zodiac

Dyskusja ogólna + Ogłoszenia

1221 postów w tym temacie

Kurde, teraz żałuję, że pozbyłem się wszystkich iem'ów. :/ Aż korci, żeby znów jakieś znów kupić, skoro wreszcie znalazło się rozwiązanie dla moich nierównych kanałów i to w przystępnej cenie. Gratuluje pomysłu! Myślę, że niezłą furorę zrobisz z tymi tipsami :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki zodiac! ...ale tipsy to dopiero początek ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Własne customy, to by było coś ;)

Piotrus-g 10Way :D

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Może z powrotem sobie kupię jakieś doki :rolleyes: ? ...eee, ale to za jakiś czas, mam parę ważniejszych rzeczy :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pare update'ów:

Zapraszam na stronę startową - www.thecustomart.com (galeria jest jeszcze niegotowa)

Oraz do odwiedzenie Facebooka - http://www.facebook.com/thecustomart

Edytowane przez piotrus-g

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zapraszam na stronę startową - www.thecustomart.com (galeria jest jeszcze niegotowa)

ledwo co odpalona, a już taka brzydka : c

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Piotrus-g z czystej ciekawości- hipotetycznie to tylko do doków? bo jestem ciekaw czy dałoby się coś takiego zrobić np. mx980? czysto hipotetycznie. Fakt pchełki sa duże- jestem jedynie ciekaw jaki ta technologia ma swój kres. Bo i tak chętnie skorzystam z Twoich usług, pewnie pod jakieś doki :) w sensie pewnie uniwersalny rozmiar to t400.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

hipotetycznie jest taka możliwość

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

MOGĘ PROSIĆ O WIĘCEJ OPINII UŻYTKOWNIKÓW, czy jest problem z wpychaniem tego do ucha? WIadomo, silikon, za śliskie to nie jest, a nie chciałbym musieć wkladać najpierw tipsa do ucha, a potem doczepiać słuchawki ^_^

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

MOGĘ PROSIĆ O WIĘCEJ OPINII UŻYTKOWNIKÓW

Użytkowników jest 5... 4 wyraziło opinie. Nie marudź. :P

A jakość wsadzania to w 99% wyciski, jak spartaczą wyciski to Piotrek z g**na bata nie ukręci więc i tipsy będą trudne do wetknięcia.

Jak będziesz robił wyciski to jak najdłuższe. I nie daj sobie wcisnąć jak ja takich przed drugi zakręt.

Edytowane przez 4ndr3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak będziesz robił wyciski to jak najdłuższe. I nie daj sobie wcisnąć jak ja takich przed drugi zakręt.

Poważnie piszesz z tą długością wycisku? W sensie im dłuższy, tym lepszy?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Poważnie piszesz z tą długością wycisku? W sensie im dłuższy, tym lepszy?

Pewnie. Długi wycisk Piotrek zawsze może skrócić. Krótkiego nie wyciągnie. A jak będzie za krótki to dostajemy:

- problemy z zakładaniem (nie ma co wkręcać)

- gorszy seal

- gorsza izolacja

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzieki! Tam, gdzie robiłem wycisk mają aż 4 rodzaje głębokości odlewu do wyboru

Edytowane przez daroq

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No... powiedzmy. Krótki wycisk wyciągnę, ale na 90% nie gwarantuje to dobrego końcowego wyniku... Więc tak - lepiej robić długi :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W związku z problemami od dziś Custom Ear Tips dedykowane do słuchawek Westone i Shure SE xx5 będą wykonywane tylko i wyłącznie w przezroczystym akrylu. Od 3. Września cena Tipsów do Westone lub Shure wynosić będzie 199 PLN (€50). Cena Tipsów silikonowych pozostaje bez zmian - 179 PLN (€45).

gallery_15277_451_250400.jpggallery_15277_451_582276.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Piotrek, a co to za różnica - kolor - co do twardości czy czegokolwiek? no i te na lewym zdjęciu mają dziwny kształt : o

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Akryl jest twardy jak normalne customy. Silikon jest miękki. Silikon dostępny jest w kilku kolorach, akryl na razie tylko przezroczysty.

Ponieważ akryl jest twardy jest to jakiś tam trade-off w komforcie, minimalny ale zawsze.

Moim zdaniem w przypadku tipsów, akryl daje lepszą izolację.

Lewe i prawe zdjęcie przedstawia te same tipsy...

Edytowane przez piotrus-g

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

a, kurcze, bo robisz z akrylu, a nie z silikonu teraz... To duzo zmienia : p Czyli latwiej to sie wklada do uszu?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

a, kurcze, bo robisz z akrylu, a nie z silikonu teraz... To duzo zmienia : p Czyli latwiej to sie wklada do uszu?

Akryl tylko dla Westone i nowej wersji shure'a. Dla T130,140 T400 i T500 silikon pozostaje bez zmian. Oczywiście dla zainteresowanych pewnie i na te tulejki będę w stanie zrobić akryl.

Moim zdaniem łatwiej się wkłada do ucha

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

530804_322322611221900_856291526_n.jpg

Dostępne kolory silikonów do tipsów:

Od lewej od góry - przezroczysty, biały, żółty, pomarańczowy, czerwony, różowy, lila, zielony, niebieski, czarny.

Kolory są nietransparentne. Beżowy (kolor skóry) oraz brązowy dostępne w opcji.

Cena Tipsów: 179zł brutto.

Tipsy mogą być wykonane do dowolnych słuchawek (poza Westone).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Transparentny najlepszy ;)

Mam pytanie od totalnego nooba. Kiedyś chciałbym sobie takie sprawić. Tak eksperymentując z tipsami - zauważam, jak duże znacznie ma dla mnie długość tipsa i promień otworu. Czy głębokość takiego wycisku i promień wydrążonego kanału nie ma wpływu na dźwięk? Czy mogę sobie zamówić odpowiednią szerokość kanału?

Np. W tandemach lubię rozmiar otworu jak w HED16 - czy dałoby się takie coś zastosować w customowych wyciskach?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak, głębokość i szerokość ma jak najbardziej wpływ na dźwięk. Robiąc tipsy staram się jak najbardziej dopasować dźwięk do upodobań osoby zamawiającej, więc tak - jeśli lubisz dźwięk HED16 to można zrobić tak, żeby finalnie dźwięk był "wyznaczony" na podstawie wcześniejszych preferencji. Oczywiście silikon ma swój charakter i będzie on zawsze dominował w dźwięku (ocieplenie, przybliżenie, podbicie niskich tonów), ale powiedzmy że można go w pewien sposób kształtować.

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

I generalnie chyba czym mniejsza odległość od przetwornika do bębenka, tym lepiej - gdy u mnie na custom tipsach odległość ta zwiększyła się, SQ sporo straciło i to pod każdym względem

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
I generalnie chyba czym mniejsza odległość od przetwornika do bębenka, tym lepiej - gdy u mnie na custom tipsach odległość ta zwiększyła się, SQ sporo straciło i to pod każdym względem

Zgadzam się. Nie lubię używać tripli i biflange z tego powodu, że oddalają przetwornik od ucha. HEDy gwarantują właśnie tę bliskość - chociaż zdarza się, że scena poprawia się w przypadku bi-flange albo tri-flange, ale wolę raczej bezpośredniość.

Może wtedy lepszy jak właśnie węższy kanał w customowych tipsach - jakby był szerszy to dźwięk pewnie byłby za słaby na takim dystansie. Pewnie drążenie go na szerokość HEDów byłaby błędem.

Edytowane przez maciux

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie do końca, zależy co ma być celem.

Odległość się zwiększyła, bo inaczej się nie dało - masz za wąskie kanały, jeśli chcesz to możemy spróbować skrócić tipsy..., gdyby soundbore ("dźwiękowód") byłby węższy wycofało by jeszcze bardziej średnicę, która i tak jest w TF10 dość mocno wycofana.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta