcę.

Pady wyglądają świetnie. Drivery będą zapewne dalej od ucha, dostaną pewnie więcej powietrza.

Kolorystyka również ciekawa.

 

 

akg k422 2.jpg

akg k422.jpg

 

Na Amazonie aktualnie 36 dolarów!

(Jeśli ktoś chciałby zamawiać, proszę o kontakt :) )

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pady wyglądają jak te, które miałem okazję macać w K514 MK II. AKG widocznie zdecydowało się nie iść za modą, i nie montować wszędzie puchatych poduszek jak w Sony XB czy większości Philipsów, tylko zrobili swoje nowe pady. Jakie one są ? Twarde. Nie ugniatają się za bardzo. Nie wiem jak w tych K420, ale w K514 nie miałem na co narzekać - wygodne były. Tylko nie wiem jak z czyszczeniem - skórę można przetrzeć, welur "odkurzyć"...a tutaj są dziury.

 

 

Bardziej mi się podoba taka wersja kolorystyczna. Obecność padów też, nie lubię takich "gąbek", niczym w pchełkach.

Edytowane przez wrq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogli zmienić wygłuszenie. A nie sam przetwornik. Ja czekam z niecierpliwością aż się pojawią u nas w ofercie.

 

A co do news, odnośnie samych AKG mogę jeszcze z dwa spokojnie przygotować. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...

Mam te słuchaweczki, nigdzie jednak nie mogę znaleźć informacji na ich temat. Ktoś coś wie?

Od siebie dodam (nie mam porównania do k420, jedynie do k430) że mają fajną scenę i szczegółowość, basy nie są przesadzone, a materiałowe pady bardzo wygodne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie udało mi się kupić - wylicytowałem je na allegro za niewielką sumkę. Miały wstawiony kiepski kabelek od słuchawek Philipsa, ale miałem zrobiony na Canare, więc wymieniłem. Grały jak K420 z większą przestrzenią, z racji innych padów i odległości od ucha - gdzieś w temacie o K420 są moje spostrzeżenia. Jednak po czasie sprzedałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pałąk jest nagięty do granicy (to znaczy przy maksymalnym wysunięciu pady się stykają). Problem leży po stronie "trwalośći"/ "sztywności" tej opaski bo jest miękka i dobrze nie dociska.

Edytowane przez Kanonier28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam teraz porównanie do k518 (tak wiem, bardziej pasowało by porównać je do k420). Powiem tak. K422 niszczą "18" szerokością sceny, wygodą i jeszcze raz wygodą. Dla odmiany k518'tki dużo lepiej wygłuszają, wygląd to kwestia gustu, ale dla mnie wyglądają lepiej.

Podsumowując:

K422 za każdym razem powodują uśmiech na mojej twarzy, nie męczą nawet po długim czasie słuchania muzyki, grają takim "funem", brzmią rewelacyjnie, a na deser ta scena.... :wub: .

K518 są natomiast bardzo ładne, lepiej tłumią, a bas jest "nieokrzesany", chociaż nie powiem żeby brzmiał źle.

oczywiście to tylko i wyłącznie moja opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności