Skocz do zawartości

otwarty ideał sygnatura HD565, hd681, q701


retter

Rekomendowane odpowiedzi

Od ok roku mam hd681 sygnatura mi ich względnie odpowiada, maja tez kilka wad.

 

Znane mi sa SL hd681, SL hd668,ML k860,AKG k601,AKG k105, brawianz beta,sony ex85,SEN. hd600,

 

SL HD 681 cenie je za

-górę jasna bez koca (ba często ją podbija nawet o 10dBi w ipodzie 5g na EQ RB)

-szybki bas jak trzeba tez wybrzmiewa i nie dominuje (nie jak zamknięte ale mi to wystarcza nie jestem basheadem

-wygodę welurowe pady AKG za ich sprawą hd681 są w moim użyciu od miesięcy czasami po 7-8h dziennie w pracy

-preferuję otwarte i półotwarte

 

 

Czego jeszcze bym chciał

-większej przestrzeni (myślę o przechylaniu przetworników tak jak w k860 wiem hardcore wycinać tak przetwornik)

-więcej powietrza w muzyce (odwrotność gęstego dźwięku, cos co najbardziej cenie !!!!!!!!!!!!!!!! w k601 jest sporo powietrza)

-cieplejszej i żywej średnicy (k860 na lampie ahhh :wub: ta barwa )

-cos wiecej niż 32ohmy, mniemam ze im wiecej ohm tym mniejsza wrażliwość na smiecie

 

Typy czego poszukać mam akg q701, grado sr325i+gąbki z GS.

Szukam tanich, średnich, drogich.

Edytowane przez retter6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q701 bede mogł sobie posłuchać na meecie:) K601 góre jasność przestrzeń ma juz ok, tylko hmmm są dość sterylne basu jednak deko za mało dlatego q701.

 

Na AT jeszcze nie trafiłem, ale z czasem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też robię przymiarki do Q 701 ,ale zastanawiam się czy jest sens dopłacać kilkaset zł w zamian za K 701 tylko dla wymiennego kabla. Ale jak się też dowiaduję jest różnica w dżwięku, na niskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też robię przymiarki do Q 701 ,ale zastanawiam się czy jest sens dopłacać kilkaset zł w zamian za K 701 tylko dla wymiennego kabla. Ale jak się też dowiaduję jest różnica w dżwięku, na niskich.

 

nie bardzo wiem o jakich "kilkuset złotych" mówisz? w MP3store Q701 są o kilkadziesiąt zł tańsze niż K701 (m.in. dlatego zdecydowałem się na Q, bo w całej Europie Q są droższe od K)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otwarty ideał sygnatura hd681, q701

 

[...]

-większej przestrzeni (myślę o przechylaniu przetworników tak jak w k860 wiem hardcore wycinać tak przetwornik)

-więcej powietrza w muzyce (odwrotność gęstego dźwięku, cos co najbardziej cenie !!!!!!!!!!!!!!!! w k601 jest sporo powietrza)

 

myślę że AKG K1000 to by był koniec poszukiwań :-) mając LC możesz je spokojnie napędzić (sprawdzałem) i ponadto posiadając wersję heavy bass K1000 nie będziesz na nic narzekać. Natomiast z tańszych słuchawek zastanawiał bym się pomiędzy Beyerami dt880/DT-931 (z naciskiem na te drugie) ewentualnie K701/K702, Grado RS1i, RS2i, GS-1000 . Klon lehmanna to wzmacniacz który sobie wybitnie dobrze radzi z takimi słuchawkami.

Edytowane przez johnys
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otwarty ideał sygnatura hd681, q701

 

[...]

-większej przestrzeni (myślę o przechylaniu przetworników tak jak w k860 wiem hardcore wycinać tak przetwornik)

-więcej powietrza w muzyce (odwrotność gęstego dźwięku, cos co najbardziej cenie !!!!!!!!!!!!!!!! w k601 jest sporo powietrza)

 

myślę że AKG K1000 to by był koniec poszukiwań :-) mając LC możesz je spokojnie napędzić (sprawdzałem) i ponadto posiadając wersję heavy bass K1000 nie będziesz na nic narzekać. Natomiast z tańszych słuchawek zastanawiał bym się pomiędzy Beyerami dt880/DT-931 (z naciskiem na te drugie) ewentualnie K701/K702, Grado RS1i, RS2i, GS-1000 . Klon lehmanna to wzmacniacz który sobie wybitnie dobrze radzi z takimi słuchawkami.

 

k1000 to dla mnie małe głosniki na pałąku :) niemal unikat

na dt880 dt990 myslałem ale jeszcze nie słyszałem, mowisz dt-931 zobaczymy

k701, k702, szukam

q701 posłucham wygrzane

i chyba zbieram na LC w proszku (wczoraj jeden gotowy sie sprzedał za 680)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to bedzie dziwne ale mój ideał to na dzis , przestrzeń k701 ooogromna, lekkość zwiewność k601 tu nic nie przytłacza, wokal srednica k860 na lampie philips SQ ahh :wub: , bas hd681 szybki zwiezły

 

ahhh te mikrusy, dziekuje Ci Owca za mikrolaby:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co, mówiłem, że są świetne ;)

Szkoda ze nie powiedziałes żę sa ciemne:/ a raczej sporo nie dpowiedziałes aby było wiadomo czego sie spodziewać i pod co je podłaczac ja dopiero po ponad 100h podłaczyłem je pod lampe z czystej ciekawości pomimo 32ohm.

 

Aż takie świetne nie są ale jak dla mnie one na lampie srednicę czyli wokal mają czarujący reszta taka sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam tanich, średnich, drogich.

 

Drogie:

DT880pro - nie słyszałem, ale polecany model ze względu na scenę.

 

Średnie:

DT990pro - używki można wyrwać za 400-500zł. Świetna przestrzeń, MOCNA podstawa basowa. I są jasne tak jak lubisz.

 

Podstawowy problem z beyerami jest taki by aby one zagrały w pełni swoich możliwości potrzeba im dobrego toru. Naprawdę dobrego. Mocnego wzmaka i DACa który da im odpowiednie dociążenie.

 

Z tanich to wiesz co Ci polecam. ;) I DT990pro - technicznie są świetne, ale są po prostu dla mnie nudne. Tutaj jest świetna scena i bardzo angażujące brzmienie. Mój ideał i przy nich już zostaje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym żę ja jesli chodzi o bas lubie dwie odmiany szybki spreżysty hd681 jest tu ok, a na wzmaku to możę być juz malina:)

Druga odmiana to bardziej wybrzmiewający (raczej zamknięte muszle) wiolonczele grają wówczas cudnie i tu chyba denony d2000:) ale raz na miesiąc mam cheć tego posłuchać.

 

Nie lubie jak bas dominuje i tego sie boje w dt990 ale posłuchac wygrzanych niepogradze. Nie lubie uczucia scisku w pudełki metr na metr, i obciętej góry.

 

A teraz jeszcze mikrusy namieszały swoją czarującą średnicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumam o co chodzi.

 

Jeśli możesz to zapodaj jakieś przykładowe utwory. :) Będzie jakiś pkt odniesienia.

 

Ale utwory czego ? Czarującej średnicy ? Cos z kobiecym delikatnym wokalem, ja preferuje np SacredChantsForCourageAndConfidence lub MikeOldfild - Voyager (którego dawałem).

 

Z basu jak bede miał wzmak i sie osłucham na nowo hd681 wowczas powiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze możesz Senków HD540 poszukać. Dużo jaśniejsze od HD600, do tego scena większa a na pewno bardziej odległa. Mega wygodne i leciutkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Obecnie bardziej pochodzą mi wygrzane hd668 (a ja głupi chciałem je sprzedać) stały sie sporo jaśniejsze, choc nie błyszczą góra jak 681:/ no i nie walą niekontrolowanym basem wszędzie gdzie sie da.

 

Obecnie góra z 681,

srednica z k860,

bas z 681,

przestrzeń 668, k601,

balans tonalny cos jak 681.

 

To czego brakuje 681 to przestrzeni i powietrza z 668:/

Edytowane przez retter6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności