Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Recenzja Audiotrak Prodigy Cube


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • MP3store

A dopiszę się i ja... Do tej pory od dość długiego czasu Fiio D5, wzmak plus 4 kolumny, 2x 2 drożne basowe, plus 2x 4 drożne i jakoś to gra. Wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia, a jak się zjada soczystą 24bitową Metallice - Black Album to chciało by się więcej i więcej i WIĘCEJ! No i patrzę sobie na tego Cube i zastanawiam się czy jest mocna róznica w porównaniu do HUD-mx1? Oprócz oczywiście 200 złotych na niekorzyść mx1. Owszem w mx1 dedykowany zasilacz powinien zapewnić lepszą wydajność prądową, ale bardziej istotne pytanie dla mnie to czy dźwiękowo brzmi lepiej o te 200 zeta od Cube? Wliczmy w to fakt, że w Cube mogę sobie opampa zmienić i dźwięk będzie lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem audinsta kiedyś, obecnie mam prodigy Cube, nie z oszczędności ;)

Niektórym się podoba bardziej cube, niektórym audinst. W audinscie też jest możliwość wymiany opampa (tylko tam na wstępie siedzi coś lepszego niż opa2134, czyli LME49860). Audinst ma fajniejszy design, obudowa wygląda nieco drożej, lecz nie posiada wzmaka mikrofonowego. Na audinscie miałem problem z ustawieniem poziomu głośności (było niezrównoważenie kanałów na niskich głośnościach) na jakim słucham, na słuchawkach niskoimpedentacyjnych. Co do zasilacza to chyba poprawia jedynie sytuację, jeśli ma się słaby laptop, który nie daje wystarczajacego napięcia na USB. Poza tym na forum krąży opinia, że każdy audinst gra inaczej, myślę, że sprawcą całego zamieszania są jego opampy, które można wyczytać na headfi wymagają dużo wygrzewania (albo może są gorsze egzemplarze tych opampów, bo np. w recce audinsta, ale modelu hud-mini, które też ma LME49860, został skrytykowany niesamowicie na headfonii za brzmienie z tym opampem, a inne recenzje są pozytywne).

Ale do kolumn to trudno mi powiedzieć (testowałem na słuchawkach tylko), jedynie z tego co pamiętam, MrBrainwash kiedyś pisał, że audiotrak maya u5 jest znakomita do 5.1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

Czyli spokojnie mozna powiedzieć że Cube z AD8066 będzie grał lepiej niż Audinst... a cenowo atrakcyjniej... Poza tym wygląd mnie nie robi... jakbym miał możliwość (schemat) to bym sobie sam coś zrobił pod USB do kompa z parametrami jakie by mnie zadowoliły... No ale zobaczymy jak ten Cube zagra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli słuchasz metalu i zamierzasz kupić Cube i do tego AD8066, to podziel się potem opinią, jak to wszystko brzmi. Sam byłem ciekaw, jak Cube z AD8066 będzie się sprawował w metalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

Jeżeli kupię i wymienie opka to zapewne przyniosę, aczkolwiek jeżeli nie wiadomo o co chodzi to zazwyczaj chodzi o kase :D wstępne plany jak na razie. Jak będę cokolwiek więcej wiedział to dam znać.

 

PS: A tak BTW: ma ktoś AD8066 odsprzedać? Nie kupuję na ebay a w allegro pustki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

Jak mam jeszcze w miarę wrażenia świeże... Przełączenie się z Fiio D5 na Cube jest jak przełączenie się z zintegrowanej na D5. Skok jakościowy i to spory (daaaamn! śnieg pada... ide po szuflę T_T ). Tak więc ku ogólnemu niezadowoleniu rodziców jak i sąsiadów wszelakich katowałem wczoraj Cube do 21:00 i ustaliłem co następuje: Kopie tyłek i wkopuje go do samej szyi! Nawet na oryginalnym OPAMP OPA2134 i na wyjściu słuchawkowym. Konkretniej: Niektóre kawałki np. jean michel jarre brakowało wysokich tonów i ta wada przebijała się przez cały odsłuch. Prodigy niewątpliwie wkurzyło tych mieszkających przy ścianach nośnych gdyż potęga basu mało co bloku nie poprzestawiała, ale tak jak wcześniej, GDZIE JEST GÓRA!? Przy ciężkiej muzie było troszkę lepiej. Metallica - Black Album 24bit 96kHz, Enter Sandman jak weszła sekcja rytmiczna na samym początku miałem wrażenie, że mi pikawa daje w rytm stopy na perce, coś pięknego. Ale hmmm... GDZIE WYSOKIE TONY?! Wrrr. Sepultura - Roots bloody Roots. Genialnie! Mimo że tylko 16bit i 44.100Hz (flac) ale i tak dało czadu podobnie jak inne kawałki z albumów Roots i Arise. Niskie tony na które niektórzy narzekali tam dawały rade i to spokojnie. Aż się boje pomyśleć co by było po wymianie opampa na 8066... Dalej Amon Amarth, co dziwnego szału nie było. Brakowało wysokich bardzo, ale instrumenty dobrze rozdzielone, średnica całkiem całkiem, nie za mocna, stonowana. Niskie też jak trzeba, ale znowu ta góra, szlag może człowieka trafić. Przewijały się takie nagrania jak Skrillex (co by sąsiadów wkurzyć :P wiem sadysta jestem ;P) Chemical Brothers, Tron OST (mniam!), Led Zeppelin, Pink Floyd, Mozart, Claude Debussy, Vivaldi itd... Reszta tak jak całość, wysokie, wróćcie!!

Konkluzja jest taka, że do ciężkiej muzy zapewne po wymianie opampa ten DAC z pewnością skopie nie jeden audiofilski zadek. Kombinuje jak na razie, czy da się taniej wyszarpać tego Cube, jak się uda to wymienie OPAMPA i napiszę co i jak po wymianie. Peace!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Niektórzy mówią że wyjście liniowe w Cube nie jest zbyt ciekawe... Ile w tym prawdy? Wymienny opamp wpływa na jego brzmienie?

 

Obecnie posiadam Xonar DX + Edifier R2600 + Superlux HMC 631 + AKG K530(te raczej na handel) choć właśnie po tym co się naczytałem obawiam się pogorszenia jakości dźwięku na line out względem Xonara.

Mógłbyś się jakoś do tego odnieść?

 

 

Ogólnie lubię raczej basowe brzmienie bez zalewania innych pasm więc czy po zmianie z Xonar DX powinienem być zadowolony? Będzie więcej basu oraz zauważalnie lepsza jakość dźwięku nawet wliczając wymianę opampa na AD8066?

Edytowane przez DyndaS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wyszła nowa wersja prodigy cube black edition czym sie rozni ona od starej wersji tzn w srebrnej obudowie? Kupilem koncem grudnia prodigy wtedy nie bylo jeszcze czarnej wersji teraz nie wiem czy jest czego zalowac czy po prostu roznica tkwi w kolorze i logo na obudowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszła nowa wersja prodigy cube black edition czym sie rozni ona od starej wersji tzn w srebrnej obudowie? Kupilem koncem grudnia prodigy wtedy nie bylo jeszcze czarnej wersji teraz nie wiem czy jest czego zalowac czy po prostu roznica tkwi w kolorze i logo na obudowie?

LME49710, zamiast OPA2134

Edytowane przez untilited
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiada ktoś może nową wersje cuba i byłby w stanie wypowiedzieć się o LME49860? Jakieś różnica, czy warto w porównaniu z OPA2134 itd. (może jest gdzieś na forum porównanie?)

Zamierzam kupić sobie Cube jednak nwm, czy wersje starszą i dokupić opamp. A może lepiej zainwestować z wersje black i nic w niej nie zmieniać? (różnica to 60zł, które i tak przeznaczyłbym na opamp do starszej wersji)

Edytowane przez Dyzson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że różnica poza opampem, to też kondensatory,

LME49860 ogólnie jest cieplejszy od OPA2134 i bardziej soczysty na średnicy, z większa przestrzenią i łagodniejszymi sopranami. Bas natomiast wolę z OPA2134. W LME jest go trochę więcej ale ma problem z kontrolą. Oba w/w opki i tak się nie umywają do podwójnego LME49990. Cena ok 50 zł.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie szukam opamp'u, który sprawiłby, że cube stałby się bardziej przestrzenny, może dodał trochę powietrza dźwiękowi.
Będzie on napędzał moje Takstar PRO80, które na chwile obecną grają na integrze.
Dźwięk nie jest najgorszy jak na taką kartę, jednak dość mocno bije wysokimi tonami.

Mam nadzieje, że cube się sprawdzi. Po przeczytaniu wielu recenzji jestem negatywnie nastawiony do OPA 2134.
Macie jakieś propozycje, które można zamontować w cube?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

Jakiego scalaczka możecie polecić dla Kingston HyperX Cloud I.

Aktualnie mam MUSE8820 ale niestety czegoś mi brakuje w dźwięku. O ile filmy, gry oraz muzyka typu Rock jest ok to brakuje mi mimo wszytko niskich tonów z kolei wysokich jest zbyt dużo - jest to dość szczególnie wyraźne przy muzyce elektronicznej.

Edytowane przez Szubiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności