Skocz do zawartości

Tablety AINOL Aurora2 i Elf2 w MP3Store


kurop

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

4.jpg

 

 

 

 

 

Do naszej oferty właśnie dołączyły nowe tablety od Ainola.

 

Modele ELF2 i AURORA2 są oparte owydajnye dwurdzeniowe procesory taktowane 1,5 GHz z 1GB RAM i wbudowaną pamięcią 8GB. Całość znajduje się w eleganckiej wysokiej jakości obudowie wyposażonej w kamerkę i port HDMI.

 

Właśnie bawię się ELFem 2 i muszę przyznać że oferuje on naprawdę dobrą wydajność. Z kolei matryca IPS w Aurorze jest naprawdę wybitna jeżeli chodzi o tablety z półki <1000zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co potrzebujesz? większość ludzi mieści się spokojnie w 8gb :) Android minus? bez rpzesady, nexus to czysty andek- to akurat zaleta.

 

Mylisz telefon z tabletem... 8GB odejmij do tego to ile zajmuje android (a nie minusem jest android -_- ) i co pomieścisz na tablecie? 2 filmy w mkv w dobrej jakości. Przy czym zapomnij przy tym o grach/aplikacjach/muzyce.

 

kurop, biorąc pod uwagę zabójczą gwarkę 12 miesięcy (w ogóle skąd taka polityka mp3store sprzeczna z prawem UE?) i słabszą specyfikację wolałbym i tak męczyć się za sprowadzeniem Nexusa w podobnej cenie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siekier wszystko dla ludzi... Ja nie potrzebuje filmów, tym bardziej mkv... rozumiem jakiś serialik, ale bez przesady- co będziesz umieszczał tam blu-ray ripki?(przerost formy nad treścią). Gry- no dobra, jak zamierzasz instalować masę- rozumiem. Ja osobiście wolę ściągnąć, przejść i wywalić :) (chodzi mi o poważniejsze tytuły- nie w stylu cut the rope itp). I chyba ty mylisz pojęcie Tablet ze stacją roboczą :)

 

Dla mnie tablet jest do neta:) jakiś serialik przed snem i tyle :) po co więcej :) patrząc że każdy z nas ma tutaj jakiegoś grajka, albo smartphona- to tym bardziej nie rozumiem kopiowania funkcji :)

 

Podstawowe zadania spełnia tak naprawdę. Patrząc na to że ludzie będą umieszczali tam i tak ripki zaraz z kin itp- mało kto użyje hd do tego nie mówiąc o mp3 większym niż 128 :) Tak czy siak - zwykły użytkownik jeszcze będzie miał wolne z 3-2gb.

 

ps. android dużo czysty nie zajmuje aż tak. Więcej zajmują już aplikacje producenta i nakładki.

Edytowane przez Azahiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się Elf podoba i do moich zastosowań jest ok i to z górka. Chodzi to przyjemnie bez zwolnień, bez problemu moge wrzucic swoja karte 32GB z mkv i przez HDMI odtworzyc na dużym tv bez podłączania kompa lub lapka. Net chodzi ok, poczta też, a wielkość 7 cali w sam raz do zabrania ze soba na wakacje. Wszystko zależy co kto potrzebuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde czemu teraz, gdyby były u was w takiej cenie 2 miesiące temu to.. mielibyście klienta. Ktoś napisał o 500 zł z allegro - ci którzy to oferują są tylko pośrednikami, paczka z Chin idzie na wasze nazwisko, więc do tego proszę doliczyć ok 115 zł cła i ponad 70 zł za pośrednictwo dla firmy kurierskiej, to nie jest tak różowo, do tego mamy wtedy sprzęt bez gwarancji (ew "pośrednika"). Aurora za 650 to dobry pomysł do czytania książek, oglądania filmów czy internetu .

Poza tym, aurora pozytywnie mnie zaskoczyła w kwestii dźwięku. Myślałem, że będzie to poziom chińskich grajków, ale jednak słucha się całkiem przyjemnie z CAL!, jednak walory dźwiękowe musiałby potwierdzić ktoś kompetentny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do neksusa - jak się tak zastanowić, to androida bez sd nie ma większego sensu z (jak dla mnie) dwóch powodów:

- karty SD dla androida to tak jak dyskietki z programami kiedyś dla komputera - można było mieć całe pudełko :) jednak fajnie było by mieć przykładowo kartę SD podpisaną "GTA3" i nie przejmować się że gra stale zajmuje 2GB tak dla przykładu...

- zawsze to możliwość wykorzystania super-******stej cechy androida, iż nie jest całkiem zamknięty i raz na jakiś czas można w ten sposób wrzucić PDF-a czy coś... albo mieć wręcz kartę SD podpisaną "moja czytelnia" i trzymać tam wszystkie ebooki

 

Podsumowując: karty kosztują grosze, więc można mieć takich 10 i kompletnie nie przejmować się pojemnością pamięci czy potrzebą kopiowania w taki czy inny sposób.

 

Ba... na moim starym palmie pracowałem właśnie w ten sposób - miałem 4 różne karty SD z różną zawartością, do tego prościej było mi coś wrzucić na kartę SD niż bawić się w podłączanie palma kablem.

 

Innymi słowy brak karty SD w neksusie powinien wywołać podobne natężenie hejterstwa i narzekania co kiedyś brak karty SD w iPadzie :)

 

To nie jest kwestia mieszczenia się, tylko kwestia ZNACZNEGO ograniczenia potencjalnej funkcjonalności kiedy inne - porównywalne - urządzenia funkcjonalność taką posiadają...

 

(tak mówiąc szczerze to właśnie z uwagi na karty SD - i jeśli to możliwe usb-host żeby pendrive'a czy klawiaturę móc podłączyć - chciałem zmienić iPada na fajnego androida... ale chyba mi to nie wyjdzie :< )

 

[dopisek] dobra, jestem zainteresowany :P ale czym się różni w praktyce aurora i elf? ma toto dostęp do sklepiku google?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O... to jestem coraz bardziej zainteresowany ;3

 

Właśnie, przypomniałem sobie o najlepszym możliwym (zaraz zostanę zjedzony :F ) zastosowaniu dla karty SD - czytnik wikipedii offline + pełen dump angielskiej wersji (na chwilę obecną nie mieści się na karcie 8GB)... i powiedzcie że noszenie trzech różnych kart SD nie ma sensu :D

 

... na iPadzie nie da się tego zrobić :< nie można nosić biblioteczki ebooków, nie można nosić całej wikipedii, nie da się trzymać gta "gdzieś na boku" :<

 

ale - tak ogólnie - całkiem dobrze czyta się strony internetowe i pdf-y, tylko że fakt montowania wyświetlaczy IPS w tańszych urządzeniach, odbiera jego największą zaletę (o ile te urządzenia są w ogóle szybsze od kalkulatora i da się na nich coź zrobić/zainstalować) :F

 

hmm... na elf2 gta3 działa (11 min 03 sec)

 

http://www.youtube.com/watch?v=j_s5swKtzH8&t=666s

Edytowane przez KHRoN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile mi wiadomo w przypadku aurory dostęp do sklepiku google jest bezproblemowy-śmiga pod tym względem jak charlie sheen na "białym złocie".

Dokładnie tak. Aurora ma dostęp do google play, elf od aurory różni się tym, że ta 2 ma ekran IPS. Mam aurore od jakiś 2 miesięcy więc gdyby ktoś miał jakieś pytania to postaram się odpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Aurora oprócz ips ma też większą rozdzielczość ekranu 1024x600 wobec 800x480 w przeglądarce różnica jest spora, w normalnym użytkowaniu gry, filmy itp już mniej no i w Aurorze jest ips czyli kąty patrzenia zbliżone do 180 stopni i lepsze kolorki i czerń. Reszta z grubsza to samo. O ile na Elfa2 mamy już trochę custom romów na stronce tabletrom.pl tak na aurorę jeszcze jest bieda.

 

Ogólnie urządzonka się banalnie moduje poprzez recovery. Można je wyraźnie przyspieszyć przez custom romy. Dla aurory1 jest nawet cyanogen mod.

 

 

W codziennym użytkowaniu mam teraz elfa2 i aurorę1 więc w razie pytań zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

procesor 1 rdzeniowy 1,0GHz vs 2 rdzeniowy 1,5GHz

 

różnica jest gigantyczna

dokładnie, aurora : procesor ARM Cortex-A8 1GHz, układ graficzny ARM Mali-400MP1 vs aurora 2: Amlogic 8726-M6 Cortex-A9 Dual Core 1.5GHz, dwurdzeniowy układ graficzny Mali-400

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

nie ma cyanogena ale jest feyiu mod który wywala zbędne appsy i przyspiesza system (w elf2). Dolphin browser śmiga pierwsza klasa. Co do gier to sprawdzałem angry birdsy i fruit ninja. Nie chce mi się jakoś grać na tablecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

póki co nie ma na żadne urządzenie na rynku oficjalnego 4.1 więc ciężko gdybać już teraz, podejrzewam że customy powychodzą nie wiem jak oficjale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności