zodiac

Dyskusja ogólna + Ogłoszenia

Recommended Posts

6 godzin temu, Degnir napisał:

Właśnie przymierzam się do zakupu ciemów, już wybierałem wygląd  FIBAE 2, ale widzę, że FIBAE 3 właśnie zostały zapowiedziane, można się czegoś więcej dowiedzieć?
Na stronie jeszcze nic nie ma, a ciekaw jestem ceny,  ich brzmienia w porównaniu do F1/F2 no i tego czy będę mógł je zamówić przez stronę, a jak tak to kiedy?

FIBAE 3 to będzie ta sama półka jakościowa co F2 tylko z inną sygnaturą - nastawiona głównie na wysokie tony - takie STAXowe brzmienie.

Cena w przed sprzedaży 1680zł / normalnie 2100

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A będzie możliwość zamówienia FIBAE3 w wersji uniwersalnej?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czyli jednak zostaje przy F2. Brałbym massdropowe, ale nie było tam możliwości wystawienia faktury - swoją drogą, jak mogę uzyskać fakturę do zamówienia ze strony, wystarczy poprosić w note podając nip firmy? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A ja mam pytanie: Czy planujecie w ciągu  pół roku,  bądź  roku kolejny produkt FIBAE?  Aktualnie  zbieram  na Ciemy i taki  lepszy F2 byłby  w sam raz.   I jak wygląda sprawa  płaskiej  impedancji,  bo rozumiem że  nadal  jest różnica  między  telefonem,  a takim pono?  (Już znalazłem info)

Edytowane przez music hunter

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Lada moment rozpoczyna się preorder na FIBAE 3, choć pewnie w przyszłym roku przyjdzie pora na FIBAE 4 :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A jest możliwość wypożyczenia wersji uniwersalnej?

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Miałem okazję posłuchać Fibae 1/2/3,  Pro330 v2 i Harmony 8.2.

I z tych wszystkich największe wrażenie zrobiły na mnie... Fibae 2 :D Naprawdę genialne CIEMy za tę cenę :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
11 minut temu, Vaiet napisał:

Miałem okazję posłuchać Fibae 1/2/3,  Pro330 v2 i Harmony 8.2.

I z tych wszystkich największe wrażenie zrobiły na mnie... Fibae 2 :D Naprawdę genialne CIEMy za tę cenę :)

Fibae2 są najbardziej "funowe". Pro330 v2 są od nich bardziej precyzyjne i mniej "funowe" a 8.2 mają głębszą scenę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
33 minuty temu, konrad_a napisał:

Fibae2 są najbardziej "funowe". Pro330 v2 są od nich bardziej precyzyjne i mniej "funowe" a 8.2 mają głębszą scenę.

W swojej opinii miałem na myśli to, jakie wrażenie robią przy pierwszym kontakcie. Fibae 1 zaskakują tym, ile można wycisnąć z pojedynczej armatury. Fibae 2 to naprawdę solidny zawodnik, któremu absolutnie niczego nie brakuje, żeby dla wielu być końcem poszukiwań. W końcu nie każdego stać na Harmonijki, które mimo wszystko są rewelacyjne i w pełni zasługują na miano flagowca.

Fibae 3 to kompletnie nie moja sygnatura, więc nie będę się do nich odnosił, bo nie jestem fanem referencyjnego, płaskiego strojenia.

W Pro330v2 nie pasowała mi średnica. Męskie wokale były dziwnie nosowe, bez energii jak głos w komorze bezechowej. Cała średnica była dziwnie zbita, mało dynamiczna i ewidentnie mi nie leżała. Z drugiej strony Inszy kiedyś pisał, że w Pro330v2 do metalu brakuje wykopu i masy na basie. Mnie tam niczego w dolnym paśmie nie brakowało i nazwałbym je wręcz bardzo fajnie zestrojonym - kompromis między masą a szybkością.

P.S. Podziwiam Cię za dźwiganie DX200 z Alo :D Z drugiej strony rozbudziłeś moją ciekawość, bo Dual Mono musi grać naprawdę świetnie, jeżeli podpina się go do tak zacnego źródła ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pie*****a audionervusa, kupiłem ostry, żeby spróbować dokanałowych i o jednak wygodne. Bum okazja na flare audio dobra kupuję i koniec.
Niedawno dowiedziałem się o Customach, potem znalazłem Fibae 2, które wydaja się idealne i weź tu tego nie kup. 
Mam nadzieję, że mój aparat się nie sprzeda,  wtedy przynajmniej brak gotówki mnie powstrzyma. :P

Proszę tylko o informację od @piotrus-g czy następne po 3, będą strojone w stylu bas:9 mid:8/7 high 7/8.  Wtedy wolę poczekać na F4, zamiast brać F2.
Tak wiem, pobożne życzenia.... Tym bardziej, że konstruktorzy pewnie sami nie wiedzą co wyjdzie.

A na serio to chcę tylko wiedzieć czy będzie zapowiedź w pierwszej połowie 2018?:rolleyes:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1 godzinę temu, Vaiet napisał:

Z drugiej strony Inszy kiedyś pisał, że w Pro330v2 do metalu brakuje wykopu i masy na basie. Mnie tam niczego w dolnym paśmie nie brakowało i nazwałbym je wręcz bardzo fajnie zestrojonym - kompromis między masą a szybkością.

Wtedy pisałem chyba jeszcze o v1 z filtrem w środku. Do dziś nie mogę odżałować tej średnicy i wysokich... No i wiadomo - kwestia źródła. Jak wymieniłem swoje grajki na lepsze, nagle się okazało, że z żadnym Pro330 się nie dogadywały. Teraz nie mam ani tych słuchawek, ani tych grajków :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
5 minut temu, Inszy napisał:

Wtedy pisałem chyba jeszcze o v1 z filtrem w środku. Do dziś nie mogę odżałować tej średnicy i wysokich... No i wiadomo - kwestia źródła. Jak wymieniłem swoje grajki na lepsze, nagle się okazało, że z żadnym Pro330 się nie dogadywały. Teraz nie mam ani tych słuchawek, ani tych grajków :D

A myślałem, że miałeś v2 :D No nic, nie ważne. Tak czy owak, na Opusie #1 średnica w v2 kompletnie mi nie podeszła. Nie zmienia to jednak faktu, że pozostałe składowe pasma były miodne.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Najpierw miałem v1, później zostały wymienione na v2, jak chyba wszystkie inne.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja mam dalej music one, od roku ponad. Podoba mi się ich brzmienie. Z tych co słuchali nowych fibae co polecacie jako rozwinięcie z zachowaniem charakteru music one? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Music One są pomiędzy F1 a F2, tak bardziej szala w stronę F1. Music One mają większe nasycenie na basie i słabsze jeśli chodzi o SQ i rozdzielczość wysokie niż F1, więć tu dużo zależy od muzyki jakiej się słucha. A F2 to granie "V".

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta