Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Mod Maxell Rdj(rebrandy m.in Brainwavz hm3)


akord3on

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam założyć pady od CAL do tych słuchawek, są bardziej komfortowe i dodają basu (jakby komuś brakowało ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki efekt da zerwanie pianki między słuchawkami a uchem i zrobienie tych dwóch dziurek ? I czy ten mod mam zastosować do dwóch słuchawek?Z góry dzięki za odpowiedzi,aktualnie nie posiadam pianki pod panele dlatego to pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Porady z tego tematu się przydały więc ja odwdzięczę się swoją. Wiadomo że pady Maxelli to ich najgorszy element, widzę po forum że ludzie szukają zamienników, a wystarczy nieco zmodyfikować pomysł znany najbardziej z popularnych Superluxów. Skarpetki oczywiście. Najzwyklejsze, najlepiej jakiegoś neutralnego koloru (do czarnych Maxelli użyłem czarnych skarpetek) bo w końcu są to bardziej outdoorowe słuchawki. Od skarpetek odciąłem od góry tylko kilka cm(niecały centymetr poniżej ściągaczy które w tych skarpetkach miały około 3cm) i wykorzystałem ten odcięty kawałek. Najlepiej najpierw skarpetkę nałożyć na pada tak żeby obejmowała równo tą część która ma kontakt ze skórą głowy i sprawdzić ile potrzeba by upchnąć równo materiał do wgłębienia w wewnętrznej, obrzeżnej części pada a potem zdjąć i uciąć tyle ile potrzebujemy. Żeby materiał się lepiej trzymał(bo tu nie ma możliwości przewlekania skarpet przez muszlę jak w superluxach), do zewnętrznej i wewnętrznej części pada w małych odstępach podoklejałem kawałki dwustronnej taśmy.

 

Jak to wygląda?

 

gallery_54524_603_63432.jpg

 

gallery_54524_603_55921.jpg

 

gallery_54524_603_75086.jpg

 

 

 

 

Używam od kilku dni w różnych warunkach i wszystko ma się świetnie. Nie zauważyłem zmian w brzmieniu, przez to że skóra przy uszach nie ma teraz kontaktu z "nieoddychającą" eko skórą mniej grzeją no i oczywiście są wygodniejsze.

Edytowane przez Pewker
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ogólnie znajdzie się trochę zamienników jeśli chodzi o pady. Obecnie używam padów od Beats Studio, bardzo miękkie i nie grzeją- skarpetki jednak chłoną pot i i pady pod nimi są jednak dosyć twarde, to dobre rozwiązanie, ale przejściowe. Oprócz padów z Beats, oczywiście pady z CAL!, welurowe z Creative Fatality(ale widziałem że ludzie narzekają na welur w tych padach więc nie wiem jak z tym jest), na innym forum widziałem że ktoś pisał że bez problemu założył pady z Sound Blaster Tactic3D Alpha, a skoro z tych pasują to i z innych headestów z tej serii i o tym kształcie się nadadzą, zwłaszcza że są miękkie i nie grzeją zbytnio, a ludzie często sprzedają za grosze uszkodzone egzemplarze co ze względu na wytrzymałość wielu z tych modeli nie dziwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Fischerki FA-004 v2. Da się jakoś ułagodzić sybilanty? Czasem zdarzy się, że potwornie mocno zasyczą.
I drugie pytanie, jakie pady pasują do tych słuchawek, ale nie zmieniają dużo w brzmieniu? Mam pady od beatsów, dzięki którym komfort znacznie się polepsza, ale gra to znacznie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności