Skocz do zawartości
Astell&Kern Billie Jean - PREORDER Więcej informacji... ×
Ultrasone w super cenach Więcej informacji... ×
piotrus-g

Gdzie zrobić wyciski ucha? - lista punktów.

Rekomendowane odpowiedzi

Robił ktoś wyciski w firmie Sonido - Szczecin?

nikt z forum, ale tak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgodnie z zapowiedzią można już u nas robić wyciski - 40zł za komplet

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy są jakieś różnice w jakości odcisku ucha? Zastanawiam się bo u mnie jedna firmą chcę 180zł a inna 20zł zastanawiam się co jest powodem takiej rozbieżności.

mobilnie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy są jakieś różnice w jakości odcisku ucha? Zastanawiam się bo u mnie jedna firmą chcę 180zł a inna 20zł zastanawiam się co jest powodem takiej rozbieżności.

mobilnie...

Zawsze dopytaj bo niektóre firmy wiedzą że chodzi o sam wycisk ucha a inne kasują Cię za jakieś wkładki czy coś tego typu, bo np. nie mają w cenniku pozycji wycisk ucha. 180zł to strasznie dużo kasy jak za wycisk. To taka cena mocno zachodnia.

Edytowane przez piotrus-g

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie rozmawiałem z panią. I kazał się zapytać jaki to rodzaj ma być tego wycisku. Pytała czy taki jak do aparatu sluchowego czyli głęboki, czy tylko wycisk zew mamałżowiny taki jak do wkładek?

mobilnie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ktoś wie, czy gdzieś w Polsce można zrobić nie wycisk, ale skan ucha 3D?

Pytanie po co?

Jeśli miałbyś jechać gdzieś w polskę żeby zrobić skan to taniej wychodzi wykonać wycisk i go wysłać w dowolne miejsce na świecie. Być może w poznaniu na UAMie mogą mieć coś takiego, ale nie to czysta spekulacja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

może chce wydrukować na drukarce 3D?

w sumie to próbował ktoś tak CIEMy robić?

Edytowane przez mykupyku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

może chce wydrukować na drukarce 3D?

w sumie to próbował ktoś tak CIEMy robić?

No to raczej oczywiste, ale jeśli kupujesz IEMy drukowane na drukarce to na pewno producent ma w labolatorium skaner, jedyna różnica jest taka że jeśli przesyłasz plik STL to naturalnie nie ma dodatkowych kosztów z tym związanych a firma dostaje Twój wyciski w ciągu kilku sekund. Problem moim zdaniem jest taki że szukanie w Polsce miejsca do zrobienia skanu będzie dużo bardziej pracochłonne i kosztowne niż zrobienie normalnego wycisku i wysłanie go do firmy która albo wyciski zeskanuje i wyśle @Dolas'owi skan albo przerobi od razu na gotowy wydruk.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadza się. Chcę zamówić w Ultimate Ears słuchawki customowe. Oni już nie pracują na wyciskach i nie robią z tego formy, tylko skanują ucho laserem w 3D, a obudowy drukują to na drukarce 3D. Cała obróbka też jest już tylko cyfrowa, a skan ucha 3D jest dużo bardziej precyzyjny niż wyciski i ich skanowanie. Robią teraz za darmo takie skany na swoim stoisku na targach Musikmesse, które właśnie są we Frankfurcie, ale z wiadomych względów nie chce mi się tam specjalnie po to lecieć.

Dla zainteresowanych:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up - skoro chcesz zrobić sobie słuchawki U KONKURENCJI to czemu pytasz o to w temacie CUSTOM ART? ;)
Czy ja się na forum BMW pytam jakie Audi sobie kupić?

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up - skoro chcesz zrobić sobie słuchawki U KONKURENCJI to czemu pytasz o to w temacie CUSTOM ART? ;)

lolz

Zgadza się. Chcę zamówić w Ultimate Ears słuchawki customowe. Oni już nie pracują na wyciskach i nie robią z tego formy, tylko skanują ucho laserem w 3D, a obudowy drukują to na drukarce 3D. Cała obróbka też jest już tylko cyfrowa, a skan ucha 3D jest dużo bardziej precyzyjny niż wyciski i ich skanowanie. Robią teraz za darmo takie skany na swoim stoisku na targach Musikmesse, które właśnie są we Frankfurcie, ale z wiadomych względów nie chce mi się tam specjalnie po to lecieć.

Lepiej zrób normalny wycisk i im wyślij, myślę że trochę przeceniasz możliwości technologii 3D. Nawet po skanie taki cyfrowy wycisk jest obrabiany przez człowieka więc dalej narażony jesteś na błedy ludzkie i możliwe niedopasowanie słuchawek. Różnica w efekcie finalnym między skanem wycisku a skanem ucha moim zdaniem będzie pomijalna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masz rację, jeżeli to komercyjne forum produktów Custom Art to moje pytanie było dalece niestosowne. Na swoją obronę dodam, że to jedyne forum jakie udało mi się znaleźć w necie na temat pomiarów przewodu słuchowego na potrzeby słuchawek typu custom. Mam nadzieję, że Koledzy z Custom Art znający poziom swoich produktów się nie obrażają się o takie ******ły:) Na swoją obronę dodam, że nowe słuchawki custom zamawiam co 5 - 6 miesięcy. Mam już Lime'y i 1964 Ears robione tradycyjną metodą wycisku i formy, a teraz zapragnąłem dla porównania zrobić wszystko w 3D żeby empirycznie przekonać się, czy jest różnica w precyzji formy i dopasowaniu do ucha, czy to tylko marketing. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, żeby jeszcze pod koniec tego roku zamówić H8P w CA. Tym bardziej, że gorąco kibicuję wszystkim polskim firmom z branży HiFi, w szczególności tym z segmentu High End i jeżeli tylko mogę przyczynić się do ich rozwoju to bardzo chętnie to robię :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masz rację, jeżeli to komercyjne forum produktów Custom Art to moje pytanie było dalece niestosowne. Na swoją obronę dodam, że to jedyne forum jakie udało mi się znaleźć w necie na temat pomiarów przewodu słuchowego na potrzeby słuchawek typu custom. Mam nadzieję, że Koledzy z Custom Art znający poziom swoich produktów się nie obrażają się o takie ******ły:) Na swoją obronę dodam, że nowe słuchawki custom zamawiam co 5 - 6 miesięcy. Mam już Lime'y i 1964 Ears robione tradycyjną metodą wycisku i formy, a teraz zapragnąłem dla porównania zrobić wszystko w 3D żeby empirycznie przekonać się, czy jest różnica w precyzji formy i dopasowaniu do ucha, czy to tylko marketing. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, żeby jeszcze pod koniec tego roku zamówić H8P w CA. Tym bardziej, że gorąco kibicuję wszystkim polskim firmom z branży HiFi, w szczególności tym z segmentu High End i jeżeli tylko mogę przyczynić się do ich rozwoju to bardzo chętnie to robię :)

Jakby nie patrzeć, poprzez poruszenie przez Ciebie tego tematu sam wzbogaciłem się o pewną wiedzę, bo nawet nie wiedziałem o produkcji drukowanych CIEMów :> Z czasem pewnie wszyscy się przerzucą na ten proces, jeżeli zostanie on dopracowany, a sama technologia stanie się szerzej dostępna. W każdym razie co do H8P, to ja bym się prędzej pokusił o EI.XX, ale to już Massdrop-Exclusive :D Biorąc jednak pod uwagę to, jak szybko się rozchodzą, to musi to być MEGA produkt. Ja niebawem zapewne zacznę ciułać na upragnione EI.3 :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masz rację, jeżeli to komercyjne forum produktów Custom Art to moje pytanie było dalece niestosowne. Na swoją obronę dodam, że to jedyne forum jakie udało mi się znaleźć w necie na temat pomiarów przewodu słuchowego na potrzeby słuchawek typu custom.

Ścieżka do tego tematu wygląda następująco:

Także owszem - to komercyjny dział The Custom Art.

A (co jest bardzo zabawne) na swoją obronę podajesz:

(...)dodam, że nowe słuchawki custom zamawiam co 5 - 6 miesięcy. Mam już Lime'y i 1964 Ears

czyli kupiłeś wszystko dookoła tylko nie Custom Art i pytasz w ich dziale o wyciski 3D do jeszcze innych customów :P

Także idąc moją analogią z forami samochodowymi byłoby to coś w stylu:

"Cześć Wam wszystkim, maniakom BMW. Sorry że tutaj pytam, ale na swoją obronę powiem, że regularnie zmieniam auta. Miałem już Opla, Volkswagena i Mercedesa. Podpowiecie mi jakie Audi kupić?" :D

Niemniej jednak, dziękuję za info o wyciskach 3D - ciekawe użycie technologii. :)

Powodzenia w poszukiwaniach!

PS. (Piotrek z CA na bank się nie obrazi, to równy gość :P )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

haha, spokojnie, na pewno sie nie obrażam ale nismo tez juz nie zaogniaj sytuacji :)

Pod koniec roku to juz nie bedzie w produkcji Harmony 8 pro, bo wypuszczamy 8.2 w lipcu.

Jakie modele masz tych LE i 1964?

a teraz zapragnąłem dla porównania zrobić wszystko w 3D żeby empirycznie przekonać się, czy jest różnica w precyzji formy i dopasowaniu do ucha, czy to tylko marketing.

Zarówno Jerry Harvey jak i John Molton argumentowali że 3D jest nieco przereklamowane pod kątem fitu. Jest troche w tym prawdy i jednocześnie nie. Bardzo często słyszę o osobach, które mają idealny fit tylko z druku, ale potrafią się do nas zgłaszać osoby które np próbowały 3d i takie iemy były dla nich niekomfortowe i zaskakująco u nas za pierwszym razem im wszystko pasuje.

Tak jak mówiłem, wszystko sie sprowadza do tego gdzie zostanie popełniony błąd, na 3D i tak musisz wkładkę cyfrowo zeszlifować i obciąć, a potem i tak polakierować po wydruku.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Absolutnie nie zaogniam. Rozbawiła mnie tylko kwestia "na moją obronę", dlatego w żartobliwym tonie odpowiedziałem :D

Dobra, koniec OT z mojej strony :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przeniosłem dyskusję do drugiego tematu żeby ten trzymać tylko o wyciskach. Kontynuacja tu: http://forum.mp3store.pl/topic/91509-dyskusja-ogolna-ogloszenia/page-57#entry1336644

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi