Skocz do zawartości
Astell&Kern Billie Jean - PREORDER Więcej informacji... ×
FiiO FH5 - przedsprzedaż Więcej informacji... ×
zodiac

Dyskusja ogólna + Ogłoszenia

Rekomendowane odpowiedzi

54 minuty temu, misiekkb napisał:

Dla Ciebie F3, wiem bo je zamówiłem.

Zamówiłeś je dla mnie? Skąd znasz mój rozmiar ucha? ;) hihi

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Model uniwersalny jest dostępny zawsze w akrylu, wystarczy wpisać w uwagach do zamówienia, że ma to być wersja universal.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przesłuchałem sobie music one i 330v2, mam harmony 8.2. Niestety, głupi błąd z mojej strony bo słuchałem na tipsach comply a te przy obecnie używanych symbio znacznie ścinają górę i brakuje lekkości, bas wzmacniają. Music one odebrałem jako takie referencyjne, bez dodatków, spokojne. 330v2 mi się nawet bardzo podobały ale brakowało mi w nich basu... Harmony skoro do mnie trafiły to wiadomo, spodobały się bardzo i w ich brzmieniu w zasadzie może dodałbym szerokości i średnica na wstępie wydaje się taka bardzo spokojna i łagodna, bez pazura ALE jak już się wsłucham to tak jakby słońce zza chmur wychodzi na front :) Niestety, nie każde ucho jest pod customy, przydałoby się opracować jakąś technikę pozwalającą na sprawdzenie czy dane uszy nie będą stwarzały problemów bo u mnie w zależności od dnia słuchawki układają się lepiej lub gorzej i bardzo się ruszają w uszach kiedy poruszam szczęką... Spasowanie jest takie dla mnie prawie super, w sumie to trzeba się nauczyć jak wkładać, jak powinny leżeć i określić złoty środek pomiędzy dopasowaniem i wynikającym z niego brzmieniem bo to u mnie jest wielka zmienna... Mam wielką ochoptę sobie posłuchać serii fibae i przy tym zobaczyć jak CA zbudowało obecną obudowę uniwersalną bo sam rozważałem harmony przerzucić w takową co zakończyło by moje męki z fitem ale nadal to tylko rozważanie :P Ponadto ciekaw jestem czy harmony doczekają się następcy i czy będzie opcja upgrade jak z 8/8pro czy będą to kompletnie nowe słuchawki... Ale od czegoś trzeba zacząć i nauczyć się współżycia z customami bo to zdecydowanie inne doświadczenie niż z uniwersalnymi słuchawkami, nie tylko pod kątem brzmienia ale przede wszystkim właśnie dopasowania ich do uszu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@music hunter mnie wyprzedził...

Jest mi niezmiernie miło zaprezentować efekt prawie rocznej pracy - Custom Art FIBAE Massdrop Exclusive IEM

https://www.massdrop.com/buy/customart-fibae

Słuchawki kontynuują sygnaturę brzmienia swojego poprzednika - Ei.xx. Zostały naturalnie wyposażone już w technologię Płaskiej Impedancji (FIBAE). Podobnie jak w XX - model posiada 6 głośników ale pogrupowannych w nieco inny sposób.

Największe zmiany w dźwięku

- cieplejszy bas, z bardziej naturalnym decay'em.

- więcej średnich tonów - nie dużo więcej względem Ei.xx ale wystarczająco żeby wokale wyszły nieco bardziej do przodu

- zdecydowanie polepszona prezencja wysokich tonów

- lepsza separacja, rozdzielczość, scena itd.

Pod katem sygnatury wiele się nie zmieniło słuchawki brzmią "tłusto", dosadnie i nie boją się kopnąć subbasem. Mainstreamowy dźwięk, bardzo łatwy do "przyswojenia" jeśli ktoś lubi bas. Na pewno fani głośników dynamicznych nie będą rozczarowani.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zajączek przyniósł mi na odsluchy śliczności od Custom Art na swieta - demo Fibae 2 oraz Fibae 3 :)

LRM_EXPORT_20180330_184200~01.jpg

• Like 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Spawn testuje uniwersale FIBAE na biflangach albo triflangach, gdyż są najbardziej podobne do customów, ale i tak słuchając ostatnio uniwersali F3 potwierdzam że nie jest to samo co customowa wersja, zaraz Piotruś napisze że przecież jest to samo, a dla mnie nie jest to samo. Customy mają mniej mniejsze nasycenie na basie, do tego jest owiele szybszy i tak samo pozostałe pasma, dwa największa różnica jest na wysokich tonach, na uniwersalach są jakby schowane, bez promienistości.
Jeszcze jak możesz to podłącz do Soniaka przez balans, aby pokazać na co muszą dostać mocy, wtedy zagrają energicznie z bardzo doświetloną górą jak w staxach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zbalansowany kabel mam mmcx a demówki sa 2pin wiec nie sprawdze.

Posluchalem wczoraj z godzinke jednych i drugich i po f3 spodziewalem sie znacznie jasniejszego grania. Brzmienie wysokiej proby, dosyc neutralne, bardzo kulturalne, a dla mnie chyba zbyt kulturalne. Skrzywiony juz jestem przez etymotici z ich pikami ;) Musze ich wiecej posluchac, pewnie po swietach bo obowiazki domowe nie pozwalaja narazie. Poki co to uwazam ze to bardzo ale to bardzo dobre sluchawki, bardzo dobrze wycenione ale nie jeza mi skory na rekach.

Ciekawostka za to sa fibae 2 ktorych brzmienie na poczatku uznalem za nie do przyjecia... Ciemne, przytlumione, przelom srednicy i wysokich znajduje sie gdzies u sasiada 2 pietra nizej. Z drugiej strony srednica i koncowka wysokich sa tak cudownie organiczne ze dziwo to o nich nie moge przestac myslec. Kompletnie nie moje granie ale ma w sobie cos magicznego.

Edytowane przez Spawn

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
40 minut temu, Spawn napisał:

Posluchalem wczoraj z godzinke jednych i drugich i po f3 spodziewalem sie znacznie jasniejszego grania. Brzmienie wysokiej proby, dosyc neutralne, bardzo kulturalne, a dla mnie chyba zbyt kulturalne. Skrzywiony juz jestem przez etymotici z ich pikami ;)

Taka jest właśnie wersja uniwersalna, to jest to co Ci napisałem wyżej. Podczas gdy customowa jest dużo bardziej jaśniejsza, ostrzejsza, nie jest "kulturalna" jak to nazwałeś, a ja bym to nazwał nudna, bez życia. Customowa bardziej przypomina er-4sr z rozciągniętymi wysokimi i niskim basem jak w er-4xr.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, misiekkb napisał:

Customowa bardziej przypomina er-4sr z rozciągniętymi wysokimi i niskim basem jak w er-4xr.

:o

Jak jeszcze mi powiesz, że bas ilościowo jak w xr, ale informacja jak er4s(z tego basu)  to idę wyharatać sobie nerkę. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kabel robi ogromną różnicę, przynajmniej jeżeli chodzi o moje Ei.XX. Hybryda od smoka wyciąga je na kompletnie nowy poziom i zmienia dość mocno pierwotną charakterystykę brzmienia. Góra wychodzi do przodu, średnica staje się mniej gęsta, a bas zyskuje fenomenalną fakturę. Fakt, brzmienie się przybliża, ale całościowo ogromny postęp. Zdjęcie koca sprawia, że całe granie nabiera energii i przybliża się dość mocno do Harmony 8.2. Oczywiście H8.2 to nadal równiejsze, lepiej grające słuchawki już na stocku, a ja słuchałem tylko uniwersali, ale po zmianie kabla nie ma już między nimi takiej przepaści :D

Pisząc telefon za wiele nie mogę przekazać, tym niemniej uważam Ei.XX za naprawdę udane i warte grzechu :)

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 3/31/2018 o 21:56, misiekkb napisał:

Taka jest właśnie wersja uniwersalna, to jest to co Ci napisałem wyżej. Podczas gdy customowa jest dużo bardziej jaśniejsza, ostrzejsza, nie jest "kulturalna" jak to nazwałeś, a ja bym to nazwał nudna, bez życia. Customowa bardziej przypomina er-4sr z rozciągniętymi wysokimi i niskim basem jak w er-4xr.

Pozostaje mi wierzyć na słowo bo uniwersalne Fibae 3 są ciemniejsze nawet od ex800st i mają niewiele mniej basu - właśnie porównuje łeb w łeb. Nie zeby exy były ciemne ale one już mają pogmeraną i złagodzoną górę. Uniwersalne Fibae 3 będą świetne dla kogoś kto uważa etymotici za ostre i rachityczne, dla mnie są za ciemne i za łagodne.

Edytowane przez Spawn

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi