Skocz do zawartości

[Test] Który iPod gra najlepiej?


4ndr3

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś na tech wp.pl znalazłem ciekawy art pod tytułem "który iPod gra najlepiej". Przetestowali wszystkie generacje poza T3g (zapomnieli), Shuffle 3g (bez przycisków nie mogli go do aparatury podłączyć i operować) i pierwszego iPoda (zmarł im).

 

Zapraszam do poczytania i opinii.

http://tech.wp.pl/kat,130040,page,3,title,Ktory-iPod-gra-najlepiej-muzyczny-test,wid,14807670,wiadomosc.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i znów mam wnerwa od samego rana, bo przeczytałem ten test. Po każdym przeczytanym tekście na WP zawsze sobie powtarzam, że więcej nie wejdę na ten portal. Generalnie można by stwierdzić po tym tescie, że iPody są złe bo grają za cicho i to uniemożliwia dobre słuchanie muzyki (co w sumie nie jest zaskoczeniem dla mnie, kiedy podłącza się takie słuchawki bezpośrednio do iPoda) :) Ale cóż dzisiaj taki świat. Pare dni temu kuzyn dał mi do posłuchania Bose QuietComfort 15, oczywiście ustawił poziom głośności na max i mówi słuchaj jak nawalają słuchawy za ponad 1000zł:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uśmiech na usta wprowadzają też komentarze "ekspertów"

 

real [3 godziny temu]

iPody to zabawki, gadżety nie żaden Hi-Fi. Ktoś kto chce Hi-Fi nie słucha mp3 nawet 320 k/bs ale Flac, Wav, Ape. Każdy kto zna się na sprzęcie wie, że lepsze od iPoda są np iRiver, iAudio (Cowon) nie wspominając o bardzo drogich HiFimanach. Do tego niezwykle ważne są słuchawki i tutaj nie da się kupić dobrych poniżej 400 zł.... W domu zaś napewno nie słucha się muzy z pierdziawek stacji dokujących ipoda tylko prawdziwego sprzętu Hi-Fi takich marek jak Arcam, Marantz, Naim, Creek, Micromega, Atoll itp. Do tego dobre monitory lub kolumny i wszystko w stereo. Źródłem jest CD albo wysokiej klasy DAC i odtwarzacz strumieniowy. Reszta nawet Sony czy Philips to są zabawki z designem a nie wysokiej klasy elektroniką do odtwarzania dobrej jakościowo muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu pojechali po bandzie. A najgorsze jest to, że taki serwis typu tech.wp, czy pc format itd. mają tak ogromna opiniotwórczość (głównie w sensie ilości wyświetleń), że przysłaniają jakiekolwiek inne, minimalnie bardziej odbranżowione, niezależne i przede wszystkim bardziej profesjonalne źródła.

 

Najciekawsze są te pewne pewności uogólnienia: "lepsze od iPodów są Irivery, a już w szczególności HiFiMany" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dwa modele grają najgłośniej, a tym samym są w stanie dobrze napędzić porządne słuchawki.

 

:mellow:

I wszystko jasne, już wiemy z czego słucha tajemniczy gość w bojówkach, spotykany wielokrotnie w komunikacji miejskiej/metrze przez 4ndr3 czy Pawlo :)

 

... w końcu skoro mieli do testu jedne słuchawki, to chyba o to chodzi ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagraniem odsłuchiwanym było pierwsze 40 sekund utworu “What’s My Name” (Rihanna). Fragmenty 320 kbps pliku mp3 z iPodów zostały nagrane prosto do Avid Pro Tools HD 10 w postaci 24-bitowych wavów, z częstotliwością próbkowania 44.1 kHz. Duże wahania w głośności sygnału wyjściowego z poszczególnych iPodów zniwelowaliśmy wstępnie suwakami głośności, sugerując się odczytem maksymalnych peaków.

 

Świetnie, tylko że iOS puki co nie obsługuje plików o gęstości większej niż 16bit :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle, korzystanie z Pro Toolsa i całego studyjnego hardware'u jest wg mnie w takim teście kompletnie zbędne. Tutaj chodziło raczej o coś pomiędzy lansem a pokazaniem, że się jest profesjonalistą i ma się drogi sprzęt. Dobrze, że na tym Macu ze zdjęcia nie ma jeszcze firmowych metek z ceną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Rihannie i HD650 :D

 

Dalej czytać nie trzeba ;)

Wy tu "ha ha hi hi" a pop pokroju Rihanny i Lady Gagi serio jest fajnie zrealizowany i porządnie nagrany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności