Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wódki, whiskey i inne mocne alkohole


Dszeffko

Rekomendowane odpowiedzi

@PalpatineRozumiem ze chodzi o lekki torf? ;) Talisker 10 albo caol ila 12 raczej ze wskazaniem na ten drugi bo talisker mocno pieprzny co tez moze odrzucic na poczatku. Bowmore 12 o ile dobrze pamietam to gdzies kiedys czytalem jest dobry na poczatek ale go nie znam wiec nie polecam a jedynie przekazuje zaslyszane info ;)

Edytowane przez Spawn
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i ja się podzielę ostatnimi doświadczeniami :)

Tradycyjnie, w wigilię, degustowaliśmy ze szwagrem coś nowego, warunek jeden - torf. Wybrałem coś całkowicie mi nieznanego - Bunnahabhain Moine Un-Chilfiltered.

No i póki co wchodzi do pierwszej trójki ulubionych - dołącza do Lagavulin 16 i Ardbeg Dark Cove.

Zapach średnio intensywny jak na dymną, a smak kapitalny - gładki, delikatny, lekko owocowy. Polecam szczerze, ale jeszcze 1/3 butelki zostało, więc jak tylko wyzdrowieję zrobię sobie rundę drugą, żeby potwierdzić wstępne wrażenia.

Edytowane przez KaszaWspraju
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Spawn napisał:

@PalpatineRozumiem ze chodzi o lekki torf? ;) Talisker 10 albo caol ila 12 raczej ze wskazaniem na ten drugi bo talisker mocno pieprzny co tez moze odrzucic na poczatku. Bowmore 12 o ile dobrze pamietam to gdzies kiedys czytalem jest dobry na poczatek ale go nie znam wiec nie polecam a jedynie przekazuje zaslyszane info ;)

Talisker 10 i Coil la 12 są w Green Label i z opisów oraz tych szczątkowych smaków wiem już czego się spodziewać. Talisker faktycznie to moc, więc spojrzę w kierunku Bowmore 12 lub Coil la 12. 

Plan na najbliższe miesiące to Hbiki Harmony, Glenmorangie 12 Nectar D'or i Bowmore 12

Edytowane przez Palpatine
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem się powstrzymać ;)

zapach: białe wino, wanilia, cytrusy

smak: pomarańcz, słodycz, lekka nuta ostrości, orzechy

finish: długi, olej, czekolada, białe wino

Bardzo delikatna, jedwabista, aż ciężko uwierzyć że ma 46%. Wspaniała. Jedyny jej minus to, że poprzez tą lekkośc i słodycz chce się pić jednego za drugim.

de863d30ef72163egen.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Palpatine said:

Ja gustuje w delikatnych whisky (Highland, Speyside). Dlatego też obawiałem się, że 46% może zdominować smak, ale absolutnie nie ma na to miejsca. W zasadzie alkoholu nie czuć absolutnie. Ostrości nadaje jedynie imbir.

z doświadczenia wiem że te mocniejsze alkohole mniej "zalatują" co jest normą w słabych 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Palpatine napisał:

Nice...Speyside. Jak wrażenia?

hmm... Musze najpierw wykonczyc Bowmore :rolleyes:  Staram sie trzymac max 2 otwarte butelki w tym samym czasie...  "boje sie utleniania" I podpijaczy :ph34r:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Można, irlandzka whiskey. Jest dużo dużo delikatniejsza od burbona. Polecam Tulamore Dew lub Bushmills Black Bush 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 23.07.2012 o 01:25, Dszeffko napisał:

Edit:// temat wydzielony z "piwa", zapraszam do dyskusji - wrq

 

 

 

Wódki? Hmm whiskey, koniaki, brandy itp owszem. Black Label jest moim podstawowym wyposażeniem barku.

 

 

Klasyczne ciąg dalszy. Właśnie wczoraj wykończyliśmy dostawę Klasycznego na całym osiedlu i przyszedł nam do głowy pomysł kupna czegoś innego. Trafiło na Kasztelana Niepasteryzowanego i powiem szczerze, że zostawia wiele do życzenia jak się go pije po Klasycznym

Ostry zawodnik jesteś  .A tamto piwo faktycznie wiele do życzenia   .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jako, że ceny potrafią się mocno różnić, to robiłem trochę riserczu ostatnio. Podzielę się tymi korzystniejszymi ofertami które zapamiętałem, ceny na poziomie sklep-domwhisky.pl lub niższe.  Wszystko to regularne ceny, nie promocje.

 

- tesco: W sumie nic ciekawego cenowo, poza rumem Havana Club Especial, którego nigdzie indziej nie widziałem, a kosztuje tam 65/0.7. Do drinków całkiem fajny jakość/cena,  ale moim zdaniem warto dopłacić do HC 7. Zapomniałbym, była jedna ciekawa cenowo rzecz: Wild Turkey Rare Breed po 140. 

 

-bi1: Glenfarclas 10 po 121,Laphroaig 10 po 139, Havana Club 7 po 85.

 

-auchan: Cudów nie ma, ale Ardbeg 10 po 187 i Highland Park 10 Viking Scars  po niecałe 140. No i Havana Club 3 po 49. 

 

Jak ktoś coś kupi niech wypije moje zdrowie, pozdrawiam. ;)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ta jest najlepsza Starka naj tylko trzeba kupę kasy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności