Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wódki, whiskey i inne mocne alkohole


Dszeffko

Rekomendowane odpowiedzi

14 hours ago, Arturos1967 said:

Nie będę pewnie szczególnie oryginaly, ale pewnie w kategorii economy to jak dla mnie Jack Daniels króluje. Najbardziej uniwersalny i dla większości naszych gości. Jameson, Jim Bean, itd. Też  Są ok, ale to znowu dyskusja o smakach czyli o upodobaniach więc zamilknę :)

JD 1,5 l za 135 w biedrze :D 

zamówiłem sobie fajne kieliszki i bushmilsa  

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, Palpatine said:

No własnie, mi też brakowało szklanek do delikatnych, owocowych Highlands whisky i zamówiłem sobie takie maleństwa ;) 

W domu tylko duże okrągłe. duże i ciężkie szklanki, które wg mnie bardziej nadają się do ciężkich, torfowych smaków.

025fdacbed37c19bmed.jpg

hehe ja te same :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wóde z musztarda zmieszaleś? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, hibi napisał:

dlaczego?

jedynie czysta i nie popijana jest "zdrowa" a tą tak idzie pić - delikatna jak dupcia niemowlęcia 

Bo nazwa po polsku to gorczyca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Jaro54 said:

Bo nazwa po polsku to gorczyca :)

:D nie znam ukraińskiego :) ale się uczę wiadomo...

gorczycy ona raczej nie ma 

 

to od miejscowości/dzielnicy/rzeki/jeziora pewnie ;) 

Słowiańska wódeczka najwyższych lotów za bezcen na granicy ;) 

Edytowane przez hibi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swieta raczylem sie Dalmore 15 i Ardbeg Corryvreckan. Niby dwa rozne swiaty a w obydwu wyczuwalne sa cytrusy.

 

Dalmore rewelka, rodzynki, pomarancze i troche pieprzu choc ogolnie delikatny. Piękny głęboki kolor, zasługa pewnie beczek po sherry bo wiek jeszcze na taki kolor nie pozwala (40 letnie są takie ciemne). Zdecydowanie preferuje go bez dodatku wody. Jedna z piękniejszych, jeśli nie najładniejsza butelka jaką widziałem.

 

dlmob.15yo.jpg

 

Ardbeg torfowe cytrusy z odrobinka słodyczy. Wyjątkowo gładki, w życiu bym nie powiedział ze ma więcej niż w miarę standardowe 46%, a ma aż 57,1%. Spodziewałem się większych fajerwerków po nim ale i tak jest klasa :) Torf jest oczywiście mocno wyczuwalny ale jednak trzymany w ryzach, Ardbeg 10 czy lagavulin 16 są znacznie bardziej torfowe. Tutaj spokojnie można dolać troszkę wody bo nie upośledza za bardzo smaku a obniżenie nieco procentów nie przeszkadza a wręcz jest lepiej bo łagodniej dla ust. Choć oczywiście da się go pić czystego, ja sam jednego drama wypiłem z wodą, drugiego już bez. Raczej na specjalne okazje bo nawet niewielka ilość idzie do głowy ;)

abgob.non7.jpg

Edytowane przez Spawn
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlamore wpisuję na listę oczekujących, bardzo zachęcający opis. Co do koloru to są tylko dwa rozwiazania: albo beczka po scherry albo karmel ?

Ja poszukuję promocji na Macallan 12 albo Hibiki Harmony. Ale okres mało sprzyjający na takie okazję.

Dlamore wpisuję na listę oczekujących, bardzo zachęcający opis. Co do koloru to są tylko dwa rozwiazania: albo beczka po scherry albo karmel ?

Ja poszukuję promocji na Macallan 12 albo Hibiki Harmony. Ale okres mało sprzyjający na takie okazję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiateczne zakupy i prezenty :) w zestawie brakuje skonsumowanych... Dalwhinnie "Winter's Gold" i Cardhu "gold reserve". Pare butelek w drodze.

 

@Spawn Dalmore o ile mnie pamiec nie myli to koloryzowany chill filtered "luxus". Fakt faktem butla sliczna ale cena delikatnie odstrasza. Osobiscie zastanawiam sie nad Ardbergiem 10, ale  LVMH tez sie w dyni poprzewracalo z wycena tegoz trunku. Co prawda 46% ladnie wyglada na etykiecie ale ... Ardbeg Corryvreckan -damn ... chyba jestem za "tani" na takie dobra ;) Tak czy siak zazdrosc :P i na zdrowie.  

 

whisky.jpg

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GigereE zacny zestawik. Gratulacje :)

 

A tak apropo czy jest cos chill filtered czy nie. Czytalem o tym kiedys jaka roznica i podobno jedynie kosmetyczna. Te nie filtrowane do 46% moga stac sie metne po schlodzeniu, dodaniu lodu albo wody a te filtrowane nie. Oczywiscie single malty podaje sie bez lodu w temperaturze pokojowej wiec ten proces nie jest potrzebny. Nie rozumiem tylko dlaczego pominiecie tego kroku jest dumnie umieszczane na etykietkach skoro podobno nie zmienia to smaku. Nie pamietam na ktorym ale chyba na ardbegu 10 jest nawet napis ze po dodaniu wody whisky zmetnieje i to normalne ;)

Edytowane przez Spawn
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minutes ago, Soundman1200 said:

Takie ceny no, ileż to dobrej,taniej wódki smakowej polskiej by kupił...kilka litrów...he,he.:P

polskiej wódki to już prawie nie ma - ruscy wykupili 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale dla was takie 0,7 whisky klasowej to na kilka tygodni/miesięcy starcza...mnie na jeden dzień i musiałbym piwami poprawić coby do rana jakoś dotrwać...he,he.:P

Tak więc jak się nie zarabia jak poseł , mamy co mamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Soundman1200 napisał:

No ale dla was takie 0,7 whisky klasowej to na kilka tygodni/miesięcy starcza...mnie na jeden dzień i musiałbym piwami poprawić coby do rana jakoś dotrwać...he,he.:P

Tak więc jak się nie zarabia jak poseł , mamy co mamy.

Ja wypije dwie, trzy małe szklaneczki dla smaku. Jak zbliżam się do połowy butelki to jej więcej nie pije tylko kupuje coś nowego ;)

Od piwa do głowa boli i brzuch rośnie.

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności