Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Nowy Iriver - Pytanie... I Ciekawostka


Kamal

Rekomendowane odpowiedzi

1. Pierwsza rzecz jaka zrobilem to wgranie nowego Firmware 1.70. Potem równiez zdecydowalem ze bardziej dogodny jest dla mnie UMS wiec rowniez zmienilem na ten system (z malymi klopotami, ale pomogl format i reinstall firmware)... A teraz moje pytanie :)..

Majac obecnie wersje 1.70UMS i podlaczajac odtwarzacz w programie "IRiverFirmwareUpdater" - program pisze ze nie rozpoznaje tego urzadzenia czy tez cos w tym stylu. Dlaczego sie tak dzieje ?? Jesli wyjdzie nowszy soft to nie bede mogl uzyc "IRiveFirmware Updater" :(

 

2. Druga sprawa - troche dziwna jak dla mnie... Odtwarzacz dziala idealnie (choc to jeszcze sprawde bo mam go zaledwie 1 dzien), wyswietlacz super kolorki etc... jednak przez przypadek spojrzalem na wyswietlacz przy swietle żarowki (najlepiej pomaranczowe swiatlo, choc widac tez przy bialej jarzeniowce) i w momencie kiedy jest wylaczony lub wygaszony widze pod nim dwie takie plamy jakby od tluszczu czy czegos :). Kiedy wyswietlacz pracuje i jest kolorowy nie widac na nim absolutnie zadnych defektow. Czy ktos ma cos podobnego u siebie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Na IRiverFirmwareUpdater ums nie działa. Potrzebny jest Iriver Plus 2

 

hmm.. z ciekawosci podlaczylem przed chwila swojego t30, sciagnalem IRiverFirmwareUpdater z iriver.pl i wszystko jest dobrze. odtwarzacz zostal elegancko wykryty.

 

Majac obecnie wersje 1.70UMS i podlaczajac odtwarzacz w programie "IRiverFirmwareUpdater" - program pisze ze nie rozpoznaje tego urzadzenia czy tez cos w tym stylu. Dlaczego sie tak dzieje ?? Jesli wyjdzie nowszy soft to nie bede mogl uzyc "IRiveFirmware Updater" sad.gif

 

moze go po prostu nie wlaczyles (chodzi mi o odtwarzacz)..

a jak nadal bedzie sie tak dzialo, to idz do kolegi, sproboj na innym komputerze. jak zadziala, znaczy ze wina tkwi w twoim komputerze, jak nie - z odtwarzaczem cos nie tak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. z ciekawosci podlaczylem przed chwila swojego t30, sciagnalem IRiverFirmwareUpdater z iriver.pl i wszystko jest dobrze. odtwarzacz zostal elegancko wykryty.

 

bo masz pewnie t30 mtp a nie ums (pendrive). U mnie na kompie mój t10 ums też na iriver firware updater nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos patrzyl na wylaczony ekranik swojegoT10 ?? Ja nadal widze (aczkolwiek trzeba sie przypatrzyc) taka plame w gornej czesci wyswietlacza (podobna do powiedzmy plamy od benzyny :) ) Najlepiej widac to pod swialo lampy. Przy dziennym ta plamka jest w zasadzie bardzo slabo widoczna. Rzecz mnie ciekawi bo ogolnie wyswietlacz jest ciekawy w tym urzadzeniu, tzn. warstwa wyswietlacza jest ciemniejsza niz to normalnie jest w podobnych urzadzeniach. (mam mp3 samsunga na cd i tam ekranik jest duuzo jasniejszy, ale byc moze jest to spowodowane tym ze nie jest on w tym samsungu podswietlany..., rowniez w aparacie cyfrowym kodak - ekranik jest "inny", ale to chyba porownanie nie na miejscu :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha :) Zapomnialem dodać, że czysciłem ekranik (bo byl ciut lepki po zdjeciu naklejki ochronnej) za pomocą szmatki do okularow na ktorą prysnąlem troche Ambersil Glass Cleaner'a http://pcbird.com.pl/catalog/images/AmbersilGlass.jpg

 

Ale wątpie, żeby to on wywowal takie dziwne plamki. Czyscilem ponownie tym samym i nic dodatowego nie zauwazylem, pozatym tak jak mowilem nie pryskalem bezposrednio na ekranik.

 

Czy ktos mial podobne doświadczenia z tego typu ekranami ?? Dlaczego plamki są widoczne kiedy odtwarzacz jest wylaczony a kiedy świeci to nie idzie sie nic dopatrzyc ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno, bo staram sie rozgryźć istotę szklanego wyświetlacza :). Podczas oględzin przy świetle dziennym (przy oknie) to nie są juz "czarne" plamy, ale jedna bardziej jasna przy gorze wyswietlacza. Oto screen, ktory jednak nie oddaje tego tak jak ludzkie oko. Sorki za rozmiar zdjecia :)

100_0443.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto screen, ktory jednak nie oddaje tego tak jak ludzkie oko

 

a weź zrób takiego bez tego ślaczka i napisu "tu", bo nie widać plamy ;]

 

Nio w zasadzie to nie wiem czy da rady:), bo aparat tego nie wychwytuje. KHRoN po prostu obejrzyj swoj wyswietlacz w T10 pod światło z tym ze to nie sa do konca plamy bo nie widac ich w ogole kiedy wyswietlacz jest podswietlony. Czy te wyswietlacze tak maja ?? W niekolorowym IRIver (T30) wyswietlacz jest jasniejszy i tam nie moga takie artefakty wystepowac bo bylyby baardzo widoczne. Please niech ktos popatrzy na swoja T10'ke.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu obejrzyj swoj wyswietlacz w T10 pod światło z tym ze to nie sa do konca plamy bo nie widac ich w ogole kiedy wyswietlacz jest podswietlony.

 

ja już od dawna nie mam T10... a jak miałem, to nie pamiętam żadnych "plam"...

 

Ok, to może ktoś inny wyrazi opinie. To nie są plamy, ktore "rzucaja sie" w oczy jak tylko spojrzysz na wylączony ekranik T10. W ogole nie wiem jak to nazwać. Może najprościej powiedzieć, że wyłączony wyświetlacz nie jest jednorodny ale ma ciemniejsze miesjca (i nie mowie tutaj o ramce wyświetlacza :).

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są plamy, ktore "rzucaja sie" w oczy jak tylko spojrzysz na wylączony ekranik T10. W ogole nie wiem jak to nazwać. Może najprościej powiedzieć, że wyłączony wyświetlacz nie jest jednorodny ale ma ciemniejsze miesjca (i nie mowie tutaj o ramce wyświetlacza :).

 

ej, im dłużej o tym myślę, tym mocniej cisną mi się na usta dwa pytania: o czym ty właściwie mówisz i jak bardzo ci to przeszkadza ;)

 

jeżeli te plamy były (ale nieznaczne), to tym bardziej nie miałem powodu ich zauważyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są plamy, ktore "rzucaja sie" w oczy jak tylko spojrzysz na wylączony ekranik T10. W ogole nie wiem jak to nazwać. Może najprościej powiedzieć, że wyłączony wyświetlacz nie jest jednorodny ale ma ciemniejsze miesjca (i nie mowie tutaj o ramce wyświetlacza :).

 

ej, im dłużej o tym myślę, tym mocniej cisną mi się na usta dwa pytania: o czym ty właściwie mówisz i jak bardzo ci to przeszkadza ;)

 

jeżeli te plamy były (ale nieznaczne), to tym bardziej nie miałem powodu ich zauważyć...

 

Nic sie specjalnego nie dzieje :) Chodzi mi o to, że nigdy wczesniej sie z czyms takim nie spotkalem. W laptopach w ten sposób (tyle ze bardziej intensywny :) wygląda wylana matryca, tyle że wylana matryca nie świeci w takim "ciemniejszym" miejscu. Wiec stąd moje pytania. Player jest nowy (Nie REFURB.) wiec chcialem wiedzieć czy "ten typ tak ma" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A spytam sie profilaktycznie, ściągnąłeś folie z wyświetlacza :D bo to mi wygląda na bąbelki powietrza. Całkiem możliwe, że w czasię montażu w fabryce pod wyświetlacz dostał się brud.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na wyświetlaczu jest jakaś folia ??? Tzn. mialem na nim przyklejony obrazek przedstawiajacy podswietlone menu i to odkleilem. Na wyswietlaczu chyba nie ma juz zadnej foli (przezroczystej). To rzeczywiscie kojarzy się z bąbelkami powietrza, ale jesli są pod wyswietlaczem to nie jestem ich w stanie usunac :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, z ciekawości to sprawdziłem u siebie i... chyba masz racje. :) Jest coś takiego jak opisujesz u mnie na wyświetlaczu po prawej stronie. Ale przyznaję, że żeby to zobaczyć musiałem się nieźle natrudzić... :P i gdybyś o tym nie napisał to chyba nigdy w życiu bym tego nie dostrzegł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, z ciekawości to sprawdziłem u siebie i... chyba masz racje. :) Jest coś takiego jak opisujesz u mnie na wyświetlaczu po prawej stronie. Ale przyznaję, że żeby to zobaczyć musiałem się nieźle natrudzić... :P i gdybyś o tym nie napisał to chyba nigdy w życiu bym tego nie dostrzegł.

 

No wreszcie ktoś mi uwierzył i sam przetestował to u siebie :) Wielkie dzięki za respons. Chodzi mi tylko o poznanie natury wyświetlacza (że nie jest jednolity). Ktos jeszcze ma podobne dostrzeżenia ?? :)

 

Pozdro

 

Wiesz, z ciekawości to sprawdziłem u siebie i... chyba masz racje. :) Jest coś takiego jak opisujesz u mnie na wyświetlaczu po prawej stronie. Ale przyznaję, że żeby to zobaczyć musiałem się nieźle natrudzić... :P i gdybyś o tym nie napisał to chyba nigdy w życiu bym tego nie dostrzegł.

 

Blasius mam jeszcze jedna prosbe - daj playerka pod jasne biale swiatlo (jarzeniowka) i sprawdz efetk, wtedy widac to wyraźniej i plama jest "jasna"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez mam T10 i zadnych wad ekranu nie zauwazylem. Dokupilem ponadto folie ochronna z allegro i mam pewnosc ze ekranik zawsze bedzie w swietnej kondycji:) ktos tu jest chyba leciutko przewrazliwiony na punkcie nowego nabytku:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności