Skocz do zawartości

Wódki, whiskey i inne mocne alkohole


Dszeffko

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

10-letnia whiskey w kilka tygodni? Proszę bardzo: https://phys.org/news/2017-11-year-malt-whisky-weeks-chemistry.html

10-letnia whiskey w kilka tygodni? Proszę bardzo: https://phys.org/news/2017-11-year-malt-whisky-weeks-chemistry.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Soundman1200 napisał:

Może ktoś też tak ma jak ja, na kacu wspaniale mi się słucha muzyki,dziwne...powinno być chyba odwrotnie?!

Więcej słyszę i bardziej wczuwam się w przekaz muzyki...ciekawe.

 

Jasne, niektorzy po alkoholu widzą białe myszki a Tobie hd800s dobrze grają. Omamy są naturalne po spożyciu dużych ilości.

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Soundman1200 napisał:

Może ktoś też tak ma jak ja, na kacu wspaniale mi się słucha muzyki,dziwne...powinno być chyba odwrotnie?!

Więcej słyszę i bardziej wczuwam się w przekaz muzyki...ciekawe.

 

Stara prawda : ludzie cierpiący są bardziej wrażliwi na bodźce. Z cierpienia - przede wszystkim - a nie ze szczęścia zrodziły się największe dzieła sztuki naszego gatunku na tym padole łez, który to na trzeźwo jest czasami nie do wytrzymania ;) 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

+++ bo zabrakło mi @Spawn laików 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Spawn napisał:

Hehe, corryvreckan ma 57,1%, bez wody to chyba sie nie obejdzie LOL

Po co psuć smak :) Śliwowica ma 70 % i nie trzeba popijać :) potem tylko nóg się nie odczuwa ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę testował w święta :) 

 

Polecam sprawdzić carrefoura jak ktoś ma w pobliżu bo przynajmniej w Krakowie są przeceny na niektóre single malty tak po 25% co oznacza że jest taniej w stosunku do najtańszych sklepów internetowych o jakieś 50zł na butelce i odpada też dodatkowe 25zł za przesyłkę. Talisker kosztował mnie 149zł a najtaniej znalazłem 195+25zł ship. Był jeszcze Talisker Skye za 120zł ale już olałem bo i tak już grubo przesadziłem finansowo z tymi dwoma ;)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w Biedrze jest Brandy Stock litrowy po 59,99 ale super wersja jak Metaxa z winem mieszany, pyszniutki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Spawn napisał:

Żona wysłała mnie do hipermarketu po laskę wanilli i dacię wiarę że nie było? Na szczęście zastałem przeceny i nie wróciłem z pustymi rękami :rolleyes:

 

123.jpg

Jak ten Talisker? Widzę w sklepie u siebie i rozważam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Palpatine napisał:

Było coś Macallan`a?

Corryvreckan jak na tą moc to jest dość łagodny.

 

Mam butelke Macallan Amber, a dzisiaj tak sie zlozylo ze pilem Sienna w restauracji. Ja raczej gustuje w dymnych i torfowych ale Sienna spoko. Moim zdaniem jednak tak samo jak Amber czyli stanowczo zbyt drogie. Teraz patrze i sienna kosztuje 350zl.... Zbyt mloda i malo zlozona jak na taka cene.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Spawn napisał:

Mam butelke Macallan Amber

Szukam właśnie Maccallan Amber lub Macallan 12. Pisałeś kiedyś że kupowałeś ostatnio w świetnej cenie Ambera. Możesz zdradzić źródło bo ja najtaniej znalazłem za 217 zł. A najchętniej to zrobiłbym porównanie obu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Spawn napisał:

@Palpatine robilem zakupy w tesco to zagladnalem na półke (zawsze tak robie w hipermarketach jak jestem) a tutaj macallan -50% ;)

Dzięki za info. Miałem nadzieję, że masz jakieś stałe źródełko w dobrej cenie, a ja po prostu nie mogę znaleźć.

@Spawn z opisu Sienna to mój ideał smaku, jakbys ją porównał do Amber?

56 minut temu, Jaro54 napisał:

Jak będę w Zabrzu lub okolicach to będę miał w pamięci ;)

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też mój pierwszy raz. Cena mnie skusiła, ale muszę przyznać, że ta 10ka jest bardzo, bardzo ok.

Na pewno smaczniejsza niż Glennlivet 12 czy Glenfiddish 12 a półka podobna.

@Spawn a jak ten Talisker 10 yo? Mocno torfowa?

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności