Skocz do zawartości

Piwo


wrq

Rekomendowane odpowiedzi

Skąd masz tego Piwojada? Co to za browar? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda bo dziś dobry RIS ze świecą szukać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jaro54 Jeżeli masz niedaleko do Auchan to ja w swoim ( a info dostałem od znajomego z innego miasta, więc oferta raczej ogólnopolska) kupiłem Tajemniczy Ogród z browaru Nook za 10 zł. Bardzo fajny, klasyczny RIS, ale jest powiew świeżości, bo piwo jest doładowane azotem, więc oprócz fajnego efektu wizualnego dostajemy super fakturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat do niedzieli jestem udupiony przez kwarantannę 

Edytowane przez Jaro54
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 28.11.2020 o 21:39, Hustler napisał:

Jedno z najlepszych, polskich Barley Wine, a do tego w świetnej cenie.

komes.jpg

To chyba jest jedno z bardziej dostępnych a nie jedno z najlepszych  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, espe0 napisał:

Nie wiem czy się pytałem czy nie, ale mam takie piwo które niby datę miało na 2015 rok. A pytanie jest takie czy można go wypić po takim długim terminie?DSC_2577.JPG

 

DSC_2578.JPG

Jeśli niedostało się powietrze to powinno być ok :)

 

Np piwa ciemne typu RiS można spokojnie leżakować i pić po dacie do spożycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W puszce? Raczej wylałbym do zlewu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, espe0 napisał:

5%

No ale 5 lat?

Ciemne i wysoko % spokojnie i 5 lat ale jak to Calsberg to ja bym bał się nawet świeżego napić 🙂

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, wegiel21 napisał:

Ciemne i wysoko % spokojnie i 5 lat ale jak to Calsberg to ja bym bał się nawet świeżego napić 🙂

Haha.. a mi ostatnio smakuje, kiedyś to były "siki weroniki", a dzisiaj smakuje, jak dawny Heineken, mocno chmielowy (nie mylić z nowym!😏).😉👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, neonlight napisał:

Haha.. a mi ostatnio smakuje, kiedyś to były "siki weroniki", a dzisiaj smakuje, jak dawny Heineken, mocno chmielowy (nie mylić z nowym!😏).😉👍

Calsberg i mocno chmielowy to brzmi jak łagodny seryjny morderca 🤣

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, wegiel21 napisał:

To chyba jest jedno z bardziej dostępnych a nie jedno z najlepszych  :)

Akurat w tym wypadku jedno nie kłóci się z drugim. Komesa Portera Bałtyckiego również uważam za jednego z najlepszych przedstawicieli tego stylu w Polsce, a jest jeszcze szerzej dostępny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Hustler napisał:

Akurat w tym wypadku jedno nie kłóci się z drugim. Komesa Portera Bałtyckiego również uważam za jednego z najlepszych przedstawicieli tego stylu w Polsce, a jest jeszcze szerzej dostępny.

Można znaleźć kilka lepszych porterów jaki i barley wine na polskiej scenie kraftu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, wegiel21 napisał:

Można znaleźć kilka lepszych porterów jaki i barley wine na polskiej scenie kraftu.

Poproszę przykłady porterów, bo ja przeleciałem trochę wynalazków i korporacyjny Grand Imperial z browaru Amber broni się od wielu lat. U mnie cały czas w czołówce. Wyżej tylko szczyrzycki z browaru Marysia lub szczyrzycki klasztorny nieleżakowany oraz od Trzech Kumpli. Ten ostatni bardzo ciekawy. Łatwo wchodzi, tylko 8%. Nawet etykietkę pochwalę, bo strasznie mi się podoba wzorniczo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam rzut beretem od browaru Amber i ciężko o nim mówić korporacyjny. Do niedawna to był malutki browar, biznes rodzinny bardziej. Teraz jest troszkę bardziej popularny i zapewne więcej produkują, ale ani się specjalnie nie rozrósł ani nie został sprzedany dużej firmie jak Carlsberg 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Palpatine napisał:

Mieszkam rzut beretem od browaru Amber i ciężko o nim mówić korporacyjny. Do niedawna to był malutki browar, biznes rodzinny bardziej. Teraz jest troszkę bardziej popularny i zapewne więcej produkują, ale ani się specjalnie nie rozrósł ani nie został sprzedany dużej firmie jak Carlsberg 

No właśnie tak się zastanawiałem, czy ich nie obrażę tym określeniem, ale w dyskontach są dostępni od wielu lat i może dlatego. ;) APA od nich też jest wporzo. Natomiast na krafty ostatnio się obraziłem, ponieważ denerwuje mnie to, że ciężko jest znaleźć jakiś produkt obecny na rynku dłużej niż przez rok. Nieustanne wymyślanie nowości. Jak już coś zapamiętam jako dobre i mam na to smak, to już nie ma w ofercie. Jest "inne, podobne". Nie wiem tylko, czy to jest zachęcanie do zakupów "wiecznych degustatorów", czy metoda na sprzedanie tego, co wyszło tak, jak wyszło i w związku z tym wymyślamy nową nazwę i etykietę?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności