Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Mod Maxell Rdj(rebrandy m.in Brainwavz hm3)


akord3on

Rekomendowane odpowiedzi

Ale pytanie czy warto jak dla mnie bas już jest pod znaczną kontrolą a i pozostałe pasma ładnie się wysunęły i nie są zakrywane.

 

A co do pogłosu to może kto wie.

 

Trzeba sprawdzić

 

Ale kto nie próbuje ten nie słucha :D jak to mawiają egipscy górale :D

 

EDIT:

 

 

No jednak tak słucham i słucham i muszę stwierdzić że chyba dalej jakby tego basu było za dużo ale tylko troszeczkę <_<

 

 

Jutro jadę do sklepu i zapodaję watolinę zobaczymy co się stanie a i pewnie wata pójdzie w ruch - zobaczymy ;)

Edytowane przez mufcore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to witam ponownie.

 

Koleżeństwo pół wieczoru i kabelek zmieniony - 3014 wybebeszone żyły splecione w lizt braid i zapakowane w miłe opakowanie.

 

 

P1040853.JPG

 

Co się zmieniło poza wyglądem - oj na moje uch bardzo wiele ale opiszę to jak trochę więcej ich posłucham.

 

 

 


EDIT:

 

Tak się jeszcze zastanawiam.

 

 

 

Jak myślicie co może się zmienić po wypełnieniu tej 2 komory watolina jak o dołożenie jej równoległe do pierwszej (w pierwszą wiemy że może zmniejszyć pogłos)

Edytowane przez mufcore
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozłożeniu całości na czynniki pierwsze dolutowalem nowy przewód do starego i wio jakoś przeszło chociaż w oplocie powiem nie jest to takie proste i trzeba się odrobine nameczyc, ale inwestorów to do zrobienia tylko powoli.

 

 

Wysyłane z mojej kwatery mobilnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dwie dziurki mają być w ściśle określonym miejscu - np. z przodu, lub z tyłu - czy gdziekolwiek?

 

Tak jeszcze raz przyjrzałem się zdjęciom - na zdjęciach występuje lewa słuchawa - dziurki są po lewej, a więc od strony "tyłu głowy". Dobrze myślę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby tak ale po co eksperymentować jak coś jest sprawdzone.

 

Ja mogę jedno powiedzieć po odsłuchach już parę dni na moim D2.

Bezwzględnie recabling.

Jak dla mnie po modzie słuchawki i tak zaczęły grać dość przyjemnie nie zalewając wszystkiego basem natomiast po wymianie kabelka wysunęła się średnica i wysokie bez straty niskich po modzie.

 

IMO jak za tę cenę po w miarę małym wkładzie własnym można mieć produkt naprawdę bardzo przyjemnie grający. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Interesuje mnie jeszcze co zmieni wycięcie tych zaklejonych dwóch podłużnych dziurek między pierwszą a drugą komorą. Obecnie moje HM3 cierpią z powodu popsutej wtyczki, więc nie mam jak sprawdzić ;)

 

Mam już zrekablowane HM3(kanarek) teraz chcę się zabrać za modowanie (otwory już zrobiłem daawno), pianka pod panele, taśma malarska, watolina i mam plany ogarnąć customowe welurowe pady, ale mam pytanie czy watolina i welur połączone nie obetną za dużo basu? Obecnie basu jest jak dla mnie minimalnie za dużo tylko żeby nie wycięło go całkiem :P

Edytowane przez Suszec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Również polecam ten mod. Zaraz po zakupie i wygrzaniu maxelli jakieś pół roku temu, zrobiłem podstawowy mod, czyli pianka w muszli z drutami, pianka w muszli pod przetwornikiem, prostokąt z płatka (nie robiłem dziurek w taśmie na około przetwornika, bo się bałem "aż tak" ingerować w słuchawki) i grało. Nie powiem, że źle, niemniej jednak myślałem, że bas bardziej wzrośnie i scena się poszerzy i jednak po połowie roku i wsłuchaniu się w nie bardziej postanowiłem coś zmienić. Dziś dokonałem kolejnego modu. Finalna wersja moich maxelli wygląda tak:

-komora z drutami: porozciągana wata+pianka

-komora pod przetwornikiem: tylko taśma malarska (nie ma pianki tutaj)

-taśma na około przetworników: 2 dziurki (!)

 

Słuchawki bardzo się zmieniły w brzmieniu. Oczywiście na lepsze. Bas gra pięknie, lecz nie przyćmiewając reszty pasm, za sprawą dziurek scena poszerzyła się znacznie, ogólnie jest miodzio. I do tego wszystko za 75pln. Po przesłuchaniu "Małej alei róż" Dżemu ze Spodka 92' szczęka mi trzasnęła o podłogę.

Każdemu polecam wykonać modowanie Maxelli, bez obaw, nie zepsujecie w nich nic. Są to bardzo wytrzymałe słuchawki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam. Odkopię trochę temat.

 

1. Pianka używana do tego modu musi być konkretnie taka pod panele, czy można użyć innej? Do kupienia są dwie grubości. Lepiej użyć 3mm czy 5mm?

 

2. Jak na razie zerwałem tylko piankę z przetwornika i zrobiłem dwie po dwie dziurki, lecz dźwięk stał się nieprzyjemny, jakby grał w głowie. Góra zaczęła gryźć i przeszkadzać. Czy po wyłożeniu pianki dźwięk się poprawi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Pianka może być dowolna - chodzi o wygłuszenie a czym to uzyskasz to ma mniejsze znaczenie. Co do grubości to ja używam 3mm (bo akurat taką miałem).

 

2. Tej ostrości nie zniwelujesz wewnętrznym wytłumianiem, natomiast po pełnym modzie dźwięk powinien się odsunąć od głowy (głównie za sprawą taśmy malarskiej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Perul:

 

A w jaki sposób można zniwelować ostrość? Mam wrażenie że pojawiła się po zerwaniu tej pianki z przetwornika. Czy przyklejenie jej z powrotem będzie dobrym pomysłem? Jeśli tak to za pomocą czego ją przykleić? A może zamiast oryginalnej pianki przykleić coś innego? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak piszesz - przyklej z powrotem to co oderwałeś. Zamiast oryginalnego materiału możesz użyć cienkiego filcu (tak z 1-1,5mm), weluru, lub innej gęstej tkaniny albo na próbę możesz też włożyć rozwarstwiony na pół płatek kosmetyczny. Zależnie od gęstości (ilości napotkanych przez falę dźwiękową włókien) będziesz miał poskromienie góry w różnym stopniu.

 

Osobiście polecam też rekabling - daje chyba bardziej zauważalną poprawę niż w przypadku CAL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonałem mod i jak na razie mam mieszane uczucia. Muszę jeszcze przesłuchać co nieco, ale jak na razie mam wrażenie że bass stał się agresywniejszy, mniej ciepły.

 

Co tak naprawdę zmienia ta taśma papierowa? W jaki sposób działa na dźwięk?

 

 

Edit:

 

Posłuchałem i wydaję werdykt: Jestem zadowolony z modyfikacji, mimo że spodziewałem się po niej więcej. Scena się poszerzyła, bassu jest jakby więcej. Całość dźwięku zaostrzyła się (głównie góra). Mimo że preferuję bardzo ciepłe brzmienie, dźwięk nie wyostrzył się na tyle aby mi przeszkadzał. Ogólnie polecam :)

Edytowane przez Wosiej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co u mnie się działo to taśma przede wszystkim wypycha średnicę i ją uszczegółowia plus dodaje nieco sceny.

 

Ogólnie mod u mnie wygląda tak:

- pianka w zewnętrznej części muszli

- zerwanie pianki pod padami

- taśma przez środek muszli

- cztery otwory wokół każdego przetwornika

- recabling kanarkiem

- pady welurowe (ten element dopiero jest w planach :D)

 

Co to wszystko zmienia:

- scena staje się szersza i poszczególne instrumenty są bardziej czytelne

- basu wydaje się być mniej, szczególnie tego najniższego, za to wysoki jest nieco lepiej słyszalny, nadal jest tak samo ciepły

- ze średnicy zostaje zdjęty miękki kocyk i staje się ona ostrzejsza i bardziej szczegółowa, potrafi grać jednocześnie blisko jak i daleko od głowy, nadal jest ocieplona i dociążona

- góra potrafi leciutko zakłuć, co zależy głównie od nagrania, ale rzadko się to zdarza, jest bardziej rozdzielcza i lepiej wybrzmiewa, zlokalizowanie talerzy jest banalne i sprawia frajdę, brzmi dosyć naturalnie

- wokal w większości nagrań skutecznie wybija się ponad resztę instrumentów nie zagłuszając ich

Edytowane przez Suszec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Jak zbierzesz info ze wszystkich stron, to dasz radę :)

W razie czego:

1) otwory wokół przetwornika - 2 na każdy przetwornik, gdzie je zrobić to masz zdjęcia. Jeśli mogę coś polecić, to najpierw zrób malutkie dziurki czymś cienkim, jak najcieńsza igła jaką znajdziesz, czy też pinezka, cokolwiek. Potem je poszerzaj większymi igłami czy co tam masz. W ten sposób nie rozedrzesz nic, tylko zrobisz idealne dziurki.

2) pianka na wygłuszenie tylnej komory: przycinaj na wymiar zewnętrznego koła z napisem Maxell i pomniejsz promień o jakieś 2-3mm. Spokojnie wejdzie. Grubość na tyle, żeby po wsadzeniu i lekkim dociśnięciu nie zachodziła na otwory do metalowych prowadnic. Ja użyłem pianki pod panele, niektórzy preferują porozciągane waciki kosmetyczne. Ja mam dwie warstwy pianki pod panele, działa lepiej niż waciki.

3) zerwanie pianki na przetworniku (tej czarnej tuż za padem): tu filozofii nie ma, zrywaj, niszcz, byle jak najdokładniej (aczkolwiek pozostałe strzępy nie mają dużego wpływu na dźwięk...)

4) taśma przez środek muszli: ja użyłem malarskiej, ładnie się nakleja i odkleja. Tej samej taśmy możesz użyć, jeśli nie wyjdą Ci otwory wokół przetwornika: mały kwadracik zaklejający nieudany otwór, byle jak najmniejszy.

 

Są jeszcze inne mody, zależnie od preferencji. Jeśli jest Ci za dużo góry, warto dać coś cienkiego w miejsce czarnej pianki, np. 1/4 czy 1/2 wacika.

Próbowałem też wyłożyć czymś pady od wewnątrz, ale trzeba znaleźć coś, co niezbyt mocno odsunie ucho od przetwornika. Próbowałem wacikami i welurem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności