Skocz do zawartości
FiiO FH5 - przedsprzedaż Więcej informacji... ×
zodiac

Dyskusja ogólna + Ogłoszenia

Rekomendowane odpowiedzi

Co do Customów 2 w konfiguracji jedno przetwornikowej to one mają dużo więcej basu nie ER4, gdyż taka stopa na ER4 brzmi jak uderzanie w powietrze, a na customach już zabrzmiało to jak stopa oraz bardzo przyjemnie się słuchało na nich wokali. Więcej funu miałem właśnie na customach mimo że nie są to słuchawki do słuchania niż na ER4.

Piotrek a czy do T-PEOS'ów raczej się nie da zrobić remoldu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

T-Peos można by reshelować tylko do akrylu, czego na razie nie robię.

Z jednej strony niestety - Dwójki nie będą do słuchania muzyki z drugiej strony jeśli ktoś lubi i ceni sobie hiper-analityczność to czemu nie. Obecnie te słuchawki grają zdecydowanie jaśniej niż te na meetcie plus mają nieporównywalnie większą, bardziej namacalną a jednocześnie oderwaną scenę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź, co do T-Peos to się zgłoszę za jakieś póltora miesiąca na tipsy do nich.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wygląda na to że 4-driverowy model na razie idzie w odstawkę.

Po raz kolejny sprawdza się powiedzenie, że więcej nie znaczy lepiej. Na 3 driverach w konfiguracji 3 drożnej osiągnęłem lepszy efekt, chociaż brzmienie ma inny charakter to jestem pewien że spodoba się zdecydowanie większej ilości osób.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Można prosić o więcej szczegółów jak to gra? I czy zastąpią "wyższe" customy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Został ten sam driver basowy, więc w kategorii basu jest w dużej mierze bez zmian - szybko, punktowo ale jak trzeba to potrafi dokopać. Wszedł nowy tweeter cięty dość wysoko więc jest jaśniej, ostrzej i dalej rozciągnięte pasmo. Coś a'la Audeo 232, ale też znowu nie aż tak bardzo...

Zmniejszyła się też impedancja słuchawek, więc teraz wszystko jest w stanie je napędzić.

Czuję że potrzebny jest jeszcze mały szlif na średnicy, ale poza tym jest naprawdę fajnie.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

normalnie czuje sie jak w restauracji, gdzie przed podaniem posiłku dociera do mnie tylko zapach, a ślinianki wpadają w szał :)

Nie mogę się doczekać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4... to myślę że tak z pół roku... bezpiecznie zakładając. Sporo czasu sie zejdzie na dopracownie brzmienia - chodzi mi głównie o pomiary, które będą robione poza Polską.

Uniwersalne nie zeszły na dalszy plan, po prostu ruszenie tego tematu wymaga sporego kapitału, a uzbierać takowy nie jest łatwo :) Customy wymagają dużo mniejszego wkładu jednorazowego, pomimo że ich projektowanie jest sporo kosztowniejsze.

To daj znać jak tylko prace nad 4 lub 3 przetwornikową konstrukcją zostaną zakończone. ^_^

Został ten sam driver basowy, więc w kategorii basu jest w dużej mierze bez zmian - szybko, punktowo ale jak trzeba to potrafi dokopać. Wszedł nowy tweeter cięty dość wysoko więc jest jaśniej, ostrzej i dalej rozciągnięte pasmo. Coś a'la Audeo 232, ale też znowu nie aż tak bardzo...

Zmniejszyła się też impedancja słuchawek, więc teraz wszystko jest w stanie je napędzić.

Czuję że potrzebny jest jeszcze mały szlif na średnicy, ale poza tym jest naprawdę fajnie.

No moim celem jest Bass jak w se530 i średnica podobna ale trochę w strone ACS T1 za to góra jak lekko złagodzone ACS T1.

Z tego co piszesz na razie podoba mi sie w którą strone idzie ten projekt. Jeśli mniej więcej dotrzymasz terminów podanych wyżej to chętnie sie szarpnę na takie maleństwa :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mógłbym użyć tego samego drivera co w shure se530, ale niestety jest on "otwarty" a więc nie jest możliwe użycie go w silikonie.

Mnie się bardzo spodobała góra w ACS T1, tak naprawdę jest ją stosunkowo łatwo skopiować i coś a'la T1 jest obecnie przyjęte za target. Chociaż z drugiej strony posiłkuję się UM Merlin, które wysokie tony mają prze-genialne i zacząłem to właśnie doceniać...

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To fajnie że się posiłkujesz UM Merlinami jeśli chodzi o górę, spodobała mi się na nich właśnie góra, dużo lepsza niż Audeo 232, które owszem mają bardzo szeroko rozciągniętą górę, ale brak jej życia i neutralności dla mnie, a dla kogoś kto lubi mieć podane wygładzone wysokie to jest jak najbardziej odpowiednia.

Sam czekam co wyjdzie z tego modelu 3 przetwornikowego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mógłbym użyć tego samego drivera co w shure se530, ale niestety jest on "otwarty" a więc nie jest możliwe użycie go w silikonie.

Mnie się bardzo spodobała góra w ACS T1, tak naprawdę jest ją stosunkowo łatwo skopiować i coś a'la T1 jest obecnie przyjęte za target. Chociaż z drugiej strony posiłkuję się UM Merlin, które wysokie tony mają prze-genialne i zacząłem to właśnie doceniać...

No to tylko tak dalej Piotrus-g bo wychodzi z tego, że majstrujesz coś specjalnie dla moich uszu :P

Utwierdza mnie to w moim przekonaniu, że definitywnie warto jest czekać na owoce twoich prac. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Chociaż z drugiej strony posiłkuję się UM Merlin, które wysokie tony mają prze-genialne i zacząłem to właśnie doceniać...

zrób merliny, to sprzedam aparat...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

OK. Panowie i Panie! Mam już wyniki pomiarów moich słuchawek. Wygląda to naprawdę obiecująco!

Jak znajdę chwilę to zamieszczę wykresy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
OK. Panowie i Panie! Mam już wyniki pomiarów moich słuchawek. Wygląda to naprawdę obiecująco!

ale wykresy nie grają, daj posłuchać...

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ale wykresy nie grają, daj posłuchać...

Wbrew pozorom wykresy są w stanie powiedzieć nieco więcej niż słuch, pytanie tylko co chcesz wiedzieć o słuchawkach...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja chcę popatrzeć!

i ja tez bym z chencia zobaczyl. Gdyz wykres tak jak powiedziales Piotrek mowia duzo o sluchawkach, a przedewszystkim czy moga nam sie spobobac czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na razie zamieszczam pomiar uniwersalnych słuchawek:

gallery_15277_451_31743.png

Wyjaśnienie: Wykres granatowy (L Org) to dokładnie to samo co wiele osób miało okazję słuchać na Warszawskim meetcie.

Wykres pomarańczowy (L Changed) to słuchawki po małej zmianie dokonanej przez robiącego pomiary, jak to będzie grało zobaczymy jak dostanę słuchawki z powrotem z Holandii

SPL: 104dB @ 1kHz 0.1V

Imp: 41 Ohm @ 1kHz

Custom Dual-Driver 1way:

gallery_15277_451_9646.png

Wyjaśnienie: Ponieważ nie da się idealnie ustawić customowej słuchawki przy pomiarach (tak by była idealna izolacja) należy przyjąć że wszytsko po 200Hz jest "ruler flat", a nie jak pokazuje wykres, że następuje spadek.

SPL: 110 dB @ 1kHz 0.1V

Imp: 20 Ohm @ 1kHz

Edytowane przez piotrus-g

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tam czekam na wyższy model.

I dobrze widzę lekko cofniętą średnicę i spory spadek już przed 10kHz? Nie będzie za mało tej góry?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W customach góry jest bardzo dużo. W universalnych zdecydowanie mniej, ale na pewno nie jest jej za mało, IMHO jest tak żeby była opanowana i spokojna.

Pamiętaj że jest to wykres, nie przetworzony - nie ma na nim Diffuse Field ani żadnego innego przetwarzania kompensującego charakterystykę ucha.

Edytowane przez piotrus-g

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli tak jak to słyszy sprzęt pomiarowy a nie ludzkie ucho ? :huh:

W takim razie rozumiem że usłyszy sie jednak tę średnicę i wysokie. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Czyli tak jak to słyszy sprzęt pomiarowy a nie ludzkie ucho ? :huh:

W takim razie rozumiem że usłyszy sie jednak tę średnicę i wysokie. :lol:

Tak bardzo dobrze uslyszysz srednice i wysokie, gdyz Customy maja bardzo duzo gory i to bardzo przyjemnej gory. To teraz widze dlaczego tak mi sie spodobaly Customy 1way, sluchajac ich na meetcie.

No i tez czekam na wyzszy model, gdyz jestem bardzo ciekawy jak to bedzie gralo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dostałem wczoraj słuchawki z powrotem. Inżynierowie z Sonion (firmy produkującej przetworniki BA gdzie odbywały się pomiary) bardzo pozytywnie wyrazili się o obu konstrukcjach.

W tym momencie customy 1way Dual-Driver są już w ostatniej fazie dostrajania tzw. "final touches" i za niedługo będzie oficjalna premiera :)

Uniwersalne słuchawki spróbuję "przekopiować" do customowej obudowy akrylowej i być może tak będą produkowane ostatecznie (przynajmniej na razie)

Dzięki wsparciu Soniona być może szybko uda mi się zaprezentować także jedno-driverowy model w silikonie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak stoją pracę z customami 3 przetwornikowymi? Za pół roku czy więcej będzie dostępny model, tak pobieżnie, wiem że to zależy od wielu czynników i ciężku tu coś przewidzieć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi