Skocz do zawartości
Astell&Kern Billie Jean - PREORDER Więcej informacji... ×
Ultrasone w super cenach Więcej informacji... ×
piotrus-g

Promocja na custom tips - 25%

Rekomendowane odpowiedzi

@piotrus-g

Jeszcze jedna rzecz. Potrzebuję tipsy na tulejkę T-400. Czy one są na tyle elastyczne, że bez problemów i ryzyka uszkodzenia na nią wejdą, czy musisz je specjalnie przystosowywać? ACS sprzedaje swoje jako uniwersalne i twierdzi, że wejdą one zarówno np. na Shure SE535 jaki i Sennheiser IE8.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli potrzebujesz na T400 to będzie dostosowane do T400. Mam nieco inną filozofię niż ACS. Taki tips uniwersalny pasujący na wszystkie tulejki będzie bardzo znacząco zmieniał dźwięk, wynika to z konstrukcji samego tipsa. Ja dostosowuję średnicę dźwiękowodu tipsa do średnicy wyjścia ze słuchawki - jedyna zmiana dźwięku jaka zachodzi wynika z samego materiału i lepszej izolacji. W audeo zmiana była zauważalna, w stosunku do stockowych tipsów, ale ogólny charakter brzmienia Audeo pozostał nietknięty

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I z każdymi słuchawkami spodziewasz się tego efektu? "zmiana była zauważalna, w stosunku do stockowych tipsów, ale ogólny charakter brzmienia pozostał nietknięty" ? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

odpowiedź twierdzącą byłaby nieprawdziwa. Zauważ że ludzie słuchają na różnych tipsach, w przypadku shure czy westone masz kilka różnych typów. "dostrojenie" tipsa, by brzmiał tak samo jest logistycznie dla mnie niewykonalne. A co do samego charakteru sluchawki - trudno powiedzieć. Nie chciałbym mówić że tak a później żeby ktoś miał pretensje, że dźwięk się zmienił

Jeszcze jedno, wydaje się, że w tym momencie jestem w stanie jednak zrobić niemalże dowolny kolor i również transparentne (przeprowadziłem wczoraj kilka testów) ale takie customowe rozwiązania będą odpowiednio droższe, myślę że o ok 50zł (w stosunku do ceny promocyjnej) czyli ok 180zł a cena standardowa za takie tipsy była by ok 200zł

Edytowane przez piotrus-g

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze jedno, wydaje się, że w tym momencie jestem w stanie jednak zrobić niemalże dowolny kolor i również transparentne (przeprowadziłem wczoraj kilka testów) ale takie customowe rozwiązania będą odpowiednio droższe, myślę że o ok 50zł (w stosunku do ceny promocyjnej) czyli ok 180zł a cena standardowa za takie tipsy była by ok 200zł

:D Czyli jednak "żelkomiś" pomarańczowy ma szanse bytu? Super.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

waaaaai so late ? :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. fuzz (zielone albo czarne, jeszcze się nie zdecydowałem )

2. zawish - solid black do audeo, zaraz mykam na wyciski.

3. 4ndr3 - tylko nie wiem czy clear czy pomarańczowe (jakby się dało pomarańcz przezroczysty to bym był w niebo wzięty) i za wyciskami dopiero po sesji (na koniec czerwca) bym pobiegał

4. Egoista - nietransparentny czarny. Po wyciski udam się do końca tygodnia.

5.snooke_r (fischer audio dba-02) - czarny, wyciski zrobię też pod koniec tygodnia.

6.Majster Od Tapet (shure se530)- wyciski zrobię w ten piątek albo poniedziałek, co do koloru dam znać na PW

7. Arku$h! - clear. Po wyciski idziemy pełną ekipą, żeby wycisnąć, pobić obsługę i uciec do Piotrka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

3. 4ndr3 - tylko nie wiem czy clear czy pomarańczowe (jakby się dało pomarańcz przezroczysty to bym był w niebo wzięty) i za wyciskami dopiero po sesji (na koniec czerwca) bym pobiegał

5.snooke_r (fischer audio dba-02) - czarny, wyciski zrobię też pod koniec tygodnia.

6.Majster Od Tapet (shure se530)- wyciski zrobię w ten piątek albo poniedziałek, co do koloru dam znać na PW

7. Arku$h! - clear. Po wyciski idziemy pełną ekipą, żeby wycisnąć, pobić obsługę i uciec do Piotrka.

8. Jackzor - raczej clear, jesli za przezroczyste podbarwione zyczysz sobie wiecej. Juz z Toba troche o tym pogadalem na priwie, no i bede chcial do tripli, nie do soniaczy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Gość

8. Jackzor - raczej clear, jesli za przezroczyste podbarwione zyczysz sobie wiecej. Juz z Toba troche o tym pogadalem na priwie, no i bede chcial do tripli, nie do soniaczy

9. Dawindyk (SM3) - czarne. Wyciski zrobie na poczatku przyszlego tygodnia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

9. Dawindyk (SM3) - czarne. Wyciski zrobie na poczatku przyszlego tygodnia

10. Daroq (Shure SE215, SE535)- przeźroczyste. Umawiam się na wycisk [więc na razie wstępnie].

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra, oficjalnie zamówienie jest zamknięte...

Zrobione tipsy:

zawish

arkusz

4ndr3

Wyciski:

snooke_r

fuzz (oczekuję)

Proszę resztę osób o zrobienie wycisków i przesłanie do mnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ee ja już próbowałem..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ee ja już próbowałem..

umyj uszy następnym razem :lol:

kup sobie a-cerumen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ee ja już próbowałem..

umyj uszy następnym razem :lol:

kup sobie a-cerumen

hehehehemoglobina, takie smieszniutkie

Sposób użycia:

Regularna higiena uszu. Wcisnąć połowę zawartości plastikowej ampułki do każdego ucha. Odczekać około minuty. Następnie zakroplić kilka kropli 0,9 % roztworu chlorku sodu (soli fizjologicznej) z ampułki ogrzanej w dłoni do temperatury ciała i odczekać do chwili samoistnego oczyszczenia przewodu słuchowego.

Chlorek sodu, wtf

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chlorek sodu, wtf

serio? czy jaja sobie robisz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chlorek sodu, wtf

Na serio, to nie przyszłoby mi do głowy, że będę musiał uszy czyścić inaczej niż paluchem pod prysznicem (do doków w zupełności wystarczało)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chlorek sodu, wtf

Na serio, to nie przyszłoby mi do głowy, że będę musiał uszy czyścić inaczej niż paluchem pod prysznicem (do doków w zupełności wystarczało)

No raz na tydzień minimum warto wetknąć patyczek albo rożek z chusteczki. Palucha nawet za pierwszy zakręt nie wsadzisz. Tylko warto uważać, ja się wczoraj dowiedziałem że to co uważałem za złóg wosku to... mój bębenek :lol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chlorek sodu, wtf

No raz na tydzień minimum warto wetknąć patyczek albo rożek z chusteczki. Palucha nawet za pierwszy zakręt nie wsadzisz. Tylko warto uważać, ja się wczoraj dowiedziałem że to co uważałem za złóg wosku to... mój bębenek :lol:

I pewnie pchałes go i pchałes patyczkiem... ^_^

Problem w tym, że nadmierne dbanie o higienę w uszach powoduje spory wzrost wydzielania tego wszystkiego i potem na słuchawkach jest tylko brudniej, zamiast czysciej...

No to już wiemy, czemu mi odpowiadała góra w sony xba-3, a wszystkich innych waliła po uszach : d

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sorry Piotrek, że kradnę Ci zdjęcie, ale w zamian masz opinię :)

600220_237024436418385_2065275192_n.jpg

W sobotę poszliśmy do Pani audiolog (bardzo fajna kobitka). We trzech. Wyciski pozwolono zrobić tylko dwóm (przepraszam Jackzor, ale śmieję się jak sobie to przypomnę). Piotrek dostał je w sobotę koło 16 na meetcie. Byłem pewien, że z tydzień/dwa zejdzie, zanim włożę je w ucho, a tutaj... Niedziela - tipsy gotowe. W poniedziałek popędziłem do Audiomagic, gdzie Piotrek zostawił mi custom tipsy. Gdy dostałem je do łapy, zacząłem jakby trochę żałować - kurde, tyle kasy za wałek silikonu? No nic, przyjechałem do domu i założyłem ja na moje UM3x RC. Tutaj zaczyna się historia właściwa.

Na początku jest uczucie jakby miało się zatkane uszy po pływaniu. Całkiem śmiesznie. Ale izolacja jest super. Czy coś się zmienia w dźwięku? TAK! Jest więcej najniższego basu, przybywa detali. Najfajniejsze jest uczucie całkiem nowej sceny :) Dlaczego? Słychać, jakby słuchawki grały dookoła głowy. Porównałbym to ze sceną w normalnym teatrze i teatrze "Komedia". Jest ona trochę szersza. Ogólnie - przestałem żałować, gdy włożyłem te tipsy do ucha. Dla mnie w takiej cenie - must have! Dzięki Piotrek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na początku jest uczucie jakby miało się zatkane uszy po pływaniu. Całkiem śmiesznie. Ale izolacja jest super. Czy coś się zmienia w dźwięku? TAK! Jest więcej najniższego basu, przybywa detali. Najfajniejsze jest uczucie całkiem nowej sceny :) Dlaczego? Słychać, jakby słuchawki grały dookoła głowy. Porównałbym to ze sceną w normalnym teatrze i teatrze "Komedia". Jest ona trochę szersza. Ogólnie - przestałem żałować, gdy włożyłem te tipsy do ucha. Dla mnie w takiej cenie - must have! Dzięki Piotrek.

x2 tylko u mnie przez moje głupie uszy mam problemy z insercją. Trzeba poćwiczyć...

A izolacja... jest dziwna, jak nic nie gra to Comply-P są górą, jak gra... tu już niekoniecznie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

x2 tylko u mnie przez moje głupie uszy mam problemy z insercją. Trzeba poćwiczyć...

A izolacja... jest dziwna, jak nic nie gra to Comply-P są górą, jak gra... tu już niekoniecznie. ;)

Czyli nie jest zdecydowanie najlepsza?

A powiedzcie mi, jest problem, żeby to założyć ? Mam na myśli, że akryl jako dość śliski materiał (wiadomo,o co chodzi) wchodzi w ucho bez problemu, a ten silikon nie trze o kanał przy władaniu ? : p i jak jest z grzaniem uszu, bardziej czy mniej niż przy tipsach i jak ze zmęczeniem uszu po załóżmy dwóch godzinach? najlepsze do tego testu byłyby triple, bo o ile w audeo mógłbym przechodzić cały dzień, o tyle w tych wymienionych przed chwilą po godzinie czuć, ze coś przeszkadza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Damian, powiem Ci tak - dla mnie jest zdecydowanie lepiej. Wszystkie Łestonowskie pianki (o gumkach nie wspomnę) ssą przy customach. Wygoda... W miękkich piankach jest wygodniej, ale izolacja w nich jest duuuuużo gorsza, niż na Piotrkowych tipsach. Z włożeniem nie ma problemu - ja ich nawet nie muszę wkręcać - wkładam jak normalne tipsy. Nic nie boli, są fajne w dotyku. Jak umyjesz uszy - bierz, warto :) A i imho wydziela się więcej woskowiny w customach. Ale uszole się nie grzeją.

Edit: A, nie, jednak lepiej wykręcać - jeden tips mi w uchu został jak zrobiłem cham - mode :woot:

Edytowane przez Arkusz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

F*ck, jak takie coś wyciągnąć ? :woot: Zwykły tipsy wygrzebywałem pęsetą/wsuwką, a tych się raczej nie nagnie tak :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

F*ck, jak takie coś wyciągnąć ? :woot: Zwykły tipsy wygrzebywałem pęsetą/wsuwką, a tych się raczej nie nagnie tak :mellow:

Ja tam wsadzam i wyciągam je jak chcę. Bez problemu. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tam wsadzam i wyciągam je jak chcę. Bez problemu. :)

Ale chodziło chyba jak zostanie :woot: No one są dość długie, a ja mam chude palce - on troszkę wyszedł, więc dało się go wyjąć, ale zonga miałem dobrego :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi