Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Piwo


wrq

Rekomendowane odpowiedzi

Słucham muzyki, piję piwo. Wchodzę na forum, przeglądam nowe posty, a tutaj na wierzchu "Yerba mate". I nagle przypomina mi się pewien temat, w którym opisywano świetny jej wpływ na zdolności poznawcze, co pozwala na głębsze/lepsze odczuwanie muzyki. Z drugiej strony, yerba jest niczym przy medytacji transcendentalnej, nie mówiąc już o głodówce.

 

 

....ale dlaczego jeść owoce dla witamin, dlaczego uprawiać sport by schudnąć, dlaczego pić Yerbę nie dla smaku ale lepszego odbioru muzyki ? Dlaczego na tym forum nie ma tematu o piwie !? ...

 

 

 

Co pijecie i dlaczego ? Czemu Harnaś jest taki tani, oraz dlaczego nie opłaca się kupować belgijskich ale ?

 

Aktualnie w szklance mam Krakonosa, z browaru Trutnov (czeskie). Dosyć ostre, choć całe szczęście nie zostawia zbyt długiego posmaku goryczy, czego nie lubię.

 

 

Zachęcam do dyskusji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam bawarskie Franziskaner WeiBbier...podane w pubie, schłodzone, z pianą na trzy palce...pychota

nie wiem jakim cudem, ale mimo doskonałej znajomości etykiety i butelki tego piwa, nigdy nie miałem okazji go pić :blink: Może dlatego, że popularne niemieckie piwa mnie do siebie nie zachęciły, biorąc pod uwagę stosunek jakość/cena (Paulaner, Krombacher). Z niemieckich pszenicznych moje 2 ulubione to z browaru Simon oraz Hallerndorfer (z uwzględnieniem kolejności) :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lagerowe Browar Ciechan niefiltrowane . Poczytałem rankingi, spróbowałem i się ... :D

A z Wybornym porównywał ? Szczerze, wolę "zwykłego" ;)

Wyborne jak dla mnie trochę lżejsze , ale też ok. W ogóle wyroby z Ciechanowa są dla mnie hiciorem tego roku. Miodowe - miodzio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasztelan niepasteryzowany, Lech, Dębowe Mocne(chyba najładniejszą puszkę ma :D ), Perlenbacher? (jakieś z Lidla, ale nawet dobre)

 

Perła mi w ogóle nie podchodzi, muszę jeszcze spróbować Łomży, ale nie mogę dostać.

Perlenbacher to najgorsze piwo jakie w życiu piłem , a właściwie wylałem bo się nie dało pić ;) Sorki za szczerość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że ok 2 lat temu w rankingu Logo bodajże na pierwszym miejscu był Okocim OK Beer. Polecam spróbować - bardzo poprawne piwo. Lekkie w smaku, wyczuwany chmiel w odpowiedniej ilości i fajna piana.

 

Z polskich piw na ogół preferuje i pije często:

Kasztelana niepasteryzowanego - gdy pojawił się na rynku był świetny. Przykładano się naprawdę do ważenia tego piwa, przy mocnym schłodzeniu w smaku dało się wyczuć nutkę słodyczy co mi bardzo pasowało. Był bardzo dobry, orzeźwiający i smaczny. Teraz się niestety `spsuł` i przy okazji potaniał. Pije go jednak nadal z przyzwyczajenia...

 

Perła Chmielowa - kiedyś popijałem Perłe Export, która jest bardziej orzeźwiająca w smaku i lekka, teraz jednak preferuję chmielową nutę w odmianie Chmielowej. Oceniłbym je jako poprawne piwo na co dzień, które jest smaczne.

 

Łomża Niefiltrowane - to jest dla mnie hit ostatniego czasu. Kupiłem niedawno buteleczkę i zostałem oczarowany. Nie wiem czy to wina ostatnich upałów, ale przy odpowiednim schłodzeniu i podaniu w cienkiej szklane smakowało mi niezmiernie. Przypomniał mi się smak piw `z kiedyś`. Tak tak, w moim odczuciu jeszcze parę lat temu polskie piwa były lepsze. Były chmielowe, idealnie nasycone gazem i tworzyły świetną pianę. Nie pamiętam dokładnie, które to były piwa, ale Łomża Niefiltrowane na pewno nawiązuje do tradycji. Start w moim odczuciu ma naprawdę dobry. Trzymam kciuki, żeby się nie zepsuła jak ww. Kasztelan...

 

Takie 3 piwa na dobry początek dyskusji :)

 

PS: W zeszły czwartek robiłem sobie z kumpli degustacje niemieckich piw, bo znajomy przyjechał prosto z Niemiec (i pszeniczne i zwykłe). Powiem wam, że niestety Niemcy nas wyprzedzają o lata w ważeniu piwa, przynajmniej jeżeli chodzi o te których miałem okazje próbować. Po piwach niemieckich wzięliśmy lubelską Perłę Chmielową. Opinia 3 na 4 z nas była jednoznaczna - Perła zajeżdżała błotem. Porównanie dziwne, ale daje mniej więcej pogląd na różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasztelan niepasteryzowany, Lech, Dębowe Mocne(chyba najładniejszą puszkę ma :D ), Perlenbacher? (jakieś z Lidla, ale nawet dobre)

 

Perła mi w ogóle nie podchodzi, muszę jeszcze spróbować Łomży, ale nie mogę dostać.

Perlenbacher to najgorsze piwo jakie w życiu piłem , a właściwie wylałem bo się nie dało pić ;) Sorki za szczerość

jedyne piwo jakiego nie dopiłem i musiałem wylać (bo nie miałem pod ręką nikogo, kto by je dopił za mnie) to Lubuskie Jagodowe. Może gdybym zaczął próbować tanie "wynalazki" z supermarketów, znalazłoby się ich więcej. Ale jakoś nie ciągnie mnie do tego ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasztelan niepasteryzowany, Lech, Dębowe Mocne(chyba najładniejszą puszkę ma :D ), Perlenbacher? (jakieś z Lidla, ale nawet dobre)

 

Perła mi w ogóle nie podchodzi, muszę jeszcze spróbować Łomży, ale nie mogę dostać.

Perlenbacher to najgorsze piwo jakie w życiu piłem , a właściwie wylałem bo się nie dało pić ;) Sorki za szczerość

 

O dżizas...to w sześciopak tego piwa zainwestowałem w niemieckim lidlu...obrzydlistwo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to musiałem na jakąś dobrą partię trafić w takim razie(piłem może 2 razy w większych ilościach), bo mi smakiem nie odbiegało to piwo od takiego Lecha, czy Tyskiego. Koledzy mówili to samo. Kiedyś będę w Lidlu to wezmę jeszcze raz i zobaczę :>

 

Za to taki Carlsberg, Tatra, Harnaś to dla mnie nie do wypicia, choć czasem jakaś inna partia i normalnie smakowało, więc nie wiem co z tym piwem.

No i kiedyś masowo piłem Żubra, ale wtedy był jeszcze dobry.

Edytowane przez Trojanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z marketowych wynalazków polecam jeszcze "piwo" tesco jasne. W sumie to bardziej woda o smaku piwa ale 1,39zł!

bałbym się, ale skoro wchodzi w skład "najtańszego koszyka zakupów", to może kiedyś przy okazji .... :P

 

Najtańsze piwo o którym mogę się pozytywnie wypowiedzieć, to Amber Zimowy(który mógłby się nazywać po prostu Mocnym, bo z zimowego nic nie miał), kolega kupił w promocji za 1,49zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to lecę bo to temat idealnie dla mnie:D (Pisane przy ciechanie wybornym, prosto z butli, dobrze schłodzonym)

Na "co dzień" obecnie nie mam, żadne pseudo piwo wypluwane z kompanii mi nie leży.

Ciechany, Wyborny, Miodowy, Maciejowe, Porter, świetne piwa z charakterem i swoim smakiem.

@Piotrus-G: Muszę przyłączyć się do opinii, niefiltrowane schłodzone jest naprawdę świetne! Inne łomże skończyły się już daaaaawno na exporcie.

Perlenbacher z Lidla to piwo na jedną butelkę, ale musi być baaardzo dobrze schłodzone.

Z marketówek to chyba jedynie leżajsk niepaster i również z sieci biedronka niefiltrowane Grodzkie.

 

Z wyższej półki:

Pszenicze: Okocim (o dziwo), Svyturys White (GENIALNE pszeniczne, najlepsze jakie w życiu piłem ale po obadaniu że uzbierały się dwie skrzynki butelek po nim przeszedł mi smak na nie), Pszeniczniak z Ambera.

Ciemne: Gniewosz - zdecydowanie polecam! Świetne piwo, okrągłe w smaku, pełne, zaskakujące wykończenie, delikatne, nie ostre, przyjemny posmak - chyba najlepsze obok ciechana portera piwo z ciemnych.

Jasne: Pilsner Urquel dobrze schłodzony nie ma sobie równych. W Polsce.

Wynalazki? Browar Jagiełło ma świetne piwa smakowe, Ciemne z nutą suszonej śliwki jest przegenialne. I reds żurawinowy. Ja pierdziu, to jest pyszne!

A najlepszym piwem jakie piłem był złoty bażant z nalewaka na słowacji. Nigdy nic lepszego nie wypiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności