zodiac

Dyskusja ogólna + Ogłoszenia

1219 postów w tym temacie

W końcu po wielu miesiącach prac udało nam się odpalić nową stronę www.thecustomart.com

Koniecznie sprawdźcie wizualizator w sklepie ;)

PS: Jeśli pojawią się jakieś błędy prosiłbym o maila na info@thecustomart.com z góry dzięki.

5 osób lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Świetna sprawa z tym konfiguratorem :)

Ale zastanowiła mnie jedna rzecz: być może się mylę, ale czy kiedyś nie było informacji, że Pro330 źle zagrają w akrylu? Teraz widzę, że jest taka opcja do wyboru i nie wiem czy mi się wydaje czy coś się zmieniło ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Świetna sprawa z tym konfiguratorem :)

Ale zastanowiła mnie jedna rzecz: być może się mylę, ale czy kiedyś nie było informacji, że Pro330 źle zagrają w akrylu? Teraz widzę, że jest taka opcja do wyboru i nie wiem czy mi się wydaje czy coś się zmieniło ;)

Dzięki. Sprawa z akrylem jest rozwiązana tak że w przypadku M1, M2,Pro330 i 8.2 słuchawki są wypełniane w środku silikonem zatem dźwięk jest identyczny jak w pełnych silikonowych słuchawkach ale z wszystkimi zaletami słuchawek akrylowych (czytaj wytrzymałością i łatwością użytkowania).

2 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To już wiem jak będzie wyglądał mój następny remold :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To już wiem jak będzie wyglądał mój następny remold :)

^_^

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Świetnie rozpisane FAQ :win:

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Gratuluję nowej odsłony stronki! Bardzo czytelna, nieprzeładowana informacjami, przyjazny konfigurator - aż chce się wrócić do wyrobów CA ;) .

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pytanie laika: czy taki reshell w CA/LE wspomniany parę postów wyżej ma wpływ na dźwięk? I nie piszę tu o zmianach wynikających z lepszego seala.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pytanie laika: czy taki reshell w CA/LE wspomniany parę postów wyżej ma wpływ na dźwięk? I nie piszę tu o zmianach wynikających z lepszego seala.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Ma ale to też zależy od kanałów bo np triple ETÓW ucinały mi górę a custom tipsy pod moje uszy sprawiły że góry było więcej, ale to pytanie do Piotra skierować na pm @.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A innemu w Etach dodaje basu, więc zależy od kanału :F

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Custom Art, podobnie jak w zeszlym roku, będzie obecny na CanJam Signapore na stoisku naszego dystrybutora Music Sanctuary.

14324465_1098854770150013_86278654316579

Jeśli jakimś cudem ktoś z forumowiczów będzie w tym czasie w okolicy, serdecznie zapraszam i polecam bo w zeszłym roku targi były niesamowite!

3 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Napisano (edytowane)

Ruszyła przedsprzedaż naszych najnowszych modeli FIBAE 1 i FIBAE 2

Oba modele zostały wyposażone w zaprojektowane dla nas głośniki oraz układ płaskiej impedancji pozwalający zachować niezmienną syganturę brzmienia słuchawek niezależnie od podłączonego źródła dźwięku.

Model jednogłośnikowy został zaprojektowany jako następca Music One. Oferuje raczej płaski ale energiczny i pełny dźwięk. Większa ilość basu oraz poprawiony układ Horn polepszona separacja i szczegółowość z jednoczesnym wygładzeniem średnich tonów pozwala FIABE 1 odnaleźć się w większości gatunków muzycznych.

Model dwugłośnikowy dźwiękowo usytuowany został pomiędzy Music Two i Ei.3 z większą ilością basu, gładkimi wysokimi ale jednocześnie ze sporą ilością szczegółow. Przez niektórych uznany za dźwięk "CanJam Singapore 2017"!

Zapraszam do zakupów. Przedsprzedaż jest limitowana do 20szt każdego z modeli na cały świat. Do wyboru FIBAE1 w akylu -10% albo FIBAE2 w silikonie i akrylu -20%.

http://thecustomart.com/shop/

Edytowane przez piotrus-g
4 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cudny macie teraz kreator zamówienia, szczególnie w porównaniu do starego formularza =)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dnia 18.04.2017 o 19:43, crysis94 napisał:

Cudny macie teraz kreator zamówienia, szczególnie w porównaniu do starego formularza =)

Dzięki!!!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Miałem okazję przesłuchać obu FIBAE w wersji uniwersalnej/sampla. I tak FIBAE 1 jest to duży progres w stosunku do Music One, gdyż są bardziej szczegółowsze, rozdzielcze, zwłaszcza na średnicy i wysokich tonach. Jedne z najlepszych wysokich jakie słuchałem w iemach i nie tylko w swoich widełkach cenowych. Sygnatura ich jest płaska ale w tendencji jaką kiedyś Piotrek zaprezentował w serii Music, czyli aby czerpać przyjemność że słuchania muzyki, a nie wchodzić w analizę.
Jeśli chodzi o FIBAE 2 tak jak Piotrek napisał mają więcej basu, ma on lepszą rozdzielczość i tekstury niż FIBAE 1, ale jak dla mnie słabszy impakt i kick. Tony średnie i wysokie też są dobre, to samo co w FIBAE 1. Lekko się zmieniła sygnaturka już nie jest płaska, lecz z małym zaakcentowaniem na basie i taka sygnaturka brzmienia bardziej do mnie przemawia niż ta z Music Two czy moich nie ulubionych Ei.3, gdzie tam bas był dla mnie zabardzo uwypuklony w stosunku do pozostałych pasm. Jak dla mnie to świetne słuchawki polecane zwłaszcza do muzyki mainstremowej czy jako all-rounder.

Obie słuchawki mają jak zwykle przystało na produkty CustomArt bardzo dobre wokale, oczywiście nie tak dobre jak w Harmony 8.2, które jak dla mnie są najlepsze jakie słuchałem wogóle w słuchawkach i tylko lepsze mają Staxy 009 czy YH100 po modach. FIBAE też mają gorsze wokale niż Pro330, ale to jest zupełnie inny segment i dla innych ludzi kierowane, takich jak ja, dlatego czekam na v3 tego modelu, z lepszą rozdzielczością, szczegółowością i bardziej clarity niż smooth jak wersja v1 w stosunku do v2.

2 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Piszcie, jak tylko ktoś coś będzie wiedzieć na temat FIBAE 3, bardzo jestem ciekaw.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z racji tego że jest mało opisów FIBAE'i to rozwinę swój wpis, aby było więcej informacji i o tych jak grają.

FIBAE 1
Ich sygnatura brzmieniowa jest równa tonalnie. Bas nie zachodzi na średnicę, nie jest też go dużo, ani też nie jest go mało, fakt że są to pojęcia względnie dużo i mało, gdyż dla każdego będą to inne wagi. Jeśli chodzi o szybkość i punktowość jego to jest tutaj dobrze zbalansowane, gdyż nie jest nadmiernie szybki i punktowy, ani też nie jest wolny czy pokazujące jedną wielką bryłę basu, tak w sam raz dla osób, które lubują się zbytnie nie przesadzonym basem w żadną stronę, zwłaszcza przy instrumentach żywych i małych składach. Fakturowość i rozdzielczość jest w miarę dobra jak na konstrukcję jednoprzetwornikową, do Etów ER-4s, ER-4sr, ER-4xr to jednak jej sporo brakuje. Średnica i wokale, jak zwykle firmowe brzmienia CustomArt, czyli coś za co uwielbiam słuchawki Piotra, że konstruuje CIEMy, gdzie jest ona rozdzielcza, szczegółowa, a jednocześnie jedna z najlepiej prezentująca żeńskie wokale, zwłaszcza te azjatyckie. Czyli opisująć ją jest ona trochę słodka, z dużą ilością detali, bardzo dobrą fakturowością, każdy głos czy dźwięk jest podawany oddzielnie, czyli w zespole Kalafina, trzy głosy kobiecie, nie zlewają się w jedną bryłę, ale każdy jest podawany oddzielnie, gdyż jest między nimi powietrze i każda z nich ma trochę inną fakturowość. Czy tak samo na mały składzie skrzypcowym, bez problemu jesteśmy wyłapać że grają oddzielnie 4-5 skrzypiec, że jednak one się różnią brzmieniowo. No w słuchawkach CA zawsze wokal jest wykańczany w sposób prawidłowy, kiedy wokalistka zaciąga bardzo wysoko, nie przeradza się to jak w większości słuchawek z tej półki cenowej w brzmienie jakby głos kartonowy czy nagle urwanie głosu, tylko seria Ei miała z tym problem, ale zarówno Pro, Harmony czy Music żadnego problemu. W stosunku do innych modeli jak Pro czy Harmony średnica jest trochę wygładzona, czyli osoby, które nie lubią peaków, zwłaszcza na wyższej średnicy nie będą tutaj grymasiły. Jeśli chodzi o tony wysokie to są one jedne z najlepszych nie tylko swojej cenie, ale także znacznie wyższej, gdyż są wysoko rozciągnięte, słychać każde uderzenie o talerz czy dzwoneczek, każdy mniej więcej niuans będzie słychać, gdzieś tak do 15 kHz, ale w żadnym przypadku nie będą to tony ostre czy kłujące.
Sprawdzą się bardzo dobrze te słuchawki w takiej muzyce jak akustyczna, żeńskie wokale, poezja śpiewana, bluesa oraz w klasyce, ale tutaj musi być mały skład oraz operujący głównie na instrumentach, gdzie środek ciężkości jest na średnicy jak pianino czy skrzypce, dlatego gdyż przy Symfonice się gubią i za słaba rozdzielczość oraz brak wypełnienia w dolnych rejestrach, a pojedyncze pianino np w "Claire de Lune" będzie pokazane tak jak powinno, natomiast "Walc" że "Śpiącej Królewny" Czajkowskiego, to już dla mnie nie zabardzo zabrzmiał, dlatego, gdyż każdy, który zna ten utwór wie że tam jest "walka" między niskimi partiami a wysokimi, to tutaj dla mnie niskie partie miały za małe nasycenie dla mnie, także na FIBAE 2 też mi się prezentacja tego utworu nie podobała, że względu na to że mają wolniejszego kicka i puncha niż FIBAE 1 przez co nie było dla mnie dynamiki, tutaj najlepiej pokazują się Pro330v2. Jeśli chodzi o inne gatunki jak rock, elektronika, pop to dla mnie 1 mają zasłabe wypełnienie na basie i bardziej bym polecił model FIBAE 2, on się sprawi znakomicie, a także jak dla mnie jest świetnym all-rounderem.

FIBAE 2
Jak wspomniałem w poprzednim akapicie jest to świetny all-rounder do każdej prawie muzyki. Nadadzą się bardzo dobrze do rocka, popu, elektroniki, metalu, jazzu, bluesa i trochę klasycznej. Gdyż bas jest bardziej wypełniony, ma lepsze zejście oraz lepszą fakturowość niż FIBAE 1, ale trochę jest też wolniejszy oraz słaby kick i punch, ale bez problemu uderzenia stopy zrobią na nas wrażenie, oczywiście nie dla tych co lubią poczuć jak im łeb odlatuje przy uderzeniu. Także słychać to przedewszystkim na utworach symfonicznych że jest kontrola i rozdzielczość basu znacznie lepsze niż w jednoprzetwornikowym modelu z serii, ale nie jest tak clarity jak w Etach Er-4sr, ER-4s, czy ER-4xr, gdyż FIBAE 2 mają bardziej zaokrąglony charakter, z mniejszą ilością powietrza, także w tych Etach jest lepsza fakturowość basu. Średnica jest taka sam jak w modelu FIBAE 1, tylko w 2 wydaje się trochę jakby cofnięta w stosunku do basu czy wysokich. Jeśli natomiast chodzi o wysokie to jeszcze bardziej są wciągnięte w górę, ukazane detale, ale podobnie jak w "1" wogóle nie kłują czy są ostre. 
Jeśli chodzi o słuchawki w tej okolicy to Final Audio F7200 mają bardziej ciemniejsze granie, bardziej wygładzone oraz słabszą średnicę, a przedewszystkim wysokie. CA Pro330v2 są równiejsze od FIBAE 2, rozdzielczość, są szybsze na basie, lepszą mają fakturowość na basie i średnicy, czyli będą dla osób, które bardziej cenią sobie równość, detal nad muzykalnością. Jeśli chodzi o Etymotic ER-4s, czy ER-4sr owiele są bardziej rozdzielcze, szczegółowsze, mają lepszą fakturę, są szybsze, za to mają gorsze wysokie tony, nie tylko 4s, ale także 4sr, oraz są dużo bardziej chude na basie. Natomiast Etymotic Er-4xr basu mają tyle samo co FIBAE 2, ale jest on dużo szybszy, oraz jest bardziej punktowo, natomiast średnica i wysokie też dużo gorsze niż w FIBAE 2.

FIBAE zarówno 1 jak i 2 są słuchawkami bardzo muzykalnymi i to jest ich piorytet, dopiero później jest ukazanie detali, co się udało pogodzić. I każdy znajdzie coś dla siebie, osoby, które słuchają muzyki mainstreamowej wybiorą FIBAE 2, natomiast FIBAE 1 będą najlepsze dla tych, co słuchają małych składów zwłaszcza na instrumentach żywych, czy wszelkich rodzajów muzyki opartej na głosie ludzkim, czy chociażby samego pianina czy fortepianu i dla nich to będzie złapany króliczek.

4 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta